Rozwiązania teleinformatyczne nie tylko pomagają w codziennej działalności biznesowej. Czasem ułatwiają pracę, tym którzy niosą pomoc innym. Między innymi w takie przedsięwzięcia angażuje się T-Systems, szwajcarski odpowiednik T-Mobile.

Dramat na osławionej północnej ścianie góry Eiger. Dwóch wspinaczy przeceniło swoje siły i nie mogą już kontynuować wspinaczki. Zawrócić? Nie dadzą rady. Nagle słychać dźwięki nadlatującego helikoptera. Zbliża się do nich zespół ratowników ze Swiss Rega, czyli Szwajcarskiej Służby Ratownictwa Lotniczego.

Na ratunek innym

Od 2003 roku, Rega działa w oparciu o rozwiązania dostarczane przez T-Systems Szwajcaria. Aplikacje SAP tworzone przez firmę pomagają pracownikom, a także „czuwają” nad właściwym i efektywnym wykorzystaniem helikopterów i odrzutowców. Bo niezawodne, bezpieczne i innowacyjne rozwiązania to znak rozpoznawczy T-Systems w Szwajcarii.

T-Systems w użyciu

W biurze głównym w Zollikofen (w kantonie Berno) oraz w biurach regionalnych w Zurychu, Langenthal, Bazylei i Genewie zatrudnionych jest łącznie ok. 650 osób. - Nasi ludzie dostosowują się do globalnych trendów, ale jednocześnie dopasowują strategię T-Systems do warunków lokalnych. Korzystają z tego klienci. Mają do dyspozycji ekspertów znających zarówno miejscowy rynek, jak i globalne usługi – wyjaśnia Pierre Klatt, Managing Director w T-Systems Szwajcaria. Pracownicy specjalizują się w produkcji i outsourcingu w SAP, integracji systemowej oraz cloud computingu.

Dla wielu branż

Lokalna jednostka skupia się głównie na transporcie publicznym i służbie zdrowia, ale jednocześnie obsługuje klientów z branży handlowej, produkcyjnej oraz administracji publicznej. Jaki jest największy klient firmy? To Szwajcarskie Koleje Narodowe. T-Systems zarządza większością infrastruktury IT na kolei i zapewnia ponad 60 usług, które koleje pobierają z centrów przechowywania danych (Data Centers) T-Systems, zgodnie ze swoimi potrzebami. To nie jedyny tak znaczący klient. Interrol – jedna z wiodących światowych firm z branży transportu i logistyki – zdecydowała się na współpracę z T-Systems, aby móc dynamicznie oferować zasoby SAP. Z kolei Szpital Uniwersytetu Medycznego w Bernie przeniósł wszystkie usługi IT do T-Systems: sieć komputerową, serwery oraz bazę danych pacjentów.

Nowoczesne technologie przydatne na co dzień - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

O tym, że Android Market to prawdziwa kopalnia aplikacji, nie trzeba nikogo przekonywać. Umiejętne korzystanie z nich może znacznie ułatwić wiele zwyczajnych, codziennych czynności.

Jak wygląda taki zwyczajny dzień z życia Kowalskiego? Po porannej pobudce kilka pompek, mycie, śniadanie i do pracy… Pracy pełnej wyzwań i ryzykownych doświadczeń, bo jest urzędnikiem, któremu dzień mija na uzupełnianiu kolejnych wierszy arkusza kalkulacyjnego. W wolnej chwili lubi oderwać od nich oczy buszując po Internecie. Niestety Jan nie jest zbyt rozgarnięty i jak zwykle zapomina, że w drodze do domu miał zrobić zakupy. Po ciężkiej pracy należy się jednak chwila relaksu. Warto więc zapoznać się z ofertą programową stacji telewizyjnych popijając zimne piwo. Niestety okazuje się, że tego feralnego dnia zapomniał o jeszcze jednym „drobiazgu” – rocznicy ślubu. Nie pozwoliło mu to zmrużyć oka, a kolejny dzień już za pasem.

Jak sprawić aby te wszystkie czynności były znacznie bardziej efektywne?

Warto zadbać o pozytywne nastawienie od samego rana, a nic nie zapewni go tak, jak łagodna pobudka. Pomocny może być program Gentle Alarm, który umożliwia stopniowe wybudzanie odtwarzając ciche dźwięki na kilka minut przed właściwym alarmem, który też jest dość subtelny, ale wystarczający do otworzenia oczu.

Poranne ćwiczenia można urozmaicić wykorzystując takie aplikacje jak choćby Endomondo, który umożliwia rejestrowanie treningów w czasie rzeczywistym. Do samych pompek można użyć aplikacji Push Ups – to prosty program z ładną szatą graficzną, który może znacznie poprawić naszą motywację.

Telefon może być też bardzo pomocny podczas podróży do pracy. Jeżeli walczymy z korkami poruszając się komunikacją miejską, to na pewno warto zainteresować się programem Transportoid. Ta polska aplikacja umożliwia przeglądanie rozkładu komunikacji miejskiej dla ponad 40 miast. Jeżeli jednak zależy nam na czasie to lepiej złapać taxi.

Telefon z systemem Android może znaleźć zastosowanie w wielu biurowych zadaniach. Umożliwia synchronizację poczty, edycję dokumentów i współpracę z chmurami obliczeniowymi. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

W niemal każdej pracy można znaleźć chwilę wytchnienia. W Markecie można znaleźć tysiące gier, które mogą skutecznie umilić czas spędzony w pracy. Takie gry jak Angry Birds czy Fruit Ninja obrosły już niemal legendą. Do wyboru mamy mnóstwo różnych gier dwu- i trójwymiarowych, które potrafią zatrzymać przy sobie na kilka dłuższych chwil.

Gdyby Jan skorzystał z aplikacji FlingTap to na pewno nie zapomniałby o zrobieniu zakupów. Program jest darmowy i umożliwia stworzenie listy zadań. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie dodatek, który można dokupić. Minders, bo o nim tu mowa, umożliwia przypomnienie o danym zadaniu gdy telefon będzie w pobliżu wyznaczonego punktu. Można więc ustawić przypomnienie o zakupach w przypadku gdy będziemy w pobliżu sklepu.

Chwila relaksu przed telewizorem? Warto zapoznać się z telewizyjnym repertuarem. Program TV to kieszonkowa gazeta telewizyjna, dzięki której można przeglądać aktualny harmonogram ponad 280 stacji telewizyjnych, z czego 122 to programy polskojęzyczne. Można tworzyć listy ulubionych programów i ustawiać przypomnienia o emisji filmu czy serialu.

Kowalski nie zapomniałby o rocznicy ślubu gdyby ustawił odpowiednie przypomnienie w kalendarzu. Można korzystać ze standardowego programu, zainstalowanego na każdym telefonie z Androidem, lub skorzystać z alternatywnych rozwiązań takich jak Business Calendar, Jorte czy Calendar Pad.

Problemy ze snem? Kojące dźwięki lasu, szum morza, bicie serca, tykanie zegara, a nawet dźwięki odkurzacza czy klimatyzatora, potrafią skutecznie uspokoić rozbiegane myśli. Relax and Sleep umożliwia dowolne miksowanie ponad 35 różnych dźwięków, a poziom głośności każdego elementu może zostać swobodnie dostosowany.

To tylko nieliczne zastosowania aplikacji dostępnych w Android Market w codziennych sytuacjach. Warto je poznawać i szukać swoich rozwiązań, choćby po to, by uniknąć złości żony z powodu zapomnianej rocznicy czy nie zrobionych zakupów.

Android na co dzień - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Najnowsza propozycja LG, to bardzo atrakcyjny cenowo prosty smartfon. Sprawdzamy, jak działa się na co dzień.

 • Design
  6
 • Aplikacje
  6
 • Bateria
  7
 • Łatwość obsługi
  8
 • Funkcjonalność
  7
 • Design
  3.833333333
 • Aplikacje
  4.166666666
 • Bateria
  4.666666666
 • Łatwość obsługi
  3.833333333
 • Funkcjonalność
  3.666666666

+ Plusy

 • łatwy dostęp do konta pocztowego
 • wbudowane aplikacje do obsługi Facebooka i Twittera
 • złącze kart microSD

- Minusy

 • średniej jakości aparat fotograficzny
 • mały wyświetlacz

Nowy model koreańskiego producenta, to niewielki smartfon z ekranem dotykowym i bogatymi możliwościami multimedialnymi. Jakość wykonania telefonu jest, biorąc pod uwagę  klasę urządzenia, wysoka. Dobry plastik, poręczny kształt i niewielka waga (94 g) sprawiają, że T500 dobrze leży w dłoni. Telefon LG nie konkuruje z najnowszymi smartfonami wysokiej klasy, takimi jak Samsung Galaxy S II czy Apple iPhone 4. Skierowany jest do użytkowników nie szukających tak rozbudowanych telefonów, oferujących najwyższą wydajność. Ten niewielki smartfon świetnie sprawdzi się za to wśród początkujących użytkowników urządzeń tego typu.

Na górnej krawędzi T500 znajduje się gniazdo słuchawkowe mini-jack oraz przycisk włączania, służący również do blokady telefonu. Po lewej stronie znajdziemy przyciski regulacji głośności, a po prawej złącze micro USB. Ekran o przekątnej 2,8 cala nie oferuje może doskonałych parametrów wyświetlania, ale nie ma czego się wstydzić. Kolory są dobrze wyświetlane, a kąty widzenia przyzwoite. Wyświetlacz T500 jest rezystencyjny - jest to mniej zaawansowana technologia, niż pojemnościowa - obecna w droższych smartfonach. W efekcie jego obsługa wymaga przyzwyczajenia, ekran trzeba naciskać nieco mocniej niż w urządzeniach z ekranem pojemnościowym. Pod ekranem znajdują się trzy przyciski - nawiązywania i rozłączania połączeń oraz umieszczony w środku “wróć”. Wciśnięcie przycisku telefonowania przenosi użytkownika do rejestru połączeń, co pozwala łatwo wykonać telefon do osób, z którymi często rozmawiamy. Pierwsza zakładka zawiera spis wszystkich połączeń telefonu (również nieodebranych). Kolejne zakładki pozwalają przeglądać je według typu: nieodebrane, wykonane czy odebrane. W rejestrze połączeń znajdziemy również przyciski pozwalające sprawdzić czas połączeń oraz ilość danych, które wysłaliśmy i pobraliśmy z telefonu. Jest to przydatna funkcja w łatwo dostępnym miejscu.

Dobry plastik, poręczny kształt i niewielka waga sprawiają, że T500 dobrze leży w dłoni

System operacyjny T500 jest prosty i szybki, pozwala użytkownikowi łatwo dotrzeć do najważniejszych funkcji. Na ekranie głównym do dyspozycji mamy cztery podstawowe przyciski: telefonowania, książki telefonicznej, SMS-ów i aplikacji. Oprócz nich znajdziemy na nim również widżety aparatu fotograficznego i odtwarzacza muzycznego. Słowem, wszystkie najważniejsze funkcje telefonu są dla użytkownika dostępne już z ekranu głównego. Wciskając zieloną ikonkę w prawym dolnym rogu ekranu przechodzimy do trybu dodawania widżetów - możemy skorzystać z wielu wgranych dodatków, na przykład AccuWeather, czyli aplikacji informującej o aktualnego pogodzie. Do ekranów możemy dodać też takie widżety jak Data, Radio czy statusy z serwisów Facebook lub Twitter. Jest też bardzo przydatny widżet z oknem wyszukiwania Google, a inny praktyczny widżet umożliwia nam łatwy dostęp do funkcji wyciszenia telefonu (wystarczy dotknąć ikonę z symbolem głośnika by wyciszyć urządzenie).

Warto dodać, że T500 ma również wbudowaną aplikację do obsługi Facebooka i Twittera, dzięki czemu wystarczy się zalogować, by korzystać z tych znanych serwisów społecznościowych. Równie łatwo połączymy telefon ze skrzynką pocztową, a jeśli korzystamy z na przykład Gmaila - wystarczy podać login i hasło.

Jeśli chodzi o łączność i funkcje multimedialne, to do dyspozycji mamy Bluetooth i transmisję danych w standardzie EDGE. Telefon nie obsługuje transmisji 3G ani sieci WLAN. Wśród natywnych aplikacji znajdziemy przydatne programy do obsługi YouTube i Picasy - popularnych serwisów internetowych. Wbudowany aparat fotograficzny wykonuje zdjęcia w jakości 2 megapikseli. Do dyspozycji mamy również radio FM. GT500 posiada złącze kart microSD, o maksymalnej pojemność 4 GB.

W pudełku znajdziemy telefon, baterię, ładowarkę oraz dokumenty (instrukcja obsługi i gwarancja)

Atrakcyjny smartfon LG oferuje sporo funkcji zarezerwowanych jeszcze do niedawna dla dużo droższych urządzeń. Wygodny ekran dotykowy, sprawny i szybki system operacyjny, intuicyjna obsługa oraz poręczność aparatu, sprawiają, że ten telefon łatwo przypadnie użytkownikowi do gustu. Osoby szukające aparatów oferujących bardziej zaawansowane funkcje multimedialne, większe i lepsze ekrany, lepszej klasy aparat fotograficzny - powinny przyjrzeć się ofercie “dużych” smarfonów.

Informacje ogólne  
Producent LG
Model EGO T500
System 850/900/1800/1900
Pamięć zewnętrzna microSD (do 4GB)
Pamięć wewnętrzna ok. 50MB
Standardowy akumulator Li-Ion 950mAh
Wymiary [mm] 105 x 57,3 x 12,9mm
Waga [g] 94
UMTS nie

<p><em>Najnowsza propozycja LG - sprawdziliśmy ją w naszym teście.</em></p>

LG EGO T500 - sprawdza się na co dzień - opinie i komentarze (134)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Design
Aplikacje
Bateria
Łatwość obsługi
Funkcjonalność
molowniczek
07-09-2014 - 17:25:15
gdzie sprawdzić jaki się ma ip
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
07-09-2014 - 20:19:54
Witam. Najprościej byłoby odwiedzić serwis www, np.: www.twojeip.wp.pl Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
poop
06-07-2014 - 21:45:49
jak tu sie aktywuje internet ? :/
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
07-07-2014 - 07:31:56
Trzeba wybrać Menu > Ustawienia > Łączność i dodać Punkty dostępowe. Pamiętaj też włączyć transmisję danych. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Raxo
06-11-2013 - 22:35:58
Pomoże mi ktoś w skonfigurowaniu połączenia z internetem? . mianowicie mój problem polega na tym że nie mogę polaczyć się z internetem . posiadam pakiet 100Mb danych sprawdzałem wszystkie moje usługi i ten pakiet jest przypisany do mojego numeru lecz nie mogę go uruchomić w telefonie proszę o pomoc ;c
  (0)
Odpowiedz
aga
25-10-2013 - 18:14:19
Czy można w nim włączyć jakoś wifi ???
  (0)
Odpowiedz
Natula
28-09-2013 - 15:41:16
Jestem zadowolona z tego telefonu, mam go już ok.2 lata. Ostatnio nie mogę nic przesłać przez Bluetootha a zawsze mi działało. Proszę o pomoc, co mogę zrobić
  (0)
Odpowiedz
asia.
23-03-2014 - 15:32:13
@Natula - spróbuj sformatować dysk :)
  (0)
Odpowiedz
mspiotrass123
21-08-2013 - 18:40:08
czyli to jest łatwy i prosty smartfon tak
  (0)
Odpowiedz
mspiotrass123
12-08-2013 - 13:04:12
to jak jest smartfon czy telefon bo mówiliście że to smartfon
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
12-08-2013 - 15:21:16
mspiotrass123 , czasem granica między telefonem a smartfonem jest bardzo mała. Można powiedzieć, że ten model to bardzo prosty smartfon. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
mspiotrasss
31-07-2013 - 10:59:35
muwiliście że smartfon
  (0)
Odpowiedz
mspiotrass123
24-07-2013 - 16:05:04
to jest smartfon czy telefon
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
29-07-2013 - 13:36:05
Telefon.
  (0)
Odpowiedz
Kamila
09-07-2013 - 10:46:30
czy można w sieci załatwić sobie darmowy internet ?
  (0)
Odpowiedz
Wojtek
22-06-2013 - 10:38:51
Do Janp: Włączenie/wyłączenie Bluetooth: Menu główne &gt;&gt; Bluetooth i tam jest wszystko :)
  (0)
Odpowiedz
Janp
17-04-2013 - 20:09:14
Skoro nie mam żadnej odpowiedzi (nawet od firmy zachwalającej swoje telefony), to mam drugie pytanie: gdzie w LG-T500 szukać włączenia i wyłączenia Bluetooth ? Tylko nie piszcie że w Komunikacji , tam tego nie ma. I to na tyle redakcjo T-Mobile.
  (0)
Odpowiedz
Janp
13-04-2013 - 19:53:59
Czy wasze telefony też mają taki cichy dzwonek, czy tylko mój ? Mam go już 1,5 roku i jestem z niego bardzo zadowolony, tylko te ciche dźwięki...
  (0)
Odpowiedz
missis1212
22-02-2013 - 20:21:27
Czy jest możliwość kupienia do niego obudowy? Niestety mam ten telefon drugi rok i obudowa jest w tragicznym stanie, ale poza tym bardzo go lubię, jest prosty w obsłudze i całkiem poręczny...
  (0)
Odpowiedz
Łukasz
16-02-2013 - 21:45:32
Mam ten telefon. Jest on bardzo fajny i przyjrmny w obsłudze. Ale mam go 2 lata i czasem sie sam wyłącza. Ale to nie problem
  (0)
Odpowiedz
pat
12-02-2013 - 18:47:41
Ocena: 10/10
super
  (0)
Odpowiedz
hubert Xd
05-01-2013 - 23:43:29
Ocena: 1/10
troche słaby :(
  (2)
Odpowiedz
Play-owiec
18-12-2012 - 18:45:06
Czy ten telefon posiada Wi-Fi ? Jeśli nie to ma słuchawki ??
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
19-12-2012 - 16:13:42
Niestety nie ma Wi-Fi. Producent do zestawu nie dodaje również słuchawek. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
Super ona
15-12-2012 - 21:36:35
ile on kosztuje]
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
16-12-2012 - 15:29:27
A o jaką ofertę pytasz? Abonament, MIX? Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
kwiatuszek
28-11-2012 - 18:09:04
ja nie mogę dlaczego ten tel. nie ma androida ??
  (1)
Odpowiedz
Bartuś
12-11-2012 - 19:11:37
Ocena: 1/10
mURZYN ZABIJE CIE
  (2)
Odpowiedz
dora
21-10-2012 - 09:07:06
jak włączyć w ty telefonie internet ? próbowałam i się nie da ;(
  (0)
Odpowiedz
frezja
14-10-2012 - 17:42:56
Ocena: 5/10
czy mozna w nim uruchomic wi fi?i jak?
  (0)
Odpowiedz
Uczciwy
12-10-2012 - 18:28:16
Telefon nie fajny ja dopłaciłam za niego 49 zł a na allegro jest za 150zł no i jest beznadziejny. Słaby aparat nie ma w-fi :/
  (0)
Odpowiedz
eloelo80
05-10-2012 - 21:53:13
Mam pytanie. Kiedy mogę dostać ofertę nowego telefonu, gdy mam Mix 25 na liczbę doładowań i jestem w niej już nieco ponad rok (dokładniej od lipca 2011)?
  (0)
Odpowiedz
Majaa567
17-09-2012 - 17:12:23
Ocena: 1/10
Nie fajny nie lubie tego telefony nie podoba mi sie!!!!!!!!!!!!!
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
18-09-2012 - 10:17:32
Napiszesz dlaczego? Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
agnesw304
12-09-2012 - 14:56:16
czy macie może jakiś tani telefon z klawiaturą
  (0)
Odpowiedz
********
16-08-2012 - 00:49:15
moznaustawic blokade z kodem dostepu
  (0)
Odpowiedz
Emilka
11-08-2012 - 13:22:15
ogólnie telefon ok ale mam problem: wyświetla mi się że mam 1 wiadomość nieodebraną [od 3 dni] , usunęłam wszystkie wiadomości i nic- wyłączanie telefonu też nic nie pomaga...;/
  (0)
Odpowiedz
Robson
01-08-2012 - 10:16:54
Czy jest taka możliwość zeby wgrać do niego inne motywy?
  (0)
Odpowiedz
karmel
27-07-2012 - 12:03:39
Czy można w nim ustawić blokadę ekranu? proszę o odp.
  (0)
Odpowiedz
NataliaKrawczyk
18-07-2012 - 18:40:47
Przez jakiś czas mój telefon(LG EGO T500) był wyłączony przez ok.2 miesiące i gdy go włączyłam i chciałam skorzystać z internetu to odmówił mi posłuszeństwa , stało się to jakiś miesiąc temu , a gdy chcę uruchomić wyświetla mi się napis ` Nie można nawiązać połączenie ` . Z czym to może być spowodowane?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
20-07-2012 - 09:26:39
Natalio, problem może być związany z brakiem konfiguracji telefonu. Warto również przełożyć kartę do innego aparatu i sprawdzić czy można połączyć sięz siecią, w celu wykluczenia awarii sieci. Jeżeli żadne z powyższych nie przyniesie rozwiązania - pozostaje oddanie telefonu do serwisu na gwarancji. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
neskaa
28-06-2012 - 21:38:33
mam zamiar kupić sobie ten tel i mam pytanie jakie ma on wejście na usb i czy ma wifi bo jedni mówią że ma inni że nie.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
30-06-2012 - 12:55:14
LG Ego posiada wejście micro USB i nie posiada Wi-fi. Pozdrawiamy.
  (1)
Odpowiedz
Yasiek
14-06-2012 - 16:21:45
Jest możliwość dokupienia oddzielnie obudowy do tego telefonu ???
  (0)
Odpowiedz
MrTiki
08-06-2012 - 21:21:22
Czy jest to smartphone? I czy można na nim grać w lepsze gry np. na typowe smartphony
  (0)
Odpowiedz
kama
23-05-2012 - 15:24:09
czy w zestawie jest kabel USB proszę o odp.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
23-05-2012 - 15:37:17
Kama, w zestawie jest: telefon, bateria, ładowarka, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
kubasinski
17-05-2012 - 17:26:16
gdzie jest wirtualna klawiatura prosze szybko napiszcie
  (0)
Odpowiedz
krys
17-05-2012 - 15:39:58
W jaki sposób można przezucić zdjecia z tego telefonu na komputer???????????
  (0)
Odpowiedz
max
04-05-2012 - 13:12:05
gdyby SMS mi dochodziły do by był nawet fajny mam pytanie gdzie można kupić kabel USB i słuchawki proszę o odp
  (3)
Odpowiedz
max
04-05-2012 - 13:09:05
beznadziejny od początku SMS mi nie dochodziły i nie dali słuchawek ani kabla USB
  (3)
Odpowiedz
anka163514
24-04-2012 - 18:07:38
Ocena: 6/10
Telefon świetnie sprawdza się w każdych warunkach.jest odporny na zarysowania co jest jego dużym plusem.prosty w obsłudze jednak jeśli ktoś chce sprawdza się w nim komunikator.oszczędny tryb energii pozwala na jeszcze dłuższą pracę.wg mnie telefon ten jest idealny dla każdego niezależnie od wieku.polecam
  (1)
Odpowiedz
GrzDab
24-04-2012 - 13:48:16
Super i bezawaryjny telefon bezproblemowo się z niego korzysta. Polecam
  (0)
Odpowiedz
fredzia
20-04-2012 - 15:18:23
czy jeżeli korzystam z internetu typu facebook z innej karty i wykupie sobie internet na mb powiedzmy na miesiąc za 9zł. to wtedy nie bdz mi pobierało pieniędzy z konta, bo już zapłaciłam za internet. tak?
  (0)
Odpowiedz
karolina
17-04-2012 - 23:02:04
Wyłączyłam telefon i nie mogę go włączyć ponownie , boję się , ze coś jest z ekranem co mam zrobić ? proszę o pilną odpowieedź.
  (0)
Odpowiedz
niki
10-04-2012 - 12:39:24
odłączyłam telefon od USB i nagle ekran dotykawy przestał działać ;/ co mam zrobić ?
  (0)
Odpowiedz
nicolaa
04-04-2012 - 15:41:35
Ile kosztuje ten telefon jeśli skończyła mi się już umowa, a mam taryfe mix za 25 zł miesięcznie. Proszę o szybką odpowiedzi T-mobile :)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
06-04-2012 - 10:57:13
Nicolaa, a na ile doładowań miałaś MIX? Pomoże nam to ustalić cenę telefonu. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
rafal22
01-04-2012 - 21:19:45
Wydaje mi się, że tak renomowana firma, jak T-Mobile powinna dorzucać coś ekstra do swoich telefonów:) Kto się ze mną zgadza?
  (0)
Odpowiedz
bartekkkozok123
01-04-2012 - 18:36:54
LG EGO T500 mam Sieci Wi-Fi jak napisz się SMS
  (0)
Odpowiedz
rafal22
30-03-2012 - 21:33:58
A czy w zestawie są także frytki?
  (6)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
31-03-2012 - 11:30:28
Rafale, a jak Ci się wydaje?
  (0)
Odpowiedz
Stefan
26-03-2012 - 07:23:55
Niby nie ma WiFi a mi sie łaczy za free z netem, a w bloku mam siec WiFi
  (1)
Odpowiedz
lalka
10-03-2012 - 12:09:35
do ancilek : baterja trzyma ok tygodnia przy czym prawie codziennie słucham muzyki
  (1)
Odpowiedz
Roksana123
23-02-2012 - 10:54:33
nie ma słuchawek, ani USB dostałam go wczoraj na pierwszy rzut oka byłam wręcz zachwycona. No ale: nie ma wi-fi (tzn. google, twitter, facebook itp. jest PŁATNE) Do Anio: tak będą pasowały bo telefon ma wejście mini jack, co jest plusem, jeszcze mam taki problem... chciałam sobie poprzesyłać muzykę, parę piosenek sobie zgrałam, ale potem pisze mi, że pamięć pełna, choć gdy wejdę w stan pamięci pisze mi, że mam ponad połowę pamięci wolnej... nie wiem co zrobić... proszę o pomoc! Do czechu: wchodzisz w ustawienia, potem w ustawienia urządzenia i tam masz języki.
  (0)
Odpowiedz
czechu
21-02-2012 - 23:54:47
<strong>prośba - gdzie ustawia się język telefonu ?</strong>
  (0)
Odpowiedz
ancilek
20-02-2012 - 11:44:19
a nie wiecie ile trzyma bateria bo mialam raz lg i codziennie musiałam go ładować to doprowadzało mnie do szału:)
  (0)
Odpowiedz
idzia22202
18-02-2012 - 18:26:32
<strong>nie ma,ale jest to bardzo dobry telefon. Jest prosty w użyciu i przede wszystkim wygodny . </strong>
  (0)
Odpowiedz
Natalia
01-02-2012 - 19:11:52
A w zestawie jest kabel usb i słuchawki??
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
02-02-2012 - 09:08:16
W zestawie oprócz telefonu znajduje się bateria, ładowarka, instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Natalia
01-02-2012 - 19:10:28
a co jest w zestawie?
  (0)
Odpowiedz
nati
31-01-2012 - 10:59:34
czy ten telefon posiada WiFi??
  (0)
Odpowiedz
Anio
29-01-2012 - 17:24:54
Tak kamila youtube i facebook jest platny ale przez 6 cykli jest za darmo . Aha a ja mam pytanie . Czy jak kupie sluchawki mini jack to beda dzialaly na Lg ego t500 ? prosze redakcje o odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Kamila .
27-01-2012 - 11:45:36
??? ;)
  (0)
Odpowiedz
Kamila .
27-01-2012 - 11:43:46
czy w tym telefonie you tube i facebook są płatne
  (0)
Odpowiedz
mm
23-01-2012 - 14:14:02
czy ten aparat ma wejcie usb?
  (0)
Odpowiedz
przemek
20-01-2012 - 15:18:43
gdzie można kupic USB prosze redakcje o odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
21-01-2012 - 12:18:22
Przemku, co masz na myśli pisząc o USB? Pozdrawiamy!
  (4)
Odpowiedz
NatiSzka
19-01-2012 - 16:03:02
mam ten telefon informuje jezeli chce ktos wejsc na internet to wszystko jest platne m.in. youtube google itp
  (0)
Odpowiedz
przemek
18-01-2012 - 17:44:32
gdzie mozna do niego kupic kabel USB ? czy ten telefon ma WI-FI prosze redakcje o odpowiedz
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
20-01-2012 - 10:29:33
Przemku, nie posiada Wi-Fi. Pozdrawiamy!
  (2)
Odpowiedz
Mania
18-01-2012 - 16:33:36
<strong>Nwm boje sie ze youtube jest platne . Jutro mam kupowac jest platne czy nie ? prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam z gory dzieki</strong><blockquote></blockquote>
  (0)
Odpowiedz
Klauduska
17-01-2012 - 17:39:01
<strong>Czy youtube jest zadarmo w tym extra telefonie ? </strong>
  (0)
Odpowiedz
gres
16-01-2012 - 14:38:34
Czy ten model ma tak rozchwiane wejście słuchawkowe że minijack słuchawek PHILIPS wypada.Może mam wadliwy egzemplarz telefonu.
  (0)
Odpowiedz
Misiaa
15-01-2012 - 14:11:18
<strong>A czy ten telefon ma wi - fi ? I czy jest w miarę taki , że sie szybko nie rozwala ?</strong>
  (0)
Odpowiedz
tomek
14-01-2012 - 19:32:19
kiedy będzie mozna zmówić ten telefon w mixie bo teraz sie nie da . przy próbie zmówienia w mixie wyskakuje komunikat ,,Przepraszamy. Nie ma możliwości kontynuowania zamówienia z wybraną taryfą. Prosimy o powrót i wybranie innej taryfy." proszę o szybką odpowiedź <strong>REDAKCJI</strong>
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
16-01-2012 - 09:39:23
Tomku, prosimy o kontakt z BOU. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Mruczek
14-01-2012 - 15:06:21
<strong>Da się na nim ściągnąć gg ?</strong>
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
14-01-2012 - 16:42:02
Mruczki, niestety nasze GG nie jest dla tego modelu dedykowane. Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz
Misiaa
14-01-2012 - 15:03:54
<strong>Telefon jest bardzo fajny. Może nie ma super bajerów , ale mimo to jest bardzo fajny.Poręczny kształt , ma aż 3 ekrany. Także możesz na jednym coś ustawić ;) na drugim też coś itp. ; ) Ma też 3 menu , więc trochę tych funkcji ma . Jest fajny , kolorowy ,i wgl taki barwny . Nabyłam go w T-Mobile za 1 zł na 3 lata za miesięczne doładowanie 25 zł ! Polecam ten telefon , a najbardziej polecam zakupić go w T-Mobile : ) Ponieważ to najlepsza sieć jaką znam :) Mam też kilka pytań odnośnie telefonu. Czy ma on w końcu te wi - fi ? Bo raz mówią tak , raz tak . I czy korzystanie z E-maila tam jest darmowe ? Z góry dzięki ; ) Polecam telefon [ jeżeli umiecie o niego dbać :D ]</strong>
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
14-01-2012 - 16:43:00
Misiaa, dzięki za podzielenie się swoją wiedzą z innymi użytkownikami :-) Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Bartek123
13-01-2012 - 17:34:41
Czy ten telefon obsługuje karty pamięci sdhc?
  (0)
Odpowiedz
tomek
12-01-2012 - 17:22:49
<strong>a jak spłaca się ten telefon kupuje sie karte co miesiąc czy sie płaci przelwem.?? Pliss o szybką odp bo jutro kupuje.</strong>
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
13-01-2012 - 10:12:10
Tomku, niestety nie rozumiemy o co pytasz, czy chodzi Ci o Mix na liczbę doładowań? Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
bartek
10-01-2012 - 21:53:32
super telefon polecam
  (0)
Odpowiedz
lilii
09-01-2012 - 20:32:50
to jest w tym telefonie wifi? . w salonie powiedzieli mi, że jest, ale nie wiem gdzie się znajduje ? . pomoże ktoś?
  (0)
Odpowiedz
art
08-01-2012 - 14:05:13
nie ten tel nie ma wifi ani systemu android niestety
  (0)
Odpowiedz
dagusia xd
03-01-2012 - 14:42:43
najpierw trzeba wejść w aplikacje i na 2 karcie jest bluetooth trzeba kliknąć na to i przy napisie bluetooth jest włącznik i wyłącznik
  (0)
Odpowiedz
dydo
30-12-2011 - 20:22:09
jak w nim włączyć bluetooth?
  (0)
Odpowiedz
przemekdyrka
27-12-2011 - 09:32:03
a gdzie można do niego dokupić USB
  (0)
Odpowiedz
Czekoladaaa
19-12-2011 - 20:39:48
Jaką ma średnicę gniazdo mini jack ( na słuchawki ) ?????
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
21-12-2011 - 11:26:21
Czekoladaaa, ma średnicę 3,5 mm. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Daaaamiannn
10-12-2011 - 17:20:09
Ten telefon ma wii fi ? Prosze od odp.
  (0)
Odpowiedz
Magda
06-12-2011 - 18:34:05
<strong>Karta 5GB nie działa , bo na nim można mieć kartę tylko do 4 GB !</strong>
  (0)
Odpowiedz
Zema-w
29-11-2011 - 14:16:30
Czy ten telefon ma WI-FI? podstawowe pytanie .
  (0)
Odpowiedz
Dalv
28-11-2011 - 21:56:31
Czy ten model jest dostępny w innym systemie np. ANDROID
  (0)
Odpowiedz
Saracia
28-11-2011 - 15:49:46
czy ten telefon ma wysuwaną klawiaturę P.S. proszę o szybką odpowiedź
  (0)
Odpowiedz
Ola
20-11-2011 - 17:16:45
w jakim abonamencie ten telefon kosztuje 1 zł?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
21-11-2011 - 13:51:28
Ola, w naszej Gwiazdkowej ofercie, ten telefon kosztuje 1 zł, w abonamencie 29 zł. Więcej informacji znajdziesz pot tym linkiem, wystarczy, że klikniesz na "Zamów", a będziesz mogła sprawdzić jego cenę: http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/user/jsp/product_details.jsp?productId=4935&market=P&type=all Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
polo
17-11-2011 - 17:55:24
ile kosztuje nowy wyświetlacz do LG EGO T500 <strong></strong>
  (0)
Odpowiedz
kaniaaa50
16-11-2011 - 19:16:54
Czy to że posiada on procesor może spowodować jakieś awarie???
  (0)
Odpowiedz
gosiula22
12-11-2011 - 11:33:50
Mam telefon 3 dni i już się popsuł.Wyświetlacz w trybie pracy po krawędziach ekranu świeci mi na lekki żółty kolor.Co może być za przyczyna? Czy w salonie w którym kupowałam wymienią mi na nowy czy zabiorą do gwarancji? Proszę o odpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
Zdezorientowana
11-11-2011 - 15:02:46
Czy ten telefon posiada Wi-fi ?? <br /> Mam kartę microSD 5GB dlaczego ona mi nie działa ?<br />
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
11-11-2011 - 16:38:48
Zdezorientowana, zdalnie nie jesteśmy powiedzieć gdzie leży przyczyna, doradzamy kontakt z serwisem producenta. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
paula
05-11-2011 - 16:58:44
Proszę o odpowiedz. Z góry dziękuję.
  (0)
Odpowiedz
paula
04-11-2011 - 21:41:42
Potrzebuję telefonu do robienia zdjęć, słuchania mp3, kręcenia filmików, a przede wszystkim mocnego, a czy on ma wejście USB? Czy on by sie dla mnie nadawał?
  (0)
Odpowiedz
lusia
29-10-2011 - 22:09:53
ile on kosztuje?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
30-10-2011 - 10:46:21
lusia, cena tego telefonu jest zależna od oferty (MIX, abonament), którą wybierasz. Musimy znac więcej szczegółów, żeby odpowiedziec Ci na to pytanie. Pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
madziol324
24-10-2011 - 14:31:59
jak ściągnąć gadu gadu na ten telefon..?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
25-10-2011 - 15:37:03
madziol 324, niestety Twój telefon nie jest dedykowany dla GG. Pozdrawiamy.
  (1)
Odpowiedz
??
17-10-2011 - 17:15:21
ma on wi-fi ?
  (0)
Odpowiedz
ProGościu
11-10-2011 - 21:29:33
Czy ten telefon ma androida? Proszę o odpowiedź.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
12-10-2011 - 13:28:44
ProGościu, ten model nie posiada Androida.
  (0)
Odpowiedz
ryba
09-10-2011 - 20:54:55
niedługo go dostanę ,a dotykowe wcale się nie psują bo mam avilę od 3 lat i działa doskonale
  (0)
Odpowiedz
gość
02-10-2011 - 17:42:18
ja telefon to telefon każdy się kiedyś zepsuje jak ludzie w tym świecie :) ja mam ten tel i nie narzekam jest isty :)
  (0)
Odpowiedz
mycha
30-09-2011 - 17:50:29
mam go tydzień i już dwa razy dałam do reklamacji
  (0)
Odpowiedz
klaudia
26-09-2011 - 08:53:26
A jak z głośnikiem w tym telefonie ? Czy wyraźnie słychać osobę po drugiej stronie ?
  (0)
Odpowiedz
Myszka
16-09-2011 - 15:52:07
Ile można czekać na tego smartfona ????/
  (0)
Odpowiedz
kaśka
10-09-2011 - 14:32:43
miśka ? kto ci to powiedział ze dotykowe sie szybko psują ? ja mam juz ten telefon dokładnie 3-4 dni temu wzięłam i jestem z niego bardzo zadowolona z reszta to nie jest mój pierwszy dotykowy... wczesniej miałam LG cookie i także byłam z niego bardzo zadowolona lecz niestety umowa sie skoonczyła i nadszedł czas na nowy telefon.. Zachęcam wszystkich by brali dotykowe ponieważ są niezawodne !!! pozdrawiam kaśka :)
  (0)
Odpowiedz
Hanusia&lt;3
07-09-2011 - 20:21:39
A ja ten telefon dostane bo swój zgubiłam.
  (0)
Odpowiedz
Mnich
04-09-2011 - 16:04:18
ja zawsze mówiłem że dotykowe to zbędny bajer brat kupił nokie dotykową 2-3 lata temu i działa do tej pory dawał mi się pobawić od czasu do czasu i się przekonałem ja zmieniam i zastanawiam się między lg ego a nokią 2730 c chata 335 oglądam ale raczej go nie wezmę bo miałem złe do czynienia z samsungiem tzn. brak zasięgu w środku miasta
  (0)
Odpowiedz
OHS
02-09-2011 - 20:55:25
"Miśka" masz rację- też jestem za tym że się psują!
  (0)
Odpowiedz
hj
20-08-2011 - 08:16:47
kto ci to powiedział że dotykowe się szybko psują
  (0)
Odpowiedz
miśka
27-07-2011 - 13:37:14
mam do wyboru ten telefon lub samsung ch@t335 i nie wiem który wziąść bo ponoć dotykowe się szybko psują
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Przedstawiamy Wam kolejną grupę ciekawych aplikacji, które w znaczący sposób mogą ułatwić codzienność. Tym razem skupiamy się na Automapie, CamScanner, Jak Dojadę?, E-Book T-Mobile, Shazam i WhatsApp Messanger. Dajcie się zainspirować!

Witajcie w kolejnym materiale (poprzedni znajdziecie tutaj), w którym przedstawiamy Wam aplikacje, jakie na co dzień używają nasze koleżanki i koledzy z T-Mobile. Pozwólcie się zainspirować! Być może Wy także zaczniecie z nich korzystać i nie będziecie mogli sobie wyobrazić dnia bez nich. Pamiętajcie: smartfon bez aplikacji jest jak do bez mebli!

Automapa

Automapa to aplikacja, która pozwoli pokonać korki! Aplikacja wyznaczy trasy z wykorzystaniem prognoz ruchu drogowego oraz aktualnych informacji o korkach i innych utrudnieniach drogowych w trakcie jazdy. Automapa przedstawi na smartfonie wizualizację natężenia ruchu i wszelkich utrudnień. Oferuje również informacje na temat 500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce opracowanych wspólnie z Komendą Główną Policji i Fundacją Krzysztofa Hołowczyca - "Kierowca Bezpieczny".Karol Mendyk o Automapie

Karol Mendyk o Automapie

Automapę uważam za konieczną dla każdego, nawet „niedzielnego” kierowcy. Brak kolejnego urządzenia w samochodzie jest już wystarczającym plusem dla użytkownika, ale to, co skłoniło mnie do tej właśnie aplikacji, to przejrzysty interfejs, sprawne i szybkie wyszukiwanie satelitów, komunikaty o ustawieniu na właściwym pasie. No, i tak ważne w dzisiejszych dniach ostrzeżenia o fotoradarach oraz jeżdżących w okolicy patrolach. Ciekawą opcją jest personalizowanie głosu lektora – szczególnie polecam Czesia z „Włatców Móch”.

POBIERZ

CamScanner – Phone PDF Creator

Aplikacja przydatna zarówno w pracy, w szkole jak i w domu. CamScanner zamieni Wasz smartfon w skaner! Chcecie zachować stronę z książki lub gazety na dłużej? Żaden problem! Z aplikacją CamScanner będzie to możliwe. Zrobione zdjęcia możecie oczywiście przesłać innym - w formie JPG lub PDF.

Cezary Skowroński o CamScanner

Aplikacja wykonuje skany dokumentów, w jakości akceptowalnej do nieprofesjonalnych zastosowań. Wiele razy jesteśmy w sytuacji, kiedy trzeba szybko wysłać kopię dokumentu, a nie ma co marzyć o stacjonarnym skanerze w pobliżu. Ostatnio często bywam w czytelniach i bibliotekach. Jeżeli potrzebuję przeczytać tylko kilka, kilkanaście stron, mogę zrobić ich skan i „zabrać je” do domu. Dobry obyczaj nakazuje zapytać o to personel w czytelni, a przepisy zezwalają na wykorzystanie takich kopii tylko do użytku własnego.

POBIERZ

Aplikacja CamScanner pozwoli Wam zeskanować stronę książki lub gazety na Wasz smartfon i zabrać ją ze sobą wszędzie gdzie chcecie.

Pobieraj aplikacje i gry bez obaw o koszty! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
 BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu, 
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

Jak Dojadę?

Jak Dojadę? to z pewnością jedna z lepszych na rynku aplikacji do sprawdzania rozkładu komunikacji miejskiej. Za pomocą smartfona będziemy w stanie wyszukać połączenia transportu publicznego, sprawdzić aktualne rozkłady jazdy. Działając w trybie offline oszczędzamy transfer (pobrane raz rozkłady są dostępne bez połączenia z internetem), a w trybie online mamy gwarancję aktualności i pełne możliwości. Jak Dojadę? obsługuje w tej chwili Białystok, Bydgoszcz, Katowice (GOP), Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawę i Wrocław.

Bartłomiej Łagoda o Jak Dojadę

Rewelacyjna aplikacja dla doraźnych i stałych użytkowników komunikacji miejskiej. W Jak Dojadę? znajdziemy m.in. wyszukiwarkę połączeń transportu publicznego (12 miast), aktualne rozkłady jazdy i, co najważniejsze, nawigację GPS, która prowadzi nas przez miejską „dżunglę” . Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Włączamy aplikację, wyznaczamy punkt startowy i docelowy, określamy interesującą nas godzinę i włączamy „Nawiguj”. Aplikacja pokaże nam na mapie, jak dojść do przystanku, podczas jazdy – ile przystanków mamy do przejechania, na którym mamy wysiąść, jak przejść na kolejny przystanek i wiele innych komunikatów…

POBIERZ

E-Book T-Mobile

Aplikacja do odczytu i zarządzania e-bookami ze sklepu internetowego T-Mobile oraz własnymi. Wybór tytułów w naszej e-księgarni jest bogaty. Znajdziemy tu m.in. „Życie Pi” Yanna Martela, „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „Firmę” Johna Grishama czy „Ciemniejszą stronę Greya” E.L. James. S. Z e-księgarni pobierzymy też wiele darmowych e-booków, zwłaszcza lektur szkolnych, m.in. „Balladynę” Słowackiego, „Baśnie” Andersena czy „Fraszki” Kochanowskiego. Pozostałe e-booki są dostępne po stosunkowo niewysokich cenach.

Katarzyna Milczarek-Chrznowska o E-Bookach T-Mobile

Android jest już ze mną w kieszeni od dwóch lat. Najlepsza apka na tego zielonego ludzika? Ostatnio w swoim telefonie korzystam najczęściej z aplikacji E-Booki T-Mobile. Jako że jestem książkowym molem, jest to po prostu mój osobisty niezbędnik. Nieważne gdzie, nieważne kiedy – zawsze mam przy sobie swoją książkę. Nie boję się, że się nie zmieści do plecaka czy kieszeni – po prostu ją mam. Polecam każdemu, kto lubi czytać książki!

POBIERZ

E-Booki T-Mobile to gwarancja miło spędzonego czasu przy dobrej książce, która nie kosztuje majątku.

Aplikacja Shazam pozwoli Wam rozpoznać każdą piosenkę zasłyszaną w radiu.

Shazam

Aplikacja stworzona z myślą o miłośnikach muzyki. Bo nawet najwięksi melomani mają czasami problem z rozpoznaniem piosenki granej w radiu. I wtedy z pomocą przychodzi aplikacja Shazam, która po włączeniu rozpozna od razu jaki to utwór.

Anna Zachel o Shazam

Shazam to świetna aplikacja, która bardzo ułatwiła mi rozpoznawanie muzycznych kawałków. Działa prosto – słyszysz melodię, włączasz aplikację i po chwili wiesz już, kto i co oraz z której płyty śpiewa. Dodatkowo aplikacja sugeruje stronę na YouTube z teledyskiem do utworu oraz zapamiętuje rozpoznane wcześniej utwory, tworząc tym samym Twoją ulubioną playlistę!

POBIERZ

 • Pobierz z Windows Phone Marketplace

 

WhatsApp messanger

WhatsApp messanger to prosty komunikator, który pozwoli być w kontakcie z rodziną, znajomymi i współpracownikami. Komunikator korzysta z sieci, a konkretnie z 3G bądź WiFi.

Małgorzata Borkowska o WhatsApp messanger

W moim BlackBerry bardzo często używam aplikacji WhatsApp. Umożliwia mi kontakt ze znajomymi na całym świecie. Aplikacja WhatsApp korzysta z sieci 3G lub WiFi. Każda osoba, która jest w moich kontaktach książki adresowej i używa WhatsApp, automatycznie zostaje dodana do listy kontaktów i od tej chwili możemy się bezpłatnie komunikować. Jest to jedna z form kontaktu ze znajomymi. Prosta, szybka i za free ;)

POBIERZ

 • Pobierz z Windows Phone Marketplace

Aplikacje muzyczne: SoundHound i discovr Music

SoundHound i discover Music to kolejne aplikacje, które polecamy wielbicielom muzyki. SoundHound pozwala zidentyfikować utwór grany obecnie w radiu. Jeżeli nie znacie odtwarzanej piosenki to kilka sekund wystarczy, by SoundHound rozpoznał daną piosenkę. Discovr Music to aplikacja, dzięki której każdy może rozszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Jeżeli spodobała nam się twórczość danego artysty, to discovr Music odnajdzie innych muzyków grających w podobny sposób.

Marek Wcisło o SoundHound i dicovr Music

Ponieważ lubię wyszukiwać nową muzykę, korzystam w moim iPhonie z kilku aplikacji muzycznych w zależności od sytuacji. Gdy jadę samochodem i w którejś z rozgłośni radiowych pojawia się coś nieznanego, ale miło brzmiącego dla ucha, włączam aplikacje SoundHound. Dany utwór jest rozpoznawany w bazie danych i proponowana jest do kupienia w iTunes płyta wykonawcy. Czasami decyduje się na zakup w iTunes, czasem przełączam się na Wimp, gdzie mogę posłuchać w streamingu tego samego wykonawcy lub „dociągnąć” płytę w wersji offline korzystając z hotspota. Mała uwaga na minus, ze trzeba zaakceptować nieco niższą jakość i nie zawsze dany wykonawca jest dostępny, choć wg oferty serwis Wimp ma 18 mln utworów. Pomocną dla mnie w wyszukiwaniu muzyki która nie jest promowana w rozgłośniach radiowych, a której styl lubię, jest aplikacja discovr Music. W aplikacji wpisuje się nazwę ulubionego wykonawcy i automatycznie pojawiają się wykonawcy grający podobną muzykę wraz opisami i możliwością odsłuchu 20s fragmentów. W przypadku muzyki mainstremowej, narzędzie pewnie mniej przydatne, niemniej jak ktoś słucha bardziej niszowej muzyki jak to można odkryć wiele nieznanych artystów, np. wpisując Jeff Loomis, odnalazłem fajnych innych amerykańskich gitarzystów i kupiłem ich płyty w iTunes. Nowe inspiracje muzyczne fajnie wzbogacają treningi biegowe z aplikacją Endomondo. I to wszystko w jednym telefonie.

POBIERZ

 • Pobierz SoundHound z Windows Phone Marketplace
 • Pobierz discovr Music z App Store

Aplikacje na co dzień #2: Jak Dojadę?, Shazam i inne - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się