Gdy przychodzi nam wybrać nowy telefon, nierzadko największą trudność sprawia nam wybór systemu operacyjnego. Android, iOS, a może Windows Phone? Który jest najlepszy?

Nie znajdziecie w tym felietonie odpowiedzi na to pytanie, bo najzwyczajniej w świecie takowa nie istnieje. Który rodzaj samochodu będzie najlepszy - wyścigowy, terenowy czy miejski? Zależy gdzie chcemy jechać. I w podobny sposób należy wybierać telefony. Ja wolę Androida, Ty wolisz iOS, a tata Marcina Windows Phone'a. Ja lubię szybko udostępniać treści i personalizować telefon, Ty wolisz prostotę i niezawodność, a tata Marcina widoczne kafelki i płynny interfejs. Nasze potrzeby są różne jak my sami. To od nich zależy, czy dany system będzie spełniać nasze oczekiwania, czy będzie nam się podobać. Po co więc kłócić się o to, który jest lepszy, skoro żadne z nas nie będzie mieć racji?

-> Jaki jest Android 5.0 Lollipop? 

-> iOS 8 już jest! Jak zaktualizować sprzęt? 

-> Praktyczne porady dla Windows Phone 8. Jakie tajemnice skrywa system? 

iPhone i iOS

Niemal codziennie dostaję pytanie "Jaki telefon wybrać?". Zawsze odpowiadam wtedy pytaniami "Jaki masz budżet?", "Czego potrzebujesz w telefonie?". Dlaczego? Bo nie ma telefonu, który pasowałby każdemu, spełniał oczekiwania każdego z nas. Wybór jest trudny nie tylko ze względu na system, ale przez różnorodność wewnątrz danego systemu. Smartfony z Androidem, Windows Phonem i nawet iPhone'y różnią się wielkością, aparatami i materiałami, z których są wykonane.

Android w swojej najnowszej odsłonie - 5.0 Lollipop

Z drugiej jednak strony całą tę różnorodność można uznać za sporą zaletę. Producenci konkurują ze sobą i walczą o klienta polepszając swoje usługi, a smartfony oferują coraz więcej funkcji i stają się lepsze jakościowo. Dla nas konsumentów zostaje też wybór, który kiedyś był mocno ograniczony. Dziś w danym przedziale cenowym możemy wybierać między rozmaitymi urządzeniami, które pasują do nas bardziej niż kiedykolwiek.

iOS vs Android - który system jest lepszy, co wybrać? - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Rollo
28-01-2015 - 15:55:29
Kolejny bezsensowny artykuł o "niczym". Tytuł chwytliwy, w środku zero treści
  (13)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
29-01-2015 - 09:20:41
Ranisz nas :(
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Zgodnie z obietnicą, Apple udostępniło właśnie najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Jakie zmiany przynosi ze sobą iOS 6?

Od 12 września praktycznie nie słabnie zainteresowanie iPhone'em 5, który tego dnia został pokazany światu na konferencji Apple w San Francisco. Nowy model smartfonu był gwiazdą tego dnia, ale swoje 5 minut miał wówczas także nowy system operacyjny, który może mieć spory udział w przypieczętowaniu jego rynkowego sukcesu.

iOS 6, bo o nim mowa, został właśnie udostępniony wszystkim użytkownikom iPodów, iPhone'ów 3GS, 4 i 4S, a także iPadów 2 oraz trzeciej generacji, który bywa również nazywany "nowym iPadem". Nowy system będzie też centrum dowodzenia iPhone'a 5, który już 28 września  pojawi się w ofercie T-Mobile.

Główne nowości wprowadzone przesz iOS to: integracja z Facebookiem i nowe mapy, a także szereg nowych funkcji i usprawnień poczynionych w przypadku tych już istniejących. Więcej na temat nowego systemu napisaliśmy w osobnym artykule.

iOS 6 już jest. Co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mobilny system operacyjny Apple doczekał się aktualizacji do wersji iOS 6.1.2. Jakich zmian powinni spodziewać się użytkownicy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo?

Firma Apple udostępniła wszystkim użytkownikom najnowszą aktualizację swojego mobilnego systemu operacyjnego. Głównym powodem wypuszczenia łatki były problemy ze zbyt szybko rozładowującą się baterią, które dotyczyły osób korzystających z kalendarza Exchange. Na szczęście zaktualizowanie systemu do wersji iOS 6.1.2 rozwiązało ten problem.

By zainstalować tę aktualizację, musicie wejść w Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia lub zainstalować ją z poziomu iTunes. Plik zajmuje 12 MB. Aktualizacja jest dostępna dla użytkowników iPhone'a 3GS i wszystkich wyższych modeli, a także nowszych modeli iPadów.

Koncern z Cupertino słynie z szybkiego reagowania na problemy zgłaszane przez użytkowników swoich urządzeń. Tą aktualizacją tylko to potwierdził.

By zainstalować tę aktualizację, musicie wejść w Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia lub zainstalować ją z poziomu iTunes.

iOS zaktualizowany. Co nowego? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple przynosi prawdziwie rewolucyjne zmiany. Dowiedz się, jak bezpiecznie ją zainstalować i poznaj najważniejsze nowości.

iOS 7 przynosi przede wszystkim zupełnie nowy wygląd interfejsu użytkownika. Ostre, soczyste kolory ikon i tła będą dla niektórych szokiem. Na szczęście, zmiana wizualna nie przyniosła poważnych zmian w sposobie obsługi systemu - przyzwyczajeni do iOS użytkownicy bardzo szybko odnajdą się w nowym systemie.

Nie każde urządzenie od Apple będzie pracowało pod iOS 7. Poniżej lista kompatybilnego sprzętu:

  • iPhone 4, 4S, 5, 5c, 5s
  • iPad drugiej, trzeciej i czwartej generacji
  • iPod touch piątej generacji.

Druga istotna informacja: nie każde urządzenie z listy powyżej obsłuży wszystkie nowości. Podobnie jak wcześniej, takiej funkcje jak Panorama, Siri czy połączenia FaceTime poprzez sieć komórkową będą dostępne na iPhone’ach 4S i nowszych. Z kolei filtry w aparacie tylko w iPhone’ach 5 i nowszych. 

Przejdźmy do konkretu: jak zainstalować iOS 7?

Przede wszystkim, wykonajmy kopię zapasową urządzenia, na wypadek gdyby coś poszło nie tak. W tym celu musimy podłączyć gadżet do komputera, uruchomić iTunes i wskazać nasze urządzenie, a następnie wybrać opcję Archiwizuj teraz w karcie Podsumowanie. Podczas instalacji iOS 7 iTunes powinien też nas sam zapytać o wykonanie kopii zapasowej.

Możemy również skopiować nasze dane, aplikacje i ich ustawienia poprzez iCloud. Musimy być zalogowani w tej usłudze, w Ustawieniach wybieramy iCloud, Dokumenty i archiwum, a następnie włączamy opcję Archiwum iCloud. Ten rodzaj bacukupu działa tylko poprzez sieć Wi-Fi.

Samej instalacji możemy także dokonać poprzez komputer lub Wi-Fi. Pierwsze rozwiązanie jest dostępne z poziomu programu iTunes. Drugie jest dostępne w Ustawieniach - gdy aktualizacja będzie dostępna dla naszego telefonu, na ikonie Ustawień zobaczymy czerwone powiadomienie. Przechodzimy następnie do Ogólne i Uaktualnienia i instalujemy. 

W urządzeniu musimy mieć co najmniej 3,1 GB wolnej przestrzeni, żeby zainstalować aktualizcję. 

Update systemu zachowa w naszym sprzęcie wszystkie nasze ustawienia, aplikacje i dane. 

Kolorystyka iOS 7 budzi kontrowersje

Najważniejsze nowości w iOS 7 

1. Control Center 

Użytkownicy Androida znają dobrze podobne rozwiązanie - wysuwany z góry panel, umożliwiający dostęp do najważniejszych ustawień telefonu. W iOS 7 Apple stworzył podobny panel, tyle że wysuwany od dołu. Umożliwia on szybki dostęp do trybu samolotowego, włączania i wyłączanie Bluetooth i Wi-Fi czy blokady obracania ekranu. Z Control Center możemy też wygodnie regulować jasność ekranu i poziom głośności, zmieniać odtwarzane utwory. Pod ręką mamy również latarkę, stoper, kalkulator i aparat.

2. Zmiany w Centrum Powiadomień 

Centrum powiadomień uległo ulepszeniom. Pojawiła się możliwość sortowania spływających do nas informacji o nieodebranych telefonach, mailach i innych powiadomieniach. Możemy przejrzeć dzisiejsze powiadomienia, wszystkie i nieodczytane.

3. Usprawniona wielozadaniowość

Jak zwykle, dwukrotne wciśniecie przycisku Home przenosi nas w tryb przełączania się pomiędzy aktywnymi aplikacjami. Jeśli chcemy wyłączyć aplikację - musimy ją przeciągnąć i usunąć z widoku. Nowością, oprócz zmienionego wyglądu, jest inteligentne uczenie się przez aplikacje naszych zwyczajów. Jeśli często korzystamy z danej aplikacji, to nauczy się ona aktualizować.

4. Kamera

Nowa aplikacja Kamera oferuje filtry, jednak dostępne są one w iPhone’ie 5 i nowszych modelach. Nowy, kwadratowy format zdjęć jest już jednak dostępny począwszy od iPhone’a 4.

5. Zdjęcia

Dotychczasowa aplikacja nie pozwalała na wygodne zarządzanie setkami zdjęć, które gromadzimy w telefonie czy tablecie. Nowa wersja Zdjęć potrafi sprytnie grupować nasze zasoby fotograficzne na podstawie miejsca i czasu wykonania zdjęcia.

6. AirDrop

Umożliwia wygodne, bezpośrednie przesyłanie dokumentu lub zdjęcia będącym w pobliżu osobom z gadżetami Apple.

7. Nowe Safari

W końcu pasek adresu służy również jako pole wyszukiwania w Google. Sprytne ukrycia paska i przycisków sprawia, że możemy przeglądać większe powierzchnie stron. Pojawił się nowy widok kart, który umożliwia wygodniejsze przełączanie między nimi. Gest machnięcia pozwala na przełączanie pomiędzy odwiedzanymi stronami, sprawnie możemy więc wrócić do poprzedniej strony. Bardzo przydatne jest przechowywanie naszych haseł w pęku iCloud Klucze - jeśli korzystamy z komputera Mac, nasze hasła będą dostępne na komputerze i telefonie, czy iPadzie. Pojawił się też generator haseł. Te dwie ostatnie funkcje zostaną udostępnione w najbliższych tygodniach.

Control Center - nareszcie iOS ma szybki dostęp do ważnych funkcji

iOS 7 już jest! Wszystko, co musisz wiedzieć - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Darek
12-10-2013 - 21:56:03
Witam zainstalowalem ios7 na iphone 4s odkrylem ze to wielki blad jeden z bledow nie mozna oddzwaniac na sms z nr tel ktory chcial sie doddzwnic zawiera nr tel plus date otrzymania sms byle w apple w tej sprawie odpowiedzieli ze to prawdopodobnie wina t-mobile ze operator przesyla w ten sposb sms wg mnie to wina apple ale oni zrzucaja wine na t-mobile moze ktos mi odpowie na to pytanie pozdrawiam
  (1)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
01-10-2013 - 12:17:09
Po aktualizacji iPhone'ów do wersji systemu iOS 7.0 i 7.02 wielu użytkowników ma problem z wysyłaniem MMS-ów. Można temu zaradzić poprzez wyzerowanie ustawień sieciowych. W tym celu należy wejść do Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe. Niestety, poskutkuje to skasowaniem zapamiętanych sieci Wi-Fi. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
Fran34
19-09-2013 - 16:35:42
A tu świetne wideo z laską recenzującą iOS 7 youtu.be/Xdo7tX0GOc8 Po POLSKU!
  (0)
Odpowiedz
babelmb
19-09-2013 - 12:05:05
Witam Państwa, wiadomo kiedy będzie dostępny iphone 4s 8gb w ofercie ? Pozdrawiam Marcin
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się