Smartfon Alcatel One Touch Fire z systemem Firefox OS idealnie nadaje się na Twojego pierwszego smartfona. Będzie przystępny cenowo, a przy tym prosty w obsłudze. Posiadać będzie mocny procesor, który pozwoli korzystać z setek aplikacji, które tworzone są już teraz!

System to podstawa

W 2007 r. Steve Jobs zaprezentował światu pierwszego iPhone'a. I wtedy się zaczęło. Wybuchło
szaleństwo na punkcie smartfonów. Zaczęto interesować się także systemami operacyjnymi, na których te telefony przyszłości pracowały.

Na początku było stosunkowo prosto. Z liczących się graczy mieliśmy iOS, działającego na urządzeniach od Apple oraz Android, czyli system stworzony przez Google z którego masowo zaczęli korzystać inni producenci.

Obecnie to systemy operacyjne pełnią coraz ważniejszą rolę przy wyborze telefonu. Nie wierzycie nam? Połóżcie koło siebie telefony od Apple, Samsunga, LG, Sony, Nokii i ZTE, ale nie włączajcie ich. Podobne, prawda? A teraz włączcie. Widać różnicę? Widać! Różnicę stanowią właśnie systemy.
Na rynku rządzą Android oraz iOS. W Polsce bardzo silną pozycję ma także Windows Phone.

Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsca na kolejny system, który charakteryzowałby się intuicyjnym i łatwym w użyciu interfejsem, od którego wielu mogłoby zaczynać swoją przygodę ze smartfonami. System na którym działałyby telefony, na które stać każdego. Takim systemem jest powstający właśnie Firefox OS.

Mozilla i Firefox OS

Mozilla Firefox to oczywiście jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Korzysta z niej ponad 450 milionów ludzi. W Polsce swoje ulubione strony www ogląda na niej prawie 50 proc. internautów. Firefox jest więc marką znaną, cenioną i lubianą co powinno zdecydowane ułatwić wielu osobom przekonanie się i zaakceptowanie smartfonów działających pod kontrolną Firefox OS. Celem jaki przyświecał Fundacji Mozilla przy tworzeniu systemu Firefox OS jest przyłączenie do internetu kolejnych dwóch miliardów ludzi na całym świecie.

Firefox OS to otwarty system operacyjny rozwijany przez Mozillę, którego celem jest wykorzystanie aplikacji napisanych przy użyciu otwartych technologii HTML5.

- Prezentacja systemu Firefox OS i smartfonów Alcatela była moim zdaniem najważniejszym wydarzeniem tegorocznych targów MWC w Barcelonie. T-Mobile chce mieć wpływ na zwiększenie się konkurencji na rynku systemów operacyjnych, stąd wspieranie Firefox OS  - powiedział Andrzej Gładki, Kierownik Działu Zarządzania Terminalami w T-Mobile.

System jest cały czas jest ulepszany, tak by w dniu premiery działać perfekcyjnie. - Z tygodnia na tydzień działa coraz lepiej. Jest to system otwarty, w związku z czym działa przy nim liczna rzesza entuzjastów, którzy pracują w pocie czoła, by wszystko funkcjonowało jak należy - dodał Ireneusz Cichocki, Ekspert ds. Produktu. Jakub Probola, Kierownik Działu Innowacji powiedział, że T-Mobile wraz z T-Labs w Berlinie oraz Mountain View wprost uczestniczą w tworzeniu kodu nowego systemu operacyjnego, co jest "niesamowicie ekscytujące”.

Sporo o samym systemie powiedzieliśmy już tutaj. Warto jednak wspomnieć o aplikacjach, które działać będą na telefonach wyposażonych w system Firefox OS.

Alcatel One Touch Fire pojawi się w naszej ofercie w wakacje i będzie pierwszym smartfonem w Polsce wyposażonym w Firefox OS.

Firefox OS będzie stawiał na aplikacje i trzeba to podkreślić. Wszystko dzięki otwartej technologii HTML5, która pozwala w bardzo prosty i szybki sposób stworzyć aplikacje na ten system. Duża w tym zasługa samych stron i portali internetowych, których wersje mobilne już działają na HTML5 i które w łatwy sposób będzie można "przerobić" w aplikacje.

Smartfon z Firefox OS jest już dostępny w naszej ofercie

Alcatel One Touch Fire możesz mieć w abonamencie, Mix, Mix z internetem oraz starterem T-Mobile na kartę. Sprawdź!


Setki aplikacji dla każdego


Firefox OS będzie stawiał na aplikacje i trzeba to podkreślić. Wszystko dzięki otwartej technologii HTML5, która pozwala w bardzo prosty i szybki sposób stworzyć aplikacje na ten system. Duża w tym zasługa samych stron i portali internetowych, których wersje mobilne już działają na HTML5 i które w łatwy sposób będzie można "przerobić" w aplikacje.

Wszystkim tym, którzy zdecydują się sięgnąć po smartfon z systemem Firefox OS możemy zagwarantować, że będzie co ściągać. Już w tym momencie po naszej stronie przygotowaliśmy wersję na Firefox OS aplikacji MiBOA, która pozwala zarządzać kontem w T-Mobile. Kolejnymi aplikacjami dostosowanymi do Firefox OS będą Granie na czekanie, E-Booki, ale też aplikacje współpracujące z naszą siecią: Audioteka, Gdzie jest Dziecko?

Deweloperzy doskonale zdaję sobie sprawę z nadchodzącej wielkimi krokami premiery systemu Mozilli i już pracują nad przygotowaniem aplikacji pod ten system. - Rozmawiamy z wieloma młodymi deweloperami, którym technologia HTML5 także pozwoli przygotować innowacyjne aplikacje - powiedział Jarosław Wawszczak, Główny Specjalista ds. Technologii w T-Mobile.

Ogromnym ułatwieniem będzie umożliwienie zakupów w Marketplace (czyli w sklepie z aplikacjami na Firefox OS) osobom, które nie chcą lub nie mogą korzystać z kart kredytowych. – Opłaty za aplikacje zostaną po prostu doliczone do faktury za usługi telekomunikacyjne - tłumaczy Kuba Weber, Ekspert z T-Mobile. Z kolei korzystanie z transmisji danych i pakietów internetowych będzie dla użytkownika komfortowe dzięki funkcji kontroli kosztów.

Przypominamy, że T-Mobile był partnerem Mozilli podczas styczniowego Mozilla Firefox App Days. Podczas warsztatów powstało osiem innowacyjnych aplikacji, które wkrótce będą dostępne w Marketplace.

Ktoś może zarzucić nam jednak niekonsekwencję. Piszemy o tanim telefonie dla początkujących, ale też o płynnie działających aplikacjach. Czy to może iść w parze? Oczywiście! Setki aplikacji zagwarantuje wam właśnie HTML5, zaś płynność ich działania to już działka Firefox OS, ale też telefonu, na którym będziecie mogli korzystać z tego systemu.

Już w wakacje w naszej ofercie pojawi się Alcatel One Touch Fire. Cena smartfonu nie będzie wysoka, a jednocześnie urządzenie będzie wyposażone w procesor 1 GHz, który zapewni płynne działanie aplikacji! Kolejni producenci, którzy potwierdzili pracę nad swoimi smartfonami z Firefox OS to ZTE, LG i Sony.

<p><em>Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-recenzji Alcatel One Touch Fire - pierwszego smartfona z Firefox OS!</em><br /><br /></p>

<p><em>Zobaczcie relację z debiutu Alcatela One Touch Fire w naszym salonie!</em></p>

<p><em>Dowiedzcie się więcej o innowacyjnym systemie Firefox OS!</em></p>

Firefox OS czyli setki aplikacji dla wszystkich! - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

RedakcjaT-Mobile-Trendy
21-11-2013 - 13:56:13
Informujemy, że wykryte zostały błędy po aktualizacji Alcatel OT Fire. Błędy mogą objawiać się między innymi kasowaniem listy kontaktów i restartowaniem telefonu. Firma Alcatel wraz z firmą Mozilla pracują aktualnie nad rozwiązaniem problemu. W najbliższym czasie poinformujemy o statusie prac nad poprawą błędu. W tej chwili aktualizacja jest wstrzymana. Pozdrawiamy
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

HP w końcu podjął decyzję, co zrobić z systemem, który jest spuścizną po Palmie.

Hewlett-Packard w lipcu ubiegłego roku przejął Palma, niegdyś znaczącego producenta telefonów komórkowych. Dzięki tej akwizycji zyskał system mobilny webOS.

Już przed przejęciem Palma HP produkował własne smartfony z Windowsem na pokładzie, jednak trafiały one na amerykański rynek. Po wejściu w posiadanie webOS-a zapowiadał, że żegna się z Microsoftem, nie zamierza też bratać się z Google, bo ma własny system.

W tym roku na rynek trafił tablet w webOS na pokładzie – TouchPad. Była to jednak porażka sprzedażowa. Pojawiły się plotki, jakoby webOS był na sprzedaż, a wśród zainteresowanych wymieniano Samsunga, HTC i Amazon. HP zapowiedział, że sam nie zamierza już produkować gadżetów z webOS i stawia na Windows 8.

HP stracił na systemie Palma miliardy dolarów. W końcu zapadła decyzja co do jego dalszych losów. Koncern poinformował dzisiaj, że webOS zostanie udostępniony na zasadach open source i zachęca programistów do opracowywania zmodyfikowanych wersji systemu. HP zmienił także zdanie dotyczące gadżetów z tym systemem – sam również zamierza je produkować.

Źródło: bgr.com

webOS dla wszystkich - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przeglądarka internetowa Firefox jest obecnie najczęściej wykorzystywaną przeglądarką w Polsce, korzysta z niej blisko co druga osoba. Na całym świecie używa jej ponad 450 milionów ludzi.

Naturalnym krokiem fundacji Mozilli było stworzenie wersji przeglądarki na urządzenia mobilne – przeglądarka jest dostępna dla smartfonów i tabletów z systemem Android.
Mozilla, zachęcona sukcesem swojego oprogramowania, postanowiła pójść znacznie dalej i stworzyć własny system operacyjny dla urządzeń mobilnych: Firefox OS. Jest to całkowicie nowa platforma stawiająca wyzwanie dotychczasowym liderom rynku, takim jak Android, iOS czy Windows Phone.

Kolejne miliony
Celem, jaki przyświecał Fundacji Mozilla przy tworzeniu systemu Firefox OS, było przyłączenie do internetu kolejnych dwóch miliardów ludzi na całym świecie.
Dla wielu osób będzie to pierwszy smartfon, a dla niektórych pierwsze urządzenie, za pomocą którego połączą się z internetem. Dlatego Mozilla z dużą starannością zaprojektowała interfejs w sposób intuicyjny i łatwy w użyciu, jednocześnie udostępniając wszystkie funkcje, jakich oczekujemy od współczesnych smartfonów.

Jednym z najistotniejszych ułatwień będzie umożliwienie zakupów w sklepie z aplikacjami nawet tym osobom, które nie chcą lub nie mogą korzystać z kart kredytowych – opłaty za aplikacje zostaną po prostu doliczone do faktury za usługi telekomunikacyjne. Z kolei korzystanie z transmisji danych i pakietów internetowych będzie dla użytkownika komfortowe dzięki funkcji kontroli kosztów.

Ze względu na wybór standardów HTML5 i JavaScript jako głównych technologii udało się wyeliminować część warstw oprogramowania obecnych w innych platformach – smartfony z Firefox OS mogą być tańsze od smartfonów opartych o konkurencyjne platformy, zachowując te same funkcjonalności, jakość i szybkość działania.

Na MWC 2013 stoisko Mozilli cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a system Firefox był najciekawszym wydarzeniem tegorocznych targów. Pierwszym telefonem z systemem Firefox wprowadzonym przez T-Mobile Polska będzie Alcatel One Touch Fire. Jest to telefon przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swojej przygody ze smartfonem. Urządzenie zostało wyposażone w 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. W smartfonie zainstalowano aparat 3,2 Mpix, a zdjęcia można zapisywać na karcie SD. Na pokładzie znajdą się podstawowe moduły łączności: WLAN (802.11 b/g/n), GPS, Bluetooth 3.0.
Ciekawostką w tej klasie jest zastosowanie szybkiego procesora Qualcomm Snapdragon 1 GHz. Na targach swoje telefony z Firefox zapowiedzieli także ZTE, Huawei, LG oraz bardzo popularny w Polsce Sony - Ireneusz Cichocki, Ekspert ds. Produktu w T-Mobile.

Smartfon z Firefox OS już dostępny w naszej ofercie

Alcatel One Touch Fire możesz mieć w abonamencie, Mix, Mix z internetem oraz ze starterem T-Mobile na kartę. Sprawdź!

Mozilla Marketplace
Obecnie to, czy dany smartfon zdobędzie uznanie użytkowników, zależy w dużej mierze od ekosystemu. Platforma mobilna bez odpowiednich aplikacji nie pozwala wykorzystać możliwości oferowanych przez sprzęt, system operacyjny oraz szereg czujników i komponentów umieszczonych w obudowie. Mozilla zadbała o to, aby już w momencie premiery sklep z aplikacjami miał dużo do zaoferowania. Swoją obecność na platformie zapowiedzieli już m.in. Twitter, AccuWeather, Facebook, Box i eBay.

Wprowadzając telefon na polski rynek, musimy uwzględnić Wasze oczekiwania, dlatego już teraz rozpoczęliśmy prace nad lokalnymi aplikacjami. Jedną z pierwszych, a zarazem bardzo ważnych aplikacji jest oczywiście MiBOA – aplikacja umożliwiająca zarządzanie swoim kontem, przynosząca oszczędność czasu i wygodę. Nie zapominamy też o rozrywce – gotowa jest już wersja Audioteki dla Firefox OS, pozwalająca na pobieranie i słuchanie audiobooków.

Cały czas toczą się rozmowy z głównymi polskimi portalami i największymi wytwórcami aplikacji mobilnych – wszyscy doceniają potencjał nowej platformy i widzą dużą szansę na sukces dzięki obecności w Mozilla Marketplace od samego początku. Tworzenie aplikacji staje się dużo prostsze ze względu na wykorzystanie powszechnie znanych technologii stosowanych do tworzenia serwisów internetowych, dzięki czemu można przenieść swoje usługi do Firefox OS bez wdrażania kosztownych inwestycji.

Alcatel One Touch Fire z Firefox OS już niedługo w T-Mobile!

Działania w T-Mobile
Deutsche Telekom jest zaangażowany w rozwój systemu Firefox OS już od 2011 roku. W ramach współpracy z Mozillą powstaje kod odpowiedzialny za usługi świadczone przez operatora.
W Polsce pracujemy między innymi nad funkcjonalnością kopii zapasowych oraz zdalną instalacją aplikacji. Z kolei oddział T-Labs w Dolinie Krzemowej zajmuje się włączeniem do systemu technologii NFC.

W naszej siedzibie odbyło się wydarzenie, na którym zaprezentowano platformę Firefox OS. Można było zobaczyć telefony, dowiedzieć się o planach wprowadzania ich na rynek i dostępnych aplikacjach. Oprócz spotkań w T-Mobile staramy się dotrzeć do grona twórców aplikacji mobilnych i już teraz zachęcić ich do tworzenia aplikacji. Właśnie dlatego T-Mobile był partnerem Mozilli podczas styczniowego Mozilla Firefox App Days. W trakcie warsztatów powstało osiem innowacyjnych aplikacji, które wkrótce będą dostępne w Marketplace.

Już latem w Polsce
Polska została wybrana jako pierwszy kraj w Grupie Deutsche Telekom, w którym Firefox OS zostanie wprowadzony na rynek.
Telefon, który planujemy wprowadzić do sprzedaży, to Alcatel One Touch Fire. Kolejni producenci, którzy tworzą smartfony z Firefox OS, to ZTE, LG i Sony.

<p><em>Zobaczcie relację z debiutu Alcatela One Touch Fire w naszym salonie!</em></p>

<p><em>Poznajcie Firefox OS - nowy i innowacyjny system operacyjny!</em></p>

Firefox OS - dobrze go znamy! - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

RedakcjaT-Mobile-Trendy
21-11-2013 - 13:55:42
Informujemy, że wykryte zostały błędy po aktualizacji Alcatel OT Fire. Błędy mogą objawiać się między innymi kasowaniem listy kontaktów i restartowaniem telefonu. Firma Alcatel wraz z firmą Mozilla pracują aktualnie nad rozwiązaniem problemu. W najbliższym czasie poinformujemy o statusie prac nad poprawą błędu. W tej chwili aktualizacja jest wstrzymana. Pozdrawiamy
  (0)
Odpowiedz
Alf
28-05-2013 - 08:52:27
Cieszę się, że operator T Mobile dostrzegł potencjał systemu Firefox. System ten jest tworzony przez fascynujących ludzi. Idea Open Sorce budzi szacunek. Czekam na bardziej konkretne informacje dotyczące ceny i dostepności telefonów. Z chęcią przetestowałbym jeden z nich ;)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
27-06-2013 - 14:10:41
Alf, dzięki za zainteresowanie :-) Niedługo podamy więcej szczegółów i przedstawimy więcej materiałów na temat Firefox OS. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dziś udostępniona została długo oczekiwana aktualizacja oprogramowania dla smartfonu z Firefox OS – Alcatela One Touch Fire.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczy smartfonu Alcatel One Touch Fire. W dniu dzisiejszym udostępniona została aktualizacja oprogramowania dla tego modelu do wersji 1.1.

Wprowadza ona szereg usprawnień, poprawiających wydajność telefonu, oraz udostępnia kilka nowych istotnych funkcjonalności. Jedną z nich, najważniejszą i chyba najbardziej wyczekiwaną przez użytkowników, jest możliwość wysyłania i odbierania MMS-ów.

Kolejną, również istotną zmianą, jaką przynosi aktualizacja oprogramowania, jest możliwość pobierania plików tj. muzyki, obrazów czy wideo, bezpośrednio z przeglądarki. Dzięki dodaniu funkcji udostępniania plików przez Bluetooth użytkownicy będą mogli w łatwy sposób podzielić się plikami ze znajomymi. Wystarczy, po zapisaniu pliku, wejść do Galerii i kliknąć przycisk Transfer Bluetooth.

Ważną częścią aktualizacji do wersji 1.1 jest zwiększenie liczby miejsc, z których można importować kontakty. Po aktualizacji będzie można importować kontakty z Gmaila, Outlooka czy nawet z Hotmail. Poza wymienionymi usprawnieniami nowe oprogramowanie poprawia czułość ekranu w tym korzystanie z ekranowej klawiatury. Zastosowanych zostało też kilka zmian kosmetycznych.

Więcej szczegółowych informacji na temat nowej aktualizacji można znaleźć na stronie Mozilli  

Aktualizacja zostanie udostępniona zdalnie. Aby dokonać aktualizacji, wystarczy wejść do Menu, następnie wejść do Ustawień i wybrać O urządzeniu. Tam wybieramy Menedżer aktualizacji i Sprawdź aktualizacje. Telefon sprawdzi dostępne aktualizacje i w ciągu kilku minut dokona aktualizacji oprogramowania. Aktualizacja wazy 41,3 MB.

Aktualizacja dla użytkowników Firefox OS - opinie i komentarze (9)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Blablabla2
24-10-2014 - 13:07:47
Jest już dostępna aktualizacja do Firefox OS 1.3 od T-Mobile!
  (0)
Odpowiedz
********
09-04-2014 - 17:52:27
Przez tą aktualizację cały czas telefon mi się wyłącza.Gdybym nie zajżała tutaj myślałabym że to już koniec z moim telefonem.Nawet go lubię ale marketplace jest bardzo słaby.
  (0)
Odpowiedz
robert_re
24-01-2014 - 20:18:10
Telefon po tej aktualizacji ciagle sie resetuje, czasem 3 razy w ciągu piętnastu minut. Myślałem ze Samsung to dno ale jednak można upaść jeszcze niżej. Telefon całkiem spoko ale soft + podejscie deweloperów z mozilli szybko doprowadzą do upadku tego projektu. Generalnie aktualizacja 1.1 jest jedna wielką wpadką a szybkość rozwiązania problemów z nią to jest jedna wielka kpina. Wygląda na to ze przed wypuszczeniem tej aktulizacji na rynek nikt jej nie sprawdził bo nie wieże ze ktoś kto jest odpowiedzialny za testy nie zauważył resetu telefonu - a to w mojej ocenie dyskfalifikuje ten produkt na całej linii - w przyszłosci wszystkie produkty z firefox os bede omijał szerokim łukiem bo błąd może popełnić każdy ale tylko niektórzy potrafią go rozwiązać szybko i skutecznie biorąc sobie do serca opinie użytkowników. Wszystkim którzy się zastanawiają nad tym urządzeniem - szczerze odradzam - już lepiej męczyć się z androidem niż obserwować ciągle pojawiającego się liska na ekranie po resecie.
  (0)
Odpowiedz
Karolaaaaaaa
10-12-2013 - 18:17:18
Telefon się bardzo często zacina .. czasem nawet co kilka minut .... Po co wgl wydaliście takie telefon .. Taki felerny telefon ?? Proszę zróbicie cos z tym ! Bo to denerwuje ..
  (0)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
21-11-2013 - 13:56:50
Informujemy, że wykryte zostały błędy po aktualizacji Alcatel OT Fire. Błędy mogą objawiać się między innymi kasowaniem listy kontaktów i restartowaniem telefonu. Firma Alcatel wraz z firmą Mozilla pracują aktualnie nad rozwiązaniem problemu. W najbliższym czasie poinformujemy o statusie prac nad poprawą błędu. W tej chwili aktualizacja jest wstrzymana.
  (0)
Odpowiedz
Foxie
28-04-2014 - 22:35:05
@RedakcjaT-Mobile-Trendy - Jest parę miesięcy po aktualizacji i dalej nic nie zostało poprawione...Ludzie ogarnijcie się. ..
  (0)
Odpowiedz
leo
17-11-2013 - 15:45:21
Gdzie możliwość ustawienia mp3 na dzwonek? Co to ma być lata 90te dwudziestego wieku?
  (0)
Odpowiedz
mody21
14-11-2013 - 14:11:18
Witam!Nareszcie mamy nową aktualizacje ale nadal nie można ustawić własnego dzwonka (a podobno to telefon dla młodych).
  (0)
Odpowiedz
Jan
13-11-2013 - 17:47:18
Aktualizacja bezproblemowa, telefon śmiga aż miło, jest znacznie szybszy!
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się