Apple od początku kojarzone jest z rewolucyjnymi i nowatorskimi produktami. Nic w tym dziwnego. Jeden z założycieli - Steve Wozniak - stworzył pierwszy z prawdziwego zdarzenia komputer osobisty.

Później firma jako pierwsza wprowadziła na rynek komputery z graficznym interfejsem użytkownika - Lisa i Macintosh, idąc ścieżką wytyczoną przez inżynierów laboratorium PARC firmy Xerox, w której Jobs miał okazję przyjrzeć się komputerowi Xerox Alto. Wiele lat później Apple znowu dało światu nowe rewolucyjne produkty, jak iPoda, iPhone'a i iPada. Każde z tych urządzeń nie było pierwszym w swojej kategorii. Przenośne odtwarzacze mp3 istniały już na rynku od jakiegoś czasu, były jednak nieporęczne i miały zdecydowanie za małą pojemność.

Smartfony Apple w ofercie indywidualnej T-Mobile!

Smartfony Apple w ofercie T-Mobile dla biznesu!

Apple mając świadomość ich wad wyeliminowało je i stworzyło urządzenie, które wraz ze sklepem muzycznym iTunes zrewolucjonizowało rynek muzyczny. Podobnie było w przypadku iPhone'a. Smartfony istniały już na rynku od wielu lat, a prym na nim wiedli tacy producenci, jak Nokia, BlackBerry, HTC ale i Microsoft. Urządzenia tych producentów oraz napędzające je systemy były w pewnym stopniu równie nieporęczne, jak wspomniane wyżej odtwarzacze mp3. Zaprezentowany w styczniu 2007 roku iPhone zmienił zarówno same urządzenia, jak i cały rynek.

Od prezentacji iPhone'a smartfony zmieniły wygląd, funkcje oraz docelową grupę użytkowników, stopniowo wypychając tradycyjne telefony komórkowe. Wielcy gracze, którzy nie dostosowali się do zapoczątkowanych przez Apple zmian, ponieśli spektakularną porażkę.

Nie można im jednak odmówić jednego - byli pionierami. Apple w pewnym stopniu poszło utartym już szlakiem. Tam gdzie oni się zatrzymali, tam zaczęło się nowatorstwo Apple. iPad także nie był pierwszym tabletem na rynku, ale to o wyznaczył ścieżkę, którą podążali pozostali producenci. Co ciekawe, poszli oni dalej niż Apple.

Kolejne produkty, jak zegarek Apple Watch czy tablet iPad Pro, nie są już tak nowatorskie. Apple idzie ścieżką wydeptaną już przez Pebble'a, Samsunga, Motorolę, HTC czy Mirosoft. Smart zegarki pojawiły się na rynku na długo przed prezentacją Apple Watcha. A duże 12-calowe i większe tablety, które mają służyć profesjonalistom dostępne są na rynku od kilku lat. Wspomnieć tutaj wypada choćby o Surface Pro Microsoftu. 

Podsumowanie 2015: kolejny rok należał do Apple

Paradoksalnie, choć szlak przetarła konkurencja, to jednak kolejny raz Apple będzie nim kroczyć w glorii chwały. Apple Watch, choć nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji - no może pełną integracją z ekosystemem urządzeń Apple - jest już teraz najlepiej sprzedającym się smart zegarkiem na rynku i będzie takim w przyszłym roku. Podobnie będzie z dużymi tabletami. Podejrzewam, że to co nie udało się Microsoftowi, czyli przekonanie użytkowników do swoich dużych tabletów (a właściwie do komputerów PC o formie tabletu) może udać się w przyszłym roku właśnie Apple. Sztuka ta może być możliwa m.in. dlatego, że iPad Pro mimo wszystko nie jest komputerem Mac z dotykowym ekranem i bez klawiatury. iPad Pro to dalej iPad, tyle że na sterydach, pozwalający na więcej niż jego mniejsi bracia. 

Sukces Apple to nie tylko magia, ale też doskonała - choć oczywiście nie wolna od błędów - analiza rynku i dostępnych na nim urządzeń i usług. Apple nie musi tak naprawdę wytyczać nowych szlaków. Może iść tymi już przetartymi, ważne jednak by oferowany na ich końcu produkt, był pod każdym względem bardziej dopracowany od często pionierskich konstrukcji konkurencji. 

W 2016 roku Apple pójdzie szlakiem przetartym przez konkurencję - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Najnowszy iPhone 6s w T-Mobile!

Znakomity smartfon Apple w najnowszej odsłonie możecie już kupić w T-Mobile. Czy warto? Na to pytanie odpowie nasza wideorecenzja.

iPhone 6s - wideorecenzja - opinie i komentarze (4)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

gnomek
17-03-2016 - 13:24:00
Kiedy dostępny będzie znowu iPhone 6s 64gb?
  (0)
Odpowiedz
gnomek
17-03-2016 - 13:23:43
Kiedy dostępny będzie znowu iPhone 6s 64gb?
  (0)
Odpowiedz
Kvahu
12-11-2015 - 17:30:19
w grudniu kończy mi się abonament... Macie coś dla mnie z iPhona 6 ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
12-11-2015 - 19:36:47
Sugeruje zadzwonić do biura obsługi Abonenta nr 602900 z telefonów T-Mobile koszt zgodny z cennikiem taryfy Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się