Za nami premiera iPhone'ów 6s, które zapewne ustanowią nowy rekord sprzedaży, który na razie należy do iPhone'ów 6. Tymczasem za niespełna rok nadejdą iPhone'y 7. Czego możemy po nich oczekiwać?

Jeszcze mocniejsze podzespoły

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że każdy kolejny iPhone debiutuje z coraz mocniejszym procesorem. Oczywiście, wraz z iPhone'em 7 możemy spodziewać się nowego układu - Apple A10. Firma z Cupertino już od kilku lat (od 2011 roku i iPhone'a 4s) stosuje dwurdzeniowe procesory. Jest bardzo możliwe, że iPhone 7 dostanie 3-rdzeniowy układ SoC , który pojawił się już w zeszłym roku w iPadzie Air 2. Dodawanie rdzeni nie jest w stylu Apple, ale możliwe, że to zmieni się wraz z A10.

Procesor Apple A10 z pewnością zostanie wyprodukowany w 14 nm procesie FinFET i jeśli wierzyć plotkom, to tym razem cała produkcja ma przypaść TSMC. Być może z powodu pewnych obiekcji względem układów A9 w iPhone'ach 6s z fabryk Koreańczyków, które okazały się być ciut gorsze niż procesory od TSMC.

iPhone 6s 16 GB w e-sklepie

iPhone 6s Plus 16 GB w e-sklepie

SoC A10 będzie zapewne wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. W sieci pojawiły się jednak plotki, że większy iPhone 7 Plus może otrzymać aż 3 GB pamięci RAM. Po to, aby podnieść ogólną wydajność smartfona.

Poza tym możemy spodziewać się jeszcze szybszych kości flash na dane, choć tym z iPhone'ów 6s z pewnością nie można nic zarzucić.

Bez wersji z 16 GB miejsca na dane

Smartfon z 16 GB miejsca na dane w 2015 roku woła o pomstę do nieba. W przypadku iPhone'ów stanowi to o tyle duży problem, gdyż nie mają one czytnika kart pamięci microSD. Domyślamy się, że Apple w końcu zwiększy nominalny rozmiar pamięci na dane i 16 GB zostanie zastąpione 32 GB.

Oczywiście, nie mamy co się łudzić, że wraz z iPhone'em 7 pojawi się prosta możliwość rozbudowy pamięci flash na dane. To się nie wydarzy. W zamian pewnie pojawią się nowe plany w iCloud.

Lepszy aparat fotograficzny

Każdy kolejny iPhone debiutuje z lepszym aparatem fotograficznym. W tym roku doszło nawet do małej rewolucji, bo iPhpne 6s w końcu dostał matrycę 12 Mpix zamiast 8 Mpix stosownej od kilku lat. Spodziewamy się, że iPhone 7 dostanie jeszcze lepszą kamerę iSight. Jej parametry nie są znane, ale możemy spodziewać się sześciu zamiast pięciu soczewek, co powinno wpłynąć na możliwość wykonywania lepszych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Zmianie ulegnie pewnie także rozmiar piksela.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji w iPhonie 7 jest także wsparcie dla OIS w mniejszym modelu. Jak dobrze wiemy, optyczną stabilizacją obrazu dysponują tylko 5,5-calowe iPhone'y 6 Plus i 6s Plus.

Do czego przyda Ci się 3D Touch w nowych iPhone'ach?

Więcej informacji na temat kamery iSight przyniosą nam pewnie najbliższe miesiące. Możemy być pewni, że Apple szykuje coś ekstra. Co do kamery Facetime, to nie spodziewajmy się większych zmian względem tej z iPhone'a 6s.

Pojemniejsza bateria i bezprzewodowe ładowanie

Jak dobrze wiemy, iPhone'y nie mają najpojemniejszych akumulatorów. To dotyczy przede wszystkim 4,7-calowego modelu. W przypadku 5,5-calowego iPhone'a nie jest tak źle. Pozostaje nam wierzyć, że iPhone 7 doczeka się pojemniejszych baterii lub funkcji, które pozwolą zaoszczędzić energię akumulatora.

Kolejną nowością jest wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Takie rozwiązanie jest coraz szerzej stosowane w smartfonach z Androidem i jest możliwe, że w końcu pojawi się w iPhone'ach. Nie jest to mus, ale z pewnością sprawi, że ładowanie baterii stanie się wygodniejsze.

Nowe wzornictwo

iPhone 6s nie różni się zbytnio pod katem wyglądu od iPhone'a 6. To wynika z faktu, że Apple odświeża wzornictwo co dwa lata i modele z literą "s" w nazwie bazują na poprzednich smartfonach. Wraz z iPhone'ami 7 nadejdzie zmiana. Niestety, nie mamy pojęcia w jakim kierunku pójdzie Apple. Obudowa zapewne stanie się cieńsza, ale z pewnością będzie nadal metalowa. Kto wie, a może Apple powróci do udanego wzornictwa znanego nam z iPhone'ów 4 i znowu postawi na szkło? Nic nie jest wykluczone.

Nowe funkcje dla 3D Touch

iPhone 7 z pewnością też dostanie ekran ze wsparciem dla technologii 3D Touch, która zadebiutowała wraz z iPhone'ami 6s. Domyślamy się, że wraz z iOS 10 Apple rozszerzy możliwości tej technologii i przygotuje nowe rozwiązania. Jakie? Cześć z nich może poznamy w trakcie konferencji WWDC 2016.

Dlaczego warto kupić nowego iPhone'a?

Bez przycisku Touch ID?

Przycisk początkowy, a potem Touch ID towarzyszą nam w iPhone'ach od lat. Część producentów smartfonów jednak rezygnuje z przycisków pod ekranem. Czy Apple też tak postąpi? Jest to prawdopodobne. Pojawia się jednak pewien problem. Co ze skanerem linii papilarnych? Ten musiałby znaleźć się w innym miejscu, na przykład bezpośrednio na ekranie.

Premiera we wrześniu, a może wcześniej

iPhone'y 7 zapewne zostaną pokazane we wrześniu 2016 roku i niedługo po tym rozpocznie się ich sprzedaż. Pewne plotki sugerują jednak, że Apple może wprowadzić do oferty nowe smartfony nieco wcześniej - w czerwcu lub lipcu przyszłego roku.

Fot.: Martin Hajek/Computer Bild, YouTube

 

 

 

Czego możemy spodziewać się po iPhone'ach 7? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już za kilka dni, dokładnie 9 września po godzinie 19:00 naszego czasu, rozpocznie się najbliższa konferencja Apple, na której przede wszystkim spodziewamy się premiery nowych iPhone'ów 6s. To jednak nie wszystko, co przygotowuje firma z Cupertino. Spodziewamy się o wiele więcej nowości, w tym zapowiedzi finalnej wersji iOS 9 czy Apple TV 4. generacji. Co jeszcze zobaczymy w San Francisco?

iPhone 6s i iPhone 6s Plus

Nie ukrywajmy, iPhone'y to główny produkt Apple, który przynosi firmie z Cupertino najwięcej przychodów. Dlatego to właśnie nowym smartfonom z iOS zostanie poświęcone za kilka dni najwięcej uwagi.

Na temat iPhone'ów 6s szerzej wspominaliśmy wam w oddzielnym artykule. Od czasu jego publikacji pojawiły się jednak nowe informacje, które z pewnością warto tu przytoczyć.

iPhone'y 6s rzeczywiście mają mieć aparat fotograficzny 12 Mpix złożony podobno z 5 soczewek. Nowa kamera iSight ma pozwolić na rejestrowanie filmów w jakości 4K. Pojawi się także lepsza kamera Facetime z przodu, która zaoferuje większą rozdzielczość i diodę doświetlającą LED.

iPhone'y 6s będą pracować w oparciu o system iOS 9 i dostaną wsparcie dla animowanych tapet, które znamy już z zegarka Apple Watch. Jeśli wierzyć plotkom, to w ofercie Apple pojawi się czwarty wariant kolorystyczny iPhone'a - w barwie różowego złota, a więc podobnym kolorze, jak jeden z wariantów Apple Watch Edition. Ekrany iPhone'ów 6s zostaną pokryte szkłem Ion-X, które znamy także ze smartwatcha Apple.

Kup HTC Desire 620 i odbierz rabat na trampki

iPhone 6s i iPhone 6s Plus będą dostępne w następujących wariantach pojemnościowych: 16, 64 i 128 GB. Ceny nie mają różnić się od kwot, które obecnie należy zapłacić za iPhone'y 6. Co ciekawe "szóstki" mają pozostać w ofercie, a ich cena zostanie obniżona o 100 dolarów. Na koniec warto wspomnieć o nowych plotkach związanych z bateriami. Phone'y 6s mają mieć baterie o mniejszej pojemności niż zeszłoroczne modele iPhone'ów. iPhone 6s dostanie akumulator o pojemności 1715 mAh, a iPhone 6s Plus ma mieć baterię o pojemności 2750 mAh. Dla porównania, iPhone'y 6 mają baterie o pojemności - odpowiednio - 1800 oraz 2910 mAh.

Apple TV 4. generacji

Apple TV jest osobliwym gadżetem, który raczej w Polsce nigdy nie odniósł większego sukcesu. Niemniej, na całym świecie sprzedano już ponad 25 mln sztuk urządzenia. Niestety, trzecia generacja Apple TV (na zdjęciu) ma ponad trzy lata i już się zestarzała. Za kilka dni mamy jednak zobaczyć zupełnie nową odsłonę gadżetu.

 

Nowe Apple TV ma mieć nowego pilota zdalnego sterowania. Jeśli wierzyć plotkom, to na górze pojawi się gładzik, a niżej fizyczne przyciski. Pilot ma mieć także wbudowany mikrofon dla Siri, z którym nowe Apple TV ma być głęboko zintegrowane. Pilot dostanie również wieloosiowe czujniki, które pozwolą go użyć do sterowania w casulowych grach.

Nowe Apple TV ma mieć przeprojektowany interfejs, który ma rzekomo rzucić konkurencję w postaci producentów telewizorów Smart TV na kolana. Urządzenie ma mieć również własny sklep z aplikacjami i grami.

Gadżet ma kosztować 149 lub 199 dolarów i trafi do sprzedaży w październiku. Z wyglądu nowe Apple TV ma przypominać wariant z 2012 roku. Apple TV 4. generacji ma być tylko nieco większe.

Najdziwniejsze akcesoria do smartfonów i tabletów

iOS 9 i mówiąca po polsku Siri?

W trakcie wrześniowej konferencji Apple spodziewamy się również zapowiedzi finalnej wersji iOS 9 - systemu, który obecnie znajduje się w fazie beta testów. Apple na pewno pochwali się pewnymi nowościami, których nie ujawniono w czerwcu na konferencji WWDC. Jeśli wierzyć plotkom przekazanym niedawno przez MyApple, to w trakcie konferencji Apple ma ujawnić nowe lokalizacje dla Siri i wśród nich pojawi się także polska mowa! Czy tak się stanie? Odpowiedź poznamy za kilka dni, ale jest to poniekąd możliwe. Tym bardziej, że hasłem przewodnim wrześniowej konferencji Apple jest "Hey Siri, give us a hint".

 

iOS 9 w postaci aktualizacji zostanie udostępniony na iPhone'a 4s i nowsze, iPada 2 i nowsze oraz dla iPoda touch 5. i 6. generacji.

Jest więc na co czekać. Konferencja w San Francisco rozpocznie się 9 września po godzinie 19.00 naszego czasu i będzie można ją oglądać na żywo w sieci.

 

Wrześniowa konferencja Apple. Czego możemy się spodziewać? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

iPhone'y 6s i 6s Plus, choć wedle nomenklatury Apple są jedynie rozwinięciem ubiegłorocznych modeli, tak naprawdę dzięki wprowadzonym sprzętowym funkcjom są zupełnie nowymi urządzeniami. Jedną z nich jest 3D Touch, dzięki której interfejs użytkownika w systemie iOS 9 zainstalowanym na nowych iPhone'ach stał się teraz zdecydowanie bardziej interaktywny.

Ekran wyposażony w technologię 3D Touch rozpoznaje różną siłę nacisku, a system aktywuje odpowiednie dla niej funkcje czy elementy interfejsu. Przyciśnięcie ekranu na ikonie programu, elemencie listy, czy na klawiaturze wyświetla menu kontekstowe, jego podgląd, lub zamienia ten ostatni element w gładzik. 

I tak przyciśnięcie ikon programów Telefon i Wiadomości wyświetla listę ostatni kontaktów, z którymi użytkownik prowadził rozmowę telefoniczną lub wysyłał wiadomości, pozwala także utworzyć nowy kontakt (Telefon) lub nową wiadomość (Wiadomości). Dodatkowo po otwarciu tej drugiej aplikacji w widoku listy konwersacji, przyciśnięcie palca na wybranej z nich otwiera jej podgląd w wyskakującej chmurce. 

iPhone 6s 16 GB w e-sklepie

iPhone 6s Plus 16 GB w e-sklepie

W podobny sposób działa masa innych programów, jak na przykład systemowy Mail. Przyciśniecie ekranu na aplikacji pozwala na szybkie utworzenie nowej wiadomości, równie szybki dostęp do wiadomości VIP lub wyszukiwarki. Z kolei przytrzymanie palca na wybranym mailu w widoku listy wyświetla jego podgląd. 

Nie inaczej jest w przypadku aplikacji Zdjęcia. Menu dostępne bezpośrednio po naciśnięciu ikony tego programu daje szybkie dostęp do najnowszych fotografii, ulubionych, tych zrobionych ponad rok temu czy wyszukiwarki. 

 

Funkcja 3D Touch bardzo przydaje się w przypadku aplikacji Aparat. Przyciśnięcie jej ikony pozwala na szybkie zrobienie zdjęcia selfie (czyli autoportretu), nagranie wideo czy filmu w zwolnionym tempie lub po prostu zrobienie tradycyjnego zdjęcia.

3D Touch działa także z ikoną aplikacji Zegar. Mocniejsze jej przyciśnięcie wyświetla menu pozwalające na szybkie utworzenie alarmu, włączenie stopera czy minutnika. 

Dlaczego warto kupić nowego iPhone'a?

O tym, jak przydatna jest to funkcja świadczy szybkość, w jakiej wsparcie dla niej zyskują aplikacje przygotowane przez niezależnych od Apple deweloperów.  Funkcje 3D Touch zaimplementowane zostały w takich programach, jak Instagram, Twitter, płatny Tweetbot, Facebook czy Swarm (aplikacji pozwalającej na dzielenie się ze znajomymi informacją o miejscu, w którym aktualnie się przebywa). Mocniejsze przyciśnięcie ikony pozwala na szybkie utworzenie nowego wpisu, wysłanie zdjęcia lub filmu, a w przypadku tego ostatniego na szybkie zameldowanie się w jakimś miejscu. 

 

Na koniec warto wrócić do funkcji 3D Touch, jaka została wykorzystana w systemowej klawiaturze ekranowej. Mocniejsze jej przyciśnięcie zamienia ją w gładzik pozwalający na wygodne sterowanie kursorem nie tylko w edytorach tekstu typu Microsoft Word czy Pages w wersji dla iPhone'a, ale także w Notatkach, czy w wielu z wymienionych wyżej programów, w których tworzy się zwykle krótkie wiadomości tekstowe.

Do czego przyda Ci się 3D Touch w nowych iPhone'ach? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wielkimi krokami zbliża się premiera Samsunga Galaxy S7, który prawdopodobnie zostanie pokazany już w lutym 2016 roku. Jaką będzie miał specyfikację? Czego możemy spodziewać się wraz z nowym modelem smartfona? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Z ekranami o różnej rozdzielczości?

Wraz z Galaxy S6 zadebiutował Galaxy S6 Edge z zakrzywionym ekranem. Niemniej, oba wyświetlacze mają taką samą rozdzielczość. Wraz z Galaxy S7 także spodziewamy się Galaxy S7 Edge i domyślamy się, że te smartfony będą miały ekran o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli). Jest jednak możliwe, że Samsung wprowadzi do oferty jeszcze jeden wariant smartfonu: Galaxy S7 Premium Edition. Ten smartfon ma rzekomo dostać ekran (nie wiemy czy płaski lub zakrzywiony) o rozdzielczości 4K (2160 x 3840 pikseli). Taki wariant smartfonu stanowiłby wizytówkę w portfolio koreańskiej firmy. Aczkolwiek jego cena pewnie będzie wysoka i nie sprawi, że zainteresowanie Galaxy S7 Premium Edition będzie zbyt duże. Poza tym w ten sposób Samsung odpowiedziałby na Xperię Z5 Premium, która też ma ekran o rozdzielczości 4K.

Nowe procesory. Tym razem dwa

W serii Galaxy S6 Samsung postawił tylko na własne procesory Exynos 7420 i nie użył procesorów Qualcomma. Wraz z Galaxy S7 ma to się zmienić i spodziewamy się dwóch różnych wariantów smartfona z dwoma układami SoC. Pierwszym będzie oczywiście 8-rdzeniowy Exynos 8 Octa 8890, którego masowa produkcja ruszy jeszcze w tym roku. Natomiast drugą wersją będzie Galaxy S7 z 4-rdzeniowym procesorem Qulacomm Snapdragon 820. Jest to o tyle ciekawe, że Samsung może mieć pewien problem z marketingiem, bo jak łatwo wyjaśnić przeciętnemu klientowi, że 4-rdzeniowy procesor nie musi być gorszy od 8-rdzeniowego układu SoC? Wiele jednak wskazuje na to, że w Polsce oba smartfony (Galaxy S7 i S7 Edge) będą dostępne wyłącznie z procesorem Exynos 8890, a więc niby "tym lepszym".

Samsung Galaxy S6 w e-sklepie

Samsung Galaxy S6 Edge w e-sklepie

Więcej pamięci?

Samsung Galaxy S6 i S6 Edge mają 3 GB pamięci operacyjnej RAM. W Galaxy S7 z pewnością będzie to już 4 GB pamięci RAM, gdyż właśnie taki rozmiar znajduje się w phabletach Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+. Oczywiście, będą to kości typu LPDDR4.

W przypadku pamięci flash nie spodziewamy się zwiększenia i nadal powinniśmy oczekiwać 32, 64 lub 128 GB miejsca na dane. Nie wiemy, czy w Galaxy S7 pojawi się czytnik kart pamięci microSD. Niestety, jest to mało prawdopodobne i na taki element raczej nie ma co liczyć.

 

Nowe kamery

Galaxy S6 może pochwalić się jednym z najlepszych aparatów fotograficznych na rynku. Konkurencja jednak nie śpi i obecnie miano najlepszej kamery w smartfonie należy do Xperii Z5 (według DxOMark Mobile). Wiemy jednak, że Samsung przygotowuje się do odpowiedzi. Trudno powiedzieć, w jakim kierunku pójdą Koreańczycy. Jedną z opcji jest implementacja sensora z większą matrycą (na przykład 20 Mpix). Z drugiej strony, być może Samsung zdecyduje się na pozostanie przy kamerze 16 Mpix i postawi na zwiększenie pojedynczego piksela? O tym przekonamy się z czasem. Prawdopodobnie Samsungi Galaxy S7 także będą dostępne z różnymi aparatami, jak ma to miejsce w przypadku Galaxy S6 (które mają kamery Sony lub ISOCELL).

Z przodu także może dojść do zmian. Zapewne dla nikogo nie byłoby zaskoczeniem, gdyby nad ekranem Galaxy S7 znalazła się na przykład kamera 8 Mpix? Nas by to nie zdziwiło.

Lubisz mocne smartfony? Nadchodzi Huawei Mate 8 - najwydajniejszy smartfon z Androidem

Pojemniejsza bateria

Nie ukrywajmy, ale Samsungi Galaxy S6 nie mają akumulatorów, które by zachwycały pod kątem czasu pracy na jednym naładowaniu. Na szczęście, jest bardzo możliwe, że modele z serii Galaxy S7 dostaną pojemniejsze baterie, które zapewnią dłuższy czas pracy. Oczywiście, nie zabraknie wsparcia dla takich bajerów, jak szybkie ładowanie czy możliwość ładowania drogą bezprzewodową.

Bez większych zmian we wzornictwie

Samsung w zeszłym roku w końcu zaprezentował flagowce, które dobrze wyglądają. Postawienie na metalową obudowę i szkło okazało się być świetnym pomysłem. Dlatego też w 2016 roku raczej nie powinniśmy spodziewać się większych zmian wizualnych we wzornictwie smartfonów. Oczywiście, pewne zmiany, ale raczej kosmetyczne, na pewno się pojawią. Mimo wszystko przełomu na skalę tego z obecnego roku nie powinniśmy się spodziewać.

AZ Screen Recorder - aplikacja do nagrywania tego, co dzieje się na ekranie

Dedykowany układ ESS

Wraz z Samsungami Galaxy S7 możemy spodziewać się także udoskonaleń obejmujących odtwarzanie dźwięku. Prawdopodobnie Samsung zainwestuje w nowy układ audio - SABRE 9018AQ2M od ESS Technology. Chip ma 32-bitowy DAC i oferuje stosunek dźwięku do szumu na poziomie 129 dB. W ten sposób Koreańczycy mogą mieć wkrótce w ofercie najlepszego smartfona dla fanów dobrych brzmień.

Premiera w lutym, a ceny będą niższe?

Plotki wskazują na premierę Galaxy S7 w trakcie targów MWC 2016 w Barcelonie, które rozpoczną się 22 lutego. Oczywiście, Samsung zapewne zorganizuje konferencję na dzień lub dwa przed rozpoczęciem imprezy, gdzie pokaże nowe smartfony. Jest też możliwe, że ich ceny będą niższe niż na początku za Galaxy S6 i S6 Edge - o 10 proc. To oznacza, że sprzedaż w kraju może rozpocząć się już od 2699 złotych za Galaxy S7 z 32 GB miejsca na dane.

Samsung Galaxy S7 - czego możemy się po nim spodziewać? - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Seba
07-12-2015 - 18:42:28
Mam samsunga galaxy s6 edge plus i jestem z niego bardzo zadowolony co do szybkości i płynności działania nic się nie zmieniło a mam go 4 miesiące . Bardzo podoba mi się jego wygląd a exynos nie sprawia problemów z temperatura . z bateria tez nie ma problemów wytrzymuje cały dzień intensywnego użytkowania wiec uważam to za plus . Uważam ze nie opłaca się co rok kupować nowego modelu ,zawsze czekam dwa lata i tak będzie w tym przypadku .
  (0)
Odpowiedz
Adrian
23-11-2015 - 16:05:47
Coraz większy shit z tego samsunga... a tępy lud będzie nadal się zachwycał... brzydki jak cholera, albo i dwie cholery. Specyfikacja jak z samochodzie,może to, może tamto, może coś innego. Może będzie może nie. Większego gówna i badziewie niż do tej pory po samsungu się nie spodziewałem, a tu jednak takie zaskoczenie...
  (0)
Odpowiedz
Paweł
23-11-2015 - 07:48:36
Witam. A może T-mobile wkoncu nam powie, skoro nowe sgs7 mają nie kocha micro-sim, to kiedy zamierza wprowadzić jako operator e-sim?? Do sprzedaży od Samsunga wszedł juz samsung galaxy gear s2 2 3g,ktorego kupić w Europie nie można, gdyż nasz trzeci świat nią standardu e-sim!!!
  (0)
Odpowiedz
Paweł
23-11-2015 - 07:48:03
Witam. A może T-mobile wkoncu nam powie, skoro nowe sgs7 mają nie kocha micro-sim, to kiedy zamierza wprowadzić jako operator e-sim?? Do sprzedaży od Samsunga wszedł juz samsung galaxy gear s2 2 3g,ktorego kupić w Europie nie można, gdyż nasz trzeci świat nią standardu e-sim!!!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się