Kto z nas lubi chodzić do lekarza, siedzieć w poczekalni czy czekać na wykonanie zleconych badań? Już wkrótce może się to zmienić. Odpowiedzią będzie Telemedycyna. Z przyjemnością prezentujemy kolejny wertykał Biura Rozwoju Biznesu i Współpracy z Partnerami.

Jak to działa?
Jednym z jej obszarów jest monitoring parametrów życiowych pacjenta na odległość (np. w domu) z centrum medycznego, w którym znajduje się kadra lekarska. Rozwiązanie to łączyć będzie komfort z wysokiej jakości usługą medyczną, przy znacznym obniżeniu kosztów. Obecnie nasza firma realizuje projekt telemedyczny dotyczący telekardiologii. Jak będzie to działać? Pacjent, który wykupi abonament i zdecyduje się na korzystanie z usługi T-Mobile, otrzyma proste urządzenie do mierzenia pracy serca, tzw. monitoring EKG. Aparat ten zawiera wbudowany terminal z kartą SIM, który trzeba będzie przyłożyć na kilkanaście sekund do klatki piersiowej, aby otrzymać obraz pracy serca w czasie rzeczywistym.

Przykładowe urządzenia do pomiaru EKG  

Pacjent będzie miał możliwość kontaktu ze swoim lekarzem, rozwiania wątpliwości czy porady w kwestiach związanych z wcześniejszym leczeniem i rozmowy na temat konieczności tradycyjnej konsultacji – bez tracenia czasu na wizytę, dojazd do przychodni czy szpitala. Chciałabym podkreślić, że wszystko wskazuje na pozytywny kierunek zmian, o czym świadczą m.in. deklaracje NFZ w sprawie kontraktowania usług telemedycznych czy ogłaszane projekty unijne – zapewnia Jolanta Świątek-Kozłowska.

Urządzenie natychmiast wyśle wynik do centrum telemedycznego. Następnie wszystkie wyniki będą analizowane przez kardiologa lub wyspecjalizowaną pielęgniarkę kardiologiczną. Jeśli wynik jest prawidłowy, pacjent otrzyma krótki komunikat zapewniający go o prawidłowej pracy serca.  Natomiast w przypadku niepokojącego wyniku, w zależności od stopnia nieprawidłowości – lekarz pilnie skontaktuje się telefonicznie z pacjentem i w wyniku konsultacji podejmie decyzję dotyczącą np. konieczności powtórzenia pomiarów lub wizyty u lekarza. Jeżeli wyniki zostały zakwalifikowane do tzw. grupy czerwonej, wskazuje to na bezpośrednie zagrożenie życia. Centrum telemedyczne poinformuje wtedy pogotowie ratunkowe, zlecając wysłanie karetki. Jednocześnie w spokojny i delikatny sposób poinformuje pacjenta, by był przygotowany na podróż do szpitala. W przypadku zawału pacjent będzie miał około godziny na dotarcie do szpitala i interwencję lekarzy mającą na celu uratowanie życia. – Obecnie na polskim rynku nie ma takiego rozwiązania na masową skalę. Chcemy wprowadzić je jako pierwsza firma telekomunikacyjna – mówi Jolanta Świątek-Kozłowska, Business Development Manager, odpowiedzialna za Sektor Zdrowia w Biurze Rozwoju Biznesu i Współpracy z Partnerami.
Przygotowujemy wiele ciekawych rozwiązań, których sukces zależy przede wszystkim od potrzeb pacjentów i ich satysfakcji z usług medycznych w obecnie dostępnym modelu.  Chorobom serca towarzyszą często także inne schorzenia, jak np. cukrzyca, choroby nerek, nadciśnienie. Planujemy zatem wdrożenie również teleglukometru czy urządzenia łączącego funkcje ciśnieniomierza, badania EKG i KTG, które z pewnością docenią kobiety spodziewające się dziecka – wymienia prof. Jolanta Świątek-Kozłowska.

Aplikacja na tablety

Niektóre z pomysłów będą miały na celu nie tylko ochronę zdrowia, ale również poprawę jakości życia ludzi starszych, samotnych lub niepełnosprawnych. Jednym z tych rozwiązań będzie specjalna aplikacja dostępna na tabletach. Za jej pośrednictwem możemy skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia medycznej wideokonsultacji. – Niestety, obecne polskie prawo nie umożliwia diagnozowania pacjentów na odległość. Podobna sytuacja jest w przypadku chęci otrzymania e-recepty. Pacjent będzie miał jednak możliwość kontaktu ze swoim lekarzem, rozwiania wątpliwości czy porady w kwestiach związanych z wcześniejszym leczeniem i rozmowy na temat konieczności tradycyjnej konsultacji – bez tracenia czasu na wizytę, dojazd do przychodni czy szpitala. Chciałabym podkreślić, że wszystko wskazuje na pozytywny kierunek zmian, o czym świadczą m.in. deklaracje NFZ w sprawie kontraktowania usług telemedycznych czy ogłaszane projekty unijne – zapewnia Jolanta Świątek-Kozłowska.

Opracowywana obecnie aplikacja dostępna na tablety ułatwi również kontakt z rodziną. Zapewni ona komfort członkom rodziny, którzy mieszkają daleko i nie mogą codziennie odwiedzać swoich bliskich, jak również wypełni pewną pustkę osób starszych i samotnych. W łatwy sposób można przeprowadzić wideorozmowę – wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji. Cała aplikacja będzie niezwykle prosta i intuicyjna. Nie będzie wymagać dobrej znajomości technik komputerowych. Tablet, na którym będzie zainstalowana, może być stale włączony i umieszczony na specjalnej podstawce – dzięki temu szybko i łatwo można go uaktywnić. Do tabletu można również podłączyć aparat do mierzenia ciśnienia, a aplikacja będzie przechowywała wyniki pomiarów.

Przykładowe urządzenia do pomiaru EKG

To dopiero początek

Wymienione wcześniej rozwiązania to jedynie wycinek przygotowywanego portfolio usług i produktów medycznych, and którymi pracujemy.

Obecnie dostosowujemy urządzenie, które jest stosowane już przez armię amerykańską. Wyglądem przypomina duży zegarek i jest wyposażone w nadajnik GPS oraz żyroskop. GPS, który został wbudowany z myślą o osobach cierpiących na chorobę Alzheimera, ułatwi ich lokalizację w przypadku zaginięcia. Z kolei żyroskop pozwali ustalić pozycję danej osoby wraz ze wskazaniem ewentualnego ataku epileptycznego. Urządzenie będzie wyposażone również w specjalną funkcję umożliwiającą zaalarmowanie centrum telemedycznego. Klienci w ramach abonamentu otrzymają zarówno usługę monitorowania, jak i specjalistyczne urządzenia.

Telemedycyna to optymalna oferta zarówno dla pacjentów borykających się m.in. z problemami obecnej służby zdrowia, jak i tych wynikających z miejsca zamieszkania czy polskiego systemu opieki zdrowotnej. – Dzięki zaproponowanym przez nas rozwiązaniom będzie można obniżyć koszt hospitalizacji nawet o 80-90 proc. Pacjenci wypisywani po zabiegach będą mieli dostęp do badań  oraz zapewnioną opiekę lekarską, co było dotychczas  niemożliwe. Z tego powodu wystąpiliśmy do Ministerstwa Nauki z prośbą o dofinansowanie naszego projektu, w ramach którego chcielibyśmy testować usługi telemedyczne. Pilot objąłby ok. 5000 osób i naszą intencją jest również przekonanie NFZ do częściowej refundacji usługi. W ten sposób stanie się ona jeszcze bardziej atrakcyjna i przede wszystkim nie będzie obciążeniem dla budżetu domowego, a zapewni  bezpieczeństwo –  podsumowuje Jolanta Świątek-Kozłowska.

Telemedycyna nadchodzi do nas wielkimi krokami. Nie możemy skorzystać z niej jeszcze dzisiaj, ale to z pewnością bardzo niedaleka przyszłość.

Telemedycyna – innowacje w ochronie zdrowia już niedługo! - opinie i komentarze (18)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Jajnek
11-06-2014 - 15:51:37
Też w sumie chciałbym wiedzieć czy wprowadzacie coś czy nie?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
11-06-2014 - 17:36:25
Witaj. Niestety nie mam możliwości podania konkretnej daty - jest skomplikowany koszyk usług, wymaga wielu testów, certyfikatów, pozwoleń itd. Jak tylko będą jakieś konkrety to pojawią sięna trendach. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
zainteresowany
16-03-2014 - 18:44:27
Czy "coś" w tym temacie drgnęło ? Rok temu T-Mobile zaanonsowało wprowadzenie usług telemedycznych, ale do dziś nie ma ich w Waszej ofercie. Kiedy planujecie sprzedaż usług ?
  (0)
Odpowiedz
Studentka
20-06-2013 - 22:25:11
Witam, czy jest możliwe odbycie dwutygodniowego stażu studenckiego w części T-mobile związanej właśnie z telemedycyną?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
21-06-2013 - 14:30:20
Studentko, wszystkie informacje na temat praktyk studenckich znajdziesz tutaj: http://www.t-mobile.pl/pl/strona_korporacyjna/kariera/pr_praktyk_stud Powodzenia!
  (0)
Odpowiedz
dagmarchen
19-06-2013 - 13:56:06
od kiedy te usługi będą w sprzedaży?
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
19-06-2013 - 14:16:28
dagmarchen, nie potrafimy odpowiedzieć na Twoje pytanie. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
kamil
08-05-2013 - 13:38:00
Zaznaczmy, że zgodnie z przepisami prawa sprzedaż urządzenia do badania EKG może być zrealizowana tylko na wniosek lekarza !
  (2)
Odpowiedz
Lekarz
28-03-2013 - 21:17:29
To świetny krok, że duży operator komórkowy zabiera się za obszar telemedycyny. Sam od kilku lat używam CERTYFIKOWANYCH aparatów teleEKG, które kiedyś transmitowały badania przez dołączony telefon komórkowy, a teraz mam już urządzenia, w których moi pacjenci nie muszą dołączać telefonu, bo karta SIM jest już w aparatach. Dla nie zorientowanych, na stronie producenta widnieje certyfikat na urządzenia medyczne "CERTYFIKAT ZGODNOŚCI CE w obszarze: Projektowanie, wytwarzanie i kontrola końcowa następujących wyrobów medycznych: aparaty monitoringu kardiologicznego teleEKG". Osobiście mam pozytywne doświadczenie z teleEKG i cieszę się, że rynek telemedycyny zaczyna się obudzić - bo oszczędzamy na takim systemie nie tylko my lekarze ale także nasi pacjenci. Życzę dla T-MOBILE wiele dobrego - SUKCESÓW !
  (2)
Odpowiedz
nie_wazne_kto
26-03-2013 - 17:21:36
Najnowsze rozwiązania telemedyczne pozwalają na diagnostykę i wspomagają rehabilitację, a jednocześnie dramatycznie redukują koszty leczenia i np. tejże rehabilitacji. Zakres możliwego zastosowania w praktyce obejmuje wszystkie choroby chroniczne i cywilizacyjne, a także szereg bardzo wiele innych. Jakość sprzętu jest oczywiście bardzo ważnym elementem, ale w tym zakresie zapewne nie będzie to decyzja sprzedawców T-Mobile, ale lekarza specjalisty, a on już najlepiej wie co jest właściwe dla pacjenta. Może zabrzmi to jak herezja, ale w niektórych przypadkach (!!!) także niecertyfikatowy sprzęt "typu teleEkg" też może byc zalecany pacjentom np. takim którzy bardziej są panikarzami niż rzeczywiście chorymi wymagającymi wykonania dokładnych badań - jest to dla nich jak placebo... Oczywiście jest dużo najwyższej klasy sprzętu medycznego który można stosować w telemedycynie (i do tego dedykowanych), ale nie zawsze jest to konieczne, zalecane lub po prostu może być zbyt drogie dla zastosowań indywidualnych niewykluczając jednak np. stosowania ich w małych przychodniach czy tez np. przez pielegniarki środowiskowe, położne itp. itd. Zawsze znajda się malkontenci którzy chcieli by mieć np. tomograf w domu; proszę się tym jednak nie przejmować. Gratulacje, że wreszcie "coś" ruszyło z miejsca. Dobrze, że telemedycyna startuje duży podmiot którego nikt nie zmiecie z powierzchni ziemi dlatego, że .. redukuje koszty leczenia i zwiększa jego efektywność. Pełen szacun !
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
27-03-2013 - 08:56:47
nie_wazne_kto, dziękujemy za Twój głos w dyskusji na temat telemedycyny. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
Prawnik
25-03-2013 - 12:41:03
Drogi Pani/Panie niePrawnik, chcąc pozostać w merytorycznej dyskusji, pozwolę sobie nie skomentować formy Pani / Pana wpisu. Zgodnie z Art 2.1, punkt 39a Ustawy o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2010 nr 107 poz. 679) wyrób medyczny to narzędzie, przyrząd, urządzenie, oprogramowanie, materiał lub inny artykuł, stosowany samodzielnie lub w połączeniu, w tym z oprogramowaniem przeznaczonym przez jego wytwórcę do używania specjalnie w celach diagnostycznych lub terapeutycznych i niezbędnym do jego właściwego stosowania, przeznaczony przez wytwórcę do stosowania u ludzi w celu diagnozowania, zapobiegania, monitorowania, leczenia lub łagodzenia przebiegu choroby (…). Na podstawie Art. 20. 1. Ustawy wyroby medyczne klasyfikuje się do klasy I, IIa, IIb albo III, uwzględniając ryzyko związane ze stosowaniem wyrobów. Według reguły 10 z Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych z 5 listopada 2010 aktywne wyroby medyczne do diagnostyki zalicza się do klasy IIa, jeżeli są przeznaczone do umożliwiania bezpośredniego diagnozowania lub monitorowania życiowych procesów fizjologicznych. W związku z powyższym niczego nie musi sobie Pani / Pan wyobrażać. Prawo jest jednoznaczne: urządzenia do rejestracji EKG nie są klasy I, o czym wie każdy, kto ma cokolwiek do czynienia z rynkiem sprzętu medycznego w UE.
  (4)
Odpowiedz
RedakcjaT-Mobile-Trendy
25-03-2013 - 12:28:55
Witajcie! Bardzo dziękujemy za cenne uwagi. Jednocześnie informujemy, że użyte zdjęcie zostało wykorzystane poglądowo, jako uzupełnienie artykułu i nie stanowi odzwierciedlenia naszej oferty. Dodatkowo zapewniamy, że wszystkie produkty i usługi oferowane przez T-Mobile spełniają wymagane prawem standardy. Przed zaproponowaniem Klientom T-Mobile oferty telemedycznej, szczególna uwagę zwrócimy na bezpieczeństwo Klientów, wynikające z zastosowania prawa medycznego w zakresie jakości świadczonej usługi. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz
niePrawnik
24-03-2013 - 19:25:22
Panie Prawnik! Ma Pan rację ale nikt tymi urządzeniami nie stawia diagnozy tylko monitoruje pacjenta. Nie wyobrażam sobie, żeby po przyjeździe karetki personel nie wykonał badania za pomocą urządzenia zarejestrowanego jako wyrób medyczny w Polsce w klasie IIa. Czyżby pracował Pan w Orange i jak jakieś dziecko neostrady trolował dyskusję?
  (2)
Odpowiedz
Prawnik
22-03-2013 - 10:37:00
Myślę, że najpierw należałoby zadbać o certyfikaty medyczne dla urządzeń ProPlus, które Państwo (jak rozumiem patrząc na zdjęcia) zamierzacie oferować. Wyroby medyczne do monitorowania i diagnostyki krytycznych parametrów życiowych pacjenta (jak na przykład sygnału EKG) należą zgodnie ze stosownymi dokumentami meddev wynikającymi z 93/42/EWG do klasy II wyrobów medycznych i wymagają spełnienia przez producenta (bardzo restrykcyjnych) szczegółowych norm zharmonizowanych, potwierdzonego notyfikowaną certyfikacji zewnętrzną. Firma ProPlus, jak otwarcie przyznaje na swojej stronie, takich certyfikatów nie posiada, niezgodnie z obowiązującym ustawodawstwem klasyfikując swoje wyroby jako klasę I, nie wymaga która zewnętrznych audytów dla potwierdzenia deklaracji zgodności przedmiotowego wyrobu. Innymi słowy, użytkowanie tych produktów jako wyrobów medycznych do analizy sygnału elektrycznego mięśnia sercowego jest niezgodne z obowiązującym prawem: zarówno unijnym jak i krajowym.
  (6)
Odpowiedz
eLeMeNt zYcIa
20-03-2013 - 20:20:30
Zgadzam się z Pawłem. i też trzymam kciuki za sukces przy tego typu rozwiązaniach... Gratuluje pomysłu...
  (0)
Odpowiedz
paweł
16-03-2013 - 11:26:02
Rewelacja!!! Uwielbiam tego typu rozwiązania które przyśpieszają, zmiejszają koszty a przede wszystkim ułatwiają a może i czasami ratują życie pacjentom. Sam od kilku lat zajmuje się sprzedażą i wprowadzaniem na rynek "dużego" sprzętu medycznego dedykowanego na bloki operacyjne. W przeciągu dwóch ostatnich lat kilka wiodących polskich placówek medycznych zakupiło wyposażenie o którym mówię, które podobnie jak opisane rozwiązanie przyśpiesza, ułatwia pracę personelowi medycznemu a przede wszystkim jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjentów. Kocham tego typu nowinki, z przyjemnością obseruwuję jak ten obszar rynku się rozwija i trzymam kciuki za upowszechnienie opisanych rozwiązań. Trzeba jednak dodać, że podobne rozwiązanie (jednej z niemieckich firm) jest już dostępne na rynku polskim. Oczywiście stosowane jest tylko w tzw. lecznictwie zamkniętym. Mam tutaj na myśli m.in. podgląd on-line i transmisję danych monitorowanych pacjentów z karetek pogotowia-tego typu rozwiązanie już funkcjonuje i oczywiście jak to zwykle bywa - początkowo było wykorzystywane przez wojsko amerykańskie i bundeswehre :) Niemniej jednak rozwiązania które oferuje T-Mobile z pewnością mają szansę zrewolucjonizować rynek a nade wszystko pomóc pacjentom. Jeszcze raz podkreślam, że wg mnie jest to kapitalne i trzymam kciuki za sukces:)
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
16-03-2013 - 17:00:34
paweł, bardzo dziękujemy. Postaramy się również przybliżać tego typu rozwiązania w naszym serwisie. Pozdrawiamy!
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Motorola GLEAM+ to telefon z klapką, który jest smuklejszy od swojego poprzednika. Już niedługo nowy model znajdzie się w naszej ofercie abonamentowej i Mix na liczbę doładowań.

Motorola GLEAM+

 • Piękna i elegancka klapka w najlepszej cenie
 • Proste menu, wygodne przyciski i duży czytelny ekran
 • Wbudowane radio FM i odtwarzacz MP3 dla stałego dostępu do rozrywki
 • Aparat i kamera do dzielenia się wspomnieniami z najbliższymi

Motorola GLEAM + to 13.5 milimetrowy idealnie leżący w dłoni telefon, który dzięki połączeniu elegancji i klasycznego stylu sprawi, że bez najmniejszego problemu wyróżnisz się z tłumu. Dzięki połączeniu intuicyjnego w obsłudze interfejsu z jasnym i wyraźnym wyświetlaczem, Motorola GLEAM+ to telefon bardzo prosty w obsłudze. Nowoczesny wyświetlacz LED i oryginalny system powiadomień nie pozwolą przegapić żadnej wiadomości ani połączenia.

Motorola GLEAM+ to połączenie użyteczności i elegancji.

Telefon od Motoroli został wyposażony w aparat fotograficzny, umożliwiający robienie zdjęć i kręcenie filmów. Dodatkowo, wbudowana pamięć pomieści książkę telefoniczną oraz ważne dla Ciebie wiadomości tekstowe, z którymi nie chcesz się rozstawać. Ponad to, wyszukiwarka internetowa jest jeszcze szybsza niż w poprzednim modelu. Nie zapomniano również o muzyce. Możesz skorzystać z radia FM oraz łatwego w obsłudze odtwarzacza MP3, który odtwarza również piosenki z karty micro SD.

W naszej galerii (znajdującej się na dole strony) znajdziecie zdjęcia przedstawiające Motorolę GLEAM+ w oby kolorach - białym i grafitowym.

Oferta z gwarancją najniższej ceny telefonu w T-Mobile

 

Rodzina 20

Rodzina 40 Rodzina 60 Rodzina 80 Rodzina 140

Abonament

39,9 zł 59,9 zł 79,9 zł 99,9 zł 139,9 zł

Motorola GLEAM+

1 zł 1 zł 1 zł 1 zł 1 zł

Dla Abonentów Mix Motorola GLEAM+ jest dostępna od 1 zł przy minimalnej kwocie doładowania 25 zl x 36 doładowań, a w ofercie "Przenieś numer" można otrzymać dodatkowo na 200 zł na start.

Tutaj możecie zapoznać się z wideo-recenzją i testem tego telefonu. Zapraszamy!

Motorola GLEAM+ w kolorze białym.

Specyfikacja Techniczna

 • Sieci: GSM 900/1800(WE) GPRS klasa 12
 • Wymiary: 107 x 52.5 x 13.5mm
 • Waga: 105g
 • Ekran: 2.8” WQVGA (400 x 240) 260K TFT CLI: 144 LEDS
 • Pamięć wewnętrzna : 50MB, obsługa kart micro SD do 16GB Poczta e-mail: POP3,IMAP4
 • Aparat: 2MP, stała ogniskowa, zoom cyfrowy
 • Audio: odtwarzacz MP3; Radio FM z RDS; AAC, AAC+, MP3, MIDI, AMR NB, AMR WB, WAV
 • Video: odtwarzanie 12FPS; nagrywanie 25FPS, .263, MPEG4
 • Dodatki: budzik
 • Łączność: USB 2.0 (High Speed), Bluetooth® 2.1+EDR; micro-USB ładowanie i przesył danych 3.5mm wejście słuchawkowe
 • Przeglądarka internetowa: WAP 2.0
 • Bateria: 750 mAh
 • Wydajność baterii: Czas rozmów do 4 godz. 49 min., czas czuwania do 418 godz

Motorola Gleam+ już niedługo w T-Mobile! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Na całym świecie Deutsche Telekom szuka dobrych pomysłów w pięciu kategoriach: Connected Home, Usługi Komunikacyjne, Energia, Platforma Wirtualna i Usługi w Chmurze Obliczeniowej. Na przesłanie pomysłów osoby indywidualne, studenci, zespoły, startupy i pracownicy Deutsche Telekom oraz spółek zależnych mają czas do 31 marca.

Międzynarodowe jury wyłoni zwycięzcę po przeprowadzeniu skrupulatnej analizy pomysłu i obejrzeniu prezentacji przygotowanej przez autorów. Następnie zwycięski pomysł zostanie przekształcony w produkt lub prototyp wspólnie z ekspertami z Grupy Deutsche Telekom. Na opracowanie pomysłu firma przeznaczy środki szacowane na 500 tysięcy euro, w tym sprzęt komputerowy i oprogramowanie, dostęp do szerokiej infrastruktury operatora i uruchomienie światowych kanałów sprzedaży i marketingu. Trenerzy biznesu pomogą też w przygotowaniu konkretnego biznesplanu dla produktu. Osoby, które uplasują się na drugim i trzecim miejscu, również otrzymają wartościowe nagrody.

W Polsce jest mnóstwo błyskotliwych ludzi, którzy mają świetne pomysły, które możemy pomóc  realizować. Mamy nadzieję, że dzięki Konkursowi Innowacyjności dalej będziemy budować relacje ze  startupami i studentami.” – mówi Milan Zika

Konkurs został zainicjowany przez Laboratoria Innowacyjności Deutsche Telekom w Berlinie (T-Labs), Polską Telefonię Cyfrową i Magyar Telekom. W tej chwili T-Labs Germany jako partner wprowadza konkurs na całym świecie. – „W Polsce jest mnóstwo błyskotliwych ludzi, którzy mają świetne pomysły, które możemy pomóc  realizować. Mamy nadzieję, że dzięki Konkursowi Innowacyjności dalej będziemy budować relacje ze  startupami i studentami.” – mówi Milan Zika, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji w PTC i członek jury Konkursu Innowacyjności. Krok dalej idzie Robert Pataki, Dyrektor ds. innowacji w Magyar Telekom na Węgrzech: –„Chcemy być liderem innowacji i pomoże nam w tym Konkurs Innowacyjności."  Dr. Heinrich Arnold, Dyrektor Laboratoriów Innowacyjności Deutsche Telekom (T-Labs), dodaje: – „W przeciwieństwie do innych konkursów, my nie tylko wybieramy pomysł, ale także inwestujemy  w jego wdrożenie. Na każdym etapie pomagamy zwycięzcom oraz ich pomysłom w doprowadzaniu do stworzenia poszukiwanego towaru. Już się cieszę na myśl o grudniowym Dniu Innowacyjności w Polsce, kiedy zwycięzca będzie mógł publicznie zaprezentować swój produkt lub prototyp.”

Konkurs Innowacyjności jest częścią programu Telekom Challange, którego celem jest promocja kultury innowacyjności w międzynarodowej Grupie Deutsche Telekom.
Jednocześnie z Konkursem na pomysł, który jest przygotowany dla przedsiębiorców, studentów, osób indywidualnych i pracowników zainaugurowano także Wyzwanie Współpracy. Ten wewnętrzny konkurs przeznaczony jest dla pracowników, którzy poświęcają się szczególnie pracy w małych zespołach charakteryzujących się nowym podejściem do współpracy, które koncentrują się na dostarczaniu rozwiązań dla konkretnego zagadnienia biznesowego Grupy. W 2013 roku Wyzwanie Współpracy przenosi się do Kenii; jego główny punkt to „Telemedycyna w Afryce”.

Grupa Deutsche Telekom inauguruje międzynarodowy konkurs na innowacje - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Po sukcesie w Berlinie, Deutsche Telekom uruchamia hub:raum – inkubator innowacji, w Krakowie – technologicznym i startupowym sercu Polski. Nowe centrum będzie wspierać innowacyjne firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska to drugi europejski kraj, w którym Deutsche Telekom otwiera się na innowacje z zewnątrz i nawiązuje współpracę ze startupami. Podobnie jak berliński inkubator, hub:raum w Krakowie będzie oferować początkującym firmom z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej kompleksowe wsparcie począwszy od finansowania, poprzez zapewnienie przestrzeni do pracy i doradztwa mentorów oraz ekspertów, skończywszy na dostępie do zasobów Deutsche Telekom, takich jak baza klientów, usługi techniczne i dostęp do infrastruktury Grupy DT.

Jestem przekonany, że nowy inkubator przyciągnie innowacyjne startupy z Europy Środkowo-Wschodniej, dając im możliwość rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Naszym celem na ten rok jest nawiązanie współpracy z około pięcioma najbardziej interesującymi projektami. - mówi Mark Klein

„Kraków to jedno z najważniejszych i najdynamiczniej rozwijających się europejskich centrów innowacji, oferujące szereg inicjatyw wspierających startupy. Wierzymy, że silna krakowska społeczność akademicka i startupowa wraz z odbywającymi się tam licznymi lokalnymi i międzynarodowymi konferencjami poświęconymi technologii i innowacjom stanowią idealny grunt dla naszej inicjatywy” – mówi Mark Klein, Senior Vice President Commercial Excellence Europe w Deutsche Telekom. „Jestem przekonany, że nowy inkubator przyciągnie innowacyjne startupy z Europy Środkowo-Wschodniej, dając im możliwość rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Naszym celem na ten rok jest nawiązanie współpracy z około pięcioma najbardziej interesującymi projektami.”
hub:raum Kraków należy do Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile w Polsce,, będącej częścią Grupy Deutsche Telekom oferującej usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i biznesowych w 14 europejskich krajach. Startupy zainteresowane współpracą, działające w szczególości w obszarach związanych z telekomunikacją (np. technologie, aplikacje, usługi), mediami cyfrowymi czy internetem, mogą kierować swoje zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy.

Nie mieliśmy wątpliwości, że premiera naszej inicjatywy powinna mieć miejsce podczas konferencji, które są tak ważne dla polskiej społeczności startupowej. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować nasze założenia podczas Mobile Mobile Conf i European Rails Conference Railsberry. Cieszymy się także, że w obu tych wydarzeniach wezmą udział reprezentanci Blinkist, pierwszego startupu, który nawiązał współpracę z hub:raum Berlin. To najlepszy dowód na to, że chcemy ściśle współpracować i dzielić się wiedzą, by oferować startupom z naszego regionu najlepsze rozwiązania” – mówi Milan Zika, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji w Polskiej Telefonii Cyfrowej.
Pierwszy inkubator Deutsche Telekom utworzony pod marką hub:raum funkcjonuje w Berlinie od połowy 2012 roku. W pierwszym roku działalności dołączyły do niego cztery startupy: Blinkist, Stylemarks, Salonmeister oraz Reputami.

Deutsche Telekom otwiera w Krakowie inkubator innowacji - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się