Inteliclinic zakończył właśnie prace nad przełomowym produktem – maską do spania Neuroon. Urządzenie zwiększa efektywność snu i współpracuje zarówno z iPhone'ami, jak i smartfonami z Androidem.

Neuroon to przełomowa maska do spania spod znaku wearables, która swego czasu była hitem Kickstartera. Dzięki wbudowanym czujnikom biologicznym jej system analizuje architekturę snu, wylicza użytkownikowi ocenę efektywności snu i wskazówki dotyczące jego optymalizacji. Oferuje także pulsacyjną terapię światłem w celu minimalizacji efektów ubocznych jet laga oraz pomocy w szybszym zasypianiu. Skuteczność pulsacyjnej terapii światłem potwierdził w 2014 roku Uniwersytet Stanforda.

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile. Sprawdź ceny!

Neuron składa się z trzech elementów: wygodnej maski z hipoalergicznego materiału, smartpacka (części inteligentnej) zawierającego elementy elektroniczne urządzenia powleczone atestowanym medycznie silikonem oraz aplikacji mobilnej Neuroon, służącej do obsługi maski. Smartfon komunikuje się z maską za pomocą Bluetooth.

Neuroon mierzy parametry biologiczne organizmu, włączając w to fale mózgowe (1-kanałowe EEG), puls (pulsoksymetr), temperaturę ciała oraz ruch ciała podczas snu (aktygrafia). Na podstawie zebranych danych urządzenie jest w stanie zafundować użytkownikowi spersonalizowaną terapię pulsacyjnym światłem w celu polepszenia jakości jego snu. Stosując tzw. sztuczny świt, czyli terapię ciągłym światłem o rosnącej intensywności, pomaga w łagodnym i stopniowym budzeniu się, zmniejszając nieprzyjemny efekt odczuwany podczas wybudzania (inercja snu).

 

Sześć funkcji maski Neuroon jest w stanie poprawić jakość życia użytkownika:

Sleep Analytics to unikatowa możliwość dokładnej i zaawansowanej analizy snu użytkownika, czyli podstawowa użyteczność maski. Neuroon po połączeniu się z aplikacją przesyła raport ze snu z dokładnymi informacjami na temat czasu zasypiania, długości snu  i jego architektury, wyliczając również Sleep Score, czyli ocenę snu na podstawie danych obiektywnie zmierzonych przez urządzenie, oraz subiektywnych odczuć użytkownika w czasie snu. Te dane są zbierane przez cały czas spania i mierzone za pomocą trzech suchych elektrod powlekanych złotem, stykających się ze skórą użytkownika w obrębie czoła. Neuroon jest pierwszym tak zaawansowanym czujnikiem snu na rynku konsumenckim. Obecnie dostępne konsumenckie urządzenia do pomiaru snu bazują głównie na ruchach użytkownika (aktygrafia) oraz  pomiarze pulsu w trakcie snu. Warto jednak zauważyć, że tzw. “złotym standardem” pomiaru snu w medycynie jest polisomnografia, a pomiar fal mózgowych jest jej nierozłączym komponentem.

Light Boost, czyli terapia światłem, dostarcza dawkę energii do dalszej pracy, zwiększając koncentrację i zmniejszając senność. Źródło światła jest umieszczone w smartpacku i oddziałuje bezpośrednio na powieki. To pozwala na korzystanie z terapii światłem w sposób komfortowy i dyskretny, a pojedyncza terapia trwa 20 minut.

Oculus Rift - rozpoczyna się przedsprzedaż. Okulary VR trafią także do Polski

Neuroon sunrise to funkcja inteligentnej pobudki. Dzięki niej użytkownik już nigdy nie będzie musiał używać standardowego budzika, który często wybudza nas w fazie głębokiego snu, sprawiając, że pobudka staje się nieprzyjemna. Od teraz będzie można budzić się stosując inteligentną, poranną terapię światłem, imitującą sztuczny wschód słońca.

Jet Lag Blocker pomaga w walce z zaburzeniami snu po szybkiej zmianie stref czasowych. Wystarczy ustawić cel podróży w aplikacji mobilnej, a maska sama dostosuje odpowiednią terapię i zaproponuje szereg rekomendacji, które pozwolą użytkownikowi zoptymalizować rytm dobowy w trakcie podróży. Ważne jest to, aby przygotowania do podróży z Neuroonem zacząć na kilka dni przed wylotem — wtedy będą one najbardziej efektywne.

Personal Pause to program spersonalizowanych inteligentnych drzemek, nad którymi czuwa Neuroon, nie pozwalając użytkownikowi wejść w najgłębszą fazę snu, z której wybudzanie się jest tak nieprzyjemne. Maska z pomocą aplikacji zaplanuje najlepszą drzemkę na podstawie potrzeb osoby z niej korzystającej.

Need For Speed: No Limits - warta uwagi czy skok na kasę?

Biorhythm Adjuster to ostatnia z najważniejszych funkcji Neuroona. Jej celem jest dostosowanie cyklu snu do zmieniającego się harmonogramu dnia. Dzięki takiej opcji maska pomaga użytkownikowi dostosować jego zegar biologiczny do zaplanowanego czasu pobudki, ułatwia przyzwyczajenie się do nieregularnego trybu życia przy pracy zmianowej oraz wspiera proces zasypiania, który jest zaburzony między innymi przez sztuczne niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne.

Firma Inteliclinic to polski startup, który zasłynął spektakularnym sukcesem w trakcie kampanii crowdfundingowej maski Neuroon na wspomnianej już platformie Kickstarter. W pierwszej fazie projekt zakładał urządzenie, które będzie analizować sen i dostarczać porad osobom chcącym spać polifazowo (sen składający się z kilku krótszych drzemek zamiast ciągłego nocnego snu). Po trwających ponad rok konsultacjach z największymi autorytetami w dziedzinie medycyny snu, m.in. Dr. Christopherem Drake — pracującym w amerykańskim National Sleep Foundation, projekt Neuroon poza monitoringiem snu został rozszerzony dodatkowo o monitoring pulsu w trakcie snu oraz terapię światłem.

Główną funkcjonalnością urządzenia stał się pomiar snu o jakości zbliżonej do urządzeń medycznych, a także pomoc osobom cierpiącym na jet lag, pracownikom zmianowym oraz mającym problemy z zasypianiem. Urządzenie nie wspiera snu polifazowego.

Neuroon jest sprzedawany od sierpnia 2014 w ramach przedsprzedaży na stronie www.neuroon.com w cenie 299 dolarów. Największą popularnością urządzenie cieszy się wśród mieszkańców Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

Maska Neuroon w finalnej wersji z nowymi funkcjami - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Gorąca Wyprzedaż w T-Mobile. Sprawdź!

Od 28 marca rozpocznie się realizacja zamówień na okulary rozszerzonej rzeczywistości Oculus Rift, na które można zapisywać się już teraz. Ile kosztuje taka przyjemność i co znajdziemy w zestawie?

Na szczęście na liście 20 krajów, do których trafi Oculus Rift znalazła się Polska, ale musicie wiedzieć, że te konkretne okulary VR do tanich nie należą. Zamówienia na nie można składać już teraz, a koszt gadżetu wynosi 600 dolarów w USA, zaś w Europie aż 700 euro (w przeliczeniu na naszą walutę około 3000 zł). Co dostaniemy za taką kwotę?

W pudełku poza samymi okularami VR znajdziemy też bezprzewodowy kontroler Xbox One oraz pilota zdalnego sterowania. Na szczęście na początek zabawy producent dorzuca kilka gier oraz dostęp do własnego sklepu, w którym już pod koniec 2016 roku ma się znaleźć ponad 100 tytułów, w tym również tak popularne, jak Minecraft.

Gorąca wyprzedaż w T-Mobile!

Żeby nie było tak prosto, Oculus Rift pokaże co potrafi, o ile będzie podłączony do odpowiednio mocnego peceta. Jak mocnego? Oto rekomendowana specyfikacja:

karta graficzna - NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290;
procesor - Intel i5-4590;
pamięć RAM - 8GB;
wyjście - HDMI 1.3;
wejście - 3 x USB 3.0 oraz 1 x USB 2.0;
system - Windows 7 SP1 (64-bitowy).

To jak? Są jacyś chętni?

Oculus Rift - rozpoczyna się przedsprzedaż. Okulary VR trafią też do Polski! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się