To ekran z Wi-Fi do komunikacji z bliskimi, który pozwala na wysyłanie na niego zdjęć zrobionych smartfonem – niezależnie od tego, gdzie znajduje się posiadacz telefonu. Jak to działa?

 • Design
  9
 • Funkcjonalność
  8
 • Łatwość instalacji
  8

ZOOM.ME to absolutna nowość na polskim rynku – gadżet, który narodził się dzięki współpracy specjalistów z branży technologicznej z jego pomysłodawcą, czyli Mateuszem Kusznierewiczem. Przekonajmy się jak działa i komu może okazać się przydatny.

Aby rozpocząć korzystanie z ZOOM.ME, należy pobrać z Google Play lub App Store (niebawem pojawi się także wersja na Windows Phone) aplikację o tej samej nazwie. Po jej zainstalowaniu musimy założyć profil, podając swój adres email i hasło lub też zalogować się przez Facebooka lub Google+. W pierwszym przypadku dostaniemy wiadomość email z linkiem do potwierdzenia. Ta czynność aktywuje nasze konto w aplikacji ZOOM.ME. Teraz możemy się już przyjrzeć samemu ekranowi.

Po otwarciu pudełka znajdziemy w nim ZOOM.ME oraz zasilacz. Ekran ma wymiary 195 x 126 x 18 mm i waży 340 gramów. Posiada 7-calowy dotykowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, wokół którego znajduje się biała ramka. Z tyłu mamy oznaczone wykropkowanym trójkątem miejsce, które należy przycisnąć, aby wysunęła się tylna część obudowy. Wówczas naszym oczom ukażą się: slot na kartę SIM, slot na kartę microSD oraz port microUSB, a także unikalny numer urządzenia. Jest także miejsce służące do resetowania urządzenia.

Serduszka oznaczają polubione zdjęcia, które będą obecne w każdym pokazie slajdów

Do włączenia ekranu służy przycisk na tylnej części obudowy. ZOOM.ME uruchamia się w mgnieniu oka, a na niebieskim ekranie zostają wyświetlone wersje językowe, jakie użytkownik ma do wyboru. Możemy wybrać angielską, niemiecką, francuską, włoską, hiszpańską i naturalnie polską. Wystarczy ją zaznaczyć i dotknąć pola oznaczonego „Dalej”.

Teraz ZOOM.ME poprosi nas o wybranie sieci Wi-Fi, z którą ma się połączyć. Na jego ekranie pojawią się dostępne sieci, ale jest także możliwość dodania sieci ręcznie. Gdy zdecydujemy się na tę opcję, wpisujemy nazwę sieci i jej hasło i dotykamy „Dodaj”. Teraz musimy połączyć nasz smartfon z ekranem.

Aby uzyskać możliwość wysyłania zdjęć na ekran ZOOM.ME, musimy rozsunąć menu aplikacji zainstalowanej wcześniej na smartfonie, klikając w lewy górny róg ekranu. Znajdziemy tam miejsce do dodawania bliskich. Dodając Zoomkę, wpisujemy unikalny numer z obudowy oraz dane jej posiadacza, np. Babcia Janina. Wówczas na ekranie ZOOM.ME pojawia się komunikat, że ktoś chce wysłać zdjęcie. Jej posiadacz może go zaakceptować – wtedy trafi on z kategorii „Oczekujący bliscy” do „Twoi bliscy”. Jest także możliwość zablokowania osoby, od której nie chce otrzymywać zdjęć (trafi ona do grupy „zablokowane osoby”).

ZOOM.ME w T-Mobile
Multimedialny ekran ZOOM.ME jest już dostępny w ofercie T-Mobile. Sprawdźcie szczegóły w naszym artykule lub przejdźcie od razu do sklepu internetowego T-Mobie.

ZOOM.ME możemy postawić pionowo lub poziomo, a ekran opiera się na specjalnie skonstruowanym zasilaczu. Co ciekawe, osoby wysyłające na ekran zdjęcie, będą wiedziały, jak jest ustawiony, co pozwoli im odpowiednio przygotować zdjęcie przed wysyłką.

Aby to zrobić, należy kliknąć na przycisk w prawym dolnym rogu na ekranie, na którym widzimy komunikat „Wyślij swoje pierwsze zdjęcie”. Możemy wybrać opcję zrobienia zdjęcia lub wybrać je z bazy już posiadanych w smartfonie. W przypadku, gdy wybieram spośród posiadanych zdjęć, robimy to w ten sam sposób, jak wówczas, gdy dołączamy zdjęcie do wiadomości MMS czy e-maila. Możemy dodatkowo nałożyć na zdjęcie filtry (podobne do tych w Instagramie), a także wykadrować je czy obrócić. Aby przesłać zdjęcie, należy kliknąć na pierwszą ikonę pod zdjęciem i wybrać odbiorców.

Na jeden ekran ZOOM.ME można wysyłać zdjęcia z wielu smartfonów

W tym miejscu warto zaznaczyć, że do jednej ZOOMki może być przypisana dowolna ilość smartfonów i odwrotnie – jeden smartfon może służyć do wysyłania zdjęć na kilka ekranów. Oczywiście możemy zdecydować, komu wysyłamy jakie zdjęcie, a potem w historii w aplikacji będzie to widoczne wraz z dodanymi przez nas adnotacjami i datą wysyłki.

Wróćmy z kolei do Zoomki. Jej posiadacz może ustawić godziny, w jakich ekran wyświetla zdjęcia i w jakich się wygasza. Można także skorzystać z opcji unieruchomienia na ekranie zdjęcia, które zostało przesłane jako ostatnie lub też zdecydować, aby pojawienie się nowego zdjęcia wybudzało uśpiony ekran. Tutaj zobaczymy także zawsze za pierwszym razem nadawcę zdjęcia oraz treść ewentualnej wiadomości tekstowej, potem już możemy ustawić, czy chcemy, aby zawsze było widać nadawców czy też nie. Dodajmy, że zdjęcia można wysyłać także mailem – warunkiem jest wysyłka z tego samego adresu mailowego, który podaliśmy przy rejestracji w aplikacji.

Chodzi jednak głównie o to, aby zrobić ze zgromadzonych na urządzeniu zdjęć pokaz slajdów, w którym sami decydujemy, ile jedno zostaje na ekranie. Aby usunąć zdjęcie, wystarczy przytrzymać palec na ekranie. Gdy dodamy fotografie do ulubionych, będą się wyświetlały za każdym razem. Możemy ustalić także ilość zdjęć, które będą wyświetlały się za jednym razem w pokazie – zawsze uzupełnią je dodatkowo te ulubione.

Pamięć wewnętrzna ZOOM.ME jest w stanie pomieścić około 4 tysiące zdjęć. Gdy ta ilość zostanie przekroczona, najstarsze będą automatycznie usuwane po pojawieniu się nowych. Oczywiście w każdej chwili możemy włożyć w slot kartę microSD i zrzucić zdjęcia z pamięci ZOOMki – bez wybierania, wszystkie naraz. Nie musimy się martwić o aktualność oprogramowania w naszym urządzeniu – aktualizuje się ono automatycznie co 24 godziny. ZOOMkę można wziąć także na kanapę odłączają ją do zasilacza, aby pooglądać zdjęcia – wówczas bateria wystarczy na godzinę pracy.

ZOOM.ME – ekran do komunikacji z bliskimi - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
agn
19-02-2016 - 22:35:17
Witam mam problem mianowicie po uruchomieniu ramki udało mi się wysłać dwa zdjęcia na dodatek drugie z dużym trudem ponieważ w aplikacji na telefonie cały czas pokazywała się informacja 'brak połączenia z serwerem'. No i na tym się skończyło ponieważ mimo tego iż zdjęcie zostało wysłane przynajmniej na takie wygląda nie dociera do ramki. W czym może tkwić problem ?
  (0)
Odpowiedz
wladziu
04-01-2015 - 22:36:09
Urzadzenie jest niezle ale nigdzie nie znalazlem informacji co nalezy wpisac w temacie maila ktorym wysylamy do zoomki zdjecia ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
05-01-2015 - 08:20:48
Witaj. Wiadomość wysyłana na adres urządzenia ZOOM.ME nie musi zawierać tematu. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
blebleble
10-03-2015 - 09:49:38
@ Konsultant T-Mobile - witam. chciałam zakupić ramkę bezpośrednio od Państwa- jestem klientem timobile może byłby jakiś rabat ale nie wiem gdzie i za ile można wogóle kupić bo nigdzie nie widze ofert a z allegro nie chcę.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
10-03-2015 - 17:08:37
Witam, Pragnę poinformować, że na to pytanie najlepiej odpowie konsultant Biura Obsługi Abonenta. W związku z powyższym, sugeruję kontakt z BOA pod numerem telefonu 602900 (z tel. sieci T-Mobile) lub 602900000 (z tel. innego operatora). Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pomysłodawcą nowego urządzenia, umożliwiającego komunikację z bliskimi, jest polski mistrz olimpijski – Mateusz Kusznierewicz. T-Mobile Polska jest partnerem strategicznym projektu.

ZOOM.ME to prosty w obsłudze ekran z czytelnym interfejsem. Wyświetlają się na nim zdjęcia wysłane przez bliskich ze smartfonów i tabletów za pośrednictwem dedykowanej, darmowej aplikacji. Zdjęcia są automatycznie skalowane, możliwe jest również ich wcześniejsze edytowanie, np. dopisanie tekstu. Twórcy systemu zadbali również o bezpieczeństwo użytkowników i poufność transmisji danych: przed wysłaniem są one szyfrowane, a po dostarczeniu – kasowane z serwera pośrednika.

- W chwili, którą chcesz się podzielić ze swoimi bliskimi – rodzicami, żoną, mężem, rodzeństwem czy przyjaciółmi, robisz zdjęcie smartfonem. Przez bezpłatną aplikację wysyłasz je bezpośrednio na „ZOOMkę”, które stoją w ich domach. Użytkownik ZOOM.ME nie musi nic robić, zdjęcie wyświetla się automatycznie, a odbiorca może natychmiast poczuć emocje tej niepowtarzalnej, ważnej dla Ciebie chwili – wyjaśnia Mateusz Kusznierewicz, pomysłodawca ZOOM.ME. I dodaje: Zdjęcia przesłane na ZOOM.ME stworzą oryginalny, zawsze aktualny album. 

- „Chwile, które łączą” to obietnica marki T-Mobile. Dzięki ZOOM.ME możliwe jest dzielenie się wyjątkowymi emocjami w każdej chwili, bez żadnych ograniczeń, dlatego zaangażowanie się w ten projekt było dla nas oczywiste – mówi Grzegorz Bors, członek zarządu T-Mobile Polska, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż w rynku prywatnym. - Natomiast nasze szerokie kompetencje w obszarze innowacji pozwoliły nam zaproponować szereg usprawnień, dzięki którym nasi klienci otrzymają wyjątkowy produkt. To wszystko oparte o najlepszą w Polsce sieć – dodaje Bors.

ZOOM.ME posiada 7-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1024x600 pixeli. Urządzenie pracuje pod kontrolą dedykowanego systemu operacyjnego opartego na Androidzie 4.2.2 i występuje w dwóch wersjach – WiFi oraz 3G. Pierwszy model komunikuje się z otoczeniem, czyli pobiera przesyłane zdjęcia, za pomocą sieci lokalnej (domowej lub biurowej).

Druga wersja posiada dodatkową funkcjonalność –  jest także routerem sieci internetowej 3G. Systemy łączności obsługiwane przez urządzenie to: WiFi w standardzie 802,11 WiFi b/g/n 2,4GHz, oraz sieci komórkowe 2G i 3G/HSPA+. ZOOM.ME posiada także port na karty pamięci micro SD (karty o maksymalnej pojemności 32 GB), który umożliwia łatwe przenoszenie zdjęć np. na komputer. Ładowarka, będąca zarazem nóżką, utrzymująca ekran w pionie, ma długi, trzymetrowy kabel, a ekran w nocy automatycznie się usypia.

Urządzenie dostępne będzie w ofercie T-Mobile, który jest partnerem strategicznym projektu, od 3. listopada w obydwu wersjach.

ZOOM.ME – nowy sposób komunikacji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Szukacie pomysłu na prezent dla bliskiej Wam osoby? W świątecznej ofercie T-Mobile znajdziecie coś wyjątkowego, czego się nie spodziewacie.

Dzielenie się ważnymi chwilami z bliskimi podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia będzie prostsze. W najnowszej propozycji dla klientów T-Mobile przygotował multimedialny ekran ZOOM.ME. Zasada działania tego urządzenia jest prosta. Wystarczy – z pomocą dedykowanej aplikacji – wysłać zdjęcie do jednego lub kilku uprzednio sparowanych urządzeń, by w ciągu kilkunastu sekund pojawiło się ono na ekranie. Na jedną ZOOMkę możliwe jest przesyłanie zdjęć z wielu smartfonów. Tak właśnie powstaje zawsze aktualny album z fotografiami. Urządzenie występuje w dwóch wersjach – Wi-Fi oraz 3G.

Propozycja skierowana jest do wszystkich taryf głosowych, zarówno dla nowych klientów, jak i tych przedłużających umowę umowę z operatorem. We wszystkich taryfach JUMP! Klienci otrzymają nielimitowane rozmowy oraz wiadomości SMS i MMS do wszystkich sieci oraz pakiet danych, którego wielkość uzależniona jest od wysokości miesięcznego zobowiązania, zgodnie z poniższym zestawieniem:

OFERTA ZOOM.ME 59,99 zł 79,99 zł 109,99 zł 159,99 zł 209,99 zł
ROZMOWY/SMS/MMS BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU BEZ LIMITU BEZ LIMITU
INTERNET 0,25 GB 0,5 GB 1 GB 1,5 GB 2 GB
DŁUGOŚĆ UMOWY 24 24 24 24 24

W propozycji opartej o taryfy JUMP! ZOOM.ME występuje w wersji WiFi.

Oferta świąteczna obejmuje także usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu. W tym z kolei wariancie klienci otrzymują ZOOM.ME z wbudowanym routerem 3G. Szczegółowa informacja o dostępnych taryfach prezentuje się następująco:

ABONAMENT MIESIĘCZNY 39,99 zł 49,99 zł 59,99 zł 69,99 zł 79,99 zł 89,99 zł 99,99 zł
ABONAMENT DLA KLIENTÓW T-MOBILE 29,99 zł 39,99 zł 49,99 zł 59,99 zł 69,99 zł 79,99 zł 89,99 zł
LIMIT DANYCH 6 GB 16 GB 25 GB 40 GB 50 GB 60 GB 70 GB
CENA ZOOM.ME 199 zł 99 zł 9 zł 9 zł 9 zł 9 zł 9 zł
CZAS TRWANIA UMOWY 30 30 30 30 30 30 30

Ciekawą propozycję stanowić może również oferta mobilnego dostępu do Internetu uzupełniona o notebook HP 250 oraz ZOOM.ME 3G pełniącą jednocześnie funkcję routera. Dzięki takiej konfiguracji klienci otrzymują gotowy zestaw pozwalający na swobodne korzystanie z zasobów sieci. Tutaj do wyboru mamy dwie taryfy:

ABONAMENT MIESIĘCZNY 79,99 zł 119,99 zł
ABONAMENT DLA KLIENTÓW T-MOBILE 69,99 zł 109,99 zł
LIMIT DANYCH 10 GB 10 GB
CENA ZOOM.ME 399 zł 99 zł
CZAS TRWANIA UMOWY 36 36

Multimedialny ekran ZOOM.ME w ofercie T-Mobile - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Routerem może zachwycać się co najwyżej geek, a tymczasem możemy już kupić urządzenie, które nie tylko doskonale udostępnia sieć, ale jeszcze wyświetla zdjęcia i jest bardzo ładne.

 • Design
  10
 • Konstrukcja
  9
 • Łatwość instalacji
  9
 • Jakość połączenia
  9
 • Funkcjonalność
  10
 • Design
  7.5
 • Konstrukcja
  7
 • Łatwość instalacji
  6
 • Jakość połączenia
  6.5
 • Funkcjonalność
  7

Router przyda się tym, którzy lubią w domu korzystać z dobrodziejstw sieci bezprzewodowej – używać w dowolnym miejscu laptopa, smartfonu czy tabletu, pobierać aplikacje i innego rodzaju pliki bez obaw, że zużywamy pakiety danych, które bardziej przydadzą się na mieście.

A jaki macie router? Może jest to czarne lub jasne pudełko z migającymi diodami, które stoi gdzieś w kącie lub wręcz schowane w szafce, bo nie mamy potrzeby go oglądać. Inaczej rzecz ma się w przypadku ZOOM.ME, czyli ekranu multimedialnego, który w wersji 3G pełni także rolę routera.

Jest niezwykle prosty w obsłudze i pozwala podłączyć do domowej sieci do pięciu urządzeń. Wyposażono go w 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, który w nocy przechodzi w stan uśpienia. Ładowarka ZOOM.ME jest jednocześnie nóżką, utrzymującą ekran w pionie (można go postawić w pionie lub poziomie). Posiada długi, trzymetrowy kabel, który pozwala ustawić go nawet z dala od kontaktu.

Na ZOOM.ME można wysłać zdjęcia wprost ze smartfonu zaraz po pstryknięciu fotki. Wystarczy specjalna aplikacja, którą można aktualnie pobrać na urządzenia z Androidem i iOS. Będą się one wyświetlały w formie pokazu slajdów, uwzględniającego te, które spodobały się właścicielowi ZOOMki najbardziej. W pamięci zmieści się około 4000 zdjęć, jednak w każdej chwili można je przenieść na dysk komputera i uchronić przed wykasowaniem, gdy ta liczba zostanie przekroczona.

Więcej informacji na temat fotograficznej funkcjonalności ekranu ZOOM.ME przeczytacie w naszym artykule.

Dobierz ofertę z routerem ZOOM.ME.

ZOOM.ME – najładniejszy router na rynku - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się