Bardzo oryginalnym programem, dostarczającym na iPada treści z wielu źródeł, jest Hitpad. Nie jest to klasyczny czytnik kanałów RSS. Program zbiera wiadomości z wielu źródeł, takich jak newsy serwisowe, strony internetowe, Twitter, wideo czy strony web. Wszystkie one posegregowane są w zakładkach. Wystarczy stuknąć w wybraną wiadomość, a pokaże się jej większy fragment. Pełna treść prezentowana jest już na właściwiej stronie internetowej. Poza samymi wiadomościami, w głównym widoku program, w lewym szarym pasku wyświetlane są najnowsze trendy dominujące w danym dniu w wybranym przez użytkownika temacie.
Jednym z najciekawszych programów tego typu jest FLUD, będący połączeniem czytnika RSS, wiadomości i wiadomości z Twittera, przedstawiający je w formie pasków informacyjnych, zawierających nagłówki informacji.
Jednym z najciekawszych programów tego typu jest FLUD, będący połączeniem czytnika RSS, wiadomości i wiadomości z Twittera, przedstawiający je w formie pasków informacyjnych, zawierających nagłówki informacji. W podobny sposób robi to opisywany kilka miesięcy czytnik RSS o nazwie Pulse. FLUD pozwala na obserwowanie dowolnej liczby kanałów RSS i kont w serwisie Twitter czy Facebook. Te pierwsze można wyszukiwać bezpośrednio w programie lub wybrać z listy subskrybowanych kanałów w czytniku Google Reader.
Każdy z pasów odpowiada jednemu ze źródeł, czy to kanałów RSS czy któremuś z kont na Twitterze. Najwyższy z nich, oznaczony na czerwono, to pasek prezentujący informacje, z różnych źródeł, które polubiła odpowiednio duża grupa użytkowników programu. Aby polubić dany tekst, wystarczy stuknąć w ikonę serduszka znajdującą się w szarym pasku nawigacyjnym. Ulubione treści dostępne są do późniejszego przeglądania w widoku zakładek, także oznaczonego ikoną serduszka w lewym górnym rogu ekranu. Stuknięcie w którąkolwiek z informacji otwiera ją we wbudowanej przeglądarce www, w oryginalnej lokalizacji, a więc na stronie internetowej.
Przykładem ciekawego podejścia do prezentacji poszczególnych kanałów RSS jest program News Kiosk. Przedstawia on je w formie gazet, umieszczonych w stojaku typowym dla kiosku z prasą. Stuknięcie w wybraną, otwiera widok stylizowany właśnie na klasyczną, drukowaną gazetę. Podobnie jest z samymi artykułami. Program sprawia wrażenie, że nie trzyma się w dłoniach iPada ale klasyczną gazetę. Brakuje tylko szelestu papieru i zapachu farby drukarskiej.
Aktualne fotografie prasowe przeglądać można na iPadzie dzięki aplikacji Reuters Galleries. Serwuje ona codziennie nowe zestawy zdjęć wybranych przez fotoedytorów tej agencji informacyjnej oraz galerie tematyczne dotyczące aktualnych wydarzeń na świecie. Zdjęcia ze swojej biblioteki fotografii prasowej udostępnia także brytyjski Guardian. Jego aplikacja o nazwie The Guardian Eyewitness, to także aktualizowany na bieżąco album, który poza świetnymi zdjęciami zawiera także porady dla amatorów fotografii. W przypadku obydwu programów fotografie można przeglądać w trybie pełnoekranowym, jako pokaz slajdów lub z dodatkowym opisem.
W App Store znaleźć można także aplikacje dla iPada prezentujące fotografie prasowe publikowane w serwisie The Big Picture. Wśród nich wartą uwagi jest Foto News. Program zapewnia dostęp do wielu galerii tematycznych pochodzących z tego serwisu, zarówno tych najbardziej aktualnych jak i zbiorów archiwalnych.
W App Store znaleźć można także aplikacje dla iPada prezentujące fotografie prasowe publikowane w serwisie The Big Picture. Wśród nich wartą uwagi jest Foto News. Program zapewnia dostęp do wielu galerii tematycznych pochodzących z tego serwisu, zarówno tych najbardziej aktualnych jak i zbiorów archiwalnych.
Jeden z największych zbiorów fotografii prasowej znajduje się w archiwach magazynu Life. Dostęp do nich zapewnia aplikacja o tej samej nazwie. Program pozwala na wyszukiwanie konkretnych galerii na mapie świata, z zaznaczonymi poszczególnymi krajami lub ich regionami. Wystarczy powiększyć mapę i stuknąć w wybraną pinezkę reprezentującą jedną z nich. Dostęp do archiwów możliwy jest też w bardziej tradycyjny sposób poprzez menu, znajdujące się w dole ekranu. W zbiorach Life znaleźć można zarówno zdjęcia współczesne jak i reportaże sprzed kilkudziesięciu lat.
Ciekawe fotogalerie udostępnia też poprzez App Store serwis Fotopedia. Znaleźć tam można wiele tematycznych wydawnictw albumowych w postaci aplikacji dla iPada i iPhone'a. Wspomnieć wypada choćby o kilku, jak Memory Of Colors - zbiór około 1300 fotografii portretowych, Dreams Of Burma - album wydany przy współpracy z National Geographic, prezentujący zdjęcia z Birmy, czy North Korea - zawierający ponad 1300 zdjęć z Korei Północnej, jednego z najbardziej niedostępnych państw komunistycznych na świecie. Aplikacji Fotopedii jest w App Store oczywiście więcej.
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Instagram – tego programu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ale wystarczy tylko krótko wspomnieć, że to najpopularniejszy społecznościowy edytor grafiki dla iOS i Androida. Jak się okazuje, nie tylko producenci oprogramowania graficznego czerpią pełnymi garściami z tej kultowej produkcji. To samo zrobili twórcy Flud News, próbując przenieść graficzno-społecznościowe aspekty na grunt informacyjny. Tuż po uruchomieniu aplikacji konieczne będzie założenie konta w serwisie, jednak aby wypróbować jej funkcje wystarczy włączyć tryb „gościa”. Na pierwszy plan wysunie się, przewijana pionowo, lista wiadomości polecanych przez naszych znajomych i innych użytkowników programu. Ich szczegółowy podgląd uzyskamy po kliknięciu w daną pozycję. Po przeczytaniu pełnej treści artykułu możemy oznaczyć go „serduszkiem”, co będzie równoznaczne z podzieleniem się wpisem z osobami śledzącymi nasz profil. Na karcie „News” znajdziemy, podzielone na kategorie, wpisy innych użytkowników i naszych znajomych, wśród których są te społecznościowe wyświetlające wiadomości z Facebooka i Twittera, a także te z kanałów RSS (po zalogowaniu do Google Reader). Niestety, dopracowany interfejs graficzny nie zastąpi profesjonalnego czytnika, jednak Flud News to krok w społecznościową stronę wiadomości. POBIERZ
News Republic to profesjonalny czytnik informacji, którego twórcy skupili się na tym, co najważniejsze – wygodnym dostępie do najświeższych wiadomości. Wyróżnia go bogactwo treści i przykuwająca oko oprawa graficzna, której uzupełnieniem są animacje rodem z Windows Phone. Na tym nie kończą się zapożyczenia z systemu Microsoftu - ekran startowy składa się z kafelek – miniatur zdjęć reprezentujących wybrane kategorie. Znajdziemy tu „Najlepsze”, „Wszystkie”, a także te bardziej wyspecjalizowane grupy, jak choćby „High tech”. Materiały zostały wydzielone do osobnych grup, gdzie wyświetlane są w postaci galerii (zdjęcia) lub na kliszy (filmy). Jeśli lista kategorii nie spełnia naszych oczekiwań, można ją poszerzyć o nowe pozycje po wybraniu z Menu opcji „Add homescreen topics”. Wszystkie można dowolnie rozmieszczać (opcja Menu: „Set up your homescreen”) oraz usuwać (po przytrzymaniu na danej kategorii). Lista artykułów została oparta na standardowym wzorcu – miniatury zdjęć, nagłówek, kategoria – to już znamy. Ciekawostką jest jednak zastosowanie „nastrojów” (ang. moods) – każdy artykuł można ocenić w pięciostopniowej skali, a także posortować ich listę według najchętniej ocenianych treści. Dużą niedogodnością może być brak możliwości synchronizacji z Google Reader, ale zrekompensować tę lukę ma długa lista dostawców treści w bazie programu. Z News Republic w smartfonie możemy być pewni, że nie umknie nam żadne istotne wydarzenie, bowiem program automatycznie poinformuje nas o nim. POBIERZ
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Reeder to aplikacja, która może okazać się szczególnie przydatna w obliczu faktu, iż z dniem 1 lipca firma Google zamierza przestać dostarczać usługę o nazwie Reader. Użytkownicy szukają więc zastępstwa, a jednym z nich może być program o łudząco podobnej nazwie Reeder, który w wersji dla iPada (i komputerów Mac) będzie przez najbliższy czas dostępny za darmo.
Reeder to popularny czytnik RSS-ów, który umożliwia przechowywanie i pobieranie treści z wielu różnych źródeł w jednym miejscu. Jego twórca pracuje obecnie nad nowymi możliwościami synchronizowania treści pomiędzy urządzeniami, które nie wymagałyby połączenia z Google Readerem, którego dni są przecież policzone.
Do momentu wprowadzenia nowych rozwiązań, Reeder dla iPada (i komputerów Mac) będzie dostępny całkowicie za darmo. To dobry moment, by sprawdzić jego możliwości.
Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści: BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu, MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł!
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.
Czytniki wiadomości dla iPada - opinie i komentarze (0)
Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.