Nasze stacje bazowe są coraz bardziej ekologiczne. Głównie z tego powodu otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat "Zielona Marka".

Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator telekomunikacyjny, została uhonorowana certyfikatem "Zielona Marka". Tytuł ten jest przyznawany za promowanie i prowadzenie działań na rzecz środowiska naturalnego.

Z pewnością jedną z głównych przyczyn, dla których otrzymaliśmy certyfikat "Zielona Marka", jest ograniczanie zużycia energii elektrycznej zasilającej infrastrukturę oraz utrzymującej właściwą temperaturę naszych stacji bazowych.

"Tradycyjna" stacja bazowa sprzed kilku lat była konstrukcją ciężką i drogą, zużywającą ponad 2 880 kWh prądu na ogrzewanie i klimatyzacje. O tym, jak wielka była to liczba niech świadczy fakt, że przeciętna rodzina zużywa średnio kilkaset kWh miesięcznie. To się jednak zmieniło.
Obecnie budowane przez nas stacje są lżejsze konstrukcyjnie, co pozwala zaoszczędzić do 30% kosztów budowy. Stacje posiadają także energooszczędne wyposażenie i systemy klimatyzacji, co z kolei zaoszczędza aż 25% kosztów energii.

Nasza stacja bazowa.

Do bardziej ekologicznego działania naszych stacji bazowych staramy się wykorzystać środowisko naturalne. Dla tego też będziemy montować siłownie wiatrowe i panele fotowoltaiczne na naszych stacjach. Pierwsze 10 lokalizacji zostanie w ten sposób wyposażona do końca listopada. Moc montowanych turbin wiatrowych to ok. 3 kW, zaś paneli fotowoltaicznych - 600W. Liczymy więc, że turbiny wiatrowe, przy odpowiednich warunkach pogodowych, pokrywać będą do 100% energii, której nasza stacja bazowa potrzebować będzie do działania.

Certyfikat "Zielona Marka", który otrzymaliśmy jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce.

Energię w stacjach bazowych będziemy starać się oszczędzać także przez różne systemy chłodzenia. Wentylacja freecoolingowa i klimatyzator z funkcją grzania ograniczą zużycie energii o 20-40%.

Stacje bazowe bardzo eko! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Mamy w swoim posiadaniu mobilne stacje bazowe, które zapewniają zasięg oraz niezbędną pojemność sieci w każdym miejscu, a także ekologiczne samochody.

Stacje są niewielkie i nie trudno jest je przenosić z miejsca na miejsce, dzięki czemu mogą być postawione praktycznie wszędzie. Powoduje to, że takie ruchome wieże mają zastosowanie przede wszystkim w miejscach, gdzie jeszcze nie została wybudowana stacja bazowa. Możemy w ten sposób zapewnić wysoką jakość sieci dla naszych klientów w miejscach, takich jak np. place budowy dróg.
Nasze mobilne stacje bazowe zainstalowane mogą być również w miejscach, gdzie odbywają się imprezy masowe takie jak koncerty, festiwale, czy imprezy firmowe. W trakcie takich wydarzeń wielu użytkowników skupionych jest w jednym miejscu, a infrastruktura sieciowa, która na co dzień obsługuje znacznie mniejszą liczbę abonentów okazuje się niewystarczająca. Zamontowanie mobilnych stacji pozwala naszym klientom na swobodnie komunikować się ze sobą. Przeciążenie sieci czy pogorszenie jakości rozmów im nie grozi.

Przenośnie stacje bazowe przed naszą siedzibą.

Jesteśmy również w posiadaniu samochodów pomiarowych,  które dokonują pomiarów sieci. Dbamy również o środowisko. Nasza firma jest pierwszą z branży telekomunikacyjnej, która zakupiła samochody elektryczne Mitsubishi i-MiEV, które nie hałasują i nie emitują spalin. Samochody są wykorzystywane przez  pracowników do wykonywania codziennych obowiązków. Przy naszej siedzibie wybudowano dla nich specjalną stację ładowania pojazdów. Kolejna zostanie uruchomiona już wkrótce i będzie dostępna za darmo dla wszystkich klientów T-Mobile!

- Najnowocześniejsze technologie, będące jednocześnie przyjazne środowisku, stanowią jeden z priorytetów naszych działań. Naszą ambicją jest bycie firmą innowacyjną, przyjazną środowisku, liderem technologicznym i wzorem do naśladowania. Dobitnym potwierdzeniem naszych dotychczasowych działań jest przyznany nam Certyfikat Zielona Marka – powiedział Milan Zika, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Mitsubishi i-MiEV, nasz ekologiczny samochód.T-Mobile jest mobilne i coraz bardziej „eko” - opinie i komentarze (2)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

remik1976
09-11-2011 - 17:45:53
Potwierdzam to o czym pisze mój przedmówca, jakość usług mocno spadła po przejęciu Ery przez T-Mobile. Nie wiem czy jest sens pisania o tym, bo T-Mobile usuwa strony na których mówi się prawdę o ich usługach. Interesuje ich tylko, żeby klienta uwiązać lojalką i to wszystko. Nie odpowiadają nawet na maile w których ludzie domagają się, żeby otrzymywać to za co płacą. Bardzo nie ładnie postępujecie z ludźmi dzięki którym funkcjonuje ta nieszczęsna sieć. Nie mogę już się doczekać kiedy skończy mi się umowa i będę mógł przejść do sieci w której szanuje się klienta.
  (0)
Odpowiedz
pabloksc
20-10-2011 - 14:39:21
Mimo, że reklamujecie HD jakość rozmów i możliwość ich nawiązywania spadła po przejęciu Ery przez T-Mobile. To nie tylko moje odczucie, wiele osób ma tego typu problem i zauważyło ten fakt.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W ramach ogólnopolskiego projektu wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej sieć T-Mobile zmodernizowała już ponad 2000 stacji bazowych, zastępując dotychczasowe urządzenia najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Do tej pory prace modernizacyjne zostały zakończone, m.in. w Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Malborku, Zielonej Górze, Sanoku, Bielsko-Białej czy Lesznie, Przemyślu, Rzeszowie czy Lesznie.

Do największych zalet zmodernizowanej sieci, którą T-Mobile sukcesywnie uruchamia na terenie kolejnych miejscowości, należą dużo lepszy zasięg, a co za tym idzie – jakość połączeń, a przede wszystkim znacznie szybszy Internet mobilny. Nowa infrastruktura pozwala na oferowanie usług transmisji danych w technologii HSPA+ dual carrier. Testy prowadzone w zmodernizowanych klastrach wskazują, że średnie prędkości przesyłu danych wzrosły nawet kilkukrotnie, przy jednoczesnym wzroście liczby przesyłanych danych przez użytkowników.
 
Obecnie prace modernizacyjne trwają, m.in.,  w Olsztynie, Lublinie, Ostródzie, Elblągu, Tarnowie, Tarnobrzegu, Sandomierzu, Polkowicach czy Iławie. 
W najbliższych dniach rozpoczną się w: Puławach, Dęblinie, Legnicy, Zambrowie, Żarach, Żaganiu i Kwidzyniu.

Wszystkie trwające aktualnie prace T-Mobile zakończy przed Świętami Bożego Narodzenia, aby nie generować w okresie świątecznym utrudnień w korzystaniu z sieci. Zakończenie całego projektu planowane jest w 2014 roku.

T-Mobile ma już 2000 najnowocześniejszych stacji bazowych w Polsce - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

PTC, operator sieci T-Mobile zakończył prace nad wymianą stacji bazowych na terenie Szczecina. Dzięki nim użytkownicy mogą korzystać z nieporównywalnie większego zasięgu sieci, szybszego Internetu mobilnego i wyższej jakości połączeń telefonicznych. Rozwiązania technologiczne, które udostępniono w wyniku modernizacji są najnowocześniejsze w skali całej Europy. Szczecin jest pierwszym dużym miastem, na terenie którego nowa sieć została oddana do użytkowania.

Podczas spotkania Panowie Krzystek i Rakowski uzgodnili, że PTC nieodpłatnie przygotuje i udostępni mieszkańcom dostęp do darmowej sieci Wi-Fi w okolicy ul. Wałów Chrobrego. Prezydent Miasta zadeklarował udostępnienie na ten cel niezbędnych pomieszczeń.

Dzięki modernizacji doszło do znacznej poprawy zasięgu i jakości sieci 3G w mieście i na jego obrzeżach. Średni poziom pokrycia siecią 3G w budynkach w Szczecinie wzrósł o ponad 20 punktów procentowych i wynosi od ponad 60% do 90 % powierzchni w zależności od części miasta. Przy okazji prowadzonych prac poprawiony został również zasięg sieci GSM, który w chwili obecnej pokrywa blisko 100% powierzchni miasta.  

Oprócz wymiany infrastruktury przeprowadzona została pełna optymalizacja działania sieci, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost komfortu korzystania z usług telefonii mobilnej i Internetu. Testy przeprowadzone z użyciem specjalistycznego samochodu, pozwalające zbadać jakość i szybkość działania mobilnego Internetu  wykazały ponad 50% przyspieszenie czasu otrzymania odpowiedzi przez urządzenia na zapytanie np. o otwarcie strony Internetowej. W wyniku wszystkich przeprowadzonych prac średnie prędkości transmisji danych na trenie Szczecina wzrosły ponad trzykrotnie, osiągając wartości od 12 do 14 Mbps.

Stosowane przez PTC rozwiązania są nie tylko najnowocześniejszymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, ale również są energooszczędne i proekologiczne. T-Mobile wykorzystuje tzw. inteligentne BTSy, które w zależności od aktualnego obciążenia wyłączają automatycznie niewykorzystywane sektory zużywając w ten sposób mniej energii. Ponadto stacje bazowe wykorzystują szereg proekologicznych rozwiązań takich, jak np. system do wentylacji konstrukcji wiatrem lub ogrzewania energią cieplną z ziemi. Dzięki temu zużycie energii zostaje ograniczone o 20-40%.

Zakończenie prac modernizacyjnych na terenie Szczecina i okolic zbiegło się w czasie z wizytą Prezesa Polskiej Telefonii Cyfrowej Miroslava Rakowskiego, który w czasie spotkania przekazał na ręce Prezydenta Miasta Szczecina – Piotra Krzystka, Certyfikat Jakości Sieci. Podczas spotkania Panowie Krzystek i Rakowski uzgodnili, że PTC nieodpłatnie przygotuje i udostępni mieszkańcom dostęp do darmowej sieci Wi-Fi w okolicy ul. Wałów Chrobrego. Prezydent Miasta zadeklarował udostępnienie na ten cel niezbędnych pomieszczeń.

Prace przeprowadzone w Szczecinie są elementem ogólnokrajowego projektu modernizacji sieci prowadzonego dla T-Mobile przez spółkę NetWorkS! Oprócz Szczecina prace zostały zakończone również w innych miastach regionu: Świnoujściu i Międzyzdrojach. Wkrótce nowa sieć będzie w pełni dostępna  na terenie Stargardu Szczecińskiego, Polic, Goleniowa i Gryfina. Za kończenie wymiany sieci na terenie całego kraju planowane jest na 2014 rok.

T-Mobile uruchomił w Szczecinie najnowocześniejszą sieć w Europie - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Instalator
22-03-2014 - 08:05:38
Sieć T-Mobile Polska modernizuje wspólnie z ORANGE więc Ci dwaj operatorzy mają ten sam sprzęt, te same technologie oraz te same lokalizacje. Działania proekologiczne operatora mają tylko i wyłącznie na celu obniżenia własnych kosztów utrzymania obiektów. Nie mają wpływu na działanie i jakość sieć dla użytkowników. Dodatkowo w artykule nie zostało napisane co to za technologia, jakie pasma obejmuje i kto z niej może korzystać.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się