Wczoraj Google zrobił wielką niespodziankę użytkownikom, udostępniając to, co wyciekło chwilę później. Jest dobrze.

Naturalnie nowego Androida N, na razie w wersji Preview, otrzymali użytkownicy takich urządzeń, jak Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9 (LTE), Nexus Player oraz Pixel C. Pozostałe urządzenia z portfolio Google'a są już zbyt stare, aby otrzymać najnowszą wersję systemu.

Największą zmianą jest wprowadzenie możliwości pracy w kilku oknach jednocześnie. Poza tym – oglądanie wideo w trybie Picture-In-Picture, co także ucieszy użytkowników z podzielnością uwagi.

Zobacz smartfony z Androidem w ofercie

Zmieniły się także powiadomienia – będzie można na nie odpowiedzieć bezpośrednio z belki powiadomień, bez potrzeby otwierania aplikacji, której dotyczą. Naturalnie jeśli aplikacje zostaną dostosowane do nowego API, o co w przypadku serwisów społecznościowych nie musimy się martwić. Powiadomienia będą także podawane w grupach, co pozwoli szybciej zapoznać się z ich treścią.

Google postawił także na zmiany w zarządzaniu transmisją danych, dzięki czemu użytkownicy oszczędzą trochę transferu danych. Android N oszczędzi także baterię, ponieważ poprawiony został tryb Doze (jak to wygląda w praktyce, niebawem się przekonamy).

Finalna wersja Androida zawita latem, możemy się jej zatem spodziewać podczas Google I/O. A co do nazwy, to mówi się o N jak Nutella, czyli znów będzie słodko.

 

Fot.: Arstechnica

Android N – jakie zmiany wnosi? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nie każdy smartfon ma możliwość blokowania niechcianych połączeń, ale nawet jeśli ma, to i tak warto ściągnąć przydatną aplikację „Calls Blacklist – Call Blocker”. Oczywiście znajdziemy ją do pobrania za darmo w Google Play.

Zdarza się, że mamy wśród znajomych natrętną osobę, wścibskiego szefa, albo jacyś telemarketerzy zbyt często do nas wydzwaniają. Niektóre sytuacje zmuszają nas do blokowania takich połączeń. Calls Blacklist to prosta aplikacja, która nam w tym pomoże. Ja działa?

W menu głównym znajdują numery i kontakty, które już zablokowaliśmy oraz okrągły przycisk z plusem, za pomocą którego dodamy nowe osoby do zablokowania. Wybieramy go.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile!

W następnym menu po prostu wybieramy jeden z kontaktów, zaznaczamy i zatwierdzamy, lub przechodzimy do zakładki „MANUALLY”, żeby dodać konkretny numer (którego nie mamy w kontaktach).

W menu głównym w zakładce „SCHEDULE” możemy nawet ustawić godziny, w których blokada ma być aktywna, a po wykupieniu aplikacji w wersji PRO – dni tygodnia.

 

Bardzo istotna jest też zakładka „LOG”, gdzie znajduje się historia połączeń kontaktów i numerów, które próbowały się do nas dodzwonić. W ustawieniach możemy włączyć lub wyłączyć powiadomienia informujące nas o próbie kontaktu.

Zablokowane numery podczas dzwonienia do nas usłyszą jedynie komunikat o tym, że abonent aktualnie jest zajęty i że należy spróbować połączyć się później. Oczywiście dopóki dana osoba będzie na naszej czarnej liście, to jej próby spełzną na niczym.

Fot. Fotolia, wł.

Blokowanie niechcianych połączeń i kontaktów (z wykorzystaniem aplikacji Calls blacklist) - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Krzysiek_PoProstu
17-02-2016 - 07:15:35
A będzie kiedyś możliwość na Java? Nie wszyscy mają android. W sposób taki, że wysyłasz SMS o jakieś treści i na jakiś numer, przychodzi link do pobrania aplikacji i instaluje się na Javie
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
17-02-2016 - 10:19:47
Ciężko nam powiedzieć. To nie aplikacja T-Mobile, tylko taka, którą chcieliśmy Wam pokazać. Ta akurat jest na Androida właśnie. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Superszybki Internet domowy LTE o 50 proc. taniej!

Google, jak co miesiąc, ujawnił udział poszczególnych wersji Androida w rynku. KitKat w końcu przestał być numerem jeden.

Zgodnie z najnowszymi danymi od Google'a w końcu to nie KitKat, ale Lollipop ma pozycję lidera w zestawieniu. Łączny udział dwóch jego odsłon wynosi 36,1 proc., podczas gdy obecność KitKata odnotowano na 34,3 proc. urządzeń z Androidem. Zresztą sami zobaczcie statystyki.

Zobacz smartfony z Androidem w e-sklepie

Android: najnowsze statystyki - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się