W dzisiejszych czasach urządzenia naręczne stanowią już coraz częściej ważny element wyposażenie nie tylko technologicznych geeków ale i zwykłych użytkowników. Wśród nich ogromną popularność zyskują wszelkiej maści opaski fitness. Zamiast jednak nosić zegarek i tego typu urządzenie warto pomyśleć o jednym, łączącym funkcje obu. Wartym rozważenia jest smart zegarek dla aktywnych Fitbit Surge.

Firma Fitbit od lat znana jest z produkcji różnego rodzaju opasek fitness, które stale rozbudowała o nowe funkcje, m.in. prostego zegarka. Surge jest efektem naturalnej ewolucji. Urządzenie trudno pomylić z produktem jakiejkolwiek innej marki - elastomerowa opaska o charakterystycznej fakturze oraz forma całego urządzenia, wobec której trudno przejść obojętnie. Zegarek o sporych rozmiarach tworzy ze wspomnianą opaską całość.

Jego dotykowy ekran LCD jest do tego nachylony pod niewielkim kątem, dzięki czemu nie trzeba zbytnio wyginać ręki by sprawdzić, która jest godzina czy jak wyglądają postępy w dziennej aktywności lub konkretnych ćwiczeniach. Co ważne, ekran jest cały czas włączony. Nie ma więc mowy o problemach z jego wybudzaniem, z jakimi nie raz borykają się użytkownicy smart zegarków. Wspomnieć wypada, że Fitbit Surge dostępny jest w rozmiarach S, L i XL, dzięki czemu można dopasować go własnych gabarytów, choć i tak w jego przypadku trudno mówić o subtelności. Kiedy będziecie biegli przez park ten zegarek na pewno rzuci się w oczy przechodniom.

Sterowanie zegarkiem odbywa się za pomocą ekranu dotykowego oraz bocznych przycisków umieszczonych z obu stron koperty. Przycisk lewy służy do wyjścia z aktualnie wybranej funkcji, powrotu do tarczy zegara lub wyświetlenia menu. Do poruszania się pomiędzy jego poszczególnymi elementami i ich aktywacji służą przyciski umieszczone z prawej strony.

Gorąca wyprzedaż w T-Mobile!

Surge podobnie jak wiele nowoczesnych smart zegarków i opasek fitness wyposażony został w czujnik pulsu wykorzystujący zjawisko fotopletyzmografii, polegające na mierzeniu absorpcji przez krew zielonego światła emitowanego przez umieszczone w nim diody. Dzięki czemu zegarek może stale mierzyć tętno użytkownika. W normalny trybie spoczynkowym pomiar wykonywany jest co 5 sekund, podczas ćwiczeń częstotliwość wzrasta do jednej sekundy. Istotnym elementem w urządzeniach fitness jest własny odbiornik sygnału GPS.

Dzięki temu można na trening (np. bieganie po parku) wybrać się bez smartfona. Surge zarejestruje całą aktywność włącznie z trasą, która po synchronizacji wyświetlona zostanie w firmowej aplikacji Fitbita dostępnej dla urządzeń z iOS i Androidem. W środku znalazł się także trzyosiowy akcelerometr, żyroskop, kompas i wysokościomierz. Wszystko to działać ma od 5 do 7 dni na jednym ładowaniu baterii (gniazdo umieszczone jest od spodniej strony, obok czujnika tętna).

Dzięki zestawowi czujników Surge mierzy nie tylko tętno ale też dystans, liczbę kroków, ilość pokonanych pięter, spalone kalorie, czas aktywności oraz jakość snu - automatycznie wyrywając ten ostatni. Dane te synchronizowane są przez Bluetooth ze smartfonem i wspomnianą już firmową aplikacją, gdzie można je podejrzeć.

Dodatkowo urządzenie wyświetla powiadomienia o połączeniach przychodzących na smartfonie, pozwala także sterować odtwarzaniem na nim muzyki. W przeciwieństwie jednak do typowych smart zegarków nie można na nim instalować dodatkowych aplikacji, trzeba bowiem pamiętać, że jest to przede wszystkim akcesorium fitnessowe, a nie typowy zegarek dla geeków.

Fitbit Surge można kupić za około 1100 zł.

Fitbit Surge - smart zegarek dla aktywnych - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jesteś zapalonym sportowcem i chcesz dokładnie mierzyć swoje osiągi podczas treningów? A może po prostu potrzebujesz dodatkowej motywacji do tego, by zacząć się ruszać? Bez względu na to, jak brzmi twoja odpowiedź na to pytanie – opaska fitness jest dla ciebie. Prezentujemy pięć najciekawszych modeli.

Rynek tzw. „wearables”, czyli – w dosłownym tłumaczeniu – gadżetów, które zakładamy na siebie niczym biżuterię, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dotyczy to nie tylko smartwatchy, czyli inteligentnych zegarków, które już na dobre zdążyły zadomowić się na rynku, ale również starych, dobrych opasek fitness, które mogliśmy posiadać zanim na temat smartwatchy pojawiły się w ogóle pierwsze plotki. 

Sony Xperia M4 Aqua i Huawei MediaPad T1 8.0 - idealny zestaw na święta

Czym zatem jest opaska fitness? To małe elektroniczne urządzenie, najczęściej wyglądem przypominające bransoletkę, w przypadku którego zainstalowane komponenty, w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, umożliwiają śledzenie różnego rodzaju aktywności. Przy pomocy opasek fitnes możemy monitorować m.in. pokonany dystans, spalone kalorie, czy chociażby ilość kroków zrobionych w ciągu dnia. Większość bezprzewodowo łączy się ze smartfonem, by wszelkiego rodzaju dane i statystyki prezentować w czytelny i wygodny sposób.

Dziś opaska fitness to nieodłączny towarzysz każdego nowoczesnego sportowca i nie tylko. Zobaczcie zatem, które modele są aktualnie na topie.

 

Jawbone UP3

Jawbone UP3 to jedna z najbardziej zaawansowanych i najlepiej wykonanych opasek fitness dostępnych na rynku, stworzona przez renomowaną firmę, o wielu ciekawych dokonaniach na tym polu. Gadżet potrafi nie tylko mierzyć podstawową aktywność fizyczną (długość treningu, ilość spalonych kalorii, przebyty dystans), ale również na monitoruje sen, mierzy temperaturę ciała i kontroluje pracę serca, a dzięki specjalnym, zaawansowanym sensorom potrafi kontrolować nawet częstotliwość oddechu i poziom nawodnienia. Jawbone UP3 oczywiście łączy się ze smartfonem i dostarcza kompleksowych statystyk w ramach dedykowanej aplikacji. 

5 smartfonów, na które warto poczekać do początku 2016 roku

Garmin Vivoactive

Vivoactive od Garmina to opaska przeznaczona dla osób stawiających na wiele różnych form aktywności fizycznej. Sprawdza się zarówno podczas biegania, jazdy na rowerze, pływania, a nawet w przypadku gry w golfa. Posiada wbudowany moduł GPS i stosunkowo duży wyświetlacz, dzięki którym monitoruje naszą aktywność i daje dostęp do danych i statystyk nawet wówczas, gdy nie mamy przy sobie telefonu. Bateria działa do trzech tygodni w trybie zegarka/śledzenia aktywności lub 10 godzin w przypadku korzystania z funkcji GPS

 

Razer Smartband Nabu X

Jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu przeznaczonego dla graczy postanowił zaistnieć również na rynku gadżetów typu wearables. W efekcie powstała opaska fitness Razer Smartband Nabu X, która przy pomocy trzech kolorowych diod LED i wibracji wysyła użytkownikowi powiadomienia o zdarzeniach zarejestrowanych przez smartfon. Działanie wspomnianych diod można spersonalizować według własnych preferencji. Opaska jest wodoodporna i oferuje oczywiście możliwość mierzenia aktywności fizycznej. Dane zebrane przy pomocy odpowiednich sensorów wysyła bezprzewodowo na smartfon użytkownika. Według producenta, na jednym pełnym naładowaniu baterii gadżet pracuje nawet do siedmiu dni.

Huawei TalkBand B2

Produkt stworzony przez Huawei to opaska wyjątkowo ciekawa, przede wszystkim z uwagi na fakt, iż stanowi połączenie urządzenia służącego do monitorowania aktywności fizycznej z odtwarzaczem MP3 i zestawem słuchawkowym Bluetooth – połączenia telefoniczne można więc odbierać przy pomocy samej, łatwo zdejmowalnej słuchawki, która w przypadku modelu TalkBand B2 pełni również rolę wyświetlacza. Oprócz tego opaska mierzy kroki i przebyty dystans, liczy spalone kalorie oraz monitoruje jakość snu. Poza tym jest wodoodporna, dzięki czemu można korzystać z niej w każdych warunkach atmosferycznych.

Top 10 zdjęć z Instagrama w 2015 roku

Garmin Vivofit 2

To już drugi model od firmy Garmin w tym zestawieniu, ale trudno tego uniknąć, wszak mówimy tu o niekwestionowanym liderze całego rynku. Vivofit 2 to odświeżona wersja jednego z najpopularniejszych modeli opasek w ofercie tego producenta. Urządzenie monitoruje sen, dostarcza informacji o aktywności fizycznej (spalone kalorie, pokonany dystans, liczba kroków). Dodatkowy atut to wodoodporność, pozwalająca na zanurzenie opaski nawet na głębokość 50 metrów. Ciekawe jest również to, że Vivofit 2 wysyła powiadomienia dźwiękowe, jeśli uzna, że użytkownik zbyt długo pozostaje bez ruchu, motywując tym samym do krótkiego spaceru czy szybkiej przebieżki. Świetna sprawa.

 

TOP 5: Najlepsze opaski fitness - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

P8 Lite Dual SIM i Huawei MediaPad T1 8.0 w świątecznej ofercie
Podziel się