Trendy

05.08.2015
Śpimy z nimi i zabieramy do toalety. Smartfony

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Motorola zrobiła badanie wśród użytkowników smartfonów, aby sprawdzić, jakie związki emocjonalne mogą łączyć człowieka z telefonem. Też tak macie?

Badanie Motoroli objęło 7 tysięcy posiadaczy smartfonów z różnych krajów, niestety bez Polski, jednak można przypuszczać, że u nas jego wyniki wyglądałyby podobnie.

Średnio 60 proc. ankietowanych sypia ze swoimi smartfonami, ale nic w tym dziwnego, bo większości użytkownikom telefon komórkowy od dawna służy po prostu jako budzik.

No może przedstawione na grafice Motoroli pisuary nie sprzyjają korzystaniu jednocześnie ze smartfona, ale na siedząco można zagrać na telefonie w niejedną grę, porozmawiać na komunikatorze czy zaktualizować status na Facebooku.

Zdecydowanie mniej osób zabiera swój smartfon pod prysznic, bo do tego celu przydaje się jednak model odporny na wodę, jak chociażby flagowce Sony czy Samsung Galaxy S5.

Prawie 1 na 5 uczestników badania wolało w weekend zrezygnować z kontaktu ze spania czy prysznica niż z korzystania ze smartfona.

Ponad połowa osób w razie pożaru w pierwszej kolejności ratowałaby m.in. smartfon. Miejmy nadzieję, że nie byłby on ważniejszy od ludzi w takiej chwili.

Ale co najciekawsze wcale nie jesteśmy specjalnie szczęśliwi w relacji z naszym smartfonem. Średnio jedynie 39 proc. pytanych deklaruje zadowolenie z telefonu. Czy wina tkwi po stronie sprzętu i oprogramowania czy ich samych?

A może przyczyną naszego nieszczęścia jest to, że telefony po prostu przeszkadzają nam podczas ważnych spotkań i dzwonią wówczas, gdy jesteśmy w miejscach publicznych? Na to akurat jest prosty sposób: wyłączyć lub włączyć tryb cichy.

Zwierzamy się smartfonom i pytamy je o rzeczy, o które nigdy nie zapytalibyśmy nawet najlepszego przyjaciela. Czasem po prostu anonimowość jest dobra.

Na szczęście tylko 22 proc. badanych byłaby w stanie zrezygnować na weekend z igraszek z drugą połówką na rzecz korzystania ze smartfona. Miejmy nadzieję, że liczba ta nie będzie rosnąć.

Fot.: Motorola, Fotolia

Śpimy z nimi i zabieramy do toalety. Smartfony - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Podziel się