Google udostępniło właśnie najnowszą odsłonę swojego popularnego systemu operacyjnego. Czym różni się ta wersja od swojego starszego rodzeństwa?

Kolejna wersja Androida, najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego, za każdym razem przykuwa uwagę całego telekomunikacyjnego świata. Warto więc nie pozostawać w tyle i zapoznać się z tym, co nowego wnosi Jelly Bean.

Niewiele ponad pół roku po oficjalnej premierze Ice Cream Sandwich, Google zaprezentowało najnowszą wersję systemu operacyjnego Android 4.1 sygnowaną nazwą Jelly Bean. Rzecz miała miejsce na konferencji zorganizowanej w dniach 27-29 czerwca 2012 r. w San Francisco.

Najnowsza wersja Androida nie wprowadziła, co prawda, rewolucji w interfejsie użytkownika, który przeszedł gruntowną przebudowę podczas przejścia z 2.3 Gingerbread na 4.0 Ice Cream Sandwich, jednak pojawiło się kilka subtelnych usprawnień, które mogą zwrócić uwagę osób dbających o detale. Dopracowane zostały animacje przejścia pomiędzy ekranami startowymi, które są płynniejsze niż kiedykolwiek, a przełączanie się pomiędzy aplikacjami nabrało jednocześnie szybkości i łagodności.

Panel notyfikacji, rozwijany z paska u góry ekranu, również został odświeżony. Teraz pojawiające się powiadomienia proponują różne rodzaje akcji, jakie użytkownik może wykonać odnośnie do danej informacji. Na przykład, powiadomienie o spotkaniu zaproponuje ponowne przypomnienie alarmem za kilka minut lub zasugeruje wysłanie wiadomości e-mail do wszystkich uczestników spotkania, gdy jesteśmy już spóźnieni…

Ciekawa nowość pojawiła się przy dodawaniu widgetów do ekranów głównych. Podczas umieszczania nowego widgetu pozostałe elementy na ekranie przemieszczają się w taki sposób, aby zrobić dla niego miejsce. Funkcjonalność ta znana jest być może niektórym użytkownikom smartfonów HTC wyposażonych w nakładkę Sense UI, a teraz dostępna jest domyślnie w systemie Android. Ponadto, poszczególne widgety potrafią dopasować automatycznie swój rozmiar tak, aby wpasować się w wolne miejsce, jakim dysponujemy na ekranie.

Wirtualna klawiatura w Androidzie 4.1 również została dopracowana. Ciekawą funkcją jest podpowiadanie przez system już nie tylko słowa, które właśnie piszemy, ale też następnego słowa, jakie być może będziemy chcieli napisać. Ponadto zamiana mowy na tekst będzie działała również bez stałego połączenia internetowego, tak jak miało to miejsce dotychczas.

Nowością w systemie Android jest aplikacja Google Now, oferująca użytkownikowi informacje potrzebne w danej chwili. Znając rozkład  spotkań z kalendarza, przypomina, gdzie i kiedy należy się udać. Sprawdza na bieżąco pogodę i najnowsze wyniki rozgrywek sportowych. Analizuje swoją lokalizację i proponuje najbliższe punkty gastronomiczne oraz inne miejsca warte odwiedzenia. Sprawdza też, jak zachowuje się ruch uliczny i sugeruje najkrótszą drogę z pracy do domu. Kiedy zaś użytkownik znajdzie się w pobliżu stacji metra lub przystanku, to Google Now wyświetli informacje o tym, który autobus, bądź pociąg, przyjedzie najszybciej. Wyszukiwanie głosowe zostało bardzo usprawnione, a wyniki są prezentowane w czytelniejszy niż wcześniej sposób.

 

Fot. Fotolia

Najnowsza wersja Androida nie wprowadziła, co prawda, rewolucji w interfejsie użytkownika, który przeszedł gruntowną przebudowę podczas przejścia z 2.3 Gingerbread na 4.0 Ice Cream Sandwich, jednak pojawiło się kilka subtelnych usprawnień, które mogą zwrócić uwagę osób dbających o detale. Dopracowane zostały animacje przejścia pomiędzy ekranami startowymi, które są płynniejsze niż kiedykolwiek, a przełączanie się pomiędzy aplikacjami nabrało jednocześnie szybkości i łagodności.

Android 4.1 Jelly Bean już jest! - opinie i komentarze (11)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

jubi111
11-04-2013 - 17:01:16
kiedy będzie aktualizacja jb 4.1 do htc desire X ?????
  (0)
Odpowiedz
głuptasek
22-10-2012 - 23:02:15
chyba miną lata świetlne, zanim ten android będzie w t-mobile. Ten telefon był moim pierwszym i ostatnim zakupem w t-mobile.
  (2)
Odpowiedz
lukasek
12-10-2012 - 19:45:20
Zapomniałem dodać ze mam HTC One X i znając mentalność operatora T-mobile nowy system będzie dostępny może przed Borzym Narodzeniem, gdzie szczęśliwcy którzy maja te smartfony nie brandowane już lada chwila dostaną oficjalną aktualizacje od HTC. A my ludzie z t-mobile musimy poczekać aż im się zechce wypuścić może w grudniu :-(
  (1)
Odpowiedz
Niki
10-10-2012 - 20:57:25
Jedno podstawowe pytanie. Dlaczego nie działacie na rzecz klienta? Przymulacie telefony swoim oprogramowaniem, opóźniacie aktualizacje. Obecnie posiadam sgs3 i kiedy większość osób wokół mnie może cieszyć się androidem 4.1, ja w biurze obsługi klienta słyszałem, że będę go miał tydzień temu. Chyba coś nie tak z wyczuciem czasu u was. Nie rozumiem tej polityki, utrudniacie ludziom życie, przecież każdy mógłby sobie prywatnie pobrać wasze aplikacje, jeśliby tylko by chciał(w co szczerze wątpie, patrząc na ich działanie).
  (1)
Odpowiedz
Lukasek
10-10-2012 - 19:23:05
Ciekawe kiedy T-Mobile się opamięta że faktycznie zaczyna tracić klientów dzięki którym zarabiają. Nie dość ze fakt jest taki że T-Mobile zawsze ostatni mają aktualizację systemów to jeszcze z innymi sprawami też olewająco podchodzą do klienta a jeśli już to tak zakręcą ze i tak wychodzi na ich a nie w stronę klienta.
  (2)
Odpowiedz
Geriatryk
05-10-2012 - 18:48:39
Juz niedlugo nareszcie opuszcze to nieszczesne t-mobile. Szkoda, 14 lat. Ale takie olewanie klientow (jak z wtopa z galaxy s2) musialo do tego doprowadzic. Wezme SIMa chocby od jakiegos lewego pseudooperatora, byle z dala od t-mobile. Gorzej na pewno nie bedzie...
  (3)
Odpowiedz
PeterCub
05-10-2012 - 09:23:46
A ja czekam na aktualizację swojego SXU do ICS, Sony wypuściło już aktualizację, a u Was jeszcze nie ma...
  (1)
Odpowiedz
stefannn
27-09-2012 - 15:03:26
aktualizacja od t-mobile bedzie zapewne na koncu jak zawsze wszyscy juz beda mieli a t-mobile dopiero wypusci.
  (1)
Odpowiedz
jacksparrow
26-09-2012 - 07:43:32
T-mobile czekam z SGS3 na androida4.1, do roboty!!!
  (1)
Odpowiedz
mistgras
25-09-2012 - 21:25:06
No mam takie samo pytanie. Kiedy T-Mobile udostępni aktualizacje? Prosiłbym o odpowiedź ludzi związanych z T-Mobile co wiedzą o tym coś.
  (1)
Odpowiedz
mikisoft
24-09-2012 - 21:18:31
Kiedy do k***y bedzie aktualizacja w SGS3 od Was?!!! Dziś na niebrandowane fony wyszła od samsunga jako pierwsza na świecie dla Polski!!!!! A Wy się ociągacie z udostępnieniem tego użytkownikom. Juz orange polska i play dały możliwosc aktualizacji. Tylko Wy i plus czekacie. Do roboty!!!!
  (2)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tegoroczna konferencja Google I/O była miejscem prezentacji najnowszej wersji systemu Android 4.1 Jelly Bean.

Niedawno nawet gigant z Moutain View niechcący prawie oficjalnie potwierdził najnowszą odsłonę Androida, noszącą kodową nazwę Jelly Bean, przy okazji zakupu Galaxy Nexusa w Google Play. Teraz na konferencji Google I/O system tez zadebiutował już w pełni oficjalnie.

Android 4.1 Jelly Bean, pod kontrolą którego pracuje zaprezentowany wraz z nim tablet Google Nexus 7 zawiera wiele nowości. Warto wśród nich zwrócić uwagę na nowe technologie dla połączeń, takie jak Android Beam czyli systemowo realizowana wymiana danych za pomocą zbliżeniowego modułu NFC i nawiązywanie między urządzeniami bezpośrednich połączeń Wi-Fi – Wi-Fi Direct.

Nowości multimedialne zawarte w 4.1 Jelly Bean to między innymi wsparcie dla USB Audio, szeroki dostęp do kodeków czy zastosowanie wielokanałowego dźwięku i nowych efektów muzycznych.

Android 4.1 został także wyposażony w prostszą nawigację, ulepszoną przeglądarkę ze szerszym wsparciem dla HTML5 i CSS3 oraz usprawnienia z zakresu aktualizacji za pośrednictwem Google Play.

Android 4.1 Jelly Bean w pierwszej kolejności trafić ma do urządzeń firmowanych przez Google. Już w lipcu ma trafić na pokład Galaxy Nexusa, Galaxy Nexusa S oraz Motoroli Xoom w trybie OTA.

Źródło: Google

fot. Mirrormere | Dreamstime.com

Android 4.1 Jelly Bean już jest! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jesteśmy pierwsi – dosłownie! To właśnie w Polsce ma miejsce globalna premiera najnowszego Androida 4.1 dla flagowego smartfonu Samsunga. Aktualizację można już pobierać.

Android 4.1 Jelly Bean dla Galaxy S III, to nie tylko lepsza optymalizacja i debiut licznych usprawnień systemowych. To również zestaw poprawek dla nakładki TouchWiz.

Samsung Galaxy S III - flagowiec Samsunga jest obecny w naszej ofercie.

Wśród tych pierwszych warto wymienić funkcję Google Now – podręcznego webowego asystenta, który w inteligentny sposób serwuje nam istotne dla nas informacje. W Polsce funkcjonalność usługi jest nieco okrojona, ale szybkie wytyczenie drogi do domu, przeliczenie waluty, czy sprawdzenie wyników meczu nie powinno być problemem.

Kolejną systemową nowością jest nowe menu powiadomień, z którym możemy wchodzić w interakcję nawet z poziomu zablokowanego smartfonu. Niektóre komunikaty można teraz rozwijać, często zapoznając się z treścią wiadomości bez konieczności przechodzenia do dedykowanej aplikacji.

Jeśli chodzi o usprawnienia ze strony Samsunga, dotyczą one głównie nakładki TouchWiz oraz powiązanych z nią aplikacji.

Debiutuje tryb blokowania, pozwalający w inteligentny sposób odcinać połączenia przychodzące. Wybieramy godziny i użytkowników. Mamy dzięki temu możliwość uniknąć przykrych incydentów z dzwoniącym telefonem na wcześniej zaplanowanym spotkaniu. Co warto dodać - nie ma potrzeby wyłączania lub wyciszania SGS III.

Usprawniono również oprogramowanie aparatu, dodając pauzę podczas rejestracji nagrań wideo. Dzięki temu możemy wstrzymać nagrywanie na jakiś czas, a następnie je wznowić. Wideo zostanie zapisane w jednym pliku.

Samsung wprowadził także uproszczony tryb ekranu startowego (Tryb Ułatwiania), oraz umożliwił skalowanie okienka Pop up Play. To ostatnie pozwala oglądać wideo w formie miniaturki. Po aktualizacji można w prosty sposób zwiększać lub zmniejszać jego rozmiar i przesuwać je po ekranie.

Aktualizacja dystrybuowana jest w dwóch trybach. OTA (a więc bezprzewodowo) lub poprzez oprogramowanie KIES dla komputera PC. Jeśli cenicie wygodę, Jelly Bean zdecydowanie najwygodniej pobrać w trybie OTA. Najlepiej wieczorem, gdy korzystacie z domowej sieci Wi-Fi i macie czas, aby poznać wszystkie nowe funkcje waszego SGS III.

Fot. Samsung

Aktualizacja Galaxy S III. Android 4.1 Jelly Bean już jest! - opinie i komentarze (142)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

klik
20-06-2013 - 21:08:50
Teraz już wszystko jest ok, żadnych resetów itp a w dodatku bateria radzi sb o wiele lepiej:) 2-3 dni wytrzyma a jeszcze tydzień temu codziennie trzeba było ładować i miło wiedzieć że nie będę musiał już tyle czekać na 4.2
  (0)
Odpowiedz
masger
19-06-2013 - 19:42:26
nie ma za co ważne że teraz wsio już jest ok z phonikami :D a co do ścinek to owszem każdy phone je ma zwłascza jak masz sporo apek poinstalowanych. Usuń te nie potzrebne to powinno sie poprawić inaczej zaczyna brakować ram i myśle że stad te spowolnienia. Na s4 rzadko mam jakies spowolnienia ale ma 2GB ram wiec zwykle zostaje z 500-600 wolnego i pewnie dlatego plynnie to chodzi a jak cos pomaga restart phona wtedy na jakiś czas ram tak nie znika. A jak masz spowolnienia w interfejsie to wylacz animacje w menu zaawansowanym ( developerskim) tam masz 3 opcje animacji nastawione na 1. Zmień je wszystkie na wylaczone i zauważysz roznice w dzialaniu a animacji i tak prawie normalnie nie widac. I jak cos ustaw tam aplikacje w tle na limit standardowy - jakos sgs-y lepeij sobie radza na tej opcji niz jak mu przytniesz ich ilosc. Jakos sobie to tak ustawiaja ze plynniej chodzi phone.
  (0)
Odpowiedz
klik
16-06-2013 - 18:50:14
ok tez juz jestem po i root zniknal wiec wszystko jest jak dawniej, szkoda mi tylko tych innych co to zrobili bo nie umieli odina uzywac. i dzieki za pomoc
  (0)
Odpowiedz
klik
09-06-2013 - 23:18:32
Ok ja też już mam zamiar się za to wziąść, a czy nie miałeś wcześniej problemów z fonem tzn czy nie scinał ci się nawet kilka razy dziennie bo mi od jakiegoś czasu się tak dzieje robiłem reset i pomogło ale tylko na 1-2 miesiące mam nadzieję że po tej "operacji" wszystko powrócił do normy i telefon będzie taki jak po wyjeciu z pudełka P.S fajny ten s4 bo jakiś czas się nim bawiłem ale nie było szans Wszystkiego przetestować:)
  (0)
Odpowiedz
masger
02-06-2013 - 23:33:23
klik długo nie pisałem ale ja już jestem po operacji jakoś od m-ca :) Zrobiłem roota programem one click root i potem zmieniłem csc programikiem z google play. Wsio bez problemów phone sie wyczyścił i zrestartował a potem odinem wgrałem najnowszy soft niebrandowy ( czyli XEO ) dla polski 4.1.2 zdaje sie że z kwietnia. Root zniknał więc phone był jak nowy z salonu z czystym softem samsunga :) Ważne zeby wpierw zrobić roota i csc a potem dopiero wgrać najnowszy soft bo inaczej phone nadal bedzie zrootowany wiec gwarancje szlag trafi a jak wgrasz potem nawet jak ja 1 plikowy najnowszy soft to root znika :) Także żona ma teraz czyściutki phone niebrandowy a ja mam nowy sgs4 i na szczęście trafił mi sie niebrandowy znów wiec mam spokój :D Powodzenia
  (0)
Odpowiedz
klik
10-04-2013 - 19:57:43
@masger oprócz cb pytałem też kogoś innego o to jak naprawić ten problem i on właśnie pytał się mnie jeszcze o aplikacje jaką trzeba zmienić csc napiszesz? Tu jest jego odpowiedź na moją wiadomość- hej generalnie musisz zrobić tak. wgrać nowy niebrandowany soft od s3. csc czyli zbiór informacji i ustawień zależnych od danego kraju masz nadal dla Wielkiej Brytanii. Kiedyś można było csc zmienić kodem i następowało czyszczenie pamięci i wszsytko ok. teraz nie ma tak prosto trzeba to zrobić aplikacją, która potrzebuje root. poszukaj na forum android com pl najnowszego niebrandowanego softu.. wgraj odinem.. zrób root pewnie tam będzie.. zapytaj dokładnie, która apliakcja zmienia ten csc bo nie znam jej nazwy.. później jak już zmienisz na poprawne csc to albo na nowo grywasz soft albo pozbywasz się roota jeśli był tymczasowy.. to wszystko..
  (0)
Odpowiedz
masger
05-04-2013 - 19:02:59
no pewnie mnie na razie tez sie nie spieszy poki nie bede bral s4 a s3 oddawal zonie. wtedy dopiero wgram JB xeo dla polski i bede zmienial csc zeby wsio gralo bo i tak bede musial czyscic telefon. ale w sumie jak odinem by wgrywal caly czas nie bawiac sie w aktualizacje przez OTa albo kies to i to niepotrzebne wystarczy odin i nowy soft :D
  (0)
Odpowiedz
klik
17-03-2013 - 21:09:26
Ale wiesz, zaczekam jeszcze najbliższej aktualizacji, bo nie ma 100% pewności że padło również OTA. Kolega ma s3 i jest taki sam komunikat podczas sprawdzania aktualizacji tylko w kies jest co innego. Najwyżej spróbuję twoim sposobem ale na razie nie ma 4.2 więc nie muszę się jeszcze martwić
  (0)
Odpowiedz
klik
10-03-2013 - 07:25:24
Dzięki czyli wszystko wdł tych instrukcji poniżej, a na sam koniec można usunąć root
  (0)
Odpowiedz
klik
09-03-2013 - 07:12:53
Zapomniałem jeszcze tylko o jednym skąd pobrać ten root
  (0)
Odpowiedz
klik
09-03-2013 - 07:08:26
Albo inaczej wiem jak zrobić root, jak zrobić wipe i jak wgrać androida przez odin. Mam tylko pytanie czy androida bede już mógł wgrać wersję 4.2 czy 4.1.2, skąd pobrać csc XEO i jak to tam zmienić na polski, zrobić wipe czy to będzie automatycznie właśnie potem piszesz o tej zmianie csc czego najbardziej nie ogarniam i na koniec jak usunąć ten cały root
  (0)
Odpowiedz
klik
09-03-2013 - 06:49:40
Ech szkoda ja tego nie ogarniam z wgraniem androida przez odin to sobie poradzę ale gorzej z zrobieniem roota itp może pisałem wcześniej że s3:to mój pierwszy android i nie rozumiem wielu z tych rzeczy. Znalazłem na YouTube jeden kanał gdzie jest pokazane jak wgrać androida 4.1 przez odin, jak zrobić root i wipe ale nwm czy tu też będę musiał tak robić czy niektóre rzecxy zrobią się automatycznie i skąd pobrać niektóre programy itp. ( odina już mam )
  (0)
Odpowiedz
masger
07-03-2013 - 20:03:42
a co do kodu w kies o ktorym mowisz to neistety etraz kies nie pozwoli ci juz zainicjowac aktualizacji zadnej wiec nie wroicisz do tego co bylo. ano kiies ani OTA nie zadzialaja wiec pozostaje tylko odin
  (0)
Odpowiedz
masger
07-03-2013 - 20:00:26
niestety nie ten soft z kies to byl soft dla UK wiec teraz jest rozjazd miedzy csc telefonu a softu i aktualizacje nie beda dzialac. jedynym wyjsciem jest aktaullizacja przez odin ( nie ejst to znow takie trudne jak wnosze z opisu) a potem zmiana csc sek w tym ze najlepiej bedzie wgrac soft dla polski z csc XEO czyli oryginalny samsunga bez brandu zadnego ale zmiana csc niestety bedzie juz wymagala roota bo na JB nei da sie tego kodem zrobic :( a apki ktore to robia wymagaja roota. wiec teraz zostaje wgranie odinem xeo JB dla polski potem root ( moze byc tymczasowy) zmiana csc apka ( niestety wipe wtedy nastepuje) a potem unroot i zostajemy z niebrandowym oryginalnym softem samsunga dla polski ale tracimy dane wiec troche zabawy bedzie
  (0)
Odpowiedz
klik
23-02-2013 - 10:54:06
Ale w tej instrukcji był napisany numer seryjny wcześniej mi ta aktualizacja nie wychodziła wszystko robiłem zgodnie z instrukcją jedynie wpisywalem num. Ser. Mojego fona i wszystko po aktualizacji było takie samo jak wcześniej dopiero później wpisałem podany numer przez tą osobę i się zaaktualizowal może jak znów wpisze numer seryjny mojego telefonu to znowu wszystko wróci do normy i niestety może wrócić brand ale można później ściągnąć wygrywając przez odin
  (0)
Odpowiedz
klik
23-02-2013 - 07:53:18
No to nie najlepiej. Ja pozostaje przy s3, a chętnie wgralbym nowego andka tylko jest jeden mały problem, ja nie umiem aktualizować przez Odin te wszystkie instrukcje są tak napisane że nie rozumiem i nie wytlumaczone słowa, bo jeśli chodzi o dane to kopię sobie bym zrobił i tak miałem już go wyczyścić
  (0)
Odpowiedz
masger
23-02-2013 - 00:12:40
raczej watpie prawdopodobnie posypie sie OTA bo dziala na tej samej zasadzie jak kies a kies wciaz pokazuje TPL w sofcie a soft to xxella do UK wiec bardzo mozliwe ze nie da rady aktualizowac wiec jesli cos zostanie wgrac odinem xeo JB dla polski i zmienic CSC na xeo zeby wszystko dzialalo ok ale wtedy neistety wipe bedzie wiec dane poleca :( Ale cos ja czekam na s4 a s3 bede oddawal zonie wiec i tak wipe bylby konieczny pozostanie tylko dodatkwoo zrobic flash odinem do JB xeo dla polski :D
  (0)
Odpowiedz
klik
22-02-2013 - 10:37:12
A może dostaniemy ją jak wyjdzie dla UK kies może też ma wersję krajową czy coś w tym stylu i teraz nie obsługuje naszej
  (0)
Odpowiedz
klik
22-02-2013 - 10:34:54
Tego Nwm mam nadzieje że tak i mam jeszcze pytanie czy wam też gorzej działa czujnik zblizeniowy w galerii
  (0)
Odpowiedz
masger
21-02-2013 - 20:54:36
panowie ci którzy robilisćie aktaulizacje za pomoca kies na ten soft oryginalny dla UK czy moze wiecei czy po tym bedzie dzialac aktualizacja przez OTA ??
  (0)
Odpowiedz
mario5x
01-02-2013 - 20:22:18
jojio, niestety ale tak jest, przynajmniej u mnie, ale jakos mi to nie przeszkadza
  (0)
Odpowiedz
jojio
01-02-2013 - 14:11:33
Proszę, odpowiedzcie na moje pytanie, bo wstrzymuje się z aktualizacją dopóki nie dostane jakiejś konkretnej odpowiedzi. Mianowicie zauważyłem w czystym 4.1.2 taką przypadłość że w oknie rozmowy smsów, jak już się nazbiera tyle wiadomości że można je przewijać, widoczny jest wyraźny spadek klatek, przewijanie nie jest tak płynne jak w 4.1.1., a jeśli jako tło wiadomości wstawicie swój obraz to dopiero nie ma mowy o płynności. Powiedzcie mi czy w tym 4.1.2 od t-mobile zauważyliście takie coś ??
  (0)
Odpowiedz
masger
31-01-2013 - 22:50:02
mario5x o ile pamietam stockowa to jakies safari i na niej tez sie da tylko pogrzeb w opcjach i wlacz widok komputerowy. Nie zawdzial na wzystkich stronach zwlascza tych z flashem ale mozes zjecze skorzystac z metody jak w forefox na p.c :D w linie adresu wpisz about:debug i zatwierdz nic sie nei stanie ale jak wejdziesz w opcje masz dodatkowe menu debuguj zostaw wsio jak bylo tylko poszukaj opcji gdzie masz spis jakby przegladarek znaczy p.c, mobile i wiele innych jak zaznaczysz tam p.c strony beda rozpoznawaly phona jako komputer aczkolwiek czasem tzreba sie wpsomoc tym widokiem komputerowym i tak. no i ma ta metda 1 wade po calkowitym zamknieciu pzregladarki ( znaczy aplikacji stockowej internet) to ustawienie sie zresetuje wiec jak bedzie now potzrebne to trzeba powtorzyc te operacje :D ale ja swoja droga mam kilka przegladarek i kazda ma jakies + i - wiec uzywam ich zamiennie zalezy co mi potzreba. Masz tu kilka chyba najlepszych : dolphin browser, chrome, opera, naked browser, maxthon i to powinno starczyc do wszystkiego :D
  (0)
Odpowiedz
mario5x
31-01-2013 - 22:32:46
wraz z aktualizaja zainstalowal sie chrome, nie wiem jaka jest systemowa przegladarka, ale na chrome wszystko ladnie sie sciaga, pamietam ze na ice cream sciaganie plikow dzialalo wiec musialo sie to stac po aktualizowaniu do jelly bean. Dzieki masger
  (0)
Odpowiedz
masger
31-01-2013 - 21:52:44
a i mario5x zniektorych stron nie da sie pobrac przez stockowa przegladarke plikow zwlaszca jak jest ona w trybie mobilnym ale i w trybie p.c nie zawsze jest kompatybilna wiec mzoe sprobuj innych przegladarek albo sprawdz opcje w przegladarce jak np wszystkie wtyczki czy wlaczone itp
  (0)
Odpowiedz
masger
31-01-2013 - 21:49:48
mario5x a probowales w menadzerze aplikacji wyczyscic cache aplikacji internet i dane w niej ?? to moze pomoc bo inaczej pewnie hard reset sie klania ale wtedy tracisz dane i musisz wszystko od nowa instalowac i ustawiac. ninuini i klik to normalne ze jak wam sie anzbiera od groma polaczen i smsow to wolneij ta lista bedzie chodzila. Przeczysccie te listy i powinno byc znacznie lepij bo android trzyma wszystko od samego poczatku wiec nawet z roku mozecie miec tam polaczenia i smsy i moglo sie tego uzbierac. wiec pokasujcie te niepotrzebne
  (0)
Odpowiedz
mario5x
31-01-2013 - 20:19:09
zaktualizowałem ale mam ten sam problem co z 4.1.1. że nie mogę niczego z internetu pobierać, żadnej tapety, mp3 czy pliku pdf. Z google play działa. Wyskakuje czarny obraz i napis " aplikacja internet została zamknięta"
  (0)
Odpowiedz
pat
31-01-2013 - 18:56:37
paulxf aktualizowalam przez FOTA
  (0)
Odpowiedz
klik
31-01-2013 - 18:50:35
Ja też tak mam ale bez softu t-mobile
  (0)
Odpowiedz
ninuini
31-01-2013 - 13:00:00
mam pytanie. Mianowicie zauważyłem w czystym 4.1.2 taką przypadłość że w oknie rozmowy smsów, jak już się nazbiera tyle wiadomości że można je przewijać, widoczny jest wyraźny spadek klatek, przewijanie nie jest tak płynne jak w 4.1.1., a jeśli jako tło wiadomości wstawicie swój obraz to dopiero nie ma mowy o płynności. Powiedzcie mi czy w tym 4.1.2 od t-mobile zauważyliście takie coś ??
  (0)
Odpowiedz
paulxf
31-01-2013 - 12:07:19
Tak masger aktualizowalem przez Kies.
  (0)
Odpowiedz
adamusek
31-01-2013 - 08:41:51
TAK JEST JUZ OFICJALNA AKTUALIZACJA DLA TMOBILE PRZEZ OTA !
  (0)
Odpowiedz
masger
30-01-2013 - 23:47:33
paulxt prez kies czy moze w koncu pojawila sie aktualizacja D: ??
  (0)
Odpowiedz
paulxf
30-01-2013 - 23:21:47
Masger dziś zaktualizowałem JB do wersji 4.1.2. Telefon z T-mobile
  (0)
Odpowiedz
masger
30-01-2013 - 19:38:59
o ciekawe na sammobile wlasnie sie pojawilo ze soft 4.1.2 xella dostepny jest w t-mobile juz od grudnia 2012 wiec za przeproszeniem sieci gdzie on jest dostepny ;> bo aktualizacji jakos nie widac a z tego wyn ika ze siec podala ostatnio takie dane
  (0)
Odpowiedz
masger
30-01-2013 - 19:35:23
smiem twierdzic ze nie samsung decyduje o dacie wydania softu brandowego ;> on wysyla czysty soft do operatora a ten dostosowuje go do swoich potrzeb ( chociaz nie wiem po co ;> chyba tylko po to zeby zasmiecic system i spowolnic go ) a samsung wyslal soft do t-mobile juz dawno temu zreszta jak do innych operatorow tylko ci inni dosc szybko uwineli sie z zbrandowaniem go i udostepnieniem tylko nasza siec jakos nie potrfai przez tyle czasu tego zrobic chociaz z sgs2 i na poczatku z sgs3 bylo zupelnie inaczej i wtedy w miare szybko soft wychodzil.Teraz natomiast jakos t-mobile juz 2 m-ce nie starczaja na to chociaz np z poprzednia aktualizacja w niecaly 1 m-c dalo sobie rade. Wiec jak jasno widac to wina operatora no i niepowazne traktowanie abonentow ktorzy placa duze pieniadze zarowno za telefony jak i abonamenty w przypadku telefonow z wyzszej polki.
  (0)
Odpowiedz
paulx
30-01-2013 - 16:46:22
Pat...przez Kies?
  (0)
Odpowiedz
pat
30-01-2013 - 15:14:41
Sprawdzcie sobie bo ja juz zaktualizowalam mojego s3 :)
  (0)
Odpowiedz
Genger
29-01-2013 - 09:51:47
Dzis aktualizacje dostal PLAY takze w Polsce wszystkie SIII'ki maja aktualizacje za wyjatkiem tych w T-Mobile....
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
29-01-2013 - 16:50:31
Genger, termin udostępnienia nowego softu należy do jego właściciela. To firma Samsung decyduje o wydaniu swojego oprogramowania, nawet brandowanego. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
masger
24-01-2013 - 19:08:02
ano fakt sprawdzilem i w linku jest lista z info gdzie juz jest neistety na raziue tylko hiszpania i chiny maja co do pojemnosci to na filmiku faktycznie pokazuje ze wciaz jest 11,5 wiec tak jakby nie bylo partycjonowania aczkolwiek aplikacje pokazuje ile wolnego meijsca a wiec nadal pewnie ograniczenie na nie bedzie czego na szcescie nie ma w sgs3
  (0)
Odpowiedz
rocky
24-01-2013 - 18:52:32
S2 dostał aktualizacje ale na razie tylko dla Hiszpanii
  (0)
Odpowiedz
masger
24-01-2013 - 18:30:52
panowie gdzie niby wyszedl nowy soft dla sgs2 ?? jakos na sammobile nie widze i w moim sgs2 tez jescze nie ;> a akurat sgs2 mialem szczescie kupowac na tyle wczesnie ze bez brandu jest ale aktualizacji nie widze. A mzoe wiecei czy nowy soft nie likwiduje w sgs2 mozliwosci przeniesienia softu na karte pamieci jak to niestety mamy w sgs3 ??
  (0)
Odpowiedz
klik
24-01-2013 - 14:23:53
Może da się go jakoś wyczyścić na forach widziałem coś o tym ale ja się akurat na tym nie znam
  (0)
Odpowiedz
klik
24-01-2013 - 14:21:11
Tego to ja już nie wiem z tym nic nie miałem do czynienia
  (0)
Odpowiedz
SEBA
24-01-2013 - 12:45:56
A przechodzi jak się ma nabity licznik flashowań ???
  (0)
Odpowiedz
klik
24-01-2013 - 07:16:34
To wgraj sobie przez Kies. Włącz najnowszą wersję programu i nie podłączając telefonu do PC wciśnij na górze narzędzia i aktualizacja oprogramowania ukladowego będzie pisać że po aktualizacji telefon utraci dane ale tak się nie dzieje(na wszelki wypadek zrób kopie zapasową) potem podaj nr. Modelu „GT-I9300″ i n/s RF1C56VAJYF a potem postępuj zgodnie z instrukcją działa potwierdzam sam tak zrobiłem i zniknął brand a telefon przyspieszyl
  (0)
Odpowiedz
torres5
23-01-2013 - 21:50:49
dzisiaj wyszła aktualizacja JB 4.1.2 na SGS2, a My dalej czekamy... ja się pytam jak długo jeszcze!!!?
  (1)
Odpowiedz
pat
23-01-2013 - 20:49:56
pewnie aktualizacje do 4.1.2 dostaniemy jak juz bedzie kolejna na rynku:/ wstyd!
  (0)
Odpowiedz
sidri3l
23-01-2013 - 00:31:59
Takie informacje otrzymałem od konsultanta na lini pomocy serwisu Samsung.
  (2)
Odpowiedz
ninui
22-01-2013 - 21:25:34
masger - masz rację, wgranie czystego oryginalnego softu samsunga odinem nie powoduje utraty gwarancji, co innego jeżeli jest to modowany soft.
  (0)
Odpowiedz
masger
22-01-2013 - 18:49:24
dziwne bo znam wiele osob ktore mialy brandowy soft i mialy z nim problemy i udaly sie do serwisu proszac o wgranie czystego softu samsunga i jakos zadnej z tych osob nie odmowiono i wgrano im czysty soft przy czym oczywiscie traci sie wszystkie dane ale problemow z tym zadnych nie mieli ;> wgranie czystego softu samsunga nie powoduje utraty gwarancji zwlaszcza jesli robi to serwis
  (0)
Odpowiedz
sidri3l
22-01-2013 - 13:29:03
Uwaga! - informacja prosto od konsultanta z Serwisu Samsunga - usunięcie Brandu = anulowanie gwarancji. Z tego powodu usunięcia Brandu nie podejmie się żaden autoryzowany serwis Samsunga.
  (3)
Odpowiedz
Krzysztof
22-01-2013 - 13:26:18
Szkoda, że T-Mobile nie wie, co się dzieje wewnątrz ich firmy. "Michał, niestety nie potrafimy odpowiedzieć na Twoje pytanie. Pozdrawiamy!", a na swoim Facebooku piszą, w odpowiedzi na jeden z postów, że przekazali brandowany soft do Samsunga, która z informacji jest prawdziwa? Może warto byłoby się zastanowić nad komunikacją wewnętrzną. Swoją drogą tylko T-Mobile został w Polsce z aktualizacją dla SGS3 do 4.1.2. Dlaczego? Nie wiemy! Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
22-01-2013 - 13:48:59
Krzysztof, przekazanie softu nie jest jednoznaczne z podaniem czasu, kiedy aktualizacja będzie dostępna, a takiej wiedzy nie posiadamy. Pozdrawiamy!
  (6)
Odpowiedz
Brad
20-01-2013 - 22:02:02
Zaaktualizój sobie przez kies tak jak jest napi w wczasniejsz komentarzac sam dziś zaaktualizowałem i działa a brand znika już nie mówiąc o tym jak telefon przyspieszył
  (0)
Odpowiedz
alek
20-01-2013 - 19:09:40
Drogie Tmobile. Wyszła oficjalna informacja, że galaxy s II otrzyma aktualizacje w lutym, czy wydacie ją w tym samym miesiącu?
  (0)
Odpowiedz
Genger
17-01-2013 - 12:45:09
Michał T-Mobile nie będzie Cię ignorował jak Twoja umowa będzie zbliżała się do końca lub jak będą chcieli wcisnąć Ci dodatkową płatną usługę lub ofertę. W pozostałych przypadkach pozostaje nam ponarzekać na forum chociaż wynika z doświadczenia, że tylko my to czytamy.
  (0)
Odpowiedz
Michał
17-01-2013 - 11:28:03
Kiedy T-Mobile wypuści aktualizację do 4.1.2? Podajcie chociaż orientacyjny termin! Czemu ignorujecie pytania klientów?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-01-2013 - 14:07:51
Michał, niestety nie potrafimy odpowiedzieć na Twoje pytanie. Pozdrawiamy!
  (9)
Odpowiedz
cmc
14-01-2013 - 21:51:27
Można też jak pójść do serwisu producenta i zdjąć branding ale niestety to kosztuje
  (2)
Odpowiedz
masger
14-01-2013 - 18:02:42
ponizej macie sposob na wgranie najnowszego softu przez kies ;> Minus jest taki ze potem kies wywala komunikat ze uradzenie nei obsluguje uaktualnienia oprogramowania przez kies wiec pozostaje wi-fi, a plus taki ze nie tracicie zadnych danych ( aczkolwiek kopie bym zrobil na wszelki wypadek) czyli phone ma wszystkie dane jakie mieliscie i ustawienia no i znika brand t-mobile :) nie am aplikacji i logo startowe tez jest samsunga
  (2)
Odpowiedz
XDD
14-01-2013 - 12:03:26
do Orange który wypuścił już 4.1.2 do S3, dzisiaj dołączył Plus, ciekawe ile jeszcze poczekamy ?
  (1)
Odpowiedz
omg
11-01-2013 - 11:33:04
wiecie co jest najbardziej upokarzające, że dzisiaj nawet orange wypuściło już do naszego telefonu aktualizację do 4.1.2. brawo t-mobile, trzymajcie tak dalej.
  (0)
Odpowiedz
klik
10-01-2013 - 15:38:36
Syf, Syf, Syf, i jeszcze raz jeden wielki Syf. Ile my mamy jeszcze czekać jak chcecie to se sami wepchajcie ten banking do swoich telefonów na siłę. W umowie nic nie pisze że mamy czekać miesiącami na wypuszczenie aktualizacji a wy se jaja robicie najgorsza sieć nie dość że dostaliśmy telefony z brandingiem to jeszcze po każdej aktualizacji dostajemy te śmieci zróbcie se własną aktualizację z tym różowym syfem bo teraz trzeba czekać jeszcze dłużej i nawet nie wiemy kiedy możemy się spodziewać aktualizacji
  (0)
Odpowiedz
m2c
08-01-2013 - 17:29:42
Wyszła nowa wersja oprogramowania poprawiająca poważne błędy, a my dostaniemy brandowaną starą wersję lub też poczekamy kolejny miesiąc lub dwa aż t-mobile wprowadzi swój beznadziejny branding.
  (0)
Odpowiedz
roky
07-01-2013 - 21:30:22
Pobrałem ale android jest ten sam i nic się nie zmieniło:(
  (0)
Odpowiedz
roky
07-01-2013 - 19:34:00
mi już działa bo zamiast wcisnąc volume - wcisnąlem + a teraz sie pobiera:D
  (0)
Odpowiedz
adamospn
07-01-2013 - 18:59:01
Ja też z tym miałem kłopot na początku po wejściu w tryb download poprzez przyciski volume -, przycisk włączenia i na koniec przycisk Home, wszystko razem i povwejściu przycisk + volume i poszło ..... pomału ze spokojem wszystko jest opisane i postępować zgodnie z opisem w KIES.... powodzenia :-) a satysfakcja końcowa nie do zapomnienia :-)
  (0)
Odpowiedz
roky
07-01-2013 - 18:34:14
Tak wszystko fajne i wszystko szło mi tak jak w instrukcji napisane tylko nie wiem co zrobić po włączeniu trybu download bo piszą że potwierdza się na klawiszu volume up ale u mnie na klawiszach glosnosci schodzi się w dół i do góry dlatego proszę o pomoc.
  (0)
Odpowiedz
roky
06-01-2013 - 22:38:30
Denerwuje mnie już ta sieć i wszystko co jest z nią związane, wszystkie te aplikacje granie na czekanie i muzyka i e booki znajdują się w folderze pt. "Różowe badziewia" ciekawe co dostaniemy podczas istebnej aktualizacji pewnie t mobile ekstraklasa. Gdyby to jeszcze były jakieś fajne funkcje to bym czekał i się nie odzywał, ale to co oni robią to przesada, wgralbym sobie to przez odina ale nie umiem bo to mój pierwszy smartphone i nic nie rozumiem z tego co na forach piszą.
  (0)
Odpowiedz
masger
05-01-2013 - 13:00:15
wlasnie wlasnie to juz gruba przesada jest z tym dopasowywaniem softu ! ile mozna sie z tym bawic ?? ponad m-c temu juz wyszedl soft oryginalny przy czym oczywiscie siec miala go pewnei troszke wczesniej i do tej pory nie mogla zrobic paru dopasowan zeby ubrandowic ;> ?? kpiny jakies chyba to sa zreszta nawet przejscie na 4.1.1 trwalo niecaly m-c a teraz juz dluzej to idzie. Ale coz chyba trzeba zaczac inaczej podchodzic do tego czyli poniewaz nowy soft i latki poprawiaja bledy, bezpieczenstwo i inne zagrozenia w telefonie to jesli z powodu winy sieci ( dluzszego oczekiwania na poprawke bo soft jest przerabiamy zeby brand mial ) czekamy dluzej na poprawke to wine za ewentualne uszkodzenia telefonu spowodowane brakiem tej latki mimo ze jest udostepniona przez producenta ponosi zdaje sie siec bo to ona jest winna temu ze nasz telefon nie ejst zabezpieczony. To chyba dosc jasne jest. Winna uszkodzeniu sprzetu przez uniemozliwienie zabezpieczenia go ( pomimo istnienia takich mozliwosci) jest siec ktora nie udostepnia danej poprawki bo przerabia oryginalny soft dla swoich potrzeb ! A wiec jesli cos sie stanie nalezy chyba zglosic to sieci jako uszkodzenie powstale z jej winy i zażadania odszkodowania. W koncu placimy niemale pieniadze naszej sieci i mozemy wymagac odpowiedniego traktowania.Co o tym myslicie ??
  (0)
Odpowiedz
harry
05-01-2013 - 10:57:07
A podobno plus od razu wypuścił
  (0)
Odpowiedz
harry
05-01-2013 - 08:56:28
Przepraszam bardzo, ale wy chyba żarty sobie jakieś robicie ile ja mam jeszcze CZEKAĆ!?! chyba wszystkie sieci wypuściły 4.1.2 tylko nie wy napiszcie chociaż kiedy mam się spodziewać tej aktualizacji!!!!!!
  (1)
Odpowiedz
mario5x
04-01-2013 - 19:14:40
po aktualizacji do 4.1.1 nie mogę niczego pobierać np. mp3 , tapety, programy cokolwiek z internetu, z google play działa i to jest dziwne, czekam na 4.1.2
  (1)
Odpowiedz
roky
31-12-2012 - 08:20:31
Myślałem że dostanę tą aktualizację przed nowym rokiem i się myliłem. moglibyscie przynajmiej napisać przybliżony czas wpuszczenia jej, a u was na wszystko trzeba czekać myślałem że t-mobile bardziej dba o klientów!
  (0)
Odpowiedz
shark
30-12-2012 - 10:11:58
Od dzisiaj wiem że już nigdy t mobile zamiast forever jest never oni wgl nie szanują klientów
  (0)
Odpowiedz
skyfall
28-12-2012 - 18:01:46
Tyle, że tam nie ma nic o 4.1.2
  (0)
Odpowiedz
skyfall
28-12-2012 - 15:40:22
No kiedy ona wyjdzie???
  (0)
Odpowiedz
klik
25-12-2012 - 09:26:55
W tym roku już jej nie wypuszczą.
  (0)
Odpowiedz
poko
23-12-2012 - 21:16:22
I właśnie na święta powinniściea ją wypuścić
  (0)
Odpowiedz
poko
23-12-2012 - 15:52:50
T mobile se w kulki leci przecież już prawie miesiąc minął a jeszcze nie ma tej aktualizacji. S3 to flagowy smartfon i dlatego aktualizacja powinna wyjść natychmiast a nie po paru miesiącach!
  (0)
Odpowiedz
masger
21-12-2012 - 17:33:06
zmiana softu we własnym zakresie powoduje utratę gwarancji jeśli ci to udowodnią. Bez utraty można tylko zmienić w serwisie
  (0)
Odpowiedz
lewypawel
21-12-2012 - 15:18:32
Wie ktos moze czy zmiana softa na niebrandowany powoduje utrate gwarancji?
  (0)
Odpowiedz
shark
19-12-2012 - 14:39:31
No weźcie wypuśćcie tą aktualizację bo wyjdzie android 4.2 a może nawet 5.0 a my jeszcze będziemy musieli czekać!!!!!!!
  (0)
Odpowiedz
halk
18-12-2012 - 17:07:08
wyślijcie wkońcu tą aktualizację bo już nie wytrzymam tego czekania!!!
  (0)
Odpowiedz
roky
17-12-2012 - 18:36:29
Oni i tak tego nie czytają i nic ich nie obchodzą te komentarze, ale ja się z tym zgadzam
  (0)
Odpowiedz
masger
16-12-2012 - 23:15:18
dokładnie Panowie tak jest niestety. Gdyby wrzucano niebrandowy soft jak to miało miejsce na początku z SGS2 (miałem szczęście kupować wcześnie i taki właśnie dostałem) to i ludzie byliby by bardziej zadowoleni bo czysty soft chodzi zawsze lepiej niż ten zbrandowiony i nie trzeba czekać aż tyle na wszelkie udoskonalenia i poprawki które poprawiają prace telefonu. A z brandowym softem niestety nie dość ze zaśmiecony jest nie wiadomo czym bo przecież jak ktoś chce to może i tak sobie to zainstalować, to jeszcze potom czeka się po m-c albo i dłużej na aktualizacje gdzie przy problemach ( co wiadomo ze zawsze coś się trafi normalka w każdym nowym sofcie jakieś błędy muszą być) liczy się właściwie każdy dzień. Faktycznie siec powinna bardziej dbać o stałych klientów którzy niemałe pieniądze jej dają.
  (0)
Odpowiedz
poko
16-12-2012 - 22:31:36
Ja się tak zastanawiam o co chodzi z tym wypuszczenie aktualizacji przez operatorów, dlaczego oni tak je spowalniają? Przecież za rok czy za 2 lata gdy się skończy umowa ludzie napewno będą się zastanawiali czy nie zmienić operatora bo będą mieli szybsze aktualizację. Czy nie bardziej opłaca się wypuszczenie szybszych aktualizacji niż wciskać ludziom na siłę płatne e booki i muzykę. Zastanowcie się nad tym bo napewno więcej na tym zarobicie, bo chyba o to tylko wam chodzi.
  (0)
Odpowiedz
klik
16-12-2012 - 20:52:11
I tu się zgadzam z tobą. S3 to moje pierwsze urządzenie z androidem i nie wiedziałem że będzie taki problem z aktualizacjami u operatora, na przyszłość wiem że lepiej wykupić niebrandowany telefon, a przynajmniej w innej sieci. Czemu to ci co biorą abonament zawsze muszą cierpieć, nie dość że płacimy za to jeszcze chcą nam tego syfu, którego nikt nie używa na telefon wepchnąć.
  (0)
Odpowiedz
masger
16-12-2012 - 17:53:19
właśnie chyba t-mobile jak zwykle śpi bo już 2 tyg. minęły a o aktualizacji cisza ;> a swoja droga t-mobile miało ja już na początku listopada tylko nie przyjęło jej od samsunga i odrzuciło a wiec dawno już była by gotowa tylko sieci coś nie pasilo w tym sofcie ! ciekawe co ;> także zamiast wtedy już zając się dopasowaniem i wtedy byłby gotowy tak jak udostępniono oryginał tak sieć olała i teraz znów każe nam czekać nie wiadomo ile. A swoja drogą to fakt ze kupując telefon w sieci jakoś nikt nie wspomina ze soft został zmieniony przez t-mobile i o tym dowiadujemy się już po fakcie i jesteśmy narażeni na dłuższe czekanie na każda poprawkę softu niż posiadacze telefonów z oryginalnym softem jak wiec widać nie traktują nas uczciwie
  (0)
Odpowiedz
klik
16-12-2012 - 08:29:23
Wy śpicie czy jak ile jeszcze mamy czekać na tą aktualizację!!!
  (0)
Odpowiedz
skyfall
14-12-2012 - 18:09:27
No nie mówcie że znów mamy tak długo czekać przecież 21 grudnia koniec świata a ja chciałem wypróbować te nowe funkcje;-)
  (0)
Odpowiedz
masger
09-12-2012 - 23:04:20
a kiedy mozna sie spodziewac aktualizacji do 4.1.2 ?? oficjalny soft juz jest dostepny od dobrych kilku dni wiec mam nadzieje ze nie bedzie trzeba czekac znow ponad m-c na dostosowanie go do t-mobile ;> ??
  (0)
Odpowiedz
Marcin
08-12-2012 - 23:30:17
Chciałem się zapytać kiedy będzie możliwość aktualizacji do androida 4.1.2 ? dla Samsung Galaxy s3
  (0)
Odpowiedz
sosna89
27-11-2012 - 00:54:32
a co zrobic kiedy kupilem telefon w wolnej sprzedazy i mam go na karte wciskam aktualizuj i otrzymuje komunikat brak aktualizacji... karta w play...
  (0)
Odpowiedz
msc75
31-10-2012 - 09:19:10
U mnie to samo. Wcześniej trzymał nawet 5 dni a teraz zżarł 10% w trzy godziny. Gdzieś przeczytałem że funkcja smart stay powoduje to przyspieszone zużycie. Wyłączyłem ją i chyba się poprawiło. Zobaczymy co będzie dalej.
  (0)
Odpowiedz
Swis
30-10-2012 - 08:59:48
Mam dokladnie to samo. Przez noc bateria padla o 40-50% a telefon nie uzytkowany. Wczesniej co najmniej 3 dni wytrzymywal. Jest jakis prosty sposob do przywrocenia starej wersji softu?
  (0)
Odpowiedz
m2c
29-10-2012 - 17:15:57
Mi także żre baterię jak głupi. Przed aktualizacją wytrzymywał ponad 5 dni, a od aktualizacji wczoraj zjadł 50% baterii (przez noc). Dziękuję T-Mobile za wypuszczenie brandowanego bubla. Zmieniam jutro rom na generic, tak podobno ten problem został już naprawiony. W t-mobile poczekamy następne dwa miesiące na update...
  (0)
Odpowiedz
user
29-10-2012 - 09:05:56
Też zapodałem aktualizację i telefon leżąc przez noc nieruszany poleciał z 50% baterii do 0 - oczywiscie wszystko wyłączone.
  (0)
Odpowiedz
potkrusz
27-10-2012 - 14:39:32
jestem po aktualizacji puszczonej przez t-mobile i jestem zalamany.Nie mam funkcji telefonu i kontaktow i przez to nie moge dzwonic ani wysylac wiadomosci. Mam pytanko czy ktos ma ten sam problem? Z telefonu zrobil mi sie Ipod :)
  (0)
Odpowiedz
budzynekk
26-10-2012 - 17:13:52
spoko a ja własnie rozkminiałem jak inaczej zainsatlować aktualizacje 4.1 w tmobile do s3 a tu własnie dzis wyszła ;D
  (0)
Odpowiedz
bisza
26-10-2012 - 10:37:59
Witam. Dzisiaj możliwa jest aktualizacja ;)
  (0)
Odpowiedz
adamos
26-10-2012 - 09:34:24
Właśnie jest już jestem po aktualizacji przez fona.Powodzenia
  (0)
Odpowiedz
Budyn2h
24-10-2012 - 14:02:36
WItam Czy aktualizacja jest już dostępna? Jeśli nie to kiedy można się spodziewać?
  (0)
Odpowiedz
Ihi
22-10-2012 - 23:13:57
"Aktualizacje można już pobierać". Klikam "aktualizacja oprogramowania" i nic. Szkoda, że w T-mobile nie ma jeszcze tej aktualizacji. Inne sieci są zdecydowanie szybsze, no ale co jak co, T-mobile swoją aktualizacje dobrze przetestuje i na pewno nie będzie z nią problemów, najlepszym przykładem jest Samsung Galaxy s2 i jego aktualizacja do 4,0.
  (0)
Odpowiedz
rozi
19-10-2012 - 10:30:43
To jakieś kpiny są z tą aktualizacją, miesiąc po innych (orange play) a ja przeniosłem sie do t-mobila z orange. Może jakieś grupowe wypowiedzenie umów kogoś tam w t-mobilu by zaswędziało.
  (0)
Odpowiedz
OrginalWorld
18-10-2012 - 22:40:08
No przepraszam bardzo ale ile można czekać na tą aktualizacje ?! No ludzie bez przesady ! To jakiś skandal !
  (1)
Odpowiedz
Gerge
17-10-2012 - 08:24:03
Od 15.10 Samsung rozsyła aktualizację do JB 4.1.1, która usuwa problemy z 4.1. W T-Mobile nie ma nawet 4.1. Jak długo mamy jeszcze czekać?
  (0)
Odpowiedz
krzys
12-10-2012 - 14:31:22
T-mobile to zdecydowanie najgorsza siec na rynku. Niestety znów dałem się nabrać ale tego błędu już nie popełnię. Posiadam dwa telefony i zaraz po skończeniu umowy je wypowiadam. Jak można nie oferować aktualizacji ?TTa beznadziejna siec sprzedaje nie w pełni wartościowe telefony bo jak wiadomo soft jest najważniejszy. ale oni sobie z tego nic nie robią. chyba ktoś musi wreszcie napisać skargę do urzędu komunikacji.... Ponadto Państwo z T-mobile w umowie sprzedajecie np telefon galaxy s3 a nie syf t mobile galaxy s3.
  (0)
Odpowiedz
Gerge
09-10-2012 - 08:36:33
Biuro obsługi twierdzi, że nie dostali aktualizacji przygotowanej pod T-Mobile do testów. Przeeidywany czas wdrożenia aktualizacji prze T-Mobile to około dwa miesiące. Fajnie...
  (1)
Odpowiedz
Yosun
09-10-2012 - 07:30:13
U nie w firmie jak ktos mnie pyta o cos nie z mojej bajki to chwytam za telefon dzwonie do osoby zs to odpowiedzialnej i staram sie odpowiedziec ns pytanie. Przeciez w T-Mobile musi byc jakis dxial odpowiedzialny min. za wdrazanie aktualizacji. Niestety nie ma szans by ktos z nas zadal im pytanie dotyczace aktualizacji no ale chyba redakcja ma takie mozliwosci. Dwa tygodnie a telefon nadal niezaktualizowany...
  (0)
Odpowiedz
Sss
09-10-2012 - 03:01:50
"Aktualizacja jest dostępna [...] dla telefonów kupionych w wolnej sprzedaży, bez brandingu operatora" - i u żwawiej działających operatorów, np Play. " jako redakcja nie mamy żadnego wpływu" - poza przekazywaniem "głosu ludu"wyżej w korporacji. Jeśli nie macie Jako redakcja to możecie robić. Możecie także zachować się raz jak dziennikarze a nie PRowcy i dowiedzieć się - nadal w tej samej korporacji - KIEDY aktualizacja będzie.
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
08-10-2012 - 12:27:34
Aktualizacja jest dostępna w chwili publikacji tego materiału dla telefonów kupionych w wolnej sprzedaży, bez brandingu operatora. Na to kiedy i czy pojawi się wersja brandowana jako redakcja nie mamy żadnego wpływu. Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
wojciechsan
05-10-2012 - 14:07:12
nie ma i nie będzie :).................mój wczorajszy komentarz usunięto, a nie używałem słów niecenzurowanych, nikogo nie obraziłem, no to chyba za napisaną prawdę.
  (0)
Odpowiedz
achmed
02-10-2012 - 19:44:00
Czy ktoś z t-mobile może podać w przybliżeniu datę aktualizacji androida ? A teraz do użytkowników ;) Mógłby mi ktoś podać linka z dokładnym opisem debrandingu softu. Tzn plik który mam zarzucić odinem do swojego telefonu. Nie mogę znaleźć tego oryginalnego softu od Samsunga.
  (0)
Odpowiedz
Strzy
02-10-2012 - 13:13:45
Tydzień minął i nic syf, syf i jeszcze raz syf. T-Mobile strzela sobie w kolano.
  (1)
Odpowiedz
Gerge
02-10-2012 - 06:36:13
Po całej tej sytuacji widać gdzie T-Mobile ma klintów. Wniosek z tego jeden i apel zarazem do innych: Ludzie nie kupujcie topowych smartphonów w T-Mobile. Taką reklamę będą Wam zapewne robić wszyscy niezadowoleni klienci, których jak widać przybywa.
  (1)
Odpowiedz
mistgras
01-10-2012 - 23:38:58
A i jeszcze jedno. Do redakcji. Pomyślcie o szybszych aktualizacjach dla swoich klientów bo oni są najważniejsi. Skoro Play i Orange mogli to czemu wy nie możecie? Producenci telefonów i oprogramowań ubolewają przez operatorów sieci, że ludzie co mają ich telefon nie mogą mieć dostępu do szybkiej aktualizacji. A coraz więcej czytamy na forach i stronach internetowych z androidem, że ludzie patrzą teraz już na szybkie aktualizacje także tych brandowanych telefonów. To chyba w Waszym interesie jest zadbanie o swoich klientów. Chyba nie chcecie aby zmienili operatora bo gdzieś indziej jest szybsza aktualizacja. A do tego powoli dochodzi z tego co widać i słychać na forach. Zrobiliście sobie kolejnych wrogów w śród klientów. A z tego co wiem to T-Mobile nie jest w czołówce sieci komórkowych w Polsce.
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
02-10-2012 - 11:43:24
Mistgras, o tym jak wygląda proces aktualizacji oprogramowania, możesz przeczytać w tym artykule: http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,3393,aktualizacje_oprogramowania_fakty_i_mity,porady,2.html Jako redakcja nie mamy wpływu na czas, w jakim powstaje. Pozdrawiamy!
  (9)
Odpowiedz
mistgras
01-10-2012 - 23:33:35
Do jakub1973 2012-09-26 11:35:48. Ale wałek. Skro inni nie maja ty też nie możesz mieć. Chyba ze nie masz z T-mobile albo masz niebrandowanego. Innej opcji nie ma
  (0)
Odpowiedz
Yosun
01-10-2012 - 20:04:26
Tydzień minął aktualizacji jak nie było tak nie ma
  (0)
Odpowiedz
lempy13
01-10-2012 - 19:23:11
Gwarancji samsunga nie stracisz, ale czy w t-mobile taki niebrandowany telefon przyjmą?
  (0)
Odpowiedz
doradcasamsungowy
30-09-2012 - 13:57:49
Wszystkim nadgorliwcom sugeruję wrzucić przez Odin'a oficjalny firmware 4.1 od Samsunga, pozbędziecie się brandu raz na zawsze i będziecie mieć aktualizacje w pierwszej kolejności. Nie wymaga to zrootowanego telefonu więc gwarancje jak najbardziej zachowujecie, no i brak tych durnych dodatków które większość użytkowników irytują, wystarczy spojrzeć na głosy 'ludu'. :) Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Strzy
28-09-2012 - 17:21:03
T-mobile to syf i mogiła kto może niech od nich ucieka tak żeby nie mieli wogóle klientów może wtedy zrozumieją ze to dzięki nam maja na swoje wysokie pensje
  (0)
Odpowiedz
Sss
28-09-2012 - 15:33:40
tytuł notki powinien brzmieć " Android 4.1 Jelly Bean już jest WSZĘDZIE, TYLKO NIE U NAS!"
  (0)
Odpowiedz
Odchdzeztmobile
28-09-2012 - 10:16:06
Jak to dobrze się składa ponieważ skończyła mi się umowa miesiąc temu z t-mobile na jednej z umów i miałem ja przedłużyć w tej dzidadowskiej sieci jednak na pewno tego nie zrobię idę do konkurencji żałują tylko ze w czerwcu kupiłem u nich s3 z druga umowa ale jak się skończy to też idę do konkurencji. Za czasów Ery moim zdaniem było dużo lepiej odkąd jest dzidadowskiej t-mobile strasznie się pogorszyło maja gdzieś klientów. Róbcie tak dalej a napewno dużo osób od Was odejdzie. Kiedyś miałem prawie wszystkich znajomych jeszcze wtedy w erze teraz już nikt nie jest z t-mobile. To co robicie teraz z ta aktualizacją to jest Olewanie klienta jesteście beznadziejni.
  (0)
Odpowiedz
Yosun
28-09-2012 - 09:35:55
Do redakcji: Po pierwsze Samsung NIE "zapewne w pierwszej kolejności wprowadzi" ALE wprowadził co wynika chociażby z treści powyższego artykułu i t o nie tylko dla telefonów niebrandowanych ale i brandowanych w innych sieciach komórkowych. Skoro tak jak utrzymujecie opóźnienie wynika z winy Samsunga to widać traktuje firmę T-Mobile niepoważnie, bo wszyscy mają a T-Mobile nie ma. Jeśli nie ma co liczyć na jakąkolwiek konkretną informację ze strony T-Mobile to trzeba wyciągnąć wnioski przydatne w momencie przedłużania umowy.
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
27-09-2012 - 12:43:17
Witajcie! Obecnie nie ma jeszcze informacji odnośnie daty wprowadzenia wersji 4.1. Samsung zapewne w pierwszej kolejności wprowadzi tą aktualizację na urządzeniach niebrandowanych. Będziemy starali się zapewnić najszybsze możliwe wprowadzenie działającej, sprawdzonej i stabilnej wersji Androida 4.1. Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
jakub1973
27-09-2012 - 12:41:54
Yosun - Telefon zakupiłem dokładnie 6 czerwca i być może operator nie zdążył jeszcze zbytnio go "zaśmiecić"
  (0)
Odpowiedz
Micho
26-09-2012 - 20:01:08
A kiedy aktualizacja dla Galaxy S2?
  (0)
Odpowiedz
Piotr
26-09-2012 - 19:14:34
Yosun - ja zamówiłem SGS3 przed pierwszą dostawą ( piątek ) i odebrałem w poniedziałek. Mój ma różowe syfy wszędzie. Myślę że niektórych rzeczy na początku nie było ale doszły z aktualizacjami. Telefon był brandowany od początku tylko po prostu mniej nawrzucali. Reszta przyszła razem z androidem 4.0.4 :(
  (0)
Odpowiedz
Piotr
26-09-2012 - 19:09:35
Droga Redakcjo. Przeczytałem artykuł 3 razy, nie widzę gdzie "napisaliście, że dostępna jest niebrandowana aktualizacja". Nie widzę tego nigdzie. Widzę natomiast "JESTEŚMY PIERWSI" - "śmy" rozumiem, że chodzi o Polaków? A szczególnie o tych w Playu i Orange... Dlaczego jak zwykle MY - jelenie w t-mobile mamy ostatni aktualizacje... Rozumiem, że trzeba sprawdzić jak działa cały ten syf różowych ikonek, które notabene są tylko głupimi skrótami do przeglądarki nie-do-usunięcia. E-booki, Granie na czekanie, Muzyka, iBOA- absolutnie zbędne, lecz dodawane jako MUS a nie opcja ( nie da się usunąć bez rootowania..) są prostymi skrótami do www. Nie musicie ich testować miesiąc przed rozpoczęciem utrudniania nam życia. Kiedyś było tylko iBOA - ok, po kolejnych aktualizacjach różowych bezużytecznych zapychaczy pamięci jest coraz więcej. Co dodacie tym razem?
  (0)
Odpowiedz
hate branding
26-09-2012 - 18:44:40
Do Redakcji: A co to konkretnie znaczy "chwilę poczekać" bo w jednostkach układu SI brak określenia chwila (jest sekunda, minuta godzina, dzień, itd ale nie chwila). Poza tym nigdzie w umowie kupna nie mam napisane, że ponieważ kupiłem telefon w T-mobile to jestem jeleniem i na aktualizacje będę czekać chwilę. może by tak wprowadzić pojęcie abonamentu na okres "chwili" z ceną "trochę"
  (0)
Odpowiedz
mikisoft
26-09-2012 - 18:12:37
No to do roboty! Co ma za sens posiadanie telefonu u Was, jak przedłużacie czas zwykłego zaakceptowania samsungowego update'u!!! Orange i Play jakoś problemu nie miały i tego samego dnia umożliwiły to. Co jest?!
  (0)
Odpowiedz
dominik
26-09-2012 - 14:43:04
A ja nadal nie mam możliwości aktualizacji telefonu do wersji 4.1. Co z tego że jesteście pierwsi jak nie ma możliwości aktualizacji.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
26-09-2012 - 15:38:01
Dominiku, napisaliśmy, że dostępna jest niebrandowana aktualizacja. Na brandowaną trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Pozdrawiamy!
  (18)
Odpowiedz
yosun
26-09-2012 - 12:53:37
A jak dawno temu kupiłeś telefon. Gdzieś była informacja, że pierwsze telefony u operatorów nie były brandowane. No cóż to są tylko domysły konkretnych informacji nie uraczysz.
  (0)
Odpowiedz
jakub1973
26-09-2012 - 11:58:35
Ja zaktualizowałem przez wi-fi. Poszło bez problemu. Dziwi mnie że operator nie wie o co chodzi :-(
  (4)
Odpowiedz
yosun
26-09-2012 - 11:44:24
No właśnie ja nie mam i z tego co wiem sporo innych użytkowników nie ma. Próbuje dowiedzieć się z czego to wynika, ale niestety T-Mobile nie jest w stanie udzielić mi jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi.
  (1)
Odpowiedz
jakub1973
26-09-2012 - 11:35:48
Pytanie do osób które zakupiły SGS III w T-Mobile. Czy po aktualizacji do andka 4.1 dioda świeci jak chce? Tzn podczas np ładowania wcześniej świeciła cały czas wyraźnym czerwonym kolorem. Teraz świeci jak chce. Albo jak dawniej albo ledwo ją widać. Czy tak ma być, czy u mnie jest coś nie tak? Do "yosun". Mam telefon z T-Mobile i wczoraj już zaktualizowałem.
  (1)
Odpowiedz
yosun
26-09-2012 - 10:56:07
Kiedy ta aktualizacja bedzie dostepna dla telefonow SGSIII zakupionych w T-Mobile (zbrandowanych przez T-Mobile)?
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aktualizacja Androida dla topowego smartfonu od Samsunga jest już dostępna dla Klientów naszej sieci. Zapraszamy do pobrania i instalacji nowego oprogramowania!

Android 4.3 JellyBean uzyskał naszą akceptację i jest gotowy do pobierania. Aktualizacji możecie dokonać szybko i wygodnie w Waszym smartfonie lub na stronie producenta.

W telefonie wystarczy wybrać Ustawienia -> Informacje o telefonie. Dla rozpoczęcia aktualizacji (do wersji I9300XXUGML2/BOUGMK3/TPLGML2) pobierzecie odpowiednie oprogramowanie albo przy użyciu transmisji danych w sieci komórkowej, albo równie wygodnie dzięki sieci WiFi. Dystrybucja oprogramowania następuje partiami poprzez serwery producenta, zatem jeśli jeszcze nie otrzymałeś powiadomienia na swoim telefonie oczekuj go w ciągu najbliższych klilku dni.

Zaktualizowany  Samsung Galaxy SIII będzie działał płynniej, sprawniej, a przede wszystkim wydajniej. Nowa wersja systemu operacyjnego oferuje m.in Bluetooth Low Energy, który pozwala na drastyczne ograniczenie zużycia energii podczas komunikacji z innymi urządzeniami.

Wśród preinstalowanych aplikacji znajdziecie: NaviExpert, Audioteka, MiBOA, Granie na Czekanie, e-booki, tuba.fm. Zapraszamy do korzystania z nich.

Android 4.3 dla Samsunga Galaxy SIII już dostępny! - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Wis
16-06-2014 - 08:04:29
Czy będzie dostępna aktualizacja systemu na Samsunga S3 mini. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
camelo
02-04-2014 - 00:02:37
witam, niestety po aktualizacji SGS 3 do wersji androida 4.3 przestał poprawnie funkcjonować zestaw głośno mówiący w aucie (BMW). Na adroidzie 4.2.2 działało idealnie... połączenie jest nawiązywane lecz traci łączność. Problem powszechny na adroidzie 4.3 i opisywany na zagranicznych forach powszechnie i niestety nadal nie rozwiazany przez Samsunga
  (0)
Odpowiedz
Zenek1962
27-03-2014 - 08:31:32
Witam. Czy będzie aktualizacja systemu na Samsunga S 3 mini. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
28-03-2014 - 09:40:03
Informacji na temat aktualizacji proszę wypatrywać w dziale Technewsy w naszym serwisie. Pozdrawiamy.
  (6)
Odpowiedz
Miś Pluszowy
18-01-2014 - 01:00:37
Bardzo sprawnie przebiegająca aktualizacja. Android nieco odmłodzony, "es trójka" działa na nim wyśmienicie. Prosto, szybko i efektywnie. Takie powinny być przeprowadzane wszystkie aktualizacje. Pozdrawiam i dziękuję T-Mobile, Miś Pluszowy
  (9)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się