Wielokrotnie nagłaśnianą zaletą Androida jest możliwość jego nawet głębokiej personalizacji. Kolejnym elementem systemu, który można zmienić i dostosować według własnych potrzeb jest ekran blokady (ang. lock screen), czyli ekran witający nas po wzięciu telefonu do ręki.

Nie jest to może miejsce, gdzie spędzamy dużo czasu – wręcz przeciwnie, ale możemy sprawić, że ekran blokady stanie się dla nas dużo bardziej funkcjonalny, a nawet ułatwi czy przyspieszy korzystanie ze smartfona. Poza tym wbudowane ekrany blokady bywają po prostu nudne. Oto kilka darmowych propozycji odmiany ekranu blokady.

ZUI Locker

Jednym z przyjemniej zaprojektowanych, choć miejscami nie zawsze poprawnie spolszczonych ekranów blokady jest ZUI Locker. ZUI potrafi wybudzić ekran gdy przychodzi powiadomienie, jest minimalistyczny i umie ukryć treść powiadomień. Umożliwia nawet zmianę wyglądu ekranu blokady jako takiego i wysuwanego panelu szybkich skrótów i ustawień. Poza tym w bazie znajdują się setki przyjemnych dla oka tapet ekranu blokady. Wady? Czasem w powiadomieniach znajdzie się reklama innego programu tych twórców.

Gorąca wyprzedaż w T-Mobile. Sprawdź oferty!

ZUI Locker

Cover Lock Screen

Cover okazał się hitem, dostrzeżonym nawet przez wielkie firmy. W zeszłym roku aplikacja została wykupiona przez samego Twittera, chociaż efektów tej transakcji w niej nie dostrzeżono. Właściwie to od ponad pół roku aplikacja nie jest już aktualizowana, ale to nic. Wciąż jest niewiarygodnie funkcjonalna i szybka. Idea Covera prezentuje się ciekawie: po lewej stronie znajdują się często używane aplikacje, do których możemy przechodzić od razu po odblokowaniu ekranu, które zmieniają się w zależności od tego czy jesteśmy w domu, w pracy czy na zewnątrz. Cover uczy się naszego zachowania.

Aparat Cardboard - co potrafi aplikacja do okularów VR

Dodatkowo usprawnia kwestię multitastkingu – przesuwając palcem od prawego górnego rogu do dołu bardzo szybko przejdziemy do jednej z ostatnio uruchomionych aplikacji. Ponadto w ustawieniach znajdziemy kilka dodatkowych opcji dotyczących automatycznego działania dzwonków w domu/poza domem itp. Wady? Nie wyświetla powiadomień na ekranie blokady – ten służy tylko do szybkiego przechodzenia do ulubionych aplikacji.

Cover Lock Screen

Next Lock Screen

Niektóre korporacje kupują gotowe aplikacje, inne tworzą je same. Co ciekawe Next Lock Screen stworzył... Microsoft, który od pewnego czasu dość pewnie czuje się z wchodzeniem z aplikacjami do systemów inne niż swoje. Next Lock Screen jest połączeniem Covera z ZUI z dodatkowymi opcjami. Mamy więc minimalistyczny design, podgląd powiadomień, zegar z pogodą i dostęp do szybkich aplikacji wysuwanych od dołu ekranu, które zmieniają się podobnie jak w Cover w zależności od miejsca przebywania. Wysuwany od dołu panel oprócz aplikacji zawiera też skrót do istotnych funkcji telefonu i latarki.

Next Lock Screen

Next Lock Screen możemy też spersonalizować podobnie jak ZUI za pomocą tapet, ale Microsoft czerpie z własnego, bardzo dobrego źródła - tapet Bing. Ogromną zaletą jest bardzo szeroki wybór ustawień. Wady? W zasadzie brak. Next może po prostu się nie podobać wizualnie, albo może po prostu być trudny do przyzwyczajenia się przez odblokowywanie ekranu gestem przesunięcia palca... w dół zamiast bok czy w górę.

Next Lock Screen

Należy pamiętać, że w przypadku ustawienia nowego ekranu blokady należy całkowicie wyłączyć stary ekran blokady w ustawieniach telefonu (Zabezpieczenia > Brak). Niektóre słabiej wykonane aplikacje ekranów blokady działają niejako w tle i zanim się załączą może pojawić się stary ekran blokady lub pulpit. Poza tym są przesiąknięte reklamami i przynoszą więcej szkody niż pożytku – starajmy się instalować tylko sprawdzone ekrany blokady.

Warto zmieniać ekran blokady smartfonu! Mamy kilka propozycji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Apple opublikowało wykaz najlepszych aplikacji i gier z App Store, które zadebiutowały w tym roku. Przy okazji wyróżniono aplikacje i gry pod kątem innowacji oraz wsparcia dla funkcji 3D Touch.

Apple wyróżniło najciekawsze aplikacje i gry z App Store w ramach Best of 2015. Najciekawszą aplikacją roku zostało Periscope, a grą Lara Croft GO. W ramach innowacji Apple wyróżniło aplikację Workflow oraz grę Dark Echo. Przyznano także wyróżnienie za najlepsze programy na iPhone'y 6s z funkcją 3D Touch - dla Instagramu i Warhammer 40,000: Freeblade.

Lara Croft GO - recenzja
Periscope - streaming wideo od Twittera

Warto także wspomnieć o 5 najlepszych płatnych aplikacjach i grach: Heads Up! Games, Minecraft: Pocket Edition, Trivia Crack, Five Nights at Freddy’s 2 i Facetune. Natomiast w przypadku darmowych aplikacji i gier najpopularniejszymi były: Trivia Crack, Facebook Messenger, Dubsmash, Instagram i Snapchat.

Pobieraj najlepsze gry i aplikacje. Opłaty dodaj do rachunku T-Mobile

25 najlepszych aplikacji na iOS w 2015 roku:

1. Periscope

2. Enlight

3. Robinhood

4. Workflow

5. Instagram 

6. HBO NOW

7. Hopper

8. Darkroom

9. Lark

10. The Everything Machine

11. Pacemaker

12. Tandem

13. Jet

14. Timeline

15. Vee for Video

16. Fit Men Cook

17. Spark

18. RefME

19. Wildcard

20. Paper by FiftyThree

21. GIPHY CAM

22. PRY

23. Reuters TV

24. Zova

25. Blue Apron

25 najlepszych gier na iOS w 2015 roku:

1. Lara Croft GO

2. Fallout Shelter

3. Mr Jump

4. Dark Echo

5. Warhammer 40,000: Freeblade

6. Hearthstone: Heroes of Warcraft

7. Vainglory

8. Dungeon Boss

9. Puzzle Craft 2

10. PAC-MAN 256

11. You Must Build A Boat

12. AG Drive

13. MARVEL Contest of Champions

14. Horizon Chase – World Tour

15. Shadowmatic 

16. Wonky Ship

17. Super Sharp

18. Last Voyage

19. Ski Safari 2

20. Downwell

21. Rayman Adventures

22. Afterpulse

23. Psych! Outwit Your Friends

24. HoPiKo

25. Blades of Brim

źródło: macrumors

Apple wyróżnia najlepsze aplikacje i gry z App Store w tym roku - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Zobacz iPhone'y w e-sklepie
Podziel się