Zebraliśmy dla Was 10 zasad dobrego wychowania, o których warto pamiętać, posługując się telefonem komórkowym.

Choć czasem tego byśmy chcieli, nie zawsze mamy możliwość rozmawiania przez komórkę w samotności. Warto wtedy pamiętać, że i tu obowiązują reguły obycia. W końcu savoir-vivre oznacza sztukę życia, a kto ją opanował, ma po prostu łatwiej. Zajrzyjcie do naszej galerii, w której znajdziecie 10 zasad dobrego wychowania, obowiązujących w trakcie rozmowy przez telefon komórkowy. Oczywiście to nie jedyne reguły, o których warto pamiętać - zastosowanie znajdują tutaj także wszelkie inne zasady regulujące nasze relacje z innymi. Czy można sobie pozwolić na odstępstwa od komórkowego savoir-vivre? Tak, ale tylko wtedy, gdy robimy to świadomie, z jakiegoś ważnego powodu, jednocześnie znając daną regułę. Bycie ignorantem, natomiast, nie mieści się w ramach bon-tonu i nie bez powodu odbierane jest jako obciach.

Kliknij na poniższą galerię i poznaj 10 zasad komórkowego savoir-vivre.

Jak rozmawiać, by nie przeszkadzać? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

WIKTOR
26-09-2015 - 12:30:29
TWAUGWYGIJSJIJWIJIAWSAIKOLJEJ WDSKAOIDSIUEIDJA
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Smartfony powodują, że nasze życie staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Dotyczy to również robienia zakupów w sklepach, które coraz częściej posiadają swoje oficjalne aplikacje. Tak jak na przykład Leroy Merlin.

0

Ocena autora

W wirtualnych sklepikach App Store i Google Play można już znaleźć oficjalną aplikację sieci sklepów Leroy Merlin. Ten bezpłatny program to narzędzie, które pomoże nam w zakupach, dostarczając informacji o promocjach czy ułatwiając wybór produktów pasujących do naszego domu lub mieszkania. Każdy kto planuje budowę czy remont, ze smartfonem w ręku może zrobić to łatwiej i wygodniej.

Aplikacja Leroy Merlin składa się z czterech głównych zakładek. W pierwszej z nich ("Produkty") możemy przeglądać aktualną ofertę produktów promocyjnych. Przy każdym z takich produktów podane są zarówno nowa jak i stara cena, co umożliwia ocenienia potencjalnej opłacalności takiego zakupu. Wybrane produkty możemy dodawać do zakładki "Ulubione", dzięki czemu wszystkie interesujące nas materiały są przechowywane w jednym miejscu, przez co szybko i wygodnie można odnaleźć je na półkach wybranego sklepu. Aplikacja potrafi bowiem wskazać nam konkretny dział, w którym dany produkt się znajduje. A to pozwala zaoszczędzić sporo czasu spędzonego na zakupach i poszukiwaniach wybranych materiałów.

Aplikacja Leroy Merlin to dobre źródło informacji na temat aktualnych obniżek i promocji.

Oficjalna aplikacja sklepu Leroy Merlin pomaga w zakupach i pozwala zaoszczędzić czas spędzony na poszukiwaniach produktów w wielkim markecie dostępna jest w Google play oraz App Store.

Inną ciekawą funkcją aplikacji, kryjącą się w zakładce "Dopasuj", jest możliwość sprawdzenia, jak dany produkt będzie komponował się z wystrojem naszego mieszkania. Dzięki funkcji rozszerzonej rzeczywistości wizerunek danego przedmiotu może zostać wyświetlony na tle obrazu generowanego przez kamerę urządzenia. Taki produkt może być następnie powiększany lub pomniejszany, a także obracany, co pozwala na wkomponowanie go w rzeczywisty wystrój pomieszczenia. W ten sposób jeszcze przed zakupem możemy zobaczyć, jak na przykład wirtualny wieszak będzie prezentował się na ścianie w naszym mieszkaniu.

Ostatnia zakładka to "Znajdź sklep", dzięki której możemy odnaleźć najbliższy market Leroy Merlin, poznać jego adres, godziny otwarcia i numery telefonów do konkretnych działów (kliknięcie w ikonę zielonej słuchawki skutkuje nawiązaniem połączenia z wybranym działem). W tym miejscu możemy również zobaczyć mapę wybranego przez nas sklepu, na której lokalizujemy konkretne działy i znajdujące się w nich produkty. Ta zakładka to także swoista baza danych dotyczących kilkudziesięciu marketów Leroy Merlin, rozsianych po całej Polsce.

Na karcie każdego z kilkudziesięciu sklepów Leroy Merlin znajduje się jego mapa, która pomoże w odnalezieniu lokalizacji konkretnego produktu.

Podsumowanie

Oficjalna aplikacja sklepu Leroy Merlin powinna przypaść do gustu wszystkim jego klientom, którzy korzystają ze smartfonów i nie boją się nowoczesnych technologii. Pomaga w zakupach i pozwala zaoszczędzić czas spędzony na poszukiwaniach produktów w wielkim markecie. Program jest intuicyjny i dobrze wykonany, co dodatkowo przemawia na jego korzyść. Urządzasz mieszkanie lub jesteś w trakcie remontu? Sprawdź aplikację Leroy Merlin, bo jest duża szansa na to, że ułatwi Ci zadanie!

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Jak nie zgubić się wśród sklepowych półek? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przełączanie głośności w telefonie należy do czynności wykonywanych nader często w ciągu dnia. I nie wynika to raczej z wygody, ale z konieczności – gdy chcemy uniknąć donośnego dźwięku urządzenia w konkretnych sytuacjach. Nie trudno wyobrazić sobie kłopotliwe sytuacje, w których się znajdziemy, gdy nie wyciszymy telefonu w kinie, w teatrze, pracy czy na czas spotkań. Do Not Disturb uwalnia nas od konieczności ciągłego manipulowania regulatorem głośności czy przełączania stanu urządzenia – zrobi to za nas, opierając się na danych z kalendarzy.

0

Ocena autora

Przy pierwszym zetknięciu aplikacja może rozczarować – jej interfejs nie jest zbyt urodziwy i przypomina raczej rozwiązania sprzed lat, ale nie to jest w niej najważniejsze. Tym bardziej, że po wstępnej konfiguracji nie będziemy już musieli do niej zbyt często zaglądać. Najważniejszy jest zestaw oferowanych funkcji, a ten jest naprawdę unikalny.

Do Not Disturb potrafi bowiem automatycznie wyciszyć telefon na czas spotkań zaplanowanych w zsynchronizowanych kalendarzach. Warto dodać: wszystkich wskazanych kalendarzach. Jeśli więc dysponujemy więcej niż jednym organizerem (np. kalendarz Google, Exchange, Facebook), można wybrać te, z których mają być pobierane informacje o okresach „wyciszenia”.

Jeśli więc o godzinie 19 mamy zaplanowane wyjście do kina, a film trwa do 21, przez dwie godziny telefon nie zakłóci ciszy swoim dźwiękiem. Wystarczy mieć zapisane wydarzenie w kalendarzu. Zalety tego rozwiązania docenią szczególnie osoby często uczestniczące w spotkaniach - jeśli ich terminy są zapisane na serwerze Exchange (lub innym zsynchronizowanym z urządzeniem), nie będą musieli obawiać się kłopotliwych dźwięków.

Program umożliwia kompleksowe zarządzanie trybem głośności. Istnieje bowiem możliwość konfiguracji profili, według których telefon ma być wyciszany. Należy w tym celu zaznaczyć konkretne dni tygodnia i wskazać zakres godzin, w trakcie których telefon będzie „milczał jak grób”. W praktyce oznacza to, że w nocy nie usłyszymy połączenia przychodzącego lub powiadomienia o nowym mailu.

Istnieje również opcja „natychmiastowa”, gdzie jednym z czterech przycisków decydujemy o czasowym wyłączeniu dźwięków. Można więc ustawić wielokrotność 5 i 15 minut, a także 1 i 4. Producent ma jednak świadomość, że istnieją wyjątki od tej reguły, że czasem zdarzają się pilne telefony. I tak, po określonej liczbie połączeń w danym odstępie czasu, kolejny dzwonek zostanie odtworzony – domyślnie drugie połączenie od danej osoby wykonane w przeciągu 5 minut od poprzedniego jest alarmowane. Można także ustalić, które grupy kontaktów „przepuszczać” przez filtr wycieszenia w godzinach dziennych lub nocnych. W ustawieniach określamy też definicję trybu cichego – czy telefon ma wibrować w dzień czy w nocy, a także czy wyłączać moduły łączności. 

 

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Nie przeszkadzać! Aplikacja do sterowania głośnością urządzenia - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powiadomienia Androida stanowią jego największą zaletę, ale z czasem ich ilość może przytłaczać. Podpowiadamy jak nad nimi zapanować.

Nowy wpis na fejsie, sms, mail – wymieniać można by jeszcze długo. Niestety, obok tych istotnych powiadomień, coraz częściej – chyba można użyć takiego słowa - atakowani jesteśmy różnego rodzaju reklamami. Automatycznie przesuwamy wpis w bok i zapominamy o drażniącej pozycji. Ale przecież wcale nie musimy tego ruchu wykonywać, a rozwiązań tego problemu jest kilka i wcale nie trzeba uciekać się do deinstalacji całej aplikacji, bo i do tego mogą doprowadzić irytujące alerty. Gorzej, jeśli nie wiemy, z którego programu pochodzą, ale i na to jest rada.

Przedłuż umowę w internecie. Zyskasz rabat na abonament i tańsze telefony

Powiadomienia aplikacji można wyłączyć korzystając z menu Ustawień, a konkretnie z „Menadżera Aplikacji”. W nim można przeglądać wszystkie zainstalowane gry i programy. Odszukujemy więc żądaną pozycję (można sobie ułatwić wyszukiwanie, sortując listę alfabetycznie lub według rozmiaru), klikamy nań, przechodząc do okna podglądu szczegółów. Tuż pod przyciskiem „wymuś zamknięcie” ulokowany został checkbox „Pokazuj powiadomienia” – wystarczy, go odznaczyć, by uwolnić się od zbędnych notyfikacji. W nowszych wersjach systemu Google ułatwił nam możliwość zarządzania aplikacją generującą powiadomienie, bo wystarczy przytrzymać palec na alercie, by wyświetlić jej nazwę i móc przejść do szczegółów programu w ustawieniach urządzenia. Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie komunikaty można wyłączyć. Jeśli pochodzą z aplikacji systemowej, checkbox dotyczący powiadomień będzie wyszarzony bez możliwości edycji.

Jak usunąć aplikacje z listy zainstalowanych aplikacji z Google Play?

Niektóre smartfony i tablety zostały również wyposażone przez producentów w tryb „Nie przeszkadzać”. Na przykładzie smartfonów Samsunga, opcja umożliwia wyciszenie wszystkich połączeń i alarmów poza skonfigurowanymi wyjątkami. Podobnie można zarządzać powiadomieniami, blokując je lub ustawiając jako priorytetowe. System może działać w wybrane dni, w określonych przedziałach godzinowych – wystarczy określić harmonogram. Usługę można co prawda skonfigurować tak, by blokowała tylko wybrane notyfikacje, ale wtedy ograniczymy jej podstawową funkcjonalność – odcięcie od otoczenia.

Fot. Fotolia, wł.

Nie przeszkadzać! Powiedz STOP powiadomieniom - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się