Pewnie mało kto słyszał o serwisie społecznościowym, który w błyskawicznym tempie zdobywa użytkowników. Może dlatego, że... płaci im za publikowane treści. I co Wy na to?

Co jakiś czas ktoś wieszczy koniec Facebooka. W końcu smutny los spotkał chociażby takiego giganta rynku jak MySpace, a za przykład z naszej podwórka może służyć Grono. A co mogłoby odciągnąć użytkowników od serwisu Zuckerberga, który pozwala na kontakt ze znajomymi, klientami, wyłapywanie newsów, ciekawych wydarzeń, handel? Twórca pewnej społecznościówki postawił na poczucie elitarności i pieniądze. Tych dwóch rzeczy Facebook użytkownikom nie zapewnia.

Zestaw idealny na prezent. Zobacz!

Pomysłodawca serwisu społecznościowego Tsu – Sebastian Sobczak - jest bowiem zdania, że użytkownicy powinni otrzymywać pieniądze w zamian za tworzone przez siebie treści. Pomysł zresztą doskonale funkcjonuje w przypadku YouTube, który dzieli się z twórcami filmów wpływami z reklam.

Użytkownicy Tsu zapraszają znajomych, aby ci mogli założyć tam profil. Takie zaproszenie nie jest całkiem bezinteresowne, ponieważ użytkownik czerpie korzyści finansowe nie tylko z publikowanych przez siebie treści, ale także z tych wrzucanych przez osoby zaproszone przez niego i zaproszonych przez nie. Typowa piramida finansowa z miłym zaskoczeniem: Tsu zatrzymuje dla siebie 10 proc. zysków z reklam, od partnerów, sponsorów, a pozostałe 90 proc. rozdysponowuje pomiędzy swoimi użytkownikami. Zazwyczaj proporcje są odwrotne.

Serwis, o którym mowa, to na razie elitarne miejsce, ale jego popularność rośnie w tempie szybszym niż w przypadku Facebooka i Twittera. Nie przeszkadza w tym procesie wspomniana potrzeba posiadania zaproszenia - w pierwszych 6 miesiąca funkcjonowaniu Tsu profile tam założyło 3,5 mln osób.

Wydaje się to dobre miejsce dla osób, które żyją ze swojej twórczości: są muzykami, komikami, kręcą wideo, czerpią zyski z umieszczania swoich treści w social media. Nawet gdy mają setki tysięcy lajków na Facebooku, wiadomo, że ich posty docierają zaledwie do ułamka tej grupy. Gdy zdecydują się na zwiększenie zasięgu, muszą za to zapłacić, a taki zabieg sprawia, że zasięg często spada na jakiś czas bez odpowiednich dotacji. Tymczasem na Tsu wszystkie posty docierają do osób, które mają polubiony dany profil. Wygodnym dodatkiem jest także wyszukiwarka, dzięki której można szybko dotrzeć do tego, który chcemy przeczytać raz jeszcze, bez konieczności żmudnego przewijania treści.

Force Touch namiesza w przyszłym roku na rynku smartfonów?

Czy Tsu to zatem idealny serwis społecznościowy, który jest w stanie zagrozić pozycji Facebooka? Kilka rzeczy wskazuje na to, że ten drugi obawia się, mikrego przecież (na razie?), konkurenta. Nie sposób np. wkleić linka do Tsu na Facebooku czy Instagramie, bo skutkuje to ostrzeżeniem o szkodliwej zawartości, podczas gdy z wklejaniem linków do większości stron porno nie ma problemu. Facebook twierdzi, że Tsu naruszył jego API. Sobczak mówi, że nigdy nie widział żadnego ostrzeżenia na ten temat. Dodaje także, że z Facebooka usunięte zostały wszelkie wzmianki o Tsu, chociażby ta z profilu 50 Centa z 38 milionami fanów. Czy to dowody na cenzurę, a zarazem - strach Facebooka, mającego 1,5 mld użytkowników przed stroną, która ma ich zaledwie 4 mln?

Źródło: HuffingtonPost, ZDNet

 

Tsu – serwis społecznościowy, którego obawia się Facebook - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Serwis Zuckerberga nie może narzekać na brak zainteresowania użytkowników sieci, jednak miliard to w końcu magiczna granica.

Serwis Socialbakers, którego specjalnością są wszelkiego rodzaju statystyki dotyczące największej społecznościówki świata, oszacował, że Facebook zdobędzie magiczny miliard użytkowników już w październiku tego roku.

W tym momencie konta na Facebooku ma ponad 800 milionów osób z całego świata, wśród których przeważają użytkownicy internetu z USA.

Symulacja wzrostu użytkowników Facebooka do granicy miliarda kont.

Jest coś, co może wpłynąć na decyzję o założeniu profilu na portalu Zuckerberga. Od niedawna jego użytkownicy w nazwie nie muszą używać imienia i nazwiska – mogą zastąpić je pseudonimem, jak chociażby posiadacze bloga na Twitterze.

Źródło/Fot.: Socialbakers.com

Facebook: miliard użytkowników w październiku? - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

W tym celu wprowadził specjalną funkcję, dzięki której informacje o zaginięciu trafią do osób, które potencjalnie mogą pomóc w poszukiwaniach.

Serwis Marka Zuckerberga uruchomił nową funkcję – Amber Alert. Ma ona pomóc w poszukiwaniu zaginionych dzieci. Z funkcji mogą korzystać jedynie mieszkańcy USA, a została ona wdrożona we współpracy z amerykańskim National Center for Missing and Exploited Children.

Do wprowadzenia funkcjonalności zainspirowały twórców Facebooka działania użytkowników serwisu. Zresztą sami możemy zauważyć jak wielu naszych znajomych poszukuje członków rodziny czy przyjaciół właśnie za pośrednictwem tej społecznościówki.

Amber Alert powstał jako następstwo porwania 9-letniej Amber. Wówczas utworzono America's Missing: Broadcast Emergency Response – system szybkiego informowania o zaginięciu dzieci, wykorzystujący różne dostępne media.

W nowej funkcji chodzi o to, aby informacja na temat poszukiwanych osób trafiała do tych użytkowników Facebooka, którzy mieszkają w pobliżu miejsca, gdzie zostało zgłoszone zaginięcie. Jest im ona wysyłana, a adresatami stają się także ci, którzy w momencie zaginięcia zameldowali się w danej okolicy.

Mechanizm jest taki, że Informacje o zaginięciach przekazywane są przez odpowiednie służby do administratorów Facebooka i to oni będą tworzyć powiadomienia. Na te ostatnie składa się zdjęcie zaginionego oraz opis okoliczności zaginięcia. Odbiorcy wiadomości mogą dopisać do niej swój komentarz, poprosić o więcej informacji bądź udostępnić ją swoim znajomym. Każda informacja się liczy, a pierwsze 24 godziny są decydujące.

Usługi Amber Alert nie trzeba aktywować, jest ona domyślnie włączona dla wszystkich użytkowników Facebooka. Miejmy nadzieję, że podobne inicjatywy wystartują także w innych krajach. W Polsce w poszukiwaniu zaginionych pomaga Itaka. 

Źródło: Onet, TVN24

Facebook pomoże w poszukiwaniu zaginionych dzieci - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Dźwięki z aplikacji to coś, na co zwracamy zdecydowanie mniejszą uwagę niż efekty wizualne. A jednak część użytkowników zapewne zauważyło, że coś jest jakby inaczej.

Ostatnia zmiana na Facebooku, którą dostrzegli już niektórzy jego użytkownicy, wydaje się być kosmetyczna. Jednak uświadamia, jak bardzo można przyzwyczaić się do dźwięku.

Podobnie jak dotychczas w wersji desktopowej społecznościówki o przychodzącej wiadomości jesteśmy informowani dźwiękiem. Jednak uległ on zmianie. Czy na lepszy, każdy musi ocenić sam. W każdym razie w sieci pojawiły się prośby o przywrócenie starych dźwięków.

Teraz jeszcze więcej internetu w T-Mobile. Sprawdź!

Tutaj warto wspomnieć o jeszcze jednej zmianie na Facebooku, która widoczna była dla niektórych użytkowników serwisu w wersji mobilnej. Otóż chodzi o funkcjonalność, którą mają konta firmowe – informacja o ilości lajków i udostępnień została wzbogacona o tę o ilości osób, które zobaczyły nasz status. Jeden z pracowników Facebooka wytłumaczył, że to błąd i na takie informacje na razie użytkownicy liczyć nie mogą. Czy to dobrze czy źle? Trudno powiedzieć.

Fot. Fotolia

 

Stary dźwięk

Nowy dźwięk

Facebook zmienił dźwięki powiadomień. Który lepszy? - opinie i komentarze (1)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Konserwatysta
26-11-2015 - 09:39:08
Chyba wolę stary dźwięk
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się