Serwisy streamingowe to przyszłość w świecie muzyki, czy tego chcecie czy nie. Poznajcie WiMP - jeden z najciekawszych tego typu portali! Zapewni dostęp do ulubionych utworów gdziekolwiek jesteśmy i pomoże w odkryciu artystów, którzy trafiają w nasz gust muzyczny.

25 milionów. Taką imponującą ilość utworów muzycznych zawierają obecnie zasoby WiMP - skandynawskiego serwisu streamingowego. W chwili obecnej z tych ogromnych zasobów muzycznych korzysta ponad 530 tys. użytkowników z Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec i Polski. Do naszego kraju WiMP dotarł pod koniec 2012 r, debiutując podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane w Warszawie.

Wśród milionów utworów dostępnych w WiMP znajdziemy muzykę z tak znanych i cenionych wytwórni jak Universal Music Group, Sony Music, Warner Music Group, Mystic Production, Independent Digital czy e-Muzyka.

Dotarcie do poszukiwanych przez nas dźwięków jest dziecinnie proste. Wystarczy wpisać nazwę wykonawcy w wyszukiwarce bądź przeszukać alfabetyczny spis artystów. Twórcy WiMP zadbali, by użytkownicy w łatwy sposób znaleźli TOP 20 najpopularniejszych utworów wśród słuchaczy czy sekcję z nowymi albumami, które ostatnio zostały dodane na WiMP.

Prawie 55 proc. użytkowników WiMP muzyki słucha na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Słuchaj gdziekolwiek jesteś!

Najlepsze jest to, że wszystko możecie zabrać ze sobą! Z WiMP można korzystać na wielu urządzeniach, gdziekolwiek jesteście. W domu - na laptopach z Windowsem czy Macach, a gdy jedziecie do pracy czy na uczelnię, wybieracie się na spacer czy na rower - ulubionych dźwięków posłuchacie na smartfonie lub tablecie.
Na dodatek nie musicie obawiać się o koszty i o zmniejszenie transferu danych w urządzeniu mobilnym. Muzykę można bowiem pobrać z serwisu na smartfony, iPady czy iPody i słuchać jej nawet wówczas, gdy nie mamy połączenia z siecią.

To właśnie poprzez aplikacje mobilne z WiMP korzysta największa liczba użytkowników, bo ponad 55 proc! Twórcy serwisu dobrze zdają sobie z tego sprawę i dbają o mobilnych użytkowników. Stąd nowe wersje aplikacji na Androida i iOS, które udostępniono w ostatnich miesiącach.

Dzięki aplikacji WiMP użytkownicy mogą słuchać swojej ulubionej muzyki na smartfonie.

WiMP zainspiruje, a Rojek podpowie czego słuchać

WiMP nie chce być jedynie serwisem, w którym dobrze odnajdą się fani muzyki mający wyrobiony gust i określone preferencje muzyczne. Twórcom zależy również na roli muzycznego edukatora, który podsuwa użytkownikom nowości i rekomenduje artystów, którzy mogą przypaść im do gustu.
Lokalni redaktorzy w każdym z państw, w którym działa WiMP, codziennie przygotowują rekomendacje, ciekawostki oraz playlisty na każdą okazję. Dzięki temu użytkownicy WiMP są na bieżąco z wydarzeniami z muzycznego świata i mogą odkryć mnóstwo nowych dźwięków.

W serwisie znajdziemy WiMP Magazine, który wypełniony jest wywiadami, newsami czy ciekawostkami muzycznymi. Tam również użytkownicy znajdą polecane playlisty, zarówno przez dziennikarzy (np. "35 nowych wykonawców grających R&B" czy "25 rockowych kawałków młodych wykonawców z ostatnich miesięcy"), jak i gwiazdy polskiej muzyki. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć np. które 5 piosenek najbardziej lubi Artur Rojek, to powinniście zajrzeć tutaj.

Bezstratna jakość muzyki

WiMP to również jedyny serwis streamingowy, który oferuje swoim użytkownikom audio w bezstratnej jakości dźwięku. Usługa WiMP HiFi umożliwia słuchanie muzyki odtwarzanej bez kompresji. Można więc powiedzieć, że utwory dostępne w WiMP mają taką samą jakość jak na płytach CD. Firma wykorzystuje w tym celu dwa bezstratne kodeki dźwiękowe – FLAC i ALAC. WiMP HiFi zadebiutował w Polsce stosunkowo niedawno, bo pod koniec 2013 r.

Taryfy JUMP! i Internet LTE 4G oraz darmowy streaming
Od 5 czerwca br. oferujemy nowe taryfy JUMP!, dzięki którym możesz cieszyć się nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami oraz MMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w Polsce. A do tego dajemy Ci niezawodny i szybki Internet LTE 4G oraz usługę Internet Connect, dzięki której możesz korzystać wspólnie z jednego pakietu danych z rodziną lub znajomymi.
Poza podstawowymi usługami otrzymasz streaming muzyki oferowanej na smartfony i tablety we współpracy z WiMP, i będziesz mógł oglądać wszystkie mecze najbliższego mundialu w Brazylii, a także specjalne materiały dodatkowe przygotowane przez TVP.

Wysoka jakość muzyki

W wersji Premium WiMP oferowanej od 5 czerwca br. w naszej ofercie, bez opłat za transmisję danych, otrzymasz muzykę w jakości 320 kbits, porównywalnej do dobrej mp3. Masz 30 dni na wypróbowanie usługi. Następnie za dostęp do serwisu zapłacisz już od 9,90 zł miesięcznie - to mniej niż za 1 album kupiony w sklepie muzycznym!

Aby włączyć WiMP w T-Mobile wystarczy wysłać SMS o treści TAK pod bezpłatny numer 80223.

 

WiMP - miliony utworów na wyciągnięcie ręki! - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Macik4aka
01-11-2015 - 08:44:19
Streamingowych nigdy nie dorówna płycie CD, jeśli nawet to cenowo będzie nieznośny. Ja muzyki słuchasz Cd a na smartfona muzyka zgrana z CD w bezstratnym formacie. flac. Więc czy tego chce czy nie streaming nie jest przyszłością, ani w filmach, ani muzyce, ani w grach, zawsze będzie gorsza jakość, a ja zawsze będę wybierać najlepsza, bez względu na to, że ktoś mi powie ze nie ma różnicy etc. Jest różnica!
  (0)
Odpowiedz
CookieMonster
03-06-2014 - 19:02:09
dlaczego nie Spotify...
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
04-06-2014 - 10:58:51
WiMP, ponieważ oferuje najlepszą jakość dźwięku wśród wszystkich podobnych serwisów. Pozdrawiam!
  (0)
Odpowiedz
Kmicic
04-06-2014 - 12:19:18
@ Konsultant T-Mobile - Na większości smartfonów, jeśli nie na wszystkich, "zwykły user" nie zauważy różnicy między mp3/ogg a flac. Flac w WiMP kosztuje 40 pln podczas gdy pan prezes T-mobile nie chciał się zgodzić na 20 w Spotify. Dlatego też nie wierzę, że z WiMP hifi będzie można korzystać za 10 pln. Spotify tymczasem jako jedyny udostępnia natywną aplikację dla Linuksa, WiMP natomiast daje aplikację działającą przez niewspierane od kilku lat, kulawe AIR, "dzięki" czemu sama apka też działa kulawo. Mało istotną sprawą, ale jednak, jest to, ze Spotify daje serwis wyglądający najlepiej. Deezer poszedł po najmniejszej linii oporu dając serwis tylko w przeglądarce.
  (0)
Odpowiedz
Bartolo von Prysznic
05-06-2014 - 12:25:56
@Kmicic - WiMP ma aplikację na PC, nie korzysta już z Air.
  (0)
Odpowiedz
Kmicic
08-06-2014 - 14:29:29
@ Bartolo von Prysznic - Szanowny kolego :) Nie każdy korzysta z Windowsa na PC.
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
05-06-2014 - 16:21:13
Miło nam poinformować, że od 5 czerwca br. w naszej ofercie jest już wersja Premium WiMP. Bez opłat za transmisję danych, każdy otrzyma muzykę w jakości 320 kbits, porównywalnej do dobrej mp3. Na wypróbowanie serwisu za darmo jest 30 dni. Potem opłata za kolejne 30 dni wynosi 9,90 zł przez pierwsze 3 miesiące lub 19,90 zł i korzystasz jak długo chcesz. Wystarczy wysłać SMS TAK pod bezpłatny numer 80223.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Największa część użytkowników serwisu WiMP korzysta z niego właśnie poprzez aplikację mobilną na smartfon i tablet. Odkrywamy przed Wami jej najważniejsze funkcje.

0

Ocena autora

WiMP to muzyczny serwis streamingowy, który swoim użytkownikom oferuje 25 milionów utworów, a z każdym dniem dochodzą kolejne. Dzięki oficjalnej aplikacji mobilnej na smartfon lub tablet te utwory można mieć zawsze przy sobie. Korzystając z usługi w T-Mobile nie płacisz za transfer danych jeśli korzystasz z taryf Jump lub sieci WiFi! Więcej o samym WiMP-ie, który w bardzo korzystnym wariancie jest dostępny w ofercie T-Mobile, można przeczytać W TYM ARTYKULE.

Wracając jednak do aplikacji, to trzeba wiedzieć, że występuje ona zarówno w wersji dla urządzeń z systemem Android i iOS jak i Windows Phone. Na każdej z platform program został zaprojektowany w taki sposób, by wyglądał nowocześnie, a jednocześnie był wygodny i prosty w obsłudze. Interfejs jest miły dla oka i czytelny, a wszystko to, co najważniejsze, jest tu dostępne na wyciągnięcie... palca.

Jeśli czujesz bluesa, a muzyka gra ci w sercu, to twój kontakt z WiMP-em na pewno nie skończy się na jednej randce.

Dla osób, które nie ograniczają się do słuchania tego, co już znają, i lubią poszukiwać nowych dźwięków, najważniejszym miejscem aplikacji będzie jej ekran startowy, czyli miejsce, w którym można śledzić i przeglądać rekomendacje polskiej redakcji serwisu.

Każdego dnia pojawiają się tam nowe, starannie wybrane propozycje muzyczne, a także ciekawe nowości, listy przebojów, polecane albumy i utwory, oraz propozycje playlist na różne okazje. Melomani spędzą w tym miejscu wiele długich godzin, poszukując nowej muzyki i pielęgnując swój muzyczny gust. Świetna rzecz, którą aplikacja odpowiednio eksponuje, przez co nie sposób jej nie zauważyć. Wykonawców, albumów i utworów można szukać również po nazwach, przy pomocy wbudowanej w aplikację wyszukiwarki z obsługą poleceń głosowych.

WiMP w T-Mobile!

Miło nam poinformować, że od 5 czerwca br. w naszej ofercie jest już wersja Premium WiMP. Bez opłat za transmisję danych, każdy otrzyma muzykę w jakości 320 kbits, porównywalnej do dobrej mp3. Na wypróbowanie serwisu za darmo jest 30 dni. Potem opłata za kolejne 30 dni wynosi 9,90 zł przez pierwsze 3 miesiące lub 19,90 zł i korzystasz jak długo chcesz. Wystarczy wysłać SMS TAK pod bezpłatny numer 80223 lub wejść na http://www.t-mobile-trendy.pl/fw/aHR0cHM6Ly9hZC5kb3VibGVjbGljay5uZXQvZGRtL2Nsay8yOTkwMDA3NjM7MTI2MDc2MTk2O2o/aHR0cDovL3dpbXAudC1tb2JpbGUucGw/dXRtX21lZGl1bT1hcnRpY2xlJnV0bV9zb3VyY2U9dC1tb2JpbGUtdHJlbmR5

Poszukiwanie nowości przy pomocy aplikacji WiMP może pochłonąć nas bez reszty, jednak od czasu do czasu warto znaleźć również czas na uporządkowanie tej muzyki, którą już znamy, lubimy i chcemy do niej wracać. Poszczególnych artystów, albumy i utwory możemy dodawać do zakładki Ulubione, by w dowolnym momencie móc uzyskać do nich szybki dostęp. Służy do tego przycisk z ikoną gwiazdki - wystarczy go dotknąć, a wybrana pozycja wyląduje pośród naszych ulubionych muzycznych kąsków, gdzie będziemy mogli szybko i łatwo ją odnaleźć.

Aplikacja oferuje też możliwość układania własnych playlist, dzięki czemu własnoręcznie możemy stworzyć zestawy ulubionych kawałków na każdą okazję, by odtwarzać je w całości, gdy tylko najdzie nas taka ochota.

WiMP to serwis streamingowy, co oznacza, że muzykę na nasz smartfon i tablet dostarcza przesyłając ją bezpośrednio przez internet. Ale to nie jedyna możliwość. Jeśli na przykład chcemy posłuchać jej również wtedy, gdy nie mamy dostępu do sieci, to ulubione albumy czy piosenki zawczasu możemy pobrać do pamięci urządzenia i odtwarzać w trybie offline. Jeśli zależy nam na oszczędzeniu dyskowej przestrzeni wybieramy niską jakość dźwięku, a jeśli stawiamy na muzyczne doznania - celujemy w najlepszą. Jest też rozwiązanie pośrednie dla niezdecydowanych. Natomiast cały proces zapisywania muzyki w pamięci urządzenia jest dziecinnie prosty i sprowadza się do pojedynczego tapnięcia palcem w ekran.

Aplikacja WiMP-a jest nie tylko funkcjonalna i prosta w obsłudze, ale również miła dla oka. Podobać może się prosta, utrzymana w jasnych kolorach szata graficzna, która jest bardzo dobrym dopełnieniem całości. Jeśli czujesz bluesa, a muzyka gra ci w sercu, to twój kontakt z WiMP-em na pewno nie skończy się na jednej randce.

O WiMPie przeczytacie też na łamach T-Mobile Music. Więcej tutaj.

Pobierz z:Aplikacje dostępne w:

Aplikacja WiMP - słuchaj muzyki gdziekolwiek chcesz! - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Mavado122
24-05-2015 - 20:13:21
Czy treści wideo rownież są taryfikowane w ramach opłaty 19,90?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
27-05-2015 - 07:24:31
Witam. Aplikacja WiMP działa w ramach subskrypcji bez dodatkowych opłat za transmisję danych, tak więc dotyczy to jej całego zakresu materiałów. Także teledysków. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Adw
01-11-2014 - 11:54:33
Muzyki którą słucham na pewno ten Wimp nie znajdzie.
  (0)
Odpowiedz
Mavado122
19-06-2014 - 16:20:59
Aplikacja sama z siebie super ale co mi z tego jak od startu usługi nacieszyłem się 3 dni i skończył się transfer. Sama apka wykorzystała mi 3gb internetu. Obecnie jestem praktycznie bez internetu i ze zgłoszeniem techniczny. Problem z pobieraniem transmisji danych rozwiązywany już 2 tygodnie i nadal cisza.;(
  (3)
Odpowiedz
Jsd
15-11-2014 - 19:56:57
@Mavado122 - IDZ SO SALONU JA BYLEM 7RAZY awanture robilem az wkoncu laskawie zrobili
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Każdy kto weźmie udział w kampanii, otrzyma darmowy, miesięczny dostęp do muzyki w bezstratnej jakości.

Już dziś startuje kampania HiFi Week, w ramach której muzyczny serwis streamingowy WiMP udostępnia za darmo 30-dniowe abonamenty WiMP HiFi. Z oferty może skorzystać każdy, kto od dziś do 29 czerwca zarejestruje się pod adresem www.wimp.pl/hifiweek. W tych dniach redakcja serwisu udostępni liczne playlisty z muzyką, która najlepiej zabrzmi na sprzęcie o najwyższych parametrach.

- Chcemy umożliwić jak największej liczbie odbiorców korzystanie z muzyki w najwyższej udostępnianej w tym momencie jakości na rynku - mówi Adrian Ciepichał, dyrektor generalny polskiego biura WiMP. - Od dziś w naszym serwisie będzie można znaleźć playlisty opracowane lub pieczołowicie wybrane przez redakcję WiMP a także szereg rekomendowanych albumów w ramach serii Album Dnia.

WiMP jest jedną z Nowości w T-Mobile MyBox. Nasi klienci mogą bez ograniczeń słuchać muzyki, wybierając spośród ponad 23 milionów polskich i zagranicznych utworów. Ci, którzy zdecydują się na taryfę JUMP!, mają zapewniony darmowy transfer danych przy korzystaniu z WiMP.
Seria Album Dnia obejmie następujące wydawnictwa m.in.: Damon Albarn „Everyday Robots”, Jack White „Lazaretto” czy Michael Jackson „XScape”. W WiMP pojawią się także albumy muzyki jazzowej, wydane przez wytwórnię Blue Note, co będzie wiązało się z kampanią, która w tej chwili trwa w WiMP jak również sporo muzyki klasycznej np. Sommernachtskonzert 2014.

- Te albumy zostały wybrane, bo chcieliśmy pokazać różnorodne produkcje z ostatnich tygodni, które prezentują zarówno świetną jakość dźwięku, jak i wysoki poziom artystyczny – mówi Katarzyna Rogalska, odpowiedzialna za redakcję w WiMP. - Jest tu pop, rock, alternatywa, elektronika, jazz i klasyka, które swobodnie można polecić każdemu miłośnikowi świetnej muzyki.

Źródło: WiMP

WiMP z kampanią HiFi Week - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

T-Mobile Nowe Horyzonty to nie tylko doznania filmowe. To również muzyka. Uczestnicy wrocławskiego festiwalu mogą odwiedzić specjalną strefę WiMP. Posłuchają tam swoich ulubionych utworów, poszukają dźwiękowych inspiracji i otrzymają specjalne vouchery uprawniające do przetestowania streamingu muzyki!

Wrocławska strefa WiMP znajduje się w Arsenale. Przy stoisku znajdują się cztery tablety podłączone do sieci. Można na nich testować usługę, czyli przede wszystkim słuchać muzyki, poszukiwać nowych inspiracji. Na stoisku można zasięgnąć informacji o ofercie WiMP, dostępności usługi u partnerów WiMP jak również zapoznać się z nowościami zarówno dotyczącymi technologii jak i nowych albumów.

CZYM JEST SERWIS STREAMINGOWY?

Osoby, które są zainteresowane usługami mogą otrzymać vouchery uprawniające do korzystania z 60-dniowych kont WiMP Premium oraz 30-dniowych kont WiMP HiFi.

Przypominamy, że w naszej ofercie jest już wersja Premium WiMP, którą znajdziecie w T-Mobile MyBox. Bez opłat za transmisję danych, każdy otrzyma muzykę w jakości 320 kbits, porównywalnej do dobrej mp3. Na wypróbowanie serwisu za darmo jest 30 dni. Potem opłata za kolejne 30 dni wynosi 9,90 zł przez pierwsze 3 miesiące lub 19,90 zł i korzystasz jak długo chcesz. Wystarczy wysłać SMS TAK pod bezpłatny numer 80223 lub wejść na http://www.t-mobile-trendy.pl/fw/aHR0cDovL3dpbXAudC1tb2JpbGUucGw/dXRtX21lZGl1bT1hcnRpY2xlJnV0bV9zb3VyY2U9dC1tb2JpbGUtdHJlbmR5.

Fot. Piotr Wojtasiak

WiMP na T-Mobile Nowe Horyzonty! - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się