Nikt nie ma chyba wątpliwości, że najbardziej popularnym serwisem społecznościowym na świecie jest Facebook. Ukuło się już nawet powiedzenie, że jako kogoś nie ma na Facebooku to tak naprawdę nie istnieje. Od niedawna ma on jednak prężnie rozwijającą się konkurencję w postaci serwisu Google+. Przy posiadaniu znajomych w obydwu z nich, trzeba być na bieżąco i tu i tam. W jaki zatem sposób śledzić to, co dzieje się i być obecnym w ty serwisach, wykorzystując do tego aplikacje dla iPhone'a i iPada dostępne w App Store?

Przygodę z Facebookiem należy zacząć od oficjalnego programu tego serwisu społecznościowego. Pisałem już o nim przy innej okazji. Wypada go jednak przypomnieć, gdyż od niedawna dostępny jest on także na iPada. Aplikacja pozwala na właściwie pełne korzystanie z serwisu, zarówno z konta prywatnego jak i profilu firmowego, strony czy zespołu, tzw. "fanpage. Można dzięki niej nie tylko zmieniać status, dodawać informacje na ścianie, komentować czy czatować ze znajomymi. Dostępne są także wiadomości, podgląd wydarzeń, grup czy subskrypcji. Program ma bardzo ładną szatę graficzną zarówno na iPadzie jak i na mniejszym ekranie iPhone'a.

Inną aplikacją wydaną przez samą firmę Facebook jest Facebook Messenger. Jest to nic innego jak komunikator, umożliwiający prowadzenie czatów ze znajomymi w tym serwisie społecznościowym. Poza tekstem, wiadomości mogą zawierać także zdjęcia zrobione bezpośrednio w aplikacji.

MyLine ciekawa alternatywa dla oficjalnej aplikacji Facebooka na iPada.

W przypadku serwisu Google+ na obecną chwilę dostępna jest tylko jedna i do tego oficjalna aplikacja tego serwisu, przeznaczona dla iPhone'a. Program umożliwia nie tylko pisanie i  podgląd tego, co piszą osoby z kręgów danego użytkownika, możliwy jest także podgląd galerii zdjęć, zarządzanie profilem, kręgami osób obserwowanych i znajomych oraz prywatny czat z innymi użytkownikami. Dzięki wykorzystaniu funkcji geolokalizacji można podglądać też to, co piszą inni użytkownicy w tej samej okolicy.

 

Bardzo ciekawą alternatywą dla oficjalnej aplikacji jest program MyLine, który przedstawia to, co dzieje się na Facebooku w trochę futurystyczny sposób, poprzez atrakcyjne wizualnie linie zdarzeń. Wszystko, co dzieje się na prywatnym koncie użytkownika oraz u jego znajomych, widoczne jest na jednym ekranie. MyLine oferuje także dostęp do archiwów aktywności użytkownika, wyświetlając linię czasu, przedstawioną w postaci zbiorów dokumentów i zdjęć odpowiadającym kolejnym miesiącom. Wystarczy stuknąć w jedną z nich, by podejrzeć wszystkie wiadomości czy opublikowane zdjęcia.

Oficjalna aplikacja Google+ na iOS dostępna jest jak na razie jedynie dla iPhone'a.

W przypadku serwisu Google+ na obecną chwilę dostępna jest tylko jedna i do tego oficjalna aplikacja tego serwisu, przeznaczona dla iPhone'a. Program umożliwia nie tylko pisanie i  podgląd tego, co piszą osoby z kręgów danego użytkownika, możliwy jest także podgląd galerii zdjęć, zarządzanie profilem, kręgami osób obserwowanych i znajomych oraz prywatny czat z innymi użytkownikami. Dzięki wykorzystaniu funkcji geolokalizacji można podglądać też to, co piszą inni użytkownicy w tej samej okolicy.

Facebook, Google+ i iOS - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już w tym roku liczba pobranych aplikacji na Androida ma być większa niż na iOS. W 2016 r. różnica ta może być dwukrotnie większa.

Firma analityczna Ovum ogłosiła, że w 2011 r. użytkownicy komórek pobiorą ponad 18 mld aplikacji.
Prawie połowa z nich (8,1 mld pobrań) zostanie ściągnięta na telefony z Androidem, zaś jedna trzecia (6 mld) na urządzenia iOS. Po raz pierwszy więc użytkownicy Androida pobiorą więcej aplikacji ze sklepu Google Play niż użytkownicy iOS ze sklepu App Store. Dla porównania, w 2010 roku użytkownicy iOS wygenerowali 2,7 mld pobrań, natomiast Androida - 1,4 mld.

Android rośnie w siłę. Wg Ovum w 2016 r. liczba pobrań aplikacji na Androida będzie dwukrotnie większa niż na iOS.

Zdaniem analityków Ovum przewaga Androida będzie rosnąć, głównie dzięki rosnącej popularności smartfonów z tym systemem. O dominacji Androida świadczyć może także przypuszczalna ilość pobrań aplikacji w przyszłości.
W 2016 r. ma dojść do ponad 32 mld. pobrań aplikacji. Na system będący tworem Google przypaść ma ponad 21,8 mld pobrań, zaś na iOS tylko 11,6 mld. Liczba ściągniętych aplikacji na Androida ma więc być dwukrotnie większa od aplikacji ściąganych na iOS. Oprogramowanie Apple osiągnie jednak większy komercyjny sukces od swojego konkurenta. Firma założona przez Steve'a Jobsa zarobić ma bowiem na swoich aplikacjach 2,86 mld dolarów, zaś Android "tylko" 1,6 mld dolarów.

Android rośnie w siłę, iOS słabnie? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Facebook w wersji dla iPhone'a i iPada został uaktualniony i wzbogacony o nowe, ciekawe funkcje. Jakie nowości wprowadza łatka oznaczona numerkiem 5.1?

Posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym iOS mogą już pobierać najnowsze uaktualnienie oficjalnej aplikacji Facebooka. Łatka z numerem 5.1 to przede wszystkim usprawnienia z zakresu współdzielenie zdjęć, ale przy jej okazji wprowadzono też kilka innych mniej lub bardziej istotnych nowości.

Aplikacja Facebooka w wersji 5.1 pozwala na szybsze współdzielenie wielu zdjęć jednocześnie, dodaje funkcję szybszego dostępu do kontaktów (poprzez przesunięcie palcem po ekranie w lewo) i wprowadza opcję dodawania znajomych do zakładki Ulubione. Pojawiła się również możliwość obdarowywania znajomych prezentami, ale na chwilę obecną jest ona niestety dostępna wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Aplikacja Facebooka jest dostępna w App Store - można ją pobrać za darmo.

Facebook dla iOS zaktualizowany. Co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Początkujący użytkownicy iPhone'a bardzo często stają przed dylematem: jakie aplikacje zainstalować na początek, by dobrze wykorzystać jego możliwości? Podpowiadamy!

Jesteś już szczęśliwym posiadaczem iPhone'a i chcesz wykorzystać go do czegoś więcej, niż tylko do przeglądania internetu i komunikacji? Wybraliśmy dla Ciebie siedem aplikacji mobilnych, które warto zainstalować na dobry początek.

Facebook

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Oficjalny klient Facebooka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób, które spędzają na nim dużo czasu. Mobilna wersja najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata pozwala na błyskawiczny dostęp do wszystkich publikowanych na nim treści. Jest też osobna aplikacja Messenger służąca do czatowania ze znajomymi.

Mapy Google

Przy okazji systemu iOS 6 Apple zrezygnowało z natywnych Map od Google na rzecz swojej autorskiej aplikacji. Google po jakimś czasie udostępniło jednak swoją aplikację w App Store. I bardzo dobrze, bo jest to zdecydowanie najlepszy program tego typu. Jeśli szukacie świetnych mobilnych map, które są po prostu bezkonkurencyjne – zainstalujcie Google Maps.

Dropbox

Dropbox to jeden z najpopularniejszych dysków internetowych na rynku, czyli usług, które umożliwiają przechowywanie plików w chmurze i wymienianie ich pomiędzy urządzeniami. Polecam go z czystym sercem, bo sam korzystam z niego od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Konto na Dropboksie założymy za darmo, na start otrzymując 2 GB pamięci na dane, które można łatwo poszerzyć o przynajmniej drugie tyle. Mobilna aplikacja Dropboksa działa bez zarzutu i jest często aktualizowana o nowe funkcje.

Pocket

Pocket to zdecydowanie najlepsze narzędzie służące do zapisywania rzeczy do przeczytania na później. Zasada jego działania jest bardzo prosta. Wybrane przez nas artykuły z internetu są pobierane do wewnętrznej pamięci aplikacji i przechowywane w jednym miejscu. Dzięki temu możemy później mieć do nich dostęp nawet w tych momentach, w której nie mamy dostępu do sieci Wi-Fi lub komórkowej. Osobiście korzystam z tego praktycznie codziennie. Zaletą Pocketa jest wieloplatformowość – posiada aplikacje dla komputerów i urządzeń mobilnych, a także swoje wtyczki do popularnych przeglądarek internetowych.

Jak Dojadę

Nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania w dużym mieście bez aplikacji Jak Dojadę, stworzonej przez twórców serwisu internetowego o tej samej nazwie. To swoista nawigacja miejska, zawierająca aktualne rozkłady jazdy komunikacji i oferująca funkcjonalną wyszukiwarkę połączeń w transporcie publicznej. Odkąd zainstalowałem tę aplikację na swoim smartfonie, nie wyobrażam sobie bez niej życia. Dzięki niej odnalezienie właściwego przystanku czy dotarcie do celu to banalnie proste czynności.

Instagram

Zdjęcia wykonane przy pomocy aparatu wbudowanego w iPhone'a same w sobie są bardzo dobrej jakości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo je upiększyć. W tym celu warto sięgnąć po osobną aplikację, taką jak np. Instagram, czyli oficjalna aplikacja serwisu społecznościowego o tej samej nazwie, który skupia wokół siebie miłośników zdjęć. Do dyspozycji otrzymujemy tu bogaty zestaw różnorodnych filtrów graficznych, które przy pomocy kilku kliknięć mogą zostać nałożone na wybrane przez nas fotografie, co nada im unikalnego charakteru. Na punkcie Instagramu oszalał cały świat, więc jeśli szukacie dobrej aplikacji do obróbki zdjęć, to na początek ta będzie idealna.

YouTube

Serwisu YouTube nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, prawda? Jego oficjalna aplikacja mobilna daje dostęp do największej na świecie bazy materiałów wideo bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego. Oglądanie filmików na iPhone'ie czy iPadzie jest wygodne i funkcjonalne, ponieważ aplikacja została dostosowana do specyfiki mniejszych ekranów. YouTube dla iOS to aplikacja obowiązkowa dla wszystkich użytkowników urządzeń Apple i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Powyżej opisaliśmy dla Was siedem, naszym zdaniem, najbardziej przydatnych aplikacji, które powinien mieć zainstalowane na swoim urządzeniu każdy początkujący użytkownik iPhone'a i iPada. Jesteśmy pewni, że się Wam spodobają.

Smartfon z iOS. Jakie aplikacje na start? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się