Aż troje naukowców z Polski zostało wyróżnionych w prestiżowym konkursie Intel International Science and Engineering Fair.

Żaden nagrodzony projekt nie powstałby, gdyby nie wrodzona ciekawość jego twórców. Zainteresowania młodych naukowców są bardzo szerokie. Nie zniechęcają ich braki w wyposażeniu szkolnych pracowni. Często ważniejszy okazuje się dostęp do wiedzy i pomoc ze strony przyjaciół i nauczycieli.

Już od jakiegoś czasu Polscy pedagodzy biorą udział w programach szkoleniowych, które pozwolą im w jeszcze ciekawszy sposób przekazywać wiedzę swoim podopiecznym. Projekty te niejednokrotnie są wspierane przez duże firmy technologiczne, które nie boją się inwestować w innowacyjne projekty oraz ciekawe pomysły młodych wynalazców. Przykład stanowi firma Intel, która wyszkoliła do tej pory ponad 30 tysięcy nauczycieli w Polsce, a także wdrożyła w polskich szkołach multimedialne treści edukacyjne oraz oprogramowanie wspierające nauczanie.

Intel International Science and Engineering Fair to impreza, która była pierwszym poważnym krokiem w karierze aż 27 noblistów

Oto Polacy wyróżnieni podczas Intel International Science and Engineering Fair:

Kinga Panasiewicz, zdobywczyni II miejsca w kategorii medycyna i zdrowie podczas Intel ISEF 2013

Badane przez Kingę Panasiewicz osoby były podłączone do aparatu EEG i otrzymywały do rozwiązania różne zadania. Gdy mierzyły się z coraz trudniejszymi łamigłówkami, młoda naukowiec sprawdzała, co się zmienia w zapisie EEG, obrazującym pracę ich mózgu. Na tej podstawie laureatka ISEF opracowała własny program ćwiczeń, które mają jeszcze bardziej zsynchronizować obie półkule.

Anna Kuśnierczak, zdobywczyni III miejsca w kategorii zoologia podczas Intel ISEF 2012

Celem projektu było wykazanie jak w prosty sposób odbudować populację pszczół samotnic. Anna Kuśnierczak badała wpływ różnych ekosystemów: łąki, sadu, lasu i arboretum na rozrodczość murarki ogrodowej. Ta odmiana pszczoły jest wyjątkowo pożyteczna, gdyż zapyla aż 140 gatunków kwiatów. Aby móc przeprowadzić swoje badania, Anna Kuśnierczak zbudowała 48 specjalnych gniazd, w których umieściła ponad 3 800 kokonów.

Jakub Nagrodzki, zdobywaca IV miejsca w kategorii chemia podczas Intel ISEF 2012

Projekt Jakuba Nagrodzkiego był poświęcony syntezie trimetyloguanozynowych analogów kapu odpowiedzialnych za przekazywanie sygnału, jaka substancja powinna znaleźć się jądrze komórkowym. Młody naukowiec opracował system umożliwiający przechytrzenie enzymów tak, aby móc wprowadzić do komórki pożądany obiekt np. lek. Wyniki jego badań zrobiły wrażenie na jury głównie ze względu na praktyczne zastosowanie w terapiach genowych. 

Intel International Science and Engineering Fair w liczbach:

 • 1 500 uczniów z całego świata wzięło udział w tegorocznej edycji Intel ISEF,
 • 27 noblistów rozpoczynało karierę naukową od prezentacji swoich pomysłów na Intel ISEF,
 • Intel ISEF swoje projekty przedstawili reprezentanci 70 krajów, 
 • Suma nagród na Intel ISEF wyniosła ponad 3 mln dolarów,
 • Idea konkursu dla młodych naukowców powstała 63 lata temu.

Źródło: Intel

Polscy naukowcy odnoszą sukcesy za granicą - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Blueconnect to stały dostęp do maila, serwisów społecznościowych i stron WWW gdziekolwiek jesteście, także za granicą, dzięki wygodnym pakietom danych dopasowanym do indywidualnych potrzeb klienta.

Wiadomo, że dzisiaj trudno jest funkcjonować bez internetu. Jest niezbędny do uczestnictwa w życiu towarzyskim, przydaje się do rozrywki i obcowania z kulturą, stanowi źródło cennych informacji potrzebnych w pracy, szkole i w codziennym życiu. Internet przebojem zdobył nasze telefony komórkowe, jednak nadal optymalnie korzysta się z niego na ekranie komputera.

Jeżeli macie własny komputer stacjonarny lub laptop, mamy dla was ofertę związaną z dostępem do internetu idealnie dopasowaną do waszych potrzeb. Najniższy z czterech dostępnych abonamentów Blueconnect to jedynie 39 zł miesięcznie, najwyższy – 149 zł i w tym przypadku do dyspozycji jego posiadacza jest aż 35 GB i prędkość transferu aż do 21 Mb/s.

Posiadacze Blueconnect mogą dodatkowo skorzystać z oferty Blueconnect noc. Jej aktywacja wiąże się z nielimitowanym transferem danych od północy do 9.00 rano. Korzystanie z Blueconnect noc nie zmniejsza miesięcznego limitu danych w ramach wybranego przez was abonamentu, a pozwala ściągać najnowsze filmy, muzykę, e-booki, buszować po sieci i kontaktować się ze znajomymi.

Jeżeli zdarzają wam się miesiące, kiedy musicie więcej niż zwykle korzystać z internetu, a chcecie pozostać przy wybranym wcześniej abonamencie, oferujemy pewne udogodnienie – możliwość powiększenia Blueconnecta. Za jedyne 10 zł możecie otrzymać dodatkowe 0,5 GB, za 1 GB zapłacicie niecałe 15 zł, a za dodatkowe 2 GB – niecałe 25 zł. To idealne rozwiązanie na nieprzewidziane okoliczności.

Blueconnect oferujemy w zestawach bez modemu i z modemem już od 1 zł. Oferujemy dwa atrakcyjne modemy: Huawei E173 oraz Huawei E5. Pierwsze z urządzeń pozwala na pobieranie danych z prędkością do 7,2 Mbps w technologii HSDPA oraz na wysyłanie danych z prędkością do 2 Mbps. Może być dodatkowo wykorzystywany jako przenośna pamięć. Huawei E5 umożliwia natomiast korzystanie z funkcji routera gdziekolwiek macie na to ochotę. Możecie go zabrać ze sobą także na łono natury i udostępnić internet pięciu znajomym poprzez WLAN.

Internet jest niezbędny do uczestnictwa w życiu towarzyskim, przydaje się do rozrywki i obcowania z kulturą, stanowi źródło cennych informacji w codziennym życiu.

Internet z netbookiem - ogólne porównanie oferty z konkurencją

 ABONAMENTLIMIT DANYCHDŁUGOŚĆ UMOWYCENA ZA NETBOOKA
T-Mobile

59 zł (49 zł dla klientów T-Mobile)

3 GB 36 m 1 zł
Plus 60 zł / 160 zł 4 GB / 41 GB 24 m 749 zł / 1 zł
Play 69 zł 5 GB 24 m / 36 m 299 zł / 1 zł
Orange

59 zł / 99 zł

59 zł / 99 zł

4 GB / 6 GB

4 GB / 6 GB

24 m

36 m

999 zł / 99 zł

649 zł / 1 zł

Jeżeli wraz z internetem chcielibyście także otrzymać nowy sprzęt wysokiej jakości: netbook, laptop lub tablet, to mamy ofertę, która może was zainteresować. W najtańszej ofercie z netbookiem na rynku dostaniecie abonament za jedyne 59 zł i netbooka za 1 zł. Jeżeli jesteście już klientami T-Mobile, opłaty miesięczne obniżymy wam o 10 zł.

Netbook jest wprost stworzony do tego, aby zabierać go wszędzie ze sobą. Jeżeli pojedzie z wami za granicę, nie zostaniecie pozbawieni internetu. Dzięki ofercie Wszędzie w sieci będziecie mieli możliwość kupienia pakietów danych dostosowanych do waszych potrzeb w danej chwili. Za 50 MB, które możecie wykorzystać w ciągu jednego dnia, zapłacicie 49 zł netto, za 500 MB do wykorzystania w tydzień – 79 zł netto, a za 1 GB – 149 zł netto. Pakiety sprawią, że koszty korzystania z internetu nie wymkną się wam spod kontroli, a po wakacjach nie będziecie spoglądać z uczuciem niedowierzania i rozczarowania na własny rachunek. 

Już wiecie, jaka jest nasza przewaga nad konkurencją:

 • Oferujemy internet bezprzewodowy, także z netbookami, laptopami i tabletami,
 • Każda taryfa zakłada możliwość kupienia modemu za 1 zł, nawet takiego, dzięki któremu można podpiąć do sieci do 5 urządzeń,
 • Wyjeżdżając do krajów UE, możecie kupić pakiety danych, które pozwolą wam cieszyć się internetem gdziekolwiek będziecie,
 • Mamy abonament już od 39 zł, a dla stałych klientów nawet za 29 zł,
 • Oferujemy największy zasięg szybkiego internetu w sieci UMTS, w tym także w miejscowościach wypoczynkowych, a w wybranych miastach prędkość sięga 21 Mb/s,
 • Posiadacze Blueconnect mogą korzystać z T-Mobile Hot Spot.

 

Internet przebojem zdobył nasze telefony komórkowe.

Blueconnect – internet w Polsce i za granicą - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

remik1976
08-04-2013 - 22:08:13
Haha...21 Mb/s niezła ściema. Tak na prawdę to w porywach transfer osiąga 1.5 Mb/s i jest to rzadkość. Mówi wam to wieloletni użytkownik, który nie może już się doczekać końca umowy.
  (0)
Odpowiedz
Przemox
19-07-2012 - 14:22:08
belbas1 musisz miec słaby zasięg. Sprawdź czy tamta antena w twojej okolicy jest do zasięgu EDGE czy HSDPA ponieważ najprawdopodobniej łączysz się na EDGE. Polecam ci kupic router do modemu 3G (kupisz w każdym komputerowym sklepie). Postaw router na oknie (najlepiej na piętrze) od routera możesz jeszcze odprowadzic przedłużacz USB i powiesic modem gdzieś wyżej. Ja zrobiłem tak jak jest opisane wyżej i internet mi ładnie śmiga.
  (0)
Odpowiedz
belbas1
05-07-2012 - 09:27:03
Być może Blueconnect jest wszędzie. Ja zaufałem i żałuję. W materiałach promocyjmych jest uzyty zwrot prędkość do 7.2MB . Użyte "do " to furtka dzieki której mogę smigać na moim necie z zawrotną prędkością nawet w porywach do 4,7 kB/s. Dzieki timobajlowi mam spokój ze znajomymi z komunikatorów głosowych . Dzieki Timobajlowi dowiaduje się ze cos jest ze mną nie tak bo wg. opini panów z biura obsługi i techników mój net jest ok. Kupiłem Blueconnecta razem z laptopem, wiec tłumaczenie ze to może być wina mojego sprzętu jakos do mnie nie trafia. Bo myślałem że firma w trosce o swoje dobre imie dostarczy sprzet w jakiejś super konfiguracji. nie przemawia do mnie argument że mieszkam w w tej 4% strefie Polski nieobjetej zasiegiem gdyż z okien mojego domu widzę nadajniki(500 metrów). Pomóżcie jak rozwiazać ten problem. do tej pory byłem zadowolonym długoletnim klientem...pozostaje wytrzymać jeszcze 33 miesiace tyle czasu powinno wystarczyć na pozbycie sie tego obrzydliwego nałogu bycia internautą. Timobajl pomaga mi w tym z całego serca
  (0)
Odpowiedz
steel
20-07-2011 - 09:57:03
Witam, posiadam blueconnect od prawie roku. Korzystam z niego wtedy gdy jestem po za domem bo w zasadzie tylko po to jest mi potrzebny ale do rzeczy. Otóż w miejscu gdzie korzystam z mobilnego internetu obecnej sieci T-mobile jest zasięg tylko w technologi GPRS i EDGE - przed zakupem sprawdziłem jak działa tam internet. Ocena dostateczna. Zasięg na wskaźniku antenowym 2 kreski to około 30%. Sygnał na tyle możliwy ze bez zarzutu pozwala na pracę w sieci. Ale praca w sieci jest ograniczona czasowo internet pojawia si o określonej godzinie między 19 - 20 a zanika o 7 rano. W ciągu dnia nie ma możliwości korzystać z sieci, pomimo takiego samego sygnału. Powiem więcej, uważam że to celowe działanie operatora sieci i po prostu wyłącza sieć internetową albo ja w takim stopniu ogranicza na korzyść - nie wiem lepszych połączeń telefonicznych lub internetowych w innych okolicach bardziej zaludnionych ( takie moje odczucie) Czekam na logiczne i konstruktywne wytłumaczenie tego zjawiska.
  (0)
Odpowiedz
jurek47
10-06-2011 - 19:58:45
Interesujaca strona T-mobile.pl,testuje i jednoczesnie sprawdzam ta usluge od 2011-03-17 Wiela czasu wymaga poznanie sciezki SMS- ow,i ich odpowiednie wykorzystanie z nowym nr.tel. Pozdrawiam optymistycznie.
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pakiety internetowe pozwolą Ci korzystać z sieci na swoim smartfonie, tablecie i laptopie za granicą bez obaw o koszty!

Teraz nie musisz rozstawać się z Internetem w swoim smartfonie lub tablecie nawet za granicą. Możesz z łatwością zaplanować trasę, sprawdzić dostępne hotele i skontaktować się ze znajomymi. Do Twojej dyspozycji są pakiety ważne dzień, 3 dni i cały tydzień. Z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb.

 Poniżej znajdziecie tabelę, która prezentuje rodzaje pakietów Travel & Surf.

Internet w smartfonie lub tablecie

  Liczba MB Ważność pakietu

Cena z VAT

Travel & Surf - dzień 4MB 4 MB 1 dzień

9,00 zł

Travel & Surf - 3 dni 20MB 20 MB 3 dni

19,00 zł

Travel & Surf - tydzień 500MB plus 500 MB 1 tydzień

99,00 zł

 
 Po wykorzystaniu limitu dostępnego w ramach powyższych pakietów następuje:
 • w pakiecie tygodniowym: zmniejszenie prędkości transmisji danych do 16 kbit/s do końca ważności pakietu, a następnie powrót do naliczania standardowego zgodnego z cennikiem taryfy.
 • w pozostałych pakietach: blokada transmisji do końca ważności pakietu, a następnie powrót do naliczania standardowego zgodnego z cennikiem taryfy.
 

Internet w laptopie

  Liczba MB

Ważność pakietu

Cena  z VAT

Travel & Surf - dzień 50MB

50 MB 1 dzień 60,27 zł

Travel & Surf - tydzień 500MB

500 MB 1 tydzień 97,17 zł

Travel & Surf - tydzień 1GB

1 GB 1 tydzień 183,27 zł
 
Po wykorzystaniu limitu dostępnego w ramach pakietów dostępnych dla klientów blueconnect następuje blokada transmisji do końca ważności pakietu, a następnie powrót do naliczania standardowego zgodnego z cennikiem taryfy.

Pakiety można wykorzystać w krajach strefy roamingowej 1A: Austria, Azory, Belgia, Cypr, Chorwacja - od 1. lipca 2013 r., Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Norwegia, Niemcy, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie.. Strefa 1A, i pozostałe zagraniczne, jest opisana tutaj.

Szczegółowe informacje na temat pakietów Travel & Surf znajdują się w regulaminach usług.

Jak zamówić pakiet Travel & Surf?

Usługa

Wiadomość SMS na nr 80818 o treści:

w smartfonie i tablecie

Travel & Surf - dzień 4MB

W4

Travel & Surf - 3 dni 20MB

W20

Travel & Surf - tydzień 500MB

W500P

w laptopie

Travel & Surf - dzień 50MB

W50

Travel & Surf - tydzień 500MB

W500

Travel & Surf - 1GB

W1

Travel & Surf - Internet za granicą! - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Zdenerwowany
04-07-2014 - 05:51:24
Bez obaw o koszty tak? 500 MB z śmiesznym okresem ważności za 100zł (!)? Ja rozumiem ze nic za darmo itd. ale to już jest przesada...
  (0)
Odpowiedz
Rozśmieszona
30-04-2014 - 07:13:53
Matko, jesteśmy w UE już 10 lat a nic się w tym kraju nie zmienia. Po co macie w ofercie smartfony kiedy nie można z nich w pełni korzystać wszędzie? Za tak małą transmisję tyle pieniędzy. 20 MB nie starcza na nic!
  (0)
Odpowiedz
Rozczarowany
31-07-2013 - 17:09:24
Bez limitu - z limtem jak widac jakies marne pakiety kilku mega dajecie, bez obaw o koszty - jakich obaw? jak widac wyraznie trzeba placic, a pakiet marnych danych szybko sie wykonczy i wracamy do niespodzianek.. ceny tez niskimi nie sa, wiec lepiej po prostu wylaczyc telefon
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Polska gra mobilna pod tytułem Zombie Defense zanotowała ponad milion pobrań z wirtualnego sklepiku Google Play. Na czym polega jej fenomen?

Zombie Defense to wyjątkowo prosta gra z gatunku tower defence, stworzona przez krakowskie studio deweloperskie Yakumama, zajmujące się produkcją gier na smartfony i tablety. Jej twórcy sami przyznają, że stworzyli ją niejako w ramach eksperymentu, pracując nad nią po godzinach. Nie przeszkodziło jej to jednak w odniesieniu olbrzymiego sukcesu wśród użytkowników Androida. Zombie Defense zostało pobrane z Google Play już ponad milion razy!

Gra jest dystrybuowana w modelu free-to-play, co oznacza, że pobrać możemy ją za darmo, a płacąc prawdziwymi pieniędzmi możemy wykupić sobie rozmaite ulepszenia, które nie są konieczne do czerpania zabawy z grą, lecz po prostu przyspieszają czyniony progres. I to właśnie m.in. odpowiednie wyważenie systemu mikropłatności oraz dobre dostosowanie gry do specyfiki smartfonów i tabletów przyczyniło się do jej sukcesu. Poza tym jest po prostu dobra i pełnymi garściami czerpie inspirację z popularnego na rynku mobilnym gatunku tower defence.

W skrócie: Zombie Defense to gra strategiczna, osadzona w postapokaliptycznym świecie. Gracz przejmuje w niej kontrolę nad oddziałem i bierze udział w różnorodnych misjach, które w głównej mierze polegają na odpieraniu ataków dużych grup zombiaków. W międzyczasie inwestuje się tu w lepszą broń i dodatkowe umiejętności. Zombie Defense czeka na Was za darmo w Google Play.

Zombie Defense

Zombie Defense - wielki sukces polskiej gry! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się