Trendy

24.10.2014
Samsung Galaxy S4: co powinien mieć nowoczesny smartfon

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Współczesny smartfon to urządzenie, które oferuje nie tylko możliwość dzwonienia, przeglądania internetu, czy słuchania muzyki. Niektóre z zastosowanych rozwiązań, mogą was naprawdę zaskoczyć. Przyjrzymy się im na przykładzie Samsunga Galaxy S4.

Sterowanie poprzez gesty to dzisiaj rzeczywistość, a nie science-fiction. Samsung Galaxy S4 pozawala obsługiwać telefon bez dotykania ekranu. Poprzez odpowiednie ruchy ręką nad ekranem możemy przewijać zawartość stron internetowych czy galerii zdjęć, a nawet odebrać połączenie telefoniczne. Możemy też podejrzeć powiadomienia - gdy telefon leży płasko wystarczy przejechać pionowo ręką nad ekranem. Korzystanie z funkcji przechodzenia do następnej i poprzedniej strony w przeglądarce? Wystarczy obrócić dłoń bokiem i przesuwać odpowiednio w lewo i prawo nad ekranem. Czy to wygodniejsze niż obsługa telefonu przez ekran? Nie zawsze, ale niektóre z tych funkcji mogą się przydać.

Smartfon Samsunga wie, czy na niego patrzymy i... robi z tego użytek. Jeśli odwrócimy wzrok od ekranu, przestanie on być podświetlany. Za pomocą ruchu gałek oczu możemy również przewijać strony internetowe czy tekst w aplikacji pocztowej; możemy też po prostu ruszać głową w górę i odpowiednio w dół. 

Samsung Galaxy S4 został wyposażony w nadajnik podczerwieni i aplikację WatchON, która zamienia smartfon w nowoczesnego pilota do sterowania naszym zestawem TV. Samsung przygotował sporą bazę obsługiwanych telewizorów i wcale nie muszą być produktem koreańskiej marki. Co ciekawe, aplikacja jest też w stanie działać jako przewodnik po aktualnie nadawanych programach (działa to w przypadku cyfrowej telewizji naziemnej).

5-calowy ekran Galaxy S4 oferuje nie tylko ogromną powierzchnie wyświetlania, co sprawia, że oglądanie filmów, teledysków z YouTube, granie w gry, czy przeglądanie stron internetowych są bardzo komfortowe. Oprócz powierzchni liczy się także, rozdzielczość i jak przystało na nowoczesny smartfon Galaxy S4 oferuje 1920 x 1080 pikseli. To tyle, albo więcej, niż wyświetla wasz telewizor. Daje to w sumie zawrotne 441 pikseli na cal, co oznacza, że tekst i ikony są bardzo gładkie i trudno będzie gołym okiem dostrzec piksele.

Dziś dobry aparat to nie tylko wiele megapikseli - w przypadku Galaxy S4 aż 13 - i dobra jakość samych zdjęć, ale też rozbudowane oprogramowanie, umożliwiające wykonywanie ciekawych fotografii i ich rozbudowaną edycję. S4 potrafi na przykład wykonywać zdjęcia w trybie Dual Shot, który robi jednocześnie fotografię przednim i tylnym aparatem. Efekt? Możemy uwiecznić ważne dla nas chwile, na przykład spotkanie ze znajomymi i umieścić również nas, wykonujących zdjęcie, na fotografii. To rozwiązuje po części popularny problem: osoba, która robi zdjęcie, nie może być na nim widoczna.

Funkcja Sound & Shot pozwala z kolei zapisywać notatki dźwiękowe podczas robienia zdjęć, dzięki czemu ważne dla nas chwile będą dodatkowo uzupełnione o dźwięk, na przykład szum morza, jeśli fotografujemy akurat zachód słońca...

Drama Shot to funkcja pozwalająca stworzyć kolaż kilku fotografii, co świetnie nadaje się do ukazywania ruchu na zdjęciu - chcemy pokazać jak nasz pupil skacze ze stołu? Zobaczymy kilka ujęć z jego ruchu na jednym zdjęciu. Galaxy S4 jest też w stanie rozpoznać miejsca i czas zrobienia naszych zdjęć, a następnie poszeregować je w albumy, upamiętniające ważne wydarzenia.

Galaxy S4 gwarantuje również dostęp do transmisji danych LTE. Dzięki temu możemy na przykład błyskawicznie wysyłać i pobierać zdjęcia oraz multimedia. Ponadto mamy nieograniczony transferem streaming wysokiej jakości muzyki w serwisie WiMP i 30 dni na wypróbowanie usługi za darmo.

Polecamy Wam nasze taryfy JUMP! 

Samsung Galaxy S4: co powinien mieć nowoczesny smartfon - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Andzia0004
21-12-2014 - 10:00:36
czy samsung galaxy s4 będzie dostępny w t-mobile za złotówkę ?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
21-12-2014 - 12:45:14
W obecnym cenniku nie da się go kupić za 1 zł, ale za 9 zł już można. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Podziel się