Przetestowaliśmy nowoczesny modem 3G. Zaskoczył nas wygodnym złączem USB i łatwością instalacji.

 • Design
  7
 • Konstrukcja
  8
 • Łatwość instalacji
  8
 • Jakość połączenia
  8
 • Funkcjonalność
  8

+ Plusy

 • łatwy w instalacji
 • niska waga
 • dioda informująca o statusie pracy urządzenia
 • złącze do podłączenia zewnętrzej anteny

- Minusy

Dobry modem 3G, to podstawa wygodnego połączenia z internetem na komputerze przenośnym - gdziekolwiek byśmy się nie znaleźli. W pakiecie blueconnect możemy kupić modem ZTE MF631, ważący jedyne 25 g. Postanowiliśmy mu się przyjrzeć bliżej.

Urządzenie zaskakuje wtyczką USB, która jest ruchoma - w orientacji pionowej. Oznacza to, że możemy regulować kąt nachylenia całego modemu, podczas gdy jest wpięty w gniazdo komputera. Nie jest to zbędny bajer - dzięki temu rozwiązaniu unikniemy uszkodzenia modemu lub gniazda USB w komputerze poprzez przypadkowe zahaczenie modemem podczas przenoszenia komputera. Jak wiadomo, modemy 3G mają pracować w warunkach mobilnych - w pociągu, autobusie, miejscu publicznym. W takich warunkach nietrudno o wypadek. Sprytna wtyczka rozwiązuje ten problem - możemy przenosić komputer bez obawy, że o coś zahaczymy. ZTE MF631 po prostu się “złoży” w takiej sytuacji.

W urządzeniu, przypominającym wielkością i wyglądem pendrive’a, oprócz gniazda SIM (rzecz oczywista), znajdziemy także czytnik kart micro-SD. Sam modem połączy się z siecią operatora z maksymalną prędkością pobierania danych 7,2 Mb/s w standardzie HSDPA.  Z kolei, maksymalna prędkość wysyłania danych, to 5,6 Mb/s. Urządzenie obsługuje też oczywiście wolniejsze standardy połączeń.

Dioda na urządzeniu informuje o statusie pracy modemu, gdy jest koloru:

- czerwonego, oznacza to że modem jest uruchamiany

- zielonego (ciągły) - zalogowanie w sieci 2G

- zielonego (migający) - aktywne połączenie w sieci 3G

- niebieskiego (ciągły_ zalogowanie w sieci 3G

- niebieskiego (migający) - aktywne połączenie 3G

ZTE MF631 posiada złącze do którego podłączymy zewnętrzną antenę. Przydatne, jeśli w znajdziemy się w miejscu o słabszym zasięgu sieci.

Wtyczka USB jest ruchoma - w orientacji pionowej, co oznacza, że możemy regulować kąt nachylenia całego modemu i uniknąć uszkodzenia modemu lub gniazda USB w komputerze.

Dobra wiadomość dla użytkowników: modem i usługa blueconnect zadziałają na niemal wszystkich systemach operacyjnych. Dotyczy to Windows w wersji XP SP2, Visty i najnowszego Windows 7. Era nie zapomniała o użytkownikach komputerów z logo jabłka - obsługiwany jest również system Mac OS X w wersji 10.6.

Proces instalacji jest dziecinnie prosty. Wystarczy umieścić modem w gnieździe USB i poczekać, aż uruchomi się automatyczny instalator aplikacji, służącej do konfiguracji połączenia. Cała instalacja trwa chwilę i wymaga kilku kliknięć. Potem możemy już beztrosko surfować po sieci.

Program konfiguracyjny wyświetli nam informację o poziomie sygnału sieciowego i standardzie połączenia. Z poziomu aplikacji możemy też na bieżąco monitorować transfer danych oraz wysyłać SMS-y. Podczas używania modemu nie spotkaliśmy się z zerwaniem połączenia.

ZTE MF631, to udany modem. Bezstresowa i właściwie niezauważalna instalacja, pozwalają cieszyć się bezprzewodowym połączeniem z internetem od ręki. Ruchome złącze USB zabezpiecza użytkownika przed nieszczęśliwym wypadkiem.

<p><strong>Zobacz test modemu ZTE MF631!</strong></p>

Modem i usługa blueconnect zadziałają na niemal wszystkich systemach operacyjnych.

ZTE MF631 - funkcjonalność w dobrej cenie - opinie i komentarze (12)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
mkrz
08-09-2012 - 08:56:24
Badziewie nie instaluje się jest już drugi raz w naprawie po powrocie z pierwszej nie naprawiony.Nie polecam.
  (0)
Odpowiedz
MKrz
30-07-2012 - 09:51:06
Odebrałem z serwisu w takim stanie jaki dałem do naprawy ; nie instaluje się , instaluje tylko slot karty pamięci .Zalecono mi sprawdzić stan kompa postanowiłem instalować inne modemy instalowałem HUAWEY E 173 E 353 i Any Data 625 wszystkie instalują sią bezbłędnie .Dzisiaj oddaje go znów do serwisu ...
  (0)
Odpowiedz
firma krzak i tyle
25-03-2011 - 15:59:10
Wysłałem do serwisu i wrócił nie naprawiony, softu nie można znaleźć w necie a strona producenta jest po chińsku, ruchoma wtyczka za przeproszeniem g**no mnie obchodzi. Zdecydowanie nie polecam!
  (0)
Odpowiedz
Jaro76
26-12-2010 - 23:59:29
Chapellle...to zalezy w którą strone wygniesz...Zastanawiałes się nad tym?????
  (0)
Odpowiedz
chapelle
16-12-2010 - 16:12:05
Będzie trudniej zniszczyć taki modem w ruchomą wtyczką. Przy nacisku urządzenie po prostu się wygnie, a nie złamie.
  (0)
Odpowiedz
kuklux
15-12-2010 - 16:44:48
wbudowany modem to zawsze większa wygoda, ale ZTE MF631 to dobra alternatywa, którą zawsze można mieć przy sobie. po prostu funkcjonalność w dobrej cenie.
  (0)
Odpowiedz
newus
13-12-2010 - 08:36:47
kupiony, nie działa. Dioda czerwona, pokazuje zero sygnału choć w telefonie jest max. Pytał o PIN czyli SIM jest dobra. Kicha na starcie.
  (0)
Odpowiedz
miro
12-12-2010 - 08:18:47
Szybki i nie przerywający połączenia modem polecam
  (0)
Odpowiedz
Seba
10-12-2010 - 15:33:41
Mi się właśnie spalił modem i chyba sobie kupię sobie taki =)
  (0)
Odpowiedz
fazela
10-12-2010 - 14:11:32
Nie chcę wyjść na malkontenta, ale nic nie pobije wbudowanych modemów :)
  (0)
Odpowiedz
pitbull_1983
09-12-2010 - 13:07:25
Właśnie wczoraj kupiłem laptopa z netem w erze i mam takie same co na obrazku i jest fajne i bezpieczne nawet polecam i jestem z tego zadowolony
  (0)
Odpowiedz
KONT
06-12-2010 - 18:28:28
'Oznacza to, że możemy regulować kont nachylenia całego modemu' - Boże Święty! KĄT a nie kont ^^ Motyw z ruchomą wtyczką dobry, już jakiś czas temu widziałem takie udogodnienia w innych krajach UE. Dobrze, że dotarło to do Polski ;-)
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

1 lipca w 2011 roku wprowadzamy nowe stawki roamingowe. Zmiana dotyczy zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych. Poznajcie szczegóły.

Jeśli sporo korzystacie z roamingu, mamy dla was bardzo dobre wieści. Od 1 lipca 2011 zaczną obowiązywać nowe, korzystniejsze dla was stawki roamingowe w cenniku Eurotaryfa i Strefy, Eurotaryfa i Świat BIS, Eurotaryfa i Świat dla wszystkich naszych abonentów. Dotyczy to także klientów usług prepaid: Tak Tak T-Mobile na kartę, oraz Heyah. Zapłacicie mniej za rozmowy oraz SMS-y, a ponadto skorzystacie z nowego limitu na transmisję danych w roamingu. Zmiany dotyczą usług świadczonych na obszarze Unii Europejskiej* i wybranych terytoriów z roamingowej Strefy 1A (pełna lista przy mapce poniżej).

Nowe ceny roamingu:

 • Wprowadzamy nową cenę za minutę połączenia wychodzącego 1,70 zł/min w usłudze Eurotaryfa i Strefy, Eurotaryfa i Świat BIS, Eurotaryfa i Świat.
 • Wprowadzamy nową cenę za minutę połączenia przychodzącego 53 gr/min w usłudze Eurotaryfa i Strefy, Eurotaryfa i Świat BIS, Eurotaryfa i Świat.
 • Wprowadzamy nową cenę za wysłanie SMS 53 gr w usłudze Eurotaryfa i Strefy, Eurotaryfa i Świat BIS.
 • Wprowadzamy nową wartość limitu na transmisję danych w krajach UE (strefa roamingowa 1A) 243 zł.

Połączenia roamingowe realizowane w ramach tzw. Strefy 1A będą tańsze. Dotyczy to krajów Unii Europejskiej (zaznaczone na mapie), oraz innych wybranych terytoriów. Oto pełna lista:: Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Norwegia, Niemcy, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie

Co bardzo istotne - nowe stawki zostaną wprowadzona domyślnie wszystkim klientom. Stanie się to automatycznie z dniem 1 lipca 2011, kiedy przestaną obowiązywać obecne ceny. Warto tu nadmienić, że większość naszych abonentów ma AKTYWNĄ usługę roamingu Eurotaryfa i Strefy. Aby sprawdzić, jaką usługę rozliczania roamingu aktualnie macie aktywną – wystarczy wysłać SMS o treści ROAMING pod numer 602 (opłata zgodna z cennikiem).

Nasi abonenci mogą skorzystać z dwóch ofert specjalnych, które pozwalają znacznie zredukować koszty roamingu: Wszędzie Rozmawiaj i Wszędzie w Sieci. Dzięki Wszędzie rozmawiaj, za rozmowy z zagranicy zapłacisz jak za krajowe (30 minutowy pakiet ważny 14 dni kosztuje tylko 7,32 zł netto). Wszędzie w sieci zagwarantuje ci bogate pakiety internetowe w przystępnych cenach, do wykorzystania oczywiście za granicą.

Jeśli dużo dzwonicie z Polski za granicę, warto sięgnąć po usługę Zawsze biznes dostępną dla naszych taryf biznesowych Nowa Firma, oraz Pakiet dla Biznesu. Zawsze biznes, pozwala bez limitu rozmawiać z milionami numerów w T-Mobile na całym świecie (w Polsce, w Europie, oraz poza granicami UE).

"Wszędzie rozmawiaj" jeśli planujesz wakacje za granicą

Od 1 lipca 2011 roku połączenia w ramach roamingu na terenie EU będą tańsze, ale wciąż najbardziej korzystną opcją są oferty specjalne. Możecie skorzystać z naszej oferty Wszędzie rozmawiaj, dzięki której znacznie ograniczycie koszty dzwonienia w roamingu.

*Zmiana cen nastąpi zgodnie z Rozporządzeniem (WE) nr 717/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 czerwca 2007 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Wspólnoty oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 544/2009 z dnia 18 czerwca 2009 r.

Fot. Lev Dolgatshjov | Dreamstime.com

Nowe lepsze ceny w roamingu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

ZTE przedstawiło nowy modem MF821 - przenośne urządzenie, pozwalające na nawiązywanie połączeń internetowych z wykorzystywaniem technologi LTE.

ZTE bardzo zachwala swoje nowe urządzenie. Jego największym atrybutem ma być współpraca z nowoczesną technologią LTE, która zapewnić ma sprawny i szybki transfer. Modem pozwolić ma na przesyłanie danych z prędkością do 100 Mb/s (download) i do 50 Mb/s (upload). ZTE MF821 korzysta także z tradycyjnych pasm przesyłu danych, takich jak sieć GMS i UMTS.

Dzięki portowi USB modem jest bardzo prosty do zainstalowania. Żeby uzyskać dostęp do Internetu, wystarczy włożyć kartę SIM i podłączyć urządzenie do komputera. Urządzenie korzysta z technologii plug and play, dzięki czemu proces instalacji sterowników nie wymaga naszej ingerencji.

MF821 posiada ponadto slot na kartę SD, co umożliwia użycie go w charakterze przenośnego magazynu pamięci o pojemności do 32GB.

Modem ZTE MF821 – Internet w technologii LTE - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Chińska firma telekomunikacyjna ZTE poważnie myśli o europejskim rynku. Dowodem na to może być powstawanie w Budapeszcie Europejskiego Centrum Zarządzania Siecią Regionalną.

W czerwcu w stolicy Węgier ruszyły prace nad budową Europejskiego Centrum Zarządzania Siecią Regionalną. Powód powstawania tego projektu jest dosyć oczywisty: poprawa możliwości dystrybucyjnej ZTE w Europie. Chińska firma zapewnia, że centrum ma zapewnić obsługę klienta, monitorowanie sieci, centrum serwisowe, optymalizację działania sieci, centrum naprawy oraz zarządzanie częściami zapasowymi.

- Budowa nowego centrum ZTE w Budapeszcie to znak, że ZTE myśli bardzo poważnie o europejskim rynku i chce zapewnić swoim europejskim partnerom jak najlepszą obsługę oraz warunki współpracy. Powstanie Europejskiego Centrum Zarządzania Siecią Regionalną to kolejny punkt milowy na drodze dynamicznego rozwoju i wzrostu ZTE – przekonywał Guo Lei, Dyrektor Generalny ZTE Poland.

Całkowity koszt inwestycji ZTE wyniesie ok. 10 milionów euro, a jej realizacja przewidziana jest na okres od 2 do 3 lat.

Europejskie Centrum Zarządzania ZTE w Budapeszcie - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się