Samochodowy zestaw Samsunga to urządzenie, które w niewygórowanej cenie oferuje długi czas pracy i możliwość podłączenia dwóch telefonów.

 • Design
  8
 • Funkcjonalność
  8
 • Łatwość instalacji
  8
 • Design
  5
 • Funkcjonalność
  5
 • Łatwość instalacji
  5

+ Plusy

 • łatwy w instalacji i obsłudze
 • niewielka masa i kompaktowe rozmiary
 • wielkokolorowa dioda informująca o stanie urządzenia

- Minusy

Telefon dzwoniący podczas prowadzenia samochodu to zmora wielu kierowców. Rozmowa podczas jazdy grozi nie tylko wysokim mandatem. Powoduje również spore zagrożenie nie tylko dla używającego komórki, ale także dla innych użytkowników drogi. Większość obecnie produkowanych telefonów komórkowych jest co prawda wyposażona w identyczną funkcję, lecz dość często głośnik telefonu nie jest w stanie poradzić sobie z panującym w samochodzie hałasem.

Inną możliwością jest zestaw słuchawkowy. Bardzo często ląduje on jednak w kieszeni lub co gorsza w schowku. Gorączkowe próby jego instalacji mogą stwarzać zagrożenie porównywalne z rozmową przez telefon. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest samochodowy zestaw głośnomówiący, taki jak testowany Samsung HF1000.

Samsung HF1000 jak przystało na produkt uznanej firmy jest bardzo dobrze wykonany. Do konstrukcji jego obudowy wykorzystano wysokiej jakości tworzywo, budzące zaufanie co do trwałości zestawu. Kształt urządzenia dość wyraźnie nawiązuje do telefonów tej marki. Sugeruje to co prawda, że przeznaczono go jedynie do współpracy z telefonami Samsunga, ale może on współpracować z każdą komórką wyposażoną w obsługę interfejsu Bluetooth 2.1 + EDR. Dobre wrażenie potęguje niewielka masa i kompaktowe wymiary. Całość waży tylko 80g, ma 102 mm długości, 56 mm szerokości i 16 mm grubości.

W niewielkiej obudowie Samsunga umieszczono zaledwie cztery przyciski. Oprócz włącznika znajdującego się z jej lewej strony, na co dzień używa się tylko trzech z nich. Główny, wielofunkcyjny klawisz umieszczono centralnie. Przyciski służące do sterowania głośnością zestawu powędrowały na górną ściankę. Z tyłu obudowy umieszczono metalowy klips, za pomocą którego Samsunga można łatwo zamocować do daszka przeciwsłonecznego. Odwrotna operacja jest równie szybka i bezproblemowa.

Z prawej strony znajdziemy gniazdo microUSB do ładowania zestawu za pomocą dołączonej do niego ładowarki samochodowej podłączanej do gniazda zapalniczki.

Samsung komunikuje się z użytkownikiem za pomocą komunikatów głosowych. W związku z tym do sygnalizacji stanu urządzenia wystarcza wielokolorowa dioda znajdująca się nad wielofunkcyjnym przyciskiem.

Używanie zestawu jest bajecznie proste. Większość funkcji wywołuje się głównym przyciskiem. Oprócz nawiązywania, kończenia oraz odrzucania połączeń służy on także do parowania z telefonem. W tym celu wystarczy przytrzymać go na ok. 4 sekundy. Po usłyszeniu stosownego komunikatu trzeba jedynie włączyć połączenie Bluetooth w swojej komórce, wyszukać urządzenia i zaakceptować połączenie z zestawem. Można także skorzystać z zastosowanej w Samsungu funkcji aktywnego łączenia. W tym przypadku przycisk połączenia należy nacisnąć dwa razy. Po uaktywnieniu funkcji parowania trzeba go przytrzymać do momentu, kiedy dioda zaświeci się na fioletowo. Zestaw sam wyszuka znajdujące się w jego zasięgu telefony z aktywnym połączeniem Bluetooth i podejmie próbę nawiązania komunikacji.

Samsung HF1000 można powiązać z dwoma różnymi telefonami i korzystać z nich na zmianę. Co istotne do przełączania się pomiędzy nimi wystarcza główny przycisk zestawu. Na przykład aby ponownie zadzwonić pod ostatnio wybierany numer wystarczy raz wcisnąć przycisk Rozmowa. Aby zrobić to samo w przypadku drugiego podłączonego telefonu – klawisz naciskamy dwa razy.

Zestaw Samsunga oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Spora w tym zasługa zastosowanych przez producenta zaawansowanych technologii redukujących echo i szumy pochodzące z otoczenia.

Kompaktowy Samsung nie jest także zbyt łasy na energię. W pełni naładowany akumulator wystarcza na 15 godzin rozmów oraz pozwala urządzeniu pozostawać w trybie czuwania aż miesiąc!

Samsung HF1000 to bardzo praktyczne, niewielkie, a przy tym solidnie wykonane urządzenie. Bardzo dobra jakość dźwięku, prostota obsługi oraz długi czas pracy czynią go wręcz wymarzonym towarzyszem kierowcy.

Zestaw samochodowy Samsung HF1000 - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
kuba
21-04-2013 - 12:13:31
Ocena: 5/10
gdzie kupić Zestaw samochodowy Samsung HF1000?
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Komórka, laptop i samochód dla wielu są podstawowymi narzędziami pracy. Jednak nawet jeśli nie mamy służbowego telefonu, to zdarza nam się prowadzić rozmowy w czasie jazdy. Jak rozmawiać, by nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo?

fot.: jabra.com

Badania przeprowadzone przez instytut Millward Brown SMG/KRC mówią o tym, że kierowcy piszący (lub czytający) sms-y, czy też rozmawiający przez telefon mogą reagować podobnie jak kierujący będący pod wpływem alkoholu. I mowa tu o całkiem niemałym stężeniu, bo reakcje mogą być porównywalne do tych, jakie ma osoba z promilem alkoholu we krwi.

Zamiast płacić 200 zł mandatu lepiej zainwestować nawet ¼ tej kwoty w zestaw głośnomówiący. Ty i twoja kieszeń będziecie bezpieczniejsi.

Bezpieczny spokój

Pisanie sms-ów w czasie kierowania samochodem, bez dwóch zdań, trzeba sobie odpuścić. A co z rozmowami? Jeśli już musimy je prowadzić zza kierownicy, warto zadbać o to, by rozmowa nie absorbowała naszych rąk. Rozwiązaniem jest zestaw głośnomówiący, dzięki któremu nie tylko będziemy mogli rozmawiać, trzymając obie ręce na kierownicy, lecz także unikniemy mandatu za rozmowę przez telefon trzymamy w ręce. 200 zł, które trzeba zapłacić za to wykroczenie, zdecydowanie lepiej zainwestować właśnie w zestaw głośnomówiący. Wydatek jednorazowy, a korzyść na stałe. Musimy przy tym jednak pamiętać, że, aby osiągnąć pożądany efekt, trzeba chwilę poświęcić na wybór odpowiedniego zestawu.

Zdaniem eksperta


O to, jak wybrać zestaw głośnomówiący, zapytaliśmy Mariusza Walusiewicza, Specjalistę ds. Produktu w T-Mobile: – Przy wyborze zestawu głośnomówiącego powinniśmy sobie zadać podstawowe pytanie: czy chcemy urządzenia do profesjonalnego montażu, który wymaga instalacji w naszym samochodzie czy wystarczy nam zestaw głośnomówiący zakładany na osłonkę przeciwsłoneczną. Po ustaleniu, jaki zestaw będzie dla nas najlepszy, powinniśmy się zastanowić nad marką i tu mamy do wyboru urządzenia producentów telefonów. Na przykład Nokia oferuje zarówno zestawy do profesjonalnego montażu, jak i zestawy bluetooth. W przypadku wybrania zestawu od producenta telefonów mamy pewność, że nie powinno być żadnych problemów z kompatybilnością z telefonami przez nich produkowanymi. Nie oznacza to jednak, że telefony innych producentów nie będą już z nim działać. Pełną listę zgodnych telefonów zawsze możemy znaleźć na stronie producenta. Wybór producenta, np. Jabra, który specjalizuje się w produkowaniu nie tylko zestawów samochodowych, ale także słuchawek bluetooth sprawia, że praktycznie wszystkie telefony pojawiające się na rynku są sprawdzane pod kątem pracy z zestawem. Oczywiście w tym wypadku także zalecam sprawdzenie kompatybilności na stronie producenta przed zakupem – mówi Mariusz Walusiewicz.

Podwieszany do podsufitki samochodowy zestaw głośnomówiący Jabra Cruiser 2 umożliwia prowadzenie rozmów bez odrywania rąk od kierownicy.

Co dla kogo i za ile?

Słuchawka douszna (od około 30 zł)

+ cena
+ pozwala na dyskretne prowadzenie rozmów

dłuższe rozmowy przez słuchawkę mogą być mniej wygodne
zapominalscy mogą czasem nie zabrać ze sobą słuchawki

Zestaw samochodowy bluetooth (od około 70 zł)

+ wyższa jakość dźwięku – wygodniejsze do dłuższych rozmów
+ można je przenosić między samochodami

wyższy pobór energii i krótszy czas pracy
w słoneczne dni montaż na osłonie przeciwsłonecznej może przeszkadzać

Zestaw montowany (od około 150 zł)

+ najwięcej funkcji zwiększających wygodę
+ nie wymaga ładowania baterii

montaż wiąże się z ingerencją w instalację elektryczną samochodu
cena

Ekspert radzi

W przypadku zestawów samochodowych warto jest zwrócić uwagę, na to czy zestaw, który wybieramy ma funkcje eliminacji szumów otoczenia. Taka funkcja zagwarantuje nam, że rozmowa prowadzona przez zestaw będzie wyraźniejsza, czystsza i bez szumów (np. silnika).

Mariusz Walusiewicz, Specjalista ds. Produktu w T-Mobile

Jak wybrać zestaw głośnomówiący? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przenośny zestaw głośnomówiący Nokia HF-210, to doskonały sposób na wygodne rozmawianie przez telefon w samochodzie. Niewielkie urządzenie wyposażono w sprytne technologie: usuwania echa, powstającego podczas rozmów oraz usuwania szumów. Dzięki temu, możemy liczyć na wysoką jakość rozmów.

Zestaw mocujemy do osłony przeciwsłonecznej, za pomocą wygodnego uchwytu z klipsem. HF-210 możemy także używać bez uchwytu i na przykład położyć na biurku. Prosta konstrukcja i niewielka liczba przycisków gwarantują wygodną obsługę. Na zestawie znajdziemy niewiele przycisków: regulacji głośności, kończenia połączenia oraz włącznika. Urządzenie wykonano z dobrej jakości plastiku, a minimalistyczna stylistyka sprawia, że dobrze wpasuje się we wnętrze każdego samochodu.

Po pierwszym uruchomieniu zestawu należy połączyć zestaw z telefonem. Jest to prosty proces, który wykonamy bardzo szybko. Pulsujące niebieskie światło diody w zestawie Nokii oznacza, że urządzenie jest gotowe do połączenia z telefonem. W ciągu 3 minut należy uruchomić łączność bluetooth w naszym telefonie, a następnie wybrać zestaw z listy dostępnych urządzeń. Jeśli telefon poprosi nas o kod autoryzujący, wystarczy wpisać 0000. Po nawiązaniu połączenia dioda zacznie pulsować wolno w kolorze niebieskim. Od teraz zestaw będzie automatycznie łączył się z naszym telefonem, gdy ten znajdzie się w pobliżu. Wszystkie połączenia głosowe będą przez niego realizowane, o ile nie ustawimy inaczej telefonu. Warto przy okazji wspomnieć o kilku trickach. Po dwukrotnym przyciśnięciu klawisza odbierania połączeń zestaw automatycznie połączy nas z ostatnio wybieranym numerem. Jeśli chcemy odrzucić nadchodzące połączenie, również wystarczy dwa razy wcisnąć klawisz odbierania. A jeśli na przykład kończymy jazdę samochodem i chcemy kontynuować trwającą rozmowę po opuszczeniu pojazdu - wystarczy przytrzymać przycisk odbierania przez 2 sekundy, a rozmowa przełączy się na telefon.

Prosta konstrukcja i niewielka liczba przycisków gwarantują wygodną obsługę.

W pudełku znajdziemy ładowarkę samochodową, z której nie będziemy musieli często korzystać. W pełni naładowana bateria wystarcza na około 20 godzin rozmów lub na 40 dni utrzymywania zestawu w trybie gotowości. Jeśli dioda stanu baterii świeci on na zielono, poziom naładowania jest wystarczający. Jeśli świeci na żółto, wkrótce może być konieczne ponowne naładowanie baterii. Czerwone światło diody oznacza, że musimy pilnie naładować baterię. Zestaw Nokia HF-210 współpracuje z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku telefonami, wyposażonymi w łączność Bluetooth i, oczywiście, nie muszą one być wyprodukowane przez Nokię.

 Dobrym dodatkiem do zestawu głośnomówiącego będzie uniwersalny uchwyt Nokia CR-123. Możemy go zamocować do kokpitu lub szyby, przy pomocy wygodnej przyssawki. Uchwyt obsługuje telefony, które mają wysokość 90-130 mm, szerokość 50-70 mm i grubość 8-16 mm, a ich maksymalna waga nie przekracza 200 g. Obrotowy uchwyt umożliwia umieszczenie telefonu w pozycji pionowej lub poziomej. Jakość wykonania nie budzi zarzutów, podobnie jak stabilność zamocowanego telefonu. Uchwyt Nokia CR-123 pozwoli nie tylko wygodnie obsługiwać telefon podczas jazdy, ale sprawi, że będziemy z niego mogli korzystać jak z nawigacji. Precyzyjna regulacja ustawienia telefonu umożliwia bowiem dopasowanie jego położenia do naszej linii wzroku i komfortową obserwację ekranu urządzenia.

Uniwersalny uchwyt Nokia CR-123 możemy zamocować do kokpitu lub szyby, przy pomocy wygodnej przyssawki.

Zestaw głośnomówiący Nokia HF-210, to niezbędnik każdego kierowcy. Wysoka jakość wykonania, pracy i wytrzymała bateria, sprawiają że to ciekawe urządzenie może liczyć na duże powodzenie. Szczególnie, że od maja tego roku wzrastają kary za rozmawianie przez telefon podczas jazdy. Koszt mandatu jest wyższy niż cena zestawu Nokii, o czym warto pamiętać. Doskonałym uzupełnieniem zestawu będzie uchwyt Nokia CR-123, dzięki któremu będziemy mogli w pełni wygodnie i bezpiecznie korzystać z telefonu podczas jazdy.

<p><em>Wysoka jakość wykonania, pracy i wytrzymała bateria, sprawiają że to ciekawe urządzenie może liczyć na duże powodzenie.</em></p>

Przenośny zestaw głośnomówiący Nokia HF-210 i uchwyt CR-123 - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

pawelek
22-11-2013 - 20:13:04
A ja mam zestaw głośnomówiący HAMA FREEDOM i szczerze polecam go wszystkim kierowcom;ma dużo praktycznych i użytkowych funkcji-chociaż nie wiem czy jest jeszcze dostępny w Polsce.Wiadomo dobre szybko się rozchodzi, albo wogóle nie trafia do naszego kraju-tak już jest niestety.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Rozglądacie się za nowym smartfonem dla siebie bądź dla bliskiej osoby? Zapraszamy na T-Mobile.pl! Przy zakupie telefonu w prezencie otrzymacie rewelacyjny zestaw słuchawkowy od Jabry!

W życiu przychodzi moment, w którym nasz obecny telefon przestaje spełniać swoją rolę. Jest już zbyt stary, albo najzwyczajniej w świecie się nam znudził.
Po nowy telefon najlepiej wybrać się na zakupy na T-Mobile.pl. W naszym sklepie internetowym znajdziecie takie smartfony jak Sony Xperia J, Samsung Galaxy SIII czy Samsung Galaxy Trend.

W momencie kiedy decydujecie się na ich zakup właśnie za pośrednictwem T-Mobile.pl otrzymujecie od nas wyjątkowy prezent: zestaw słuchawkowy Jabra Easycall, za który w sklepie musielibyście zapłacić ok. 90 zł!

Zestaw słuchawkowy Jabra Easycall

Zestaw słuchawkowy może pochwalić się krystalicznie czystym dźwiękiem. Dzięki temu będziemy bardzo dobrze słyszalni przez naszego rozmówcę. Jabra Easycall zapewnia do 5 godzin rozmów, a w sytuacji, kiedy konieczne będzie naładowanie akumulatora, zostajemy o tym powiadomieni.

Co zrobić by kupić nowy smartfon i odebrać prezent? Przede wszystkim musicie wejść na T-Mobile.pl i wybrać interesującą Was ofertę. Po 2-3 dniach kurier bezpłatnie dostarcza zamówienie pod wskazany przez Ciebie adres. I gotowe!

Ze szczegółami naszej oferty specjalnej możecie zapoznać się tutaj!

Kupujesz online, zgarniasz zestaw słuchawkowy Bluetooth Jabra Easycall - opinie i komentarze (10)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Sefir
30-05-2014 - 10:51:50
Mam podobne zdanie, Easycall to jeden z najlepszych polskich operatorów
  (0)
Odpowiedz
jacko
21-05-2014 - 10:45:26
przezuciłem sie na easycalla i i napewno nie przejde do innego operatora narazie zostaje maja fajne promocje i dobra jakosc połączenia
  (0)
Odpowiedz
Viking
10-05-2014 - 08:31:12
Niestety nie miałem szansy easycall przetestować sprzetu ale działam na ich aplikacji do dzownienia i powiem szczerze ze bardzo ładnie działa na moim lapku wiele razy dzwoniłem za granice czy tez do znajomch działa stabilnie czyli nie zawiesza jakosciwo bardzo dobrze
  (0)
Odpowiedz
Janiko
12-04-2014 - 17:19:48
Sprzet ostatnio kupiłem tej firmy bardzo dobrej jakosci z aplikacja jeszcze nie miałem stycznosci ale widze ze dobrze oceniana.
  (0)
Odpowiedz
Warkin
26-02-2014 - 19:54:50
Korzystam od około roku. OK
  (0)
Odpowiedz
Lukiluk
28-02-2014 - 10:29:43
@Warkin - I żadnych problemów nie miałeś? Ja na innym operatorze miałem problemy.
  (0)
Odpowiedz
Rose91
12-02-2014 - 21:28:37
Też korzystam i znam znam Easycall to dobra firma :)
  (0)
Odpowiedz
Maczo
06-02-2014 - 14:02:30
Easycall to ja korzystam z aplikacji działa szybko bez żadnych abonamentowy doładowujesz i korzystasz :)
  (0)
Odpowiedz
Grzekowiak
10-01-2014 - 15:29:42
Mówisz o operatorze VOIP Easycall czy o tej słuchawce?
  (0)
Odpowiedz
Łukasz
08-01-2014 - 19:52:27
Korzystam z Easycall jest naprawdę niezły
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się