Gdy wchodzimy do galerii handlowej czy na stadion piłkarski, rzuca nam się w oczy wielki ekran zbudowany z wielu mniejszych monitorów. Potocznie nazywamy go Video Wall lub ścianą graficzną. Zastanawialiście się kiedyś, jak coś takiego działa?

Jak działa Video Wall i gdzie go znajdziemy?

Od strony technologicznej Video Wall to duża tablica składająca się z wielu monitorów lub projektorów, umieszczonych blisko siebie w celu utworzenia jednej dużej wizualizacji wielkoformatowej. Każdy monitor jest zasilany tylko częścią oryginalnego obrazu wideo, za pomocą specjalnego procesora.
Jest to rozwiązanie komercyjne stosowane m.in. na stadionach, dworcach, lotniskach, w galeriach handlowych, gdzie pełni funkcję informacyjno-reklamową.

Inne zastosowanie znajduje w centrach zarządzania, pozwalając zobrazować dane z wielu systemów jednocześnie. Jego rolą jest czytelne zaprezentowanie informacji z wielu źródeł, co jest przydatne np. grupie inżynierów pracujących nad usunięciem awarii, którzy potrzebują łatwego dostępu do dużej liczby krytycznych informacji.

Video Wall może przysłużyć się także do monitorowania sieci. Możliwe jest dzięki nim bieżące kontrolowanie prawidłowego działania nadajników sieci 2G (BTS) i 3G (NDB). Informację o awariach stacji wyświetlane są na mapach geograficznych. W każdej chwili można określić, w jakiej części Polski mogą występować problemy z dostępnością sieci. Wszystkie informacje wyświetlane na Video Wall'u pomagają w szybkiej identyfikacji problemów występujących w sieci i znacząco skracają czas ich usunięcia

Video Wall pozwala lepiej zobrazować stan sieci

Typowe technologie produkcji ścian graficznych to panele LCD, tablice LED oraz stosowane np. w naszej siedzibie tylne ekrany projekcyjne DLP. Kluczowym elementem technologii DLP (Digital Light Processing) jest wykorzystanie tysięcy mikroluster odbijających lub rozpraszających padający na nie strumień świetlny, tworząc powiększony przez optykę obraz. Każde mikrolustro ma powierzchnię kilkunastu mikrometrów kwadratowych i jest szerokości mniejszej niż jedna piąta grubości ludzkiego włosa.

Video Wall w warszawskiej siedzibie T-Mobile. Mamy się czym pochwalić! 

Chcielibyśmy się pochwalić w tym miejscu imponującym Video Wall'em, znajdującym się w naszej nowej siedzibie. Stosowane u nas rozwiązanie jest najbardziej efektywne i pozwala wyeliminować wady innych technologii. Przede wszystkim daje możliwość uzyskania najmniejszej możliwej ramki pomiędzy ekranami o szerokości tylko kilku mm oraz osiągnąć wysoką rozdzielczość pozwalającą wyświetlać obraz w rozdzielczości kilkunastu milionów pikseli. Ze względów funkcjonalnych daje ono również wysoką dostępność systemu, np. wypalona lampa automatycznie jest wymieniana w ciągu zaledwie kilkunastu sekund, a system samodiagnozujący automatycznie dopasowuje wszystkie parametry pracy.

Na powitanie: Video Wall - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Najlepsze gry od Rovio nigdy nie odchodzą w zapomnienie. Udowadnia to najnowszy dodatek do Angry Birds Rio, czyli gry, która ma już 3 lata.

Angry Birds Rio to jedna z pierwszych odsłon kultowej serii o wściekłych ptakach. Jej premiera odbyła się stosunkowo dawno, bo w marcu 2011 roku, ale jej twórcom nie przeszkadza to w przygotowywaniu kolejnych rozszerzeń, które skutecznie przedłużają żywot tego tytułu. Tak też jest w przypadku darmowego dodatku o nazwie High Dive.

Dodatek do Angry Birds Rio pod tytułem High Dive przynosi ze sobą zestaw dodatkowych poziomów, jakich ta seria jeszcze nie widziała. Nowych etapów jest w sumie 26, a wszystkie z nich rozgrywają się pod wodą. Opierzeni bohaterowie wyruszają w kierunku wód niebezpiecznej Amazonki, by uratować uwięzione tam zwierzęta. Rozszerzenie zostało przygotowane z okazji premiery filmu animowanego pod tytułem Rio 2.

Co jednak najważniejsze, ten świetny dodatek do Angry Birds Rio jest dostępny za darmo. Użytkownicy iOS'a i Androida znajdą go w App Store i Google Play. A być może w niektórych przypadkach zdążył już zainstalować się automatycznie, więc uruchomcie grę i sprawdźcie, co nowego was w niej czeka.

Angry Birds Rio zaktualizowane. Powitajcie nowe poziomy (wideo) - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Rovio wypuściło nową aktualizację do gry Angry Birds Seasons. Patch przynosi ze sobą 24 zupełnie nowe poziomy.

Wydane w 2010 roku Angry Birds Seasons nie jest już nową grą, ale nie oznacza to, że Rovio całkowicie o niej zapomniało. Właśnie opublikowana została aktualizacja, która przynosi ze sobą 24 zupełnie nowe poziomy. Aktualizacja dostępna jest zarówno w wersji na iOS, jak i Androida, z tą różnicą, że w App Store jej cena wynosi 3 zł, a w Google Play jest darmowa.

W ramach poziomów dostępnych w nowej aktualizacji zostajemy przeniesieni na kontynent o nazwie Południowa Hamerica, czyli odpowiednik naszej Południowej Ameryki. Tam czekają na nas plansze zlokalizowane na tle ruin miast i świątyń. Zasady rozgrywki pozostały jednak niezmienione - nadal chodzi tu o to, by niszczyć wymyślne konstrukcje zbudowane przez zielone świnie, i robić to tak, by na koniec zdobyć jak największą liczbę punktów.

Angry Birds Seasons to druga odsłona bestsellerowej serii o wściekłych ptakach, a najnowsza aktualizacja jest osiemnastą z kolei od czasu premiery gry w 2010 roku.

Aktualizacja Angry Birds Seasons. Powitajcie 24 nowe poziomy (wideo) - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

stokrotka 28811
12-07-2014 - 09:34:33
rewelacja trudno się oderwać tak wciąga
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Tego w naszej ofercie jeszcze nie było! Już teraz nasi klienci mają możliwość zakupu kamery do monitoringu w atrakcyjnej cenie. Oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Kamera do video monitoringu to dobre rozwiązanie zarówno dla klientów prowadzących własny biznes, jak i klientów indywidualnych. Video monitoring to najprostszy sposób obserwowania dowolnego obiektu: domu, mieszkania, biura czy magazynu. Atutem urządzenia jest łatwy i stały podgląd z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu – smartfonie, tablecie czy laptopie.

Gwarancja bezpieczeństwa – gdziekolwiek jesteś
Warto podkreślić, że video monitoring od T-Mobile to gwarancja bezpieczeństwa - transmisja obrazu jest szyfrowana, co zapewnia pełne bezpieczeństwo danych. Dodatkową zaletą jest łatwy i intuicyjny proces instalacji kamery, który zajmuje ok. 2-3 minuty.

Kamera do video monitoringu w pudełku.

Wystarczy podłączyć ją do zasilania i Internetu (za pomocą WiFi lub kabla) oraz założyć konto na portalu, by móc obserwować na ekranie komputera, smartfona czy tabletu wybrane przez siebie miejsce lub obiekt. Kamera automatycznie wykrywa ruch, a następnie wysyła powiadomienie do użytkownika mailem. Zapis nagrania z kamery jest utrwalany na portalu, dzięki czemu można go odtworzyć w dowolnej chwili. Dodatkowo, dzięki wbudowanym diodom na podczerwień kamera doskonale sprawdzi się w nocy oraz ciemnym pomieszczeniu.

Dzięki wykorzystaniu kompresji H.264 (stosowanej przez YouTube oraz VoD) urządzenie nie obciąża zbytnio łącza i nie konsumuje dużej ilości danych.

Kamera pozwala na transmisję obrazu 24h na dobę, co umożliwia obserwację danego miejsca w dowolnej chwili, na dowolnym urządzeniu.

Miej oko na swój biznes z kamerą do video monitoringu w T-Mobile

Z kamerą do monitoringu i ofertą T-Mobile łatwiej nadzorować biznes. W zależności od zapotrzebowania na usługi Internetowe Klient może wybrać jedną z oferowanych taryf.

Oferta dla Klientów Biznesowych
  Pakiet danych Opłata miesięczna (ceny netto) Cena zestawu (kameta + modem)
Okazjonalnie 20 GB 40 zł 309 zł
Często 50 GB 60 zł 209 zł
Non-stop 100 GB 70 zł 59 zł

Miej oko na swój dom i bliskich z kamerą do video monitoringu w T-Mobile

Klient indywidualny może zakupić kamerę w różnych cenach, zależnie od wybranej oferty abonamentowej.

Oferta dla Klientów Indywidualnych
  Pakiet danych Opłata miesięczna Cena zestawu (kamera + modem)
Okazjonalnie 25 GB 59,99 zł 299 zł
Często 50 GB 79,99 zł 199 zł
Non-stop 70 GB 99,99 zł 49 zł

Zakupu można dokonać w sieci 20 największych sklepów T-Mobile Polska oraz na www.t-mobile.pl . Więcej informacji o produkcie dostępne tutaj.

<p><em>Obejrzyj co może dać Ci video monitoring!</em></p>

Miej oko na to, co ważne z kamerą do video monitoringu w T-Mobile - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się