01.10.2011

Maskotka z iPhone'a

O tym, że iPhone wyposażony w odpowiednie aplikacje to świetna zabawka dla dzieci wie chyba każdy jego użytkownik. To samo tyczy się z resztą iPoda touch czy iPada. App Store pełne jest wszelkiej maści programów dla dzieci. Wśród nich ciekawą grupę stanowią swego rodzaju interaktywne maskotki. Programy przedstawiające różnego rodzaju, mniej lub bardziej realne postacie, reagujące na dźwięki czy dotykanie ekranu urządzenia. Niektóre z nich oferują dodatkowo różnego rodzaju gry i zabawy. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym i bardziej popularnym elektronicznym stworzeniom, jakie mogą zamieszkać w iPhone lub iPodzie touch.

Zdecydowanie najbardziej popularną i chyba pierwszą postacią tego typu, jaka wprowadziła się do iPhone'a jest Talking Carl (Gadający Karol). Program wyświetla czerwoną postać, która nasłuchuje i powtarza odpowiednio zmienionym głosem to, co powie bawiące się iPhonem dziecko. Dodatkowo Carl reaguje na dotyk, można go szturchnąć lub rozśmieszyć. Przy dłuższej chwili bezczynności zaczyna się też niecierpliwić i pomrukiwać. Będąc jednym z pierwszych tego typu, Talkin Carl nie oferuje nic więcej, jednak ze względu na świetnie dobraną grafikę i dźwięki cieszy się ogromną popularnością.

Peter Parrot to wszechstronnie uzdolniona papuga, zamieszkująca iPhone'a.

Wspomnieć też wypada o programie Peter Parrot (Piotr Papuga), w której w podobną interakcję wchodzi z dzieckiem papuga. Program różni się oczywiście grafiką. Zielony ptak potrafi także znacznie więcej niż wspomniany wyżej Carl. Zna dwa rodzaje tańca, potrafi grać też na egzotycznym instrumencie strunowym, marznie na wietrze i śniegu, a zaczepiany potrafi rozbić dziobem szybkę urządzenia - oczywiście na niby.

 

Wspomnieć też wypada o programie Peter Parrot (Piotr Papuga), w której w podobną interakcję wchodzi z dzieckiem papuga. Program różni się oczywiście grafiką. Zielony ptak potrafi także znacznie więcej niż wspomniany wyżej Carl. Zna dwa rodzaje tańca, potrafi grać też na egzotycznym instrumencie strunowym, marznie na wietrze i śniegu, a zaczepiany potrafi rozbić dziobem szybkę urządzenia - oczywiście na niby.

Playing Cowboy to prawdziwy kowboj z Dzikiego Zachodu, który nie tylko strzela z rewolweru ale także gra na banjo i harmonijce ustnej.

Najbardziej rozbudowaną aplikacją tego typu jest Playing Cowboy (Grający kowboj). Jak łatwo się domyślić, jej bohaterem jest rysunkowy kowboj z Dzikiego Zachodu. Także i jego można rozśmieszyć, ale i sprowokować do strzelania w podłogę. Nieodzownym elementem westernów jest harmonijka ustna i banjo i to od nich wzięła się nazwa aplikacji. Tytułowy kowboj potrafi bowiem grać na obydwu. Wystarczy stukać palcem w wybrane akordy na banjo lub przesuwać go po ustniku wirtualnej harmonijki. Wszystko to można nagrać na wideo. Jak przystało na Dziki Zachód, nie mogło zabraknąć też pojedynku z bohaterem programu.

To oczywiście nie wszystkie wirtualne maskotki, jakie można znaleźć w App Store. Jest tam rzesza różnego rodzaju włochatych stworzeń, kosmitów z innych planet, znalazł się tam nawet pirat, raper czy pluszowy miś. To, która z postaci znajdzie się na iPhone zależy przede wszystkim od rodziców i ich pociech.

Maskotka z iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Powodów, dla których warto podłączyć komórkę do komputera, może być kilka: zgranie zdjęć i filmów zarejestrowanych telefonem, edycja książki teleadresowej, wysłanie SMS-ów za pośrednictwem pełnej klawiatury komputerowej, wreszcie uczynienie z komórki modemu do łączenia się z internetem. Jak połączyć telefon z pecetem? Teoretycznie jest to proste i wystarczy mieć odpowiednie oprogramowanie. W praktyce z pewnością przyda się jednak kilka pożytecznych informacji...

O ile niektóre telefony warto łączyć z komputerem, o tyle iPhone’a nie „można” a „trzeba” łączyć z komputerem. Pierwszy raz będzie to konieczne przed uruchomieniem nowego lub resetowanego smartfona. Bez tego z telefonu nie da się po prostu skorzystać, zaś użytkownik zobaczy na ekranie jedynie informację zachęcającą do podłączenia iPhone’a do komputera.

Na tym komputerze musi być – rzecz jasna – stosowne oprogramowanie, czyli program iTunes. Niezbędne będzie także USB w standardzie 2.0. Po pierwszym przyłączeniu trzeba nazwać iPhone’a i aktywować go, zakładając konto - tzw. Apple ID. iTunes sprawdzi, czy wersja oprogramowania na telefonie jest najnowsza, jeśli nie – zaproponuje archiwizację urządzenia i bezpłatną aktualizację.

iPhone i iTunes są w zasadzie zestawem niemalże bezobsługowym, czyli wystarczy podłączyć telefon do komputera, czasem odpowiedzieć na proste pytanie i… czekać.

Zestaw bezobsługowy

iPhone i iTunes są w zasadzie zestawem niemalże bezobsługowym, czyli wystarczy podłączyć telefon do komputera, czasem odpowiedzieć na proste pytanie i… czekać, aż aplikacja wykona archiwizację wskazanych wcześniej programów. A przy okazji naładuje się bateria.

Korzystając z programu można wykonać pełną kopię zapasową smartfona, w przypadku zagubienia, zniszczenia lub wymiany telefonu, kilkoma kliknięciami zawartość starego iPhone’a można przywrócić do nowego urządzenia. Poza tym można ręcznie (wybierając określone pliki) lub automatycznie (iPhone sprawdzi cały wskazany katalog) synchronizować: kontakty (działa także synchronizacja z książką adresową Gmaila), kalendarz, notatki, zakładki stron internetowych, muzykę i książki audio, zdjęcia, podcasty, filmy i programy TV, aplikacje, dzwonki i książki.

W każdej chwili można także przywrócić ustawienia fabryczne telefonu – gdyby coś złego działo się z oprogramowaniem – i ponownie wgrać zarchiwizowane dane.

Sklep z programami

Konto w programie iTunes potrzebne jest nie tylko do synchronizowania zawartości telefonu, ale także – jeśli nie przede wszystkim - do kupowania programów ze sklepu AppStore. Niezależnie czy aplikacje zdobędzie się z pozycji telefonu czy sprzed ekranu komputera, znajdują się one na koncie użytkownika i w każdej chwili można je doinstalować lub odinstalować. Potem wystarczy zaakceptować zmiany i czekać, aż iTunes połączy się z iPhonem i zsynchronizuje zawartość.

Wymagania systemowe (dla Windows):

  • komputer PC z procesorem Intel lub AMD 1 GHz
  • rozdzielczość ekranu co najmniej 1024x768 pikseli
  • 512 MB pamięci RAM; do odtwarzania wideo w jakości HD potrzebny jest 1 GB
  • karta wideo zgodna z DirectX 9.0, z pamięcią Video-RAM 32 MB; zalecane 64 MB
  • karta dźwiękowa zgodna z QuickTime
  • nagrywarka CD lub DVD zgodna z iTunes do tworzenia płyt Audio CD, płyt CD z plikami MP3 lub płyt CD bądź DVD z kopiami zapasowymi

Łączymy iPhone`a z komputerem - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Bubi
05-07-2018 - 14:11:23
Witam serdecznie mam ten sam kłopot co kolega z dołu nie da się tego zarypanego telefonu podłączyć pod laptopa czy pc nie ma szans to jest jakiś szajs a nie teelfon.......
  (0)
Odpowiedz
pawelomv OSWEDNVCozscdyv6s
16-02-2014 - 21:58:14
nie moge polaczyc tego zasranego telefonu z asusem z t mobila,a kobieta w t mobilu powiedziala ze trzeba mie router a nie trzeba ,nikt nie potrafi mi pomoc
  (3)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Małe karty wizytowe, zwane popularnie wizytówkami, to wciąż jeszcze popularny sposób wymieniania się danymi kontaktowymi. W dzisiejszych czasach z powodzeniem jednak można oszczędzić trochę papieru i zastąpić małe kartoniki ich cyfrowymi odpowiednikami. W App Store znaleźć można kilka aplikacji, które są wyrazem innego podejścia do tego tematu. W każdym przypadku, wartego do rozważenia.

Pierwszym programem, na który warto zwrócić uwagę jest CardFlick. Zamieni on iPhone'a w wizytownik pełen kolorowych, cyfrowych wizytówek. Użytkownik ma do dyspozycji kilkanaście szablonów, na podstawie których może stworzyć swoją kartę. Znaleźć tam można zarówno wzory bardziej lub mniej oficjalne. Wszystkie zaprojektowane z dbałością o szczegóły.

Ciekawe rozwiązano wymianę wizytówek pomiędzy użytkownikami tego samego programu. Będąc w zasięgu tej samej sieci WiFi czy generalnie w bliskim sąsiedztwie, mogą oni po prostu wysunąć palcem cyfrowy kartonik z wirtualnego wizytownika, który trafi od razu do odbiorcy. Wizytówki stworzone w CardFlick można także wysłać mailem. Adresat otrzyma wiadomość z obrazkiem przedstawiającym kartę stworzoną w programie, będącą linkiem do jej webowej wersji.

The Card tworzy cyfrowe wizytówki w formacie vcf.

Kolejną aplikacją, pozwalającą na stworzenie cyfrowej wizytówki jest The Card. Program umożliwia umieszczenie na niej nie tylko imię i nazwisko, numer telefonu, adresu pocztowego czy e-mail, ale także zdjęcia, linku do strony, bloga, profilu na Facebooku czy w serwisie LinkedIn. Pozwala także na synchronizację z książką adresową w iPhone lub książką kontaktową w serwisie Google.

 

Kolejną aplikacją, pozwalającą na stworzenie cyfrowej wizytówki jest The Card. Program umożliwia umieszczenie na niej nie tylko imię i nazwisko, numer telefonu, adresu pocztowego czy e-mail, ale także zdjęcia, linku do strony, bloga, profilu na Facebooku czy w serwisie LinkedIn. Pozwala także na synchronizację z książką adresową w iPhone lub książką kontaktową w serwisie Google.

Aplikacja tworzy wizytówki w formacie VCF. Co oczywiste, można je wysyłać między sobą.

Evernote Hello to nowatorski sposób na wiązanie danych kontaktowych z konkretnymi osobami i wydarzeniami.

Zdecydowanie najciekawszym programem, który stawia krok dalej niż opisane powyżej aplikacje jest Evernote Hello. Program rozwiązuje jeden z poważniejszych problemów identyfikacji osób, których stos wizytówek zwykle zbiera się w trakcie pracy, wyjazdów na konferencje, a także w życiu prywatnym. Często imię i nazwisko oraz nazwa firmy może nie wystarczyć do przypomnienia sobie, kim naprawdę jest osoba, której wizytówkę trzyma się w dłoniach. Evernote Hello to swego rodzaju książka adresowa, pozwala zapamiętać nie tyko numer telefonu, e-mail ale też zrobić zdjęcie danej osobie oraz zaznaczyć na mapie miejsce spotkania z odpowiednim komentarzem, np. na temat okoliczności, w jakich to miało miejsce. Program grupuje także osoby, z którymi spotkania nastąpiły w tym samym miejscu, tworząc listę powiązanych kontaktów, co także pomaga w identyfikacji.

Wizytówki z iPhone'a - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Jedna z plotek dotyczących nowego iPhone’a mówi o obudowie z ciekłego metalu. Zobaczcie, jak mógłby wyglądać smartfon Apple.

Wraz ze zbliżającą się premierą szóstej generacji iPhone’a w sieci przybywa plotek na jego temat. Jedna z nich mówiła, że obudowa najnowszego smartfonu Apple’a będzie wykonana z ciekłego metalu. Ta informacja zainspirowała pewnego projektanta.

Antonio De Rosa z ADR Studio już nie po raz pierwszy podjął się stworzenia koncepcji iPhone’a. Zaprezentowane urządzenie posiada idealnie gładką obudowę z ciekłego metalu, ekran z podwójnym szkłem i 4,3-calowy wyświetlacz Retina. Sercem iPhone’a jest czterordzeniowy procesor A6.

Może niektórym zakręci się w oku łezka, że taki smartfon nie trafi nigdy do produkcji. Może chociaż podobny...

Koncepcyjny iPhone został wyposażony w dwie kamery: tylną 10-megapikselową, umożliwiającą nagrywanie wideo w jakości Full HD 1080p i robienie zdjęć z prędkością 30 klatek na sekundę. Przednia 2-megapikselowa kamera pozwala nagrywać wideo w jakości 480p i także robić zdjęcia ze wspomnianą prędkością.

iPhone ma także czujnik ruchu, projektor. Widać, że projektant puścił wodzę fantazji...

Źródło/Fot.: concept-phones.com

Koncept iPhone'a z ciekłego metalu - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się