Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej, siódmej już części najpopularniejszej gwiezdnej sagi. W filmie "Gwiezdne Wojny - Przebudzenie Mocy" obok Hana Solo, księżniczki Lei, Chewbacki czy Luke’a Skywalkera pojawią się także nowi bohaterowie, a wśród nich robot BB-8.

Ta inteligentna maszyna stała się gwiazdą jeszcze przed premierą, a to za sprawą zwiastunów filmu, które pokazywane były w ostatnich miesiącach. Teraz, dzięki firmie Sphero, właściwie każdy może sprawić sobie takiego robota i sterować nim za pośrednictwem iPhone'a, iPada czy urządzeń z Androidem.  

 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że twórcy Sphero BB-8, mający już na swoim koncie zdalnie sterowaną kulkę Sphero i walec Ollie, stworzyli tę zabawkę w ramach udziału w specjalnym akceleratorze Disneya po tym jak prezes tej wytwórni pokazał im zdjęcie nowego filmowego bohatera. Zadanie nie było z pewnością specjalnie trudne. BB-8 to rozwinięcie wspomnianej już i popularnej kulki Sphero, którą także można sterować za pomocą urządzeń mobilnych. Wystarczyło tylko dodać do niej przytrzymywaną i sterowaną za pomocą magnesów głowę, a całość pokryć odpowiednim wzorem. 

Zobacz smartfony z Androidem i iPhone'y w e-sklepie

To m.in. dzięki temu zabiegowi bezosobowa biała kulka zyskała charakter, a dzięki funkcji automatycznego patrolowania miejsca, np. pokoju i rysowania w aplikacji jego mapy, tak by w przyszłości omijać meble i inne przedmioty, niemalże ożyła. 

 

BB-8, tak jak wspomniana już kulka Sphero, to urządzenie zamknięte w niewielkiej plastikowej, toczącej się po podłożu, kuli. Wspomniana już głowa wyposażona została w dwa niewielkiej kółka. Wraz z magnesami pozwalają jej one na utrzymanie się na powierzchni, tam gdzie głowa być powinna, czyli na górze i to nawet przy bardzo szybkim przemieszczaniu się robota. Niestety kółka te działają tak jak gumowa kulka w starych myszkach komputerowych - ulegają zabrudzeniu, zbierając zwłaszcza włosy i sierść. Trzeba ją więc często czyścić, a na pewno każdorazowo po skończeniu zabawy. 

Najciekawsze budowle stworzone w Minecrafcie

Zabawka komunikuje się z urządzeniem mobilnym za pomocą Bluetooth o niskim poborze mocy, a maksymalny zasięg, w którym taka komunikacja jest możliwa wynosi 30 metrów. Sterowanie robotem odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji i specjalnego pada wyświetlanego na dotykowym ekranie. Wymaga to jednak pewnej wprawy, którą nabywa się po kilku godzinach zabawy. 

 

Aplikacja pozwala także na wykonywanie przez robota pewnych gestów, jak m.in. potakiwanie głową, kręcenie ósemek czy okazywanie radości. Jest też wspomniany tryb patrolowania, w którym robot porusza się samodzielnie, a na ekranie iPhone'a, czy innych urządzeń można podglądać przesyłane przez niego informacje. 

Twórcy Sphero BB-8 dodali także funkcję hologramów wyświetlanych w ramach rzeczywistości rozszerzonej. Wystarczy ją uruchomić i skierować na robota kamerę smartfona czy tabletu, by wyświetlić tego typu holograficzny przekaz. 

W komplecie z robotem znalazła się specjalna stacja dokująca ładująca go indukcyjnie. Trzy godziny ładowania wystarczają jednak tylko na godzinną zabawę. To trochę mało, jak na zabawkę kosztującą 669 zł. Mimo wszystko zabawa jest przednia. Sphero BB-8 da wiele radości zarówno młodszym, jak i starszym fanom sagi Gwiezdne Wojny. 

 

Sphero BB-8 - recenzujemy robota z nowej części Gwiezdnych Wojen - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dosłownie przed momentem zadebiutowała nowa odsłona serii Angry Birds. Wściekłe Ptaki ponownie wracają w kosmos, by wziąć udział w walce z zielonymi świniami, a wszystko to w klimatach Gwiezdnych Wojen.

W App Store, Google Play i Windows Phone Store pojawiła się właśnie najnowsza odsłona serii o Wściekłych Ptakach - pod tytułem Angry Birds Star Wars II - skąd mogą pobrać ją użytkownicy urządzeń z systemami iOS, Android i Windows Phone. Cena gry została ustanowiona na poziomie ok. 4 złotych. A co oferuje?

Jak to zwykle w przypadku nowych części Angry Birds bywa, twórcy przygotowali dla nas kolejną porcję poziomów, w których strzelamy z procy i niszczymy rozmaite wymyślne konstrukcje. Po raz pierwszy w historii otrzymaliśmy jednak możliwość pokierowania odwiecznymi przeciwnikami ptaków, czyli zielonymi świniami. Opowiadając się po ich stronie przechodzimy na… Ciemną Stronę Mocy. Jak to w Gwiezdnych Wojnach. Więcej na poniższym zwiastunie.

Angry Birds Star Wars II dla iOS - pobierz

Angry Birds Star Wars II dla Androida - pobierz

Angry Birds Star Wars II dla Windows Phone - pobierz

Premiera nowej części Angry Birds - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nazywa się Star Wars: Commander i jest odpowiedzią firmy LucasArts na ogromną popularność gry Clash of Clans.

Oddanych i wiernych fanów Gwiezdnych Wojen nie brakuje, a jeśli się do nich zaliczacie, to z całą pewnością będziecie zainteresowani pobranie gry pod tytułem Star Wars: Commander. Najpierw jednak musi odbyć się jej premiera, bo póki co znajduje się w fazie betatestów. A co zaoferuje, gdy już się pojawi?

Star Wars: Commander to gra, która pod względem modelu rozgrywki nawiązuje do mobilnej strategii Clash of Clans, przenosząc udane i sprawdzone pomysły do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Akcja gry toczy się w trakcie pierwszej trylogii filmowej - opowiada więc o konflikcie Imperium z Rebelią, a obie te strony są dostępne jako grywalne frakcje. Oczywiście nie brakuje tu też dobrze znanych bohaterów, z którymi niejednokrotnie będziemy wchodzić w interakcję.

Naszym głównym zadaniem w grze jest rozbudowa bazy. W tym celu zbieramy surowce, stawiamy budynki, prowadzimy badania nad nowymi technologiami, tworzymy struktury obronne, szkolimy wojsko i przeprowadzamy inwazje na wrogie bazy. Słowem, jest tu co robić, a z doświadczenia wiemy, że taki a nie inny system zabawy potrafi wciągnąć na długie godziny. Za grę odpowiada studio LucasArts, dzięki czemu powinniśmy być spokojni o poziom jej wykonania.

W Star Wars: Commander zagramy za darmo, natomiast twórcy chcą zarabiać na mikropłatnościach. Gra zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android oraz Windows Phone. Obecnie znajduje się w fazie betatestów, ale jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie jesienią.

Nadchodzi gra dla fanów Gwiezdnych Wojen (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

A precyzyjniej – czy w kultowe Star Wars: Knights of the Old Republic II rzeczywiście będziemy mogli zagrać na urządzeniach mobilnych? Wiele na to wskazuje!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że na smartfonach i tabletach zagości niedługo prawdziwy klasyk znany z komputerów i konsol do gier. Mowa o grze Star Wars: Knights of the Old Republic II, która zadebiutowała w 2004 roku na pierwszym Xboksie, a która do dziś cieszy się sporym uznaniem wśród fanów gwiezdnej sagi George’a Lucasa.

Źródłem tych niepotwierdzonych jeszcze informacji jest baza danych ESRB, czyli organizacji ustalającej kategorie wiekowe dla gier, która umieściła na swoich łamach wpis dotyczący Knights of the Old Republic II, a wśród platform docelowych znalazły się właśnie urządzenia mobilne.

Baza ESRB już wielokrotnie była źródłem tego typu przecieków i większość z nich okazywała się prawdziwa. Pozostaje więc czekać na więcej informacji i oficjalną zapowiedź. Mobilna konwersja pierwszego Star Wars: Knights of the Old Republic była bardzo udana, więc zdecydowanie jest na co czekać.

Gwiezdne Wojny zmierzają na smartfony? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się