To rodzimy serwis, wokół którego zrobiło się ostatnio trochę szumu. Bo to wyjątkowe miejsce, które tworzą wyjątkowi użytkownicy.

Wymiennik to serwis społecznościowy, którego użytkownicy oferują innym przedmioty i usługi. To budzi skojarzenia z serwisem aukcyjnym lub sklepem internetowym? Może słusznie, z tą różnicą, że aby skorzystać ze znalezionych ofert nie trzeba ani złotówki. Wystarczą alterki.

Każdy może dołączyć do społeczności Wymiennika i wziąć udział w bezpieniężnej wymianie dóbr i talentów. Ponieważ owa wymiana opiera się na osobistych spotkaniach dwóch stron w realu, sporą rolę odgrywa miejsce zamieszkania. Większość użytkowników serwisu mieszka w Warszawie, jednak w niektórych przypadkach można wziąć udział w wymianie korzystając z poczty czy internetu. No i zapewne zacznie przybywać użytkowników z innych miejsc w kraju.

W serwisach ogłoszeniowych często można natrafić na ogłoszenia, informujące, że ktoś coś odda w zamian za coś innego. Ich wadą jest to, że niewielka jest szansa na to, aby spotkały się dwie osoby, z których jedna potrzebuje rzeczy z ogłoszenia i ma dokładnie tę, której potrzebuje ogłoszeniodawca. Wymiennik rozwiązał ten problem.

Tutaj użytkownik nie płaci przedmiotami czy usługami za inne przedmioty lub usługi. Za to, co oferuje w serwisie otrzymuje jego wirtualną walutę, czyli wspomniane już alterki. I może je przeznaczyć na to, co oferują inni korzystający z Wymiennika – zgodnie z aktualną potrzebą. Jeśli coś warte jest np. 20 alterków, po przekazaniu przedmiotu lub wykonaniu usługi transakcja zostaje przez obydwie strony odnotowana w serwisie – jedna jest 20 alterków na plusie, a inna na minusie i ten dług zaciąga u społeczności Wymiennika, a nie u konkretnej osoby.

Jeśli pomysł wam się podoba i myślicie, że nie macie nic do zaoferowania, jesteście w błędzie. Wystarczy przyjrzeć się pierwszym z brzegu ogłoszeniom na Wymienniku, aby przekonać się, że często za alterki można kupić rzeczy prozaiczne, za które w normalnej sytuacji zapłacilibyśmy określoną sumę pieniędzy.

Wspólne gotowanie to też usługa, za którą można poprosić o alterki

Znajdziemy wśród nich oferty dotyczące nauki języków obcych i innych przedmiotów, nauki obsługi programów komputerowych, gry na instrumentach, opieki nad dziećmi, zwierzętami, porad stylistki, namalowania obrazów, sesji fotograficznych, redakcji CV, tłumaczeń, przyrządzenia domowych potraw, zrobienia szalika na drutach. Nie brakuje także przedmiotów, których ktoś chce się pozbyć w zamian za alterki, takich jak: książki, ubrania, zabawki…

Są ogłoszenia, które mogą zainteresować osoby prowadzące biznes, jak oferty stworzenia identyfikacji wizualnej, strony internetowej, bannerów reklamowych. Z bardziej oryginalnych ogłoszeń jest także budowa ziemianki, obcinanie kocich pazurów czy wprowadzenie w meandry muzyki klasycznej. Przy ogłoszeniach podana jest ilość alterków, które trzeba przyznać, jeśli skorzystamy z usługi lub zdecydujemy się na przygarnięcie przedmiotu lub domowej roboty smakołyków.

Wiecie już o co chodzi? Sami macie pomysły na to, co możecie zaoferować innym? Dołączenie do społeczności Wymiennika to okazja do porządków w swoich czterech kątach i okolicach, poznania interesujących ludzi mieszkających w tym samym mieście czy w okolicy. Może się okazać, że to początek obiecującej znajomości, która zaczęła się od domowego ciasta czy lekcji serbskiego.

Wymiana dóbr bez potrzeby posiadania pieniędzy to idea, stanowiąca świetną odpowiedź na kryzys. Nie potrzebujemy gotówki, aby nauczyć się języka obcego czy gry na gitarze, możemy dostać za darmo ubranka czy zabawki dla dziecka, a nawet znaleźć mu opiekunkę. Należy jednak przy tym pamiętać, że, będąc użytkownikiem serwisu, nie można jedynie brać – trzeba coś dawać od siebie. Swoim talentem, przedmiotami czy czasem płacimy za to, czego nam potrzeba.

To także okazja do startu w nowym dla nas zawodzie. Na Wymienniku nie brakuje ofert coachów, stylistek, które podejmą się przejrzenia garderoby czy wspólnych zakupów z poradami, ofert urządzenia wnętrz, stworzenia filmu z jakiegoś wydarzenia, zrobienia zdjęć, grafiki, usług copywriterskich. Oferujący te usługi mogą skompletować swoje portfolio czy też zdobyć niezbędną praktykę, nie biorąc od nikogo pieniędzy za usługę, a jednocześnie z łatwością znajdując osoby zainteresowane oferowanymi przezeń usługami.

Wymiennik – sposób na oszczędności i cenne znajomości - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Żona i dorastająca córka mają sobie tyle do powiedzenia. Czasami mnie także chcą posłuchać. W rodzinie słowa są ważne. Oszczędności też, dlatego wybrałem Sieć Rodzinną w T-Mobile.

Pamiętam jak córka była jeszcze bardzo mała. Czasami wydaje mi się, że całkiem niedawno szła pierwszy raz do przedszkola. Dopiero gdy widzę, jak stroi się przed lustrem, przymierzając ubrania i buty wyciągnięte z szafy mamy, dostrzegam, że to już dorosła panna.

W zeszłym roku postanowiliśmy kupić jej na urodziny pierwszy telefon komórkowy. Prosiła nas o niego mówiąc, że prawie wszyscy w jej klasie mają już własne komórki.

Dorastające dzieci oznaczają rosnące wydatki. Miałem się o tym wkrótce przekonać. Córce bardzo spodobała się możliwość wysyłania SMS-ów do koleżanek o każdej porze dnia i nocy, a także długie rozmowy z mamą. Do pieniędzy wydanych na podręczniki, kino i ubrania córki doszły także niemałe rachunki za jej telefon.

Cieszę się, że moje dziewczyny mają sobie tyle do powiedzenia. Mnie czasami także wciągają w swoje babskie sekrety. Wspaniale się czuję, gdy córka pyta mnie o zdanie w sprawach związanych z pierwszymi sercowymi rozterkami. W jej oczach jestem prawdziwym ekspertem w dziedzinie spraw damsko-męskich, który powinien z łatwością odgadywać myśli i zamiary jej kolegów.

Gdy zwierzyłem się kumplowi z pracy z mojego problemu z dużymi rachunkami, ten tylko się uśmiechnął. Wie, co to znaczy – ma dorastające bliźniaczki, które wciąż chcą być ze sobą w kontakcie. Jednak zdradził mi swój sposób na to, by zażyłość jego latorośli nie doprowadziła go do bankructwa. Wybrał Sieć Rodzinną w T-Mobile.

Początkowo nie wierzyłem, że za rozmowy naszej trójki mógłbym w ogóle nie płacić. Jednak gdy poszedłem do salonu T-Mobile, okazało się, że kolega nie żartował. Przeniosłem nasze numery i teraz rozmawiam za darmo, gdy dzwonię do żony lub córki, a one rozmawiają bez opłat ze sobą oraz ze mną.

Dodatkową zaletą Sieci Rodzinnej jest to, że córka, która ma Tak Taka, może się ze mną skontaktować nawet wówczas, gdy skończą jej się środki na karcie. A że czasami się to zdarza, jestem zawsze spokojny, że będzie mogła zadzwonić, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zastanawiam się, czy do naszej Sieci Rodzinnej nie wciągnąć także dziadków. Mieliby wielką frajdę z kontaktu z wnuczką.

 

 

 

Szymon Rówiński,
Ekspert ds.Produktów Biznesowych


Sieć Rodzinna to usługa, która ma pomóc głowie domu w panowaniu nad wydatkami na telefon w rodzinie. Z drugiej strony to usługa zapewniająca komfort i bezpieczeństwo w relacjach rodzic-dziecko dzięki stałej możliwości pozostawania w kontakcie. A to wszystko bez obawy o koszt połączenia lub stan konta telefonu na kartę. Sieć Rodzinna to również możliwość zasponsorowania dziadkom lub innym bliskim kontaktu z nami i dziećmi.

fot. Indigofish | Dreamstime.com

Sieć Rodzinna - sposób na domowe oszczędności - opinie i komentarze (7)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

simon_r
27-01-2014 - 23:57:02
Hmmm... no fajnie!!! Kiedyś zrobiłem Sieć Rodzinną dla ERY (nie dla T-Mobile)... ale tego artykułu nigdy nie autoryzowałem. T-Mobile się mnie pozbył, jak większości ludzi Departamentu Rozwoju Produktów... a nadal się chwalą naszymi produktami i to pod naszymi danymi :)) Chyba zrobiliśmy coś fajnego??... nieprawdaż???
  (0)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
30-01-2014 - 09:23:24
@simon_r, Dziękujemy za komentarz. Usługa Sieć Rodzinna cieszy się popularnością, a Stali Abonenci chętnie z niej korzystają. Pamiętamy dobrą współpracę i doceniamy Twój wkład pracy nad tą uslugą oraz uwagi, także do wypowiedzi w artykule, kiedy powstał 3 lata temu. Powodzenia i pozdrawiamy.
  (0)
Odpowiedz
simon_r
06-05-2014 - 22:43:11
@ Redakcja T-Mobile Trendy - Ale macie refleks :)
  (0)
Odpowiedz
Darek
28-05-2011 - 20:48:08
wszystko fajnie tylko jak usunąć numer z sieci. Jakoś nie mogę nic znaleźć, dziwnie to się wpisuje w teorie spiskowe. pozd Darek
  (0)
Odpowiedz
pelka
10-09-2010 - 11:25:30
W siec rodzinnej jest moja mama, siostra i ja ;-) Mamy po 2000 minut do siebie, a koszt sumaryczny to śmieszne 5 zł ;-)
  (0)
Odpowiedz
pyza
08-09-2010 - 22:23:07
Naprawdę fajna sprawa :) Rozmowy rodzinne są za darmo. A wszyscy wiemy, jak babcie i mamy lubią się rozgadywać...
  (0)
Odpowiedz
MonaSerida
08-09-2010 - 17:09:12
Mamy sieć rodzinną :-) przyznam, że to naprawdę fantastyczna sprawa. Rozmawiam z matką bardzo często i potrafimy wisieć na telefonie naprawdę sporo. To dobre, jeśli się już człowiek wyprowadził z domu a nadal chce dać rodzicom poczucie, że uczestniczą w jego życiu. Jest to jakaś forma trzymania kontaktu.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Korzystasz już z oferty na abonament lub Mix w T-Mobile. Zdecyduj się na skorzystanie z kilku usług w naszej sieci! Super zestaw to jedna faktura z mniejszą sumą końcową.

Jak robicie zakupy spożywcze? Jeżeli stawiacie na wysoką jakość to pewnie po bułki na śniadanie udajecie się do tradycyjnej piekarni, po mięso – do zaprzyjaźnionego rzeźnika, a po rybę – do sprawdzonego sklepu rybnego. Jak warzywa i owoce to tylko z bazarku i tylko sezonowe, a jajka od kur z ekologicznego chowu. Czy w podobny sposób podchodzicie do oferty telekomunikacyjnej?

Jako wymagający klienci długo rozglądacie się po rynku, starannie prześwietlacie oferty, obliczacie coś żmudnie na kalkulatorze, czytacie specyfikacje techniczne oferowanego sprzętu i oglądacie galerie zdjęć w sieci? A jest przecież rozwiązanie, które pozwoli wam nie tylko odpocząć od ciągłego trzymania ręki na pulsie zmieniających się ofert, ale także da pewność, że oszczędzacie pieniądze. To Super Zestaw w T-Mobile.

Wprowadziliśmy nowe zasady, dzięki którym wyraźnie widać, ile można zaoszczędzić w przypadku skorzystania z więcej niż jednej usługi w naszej sieci.

Super zestaw (przykładowe konfiguracje usług)

Zestaw

Opłaty już od: W super zestawie: Oszczędzasz

telefon komórkowy + telefon stacjonarny

29 zł + 29,90 zł = 58,90 zł 29 zł + 19,90 zł = 48,90 zł 10 zł

Mix w T-Mobile + telefon stacjonarny [NOWOŚĆ]

25 zł + 29,90 zł = 54,90 zł

25 zł + 19,90 zł = 44,90 zł

10 zł

telefon komórkowy + internet domowy z gniazdka

29 zł + 49,90 zł = 78,90 zł 29 zł + 39,90 zł = 68,90 zł 10 zł

Mix w T-Mobile + internet domowy z gniazdka [NOWOŚĆ]

25 zł + 49,90 zł = 74,90 zł

25 zł + 39,90 zł = 64,90 zł

10 zł

telefon komórkowy + internet mobilny blueconnect

29 zł + 49,90 zł = 78,90 zł 29 zł + 39,90 zł = 68,90 zł 10 zł

Mix w T-Mobile + internet mobilny blueconnect [NOWOŚĆ]

25 zł + 49,90 zł = 74,90 zł

25 zł + 39,90 zł = 64,90 zł

10 zł

internet mobilny blueconnect + internet domowy z gniazdka

49,90 zł + 49,90 zł = 98,80, zł 49,90 zł + 39,90 zł = 88,80 zł 10 zł

internet mobilny blueconnect + telefon stacjonarny

49,90 zł + 29 zł = 78,90 zł 49,90 zł + 19 zł = 68,90 10 zł

internet domowy z gniazdka + telefon domowy z gniazdka

49,90 zł + 35 zł = 84,90 zł 49,90 zł + 25 zł = 74,90 zł 10 zł

telefon komórkowy + internet domowy z gniazdka + telefon domowy z gniazdka

29 zł + 49,90 zł + 35 zł = 113,90 zł 29 zł + 39,90 zł + 25 zł = 93,90 zł 20 zł

Mix w T-Mobile + internet domowy z gniazdka + telefon domowy z gniazdka[NOWOŚĆ!]

25 zł + 49,90 zł + 35 zł = 109,90 zł

25 zł + 39,90 zł + 25 zł = 89,90 zł

20 zł

telefon komórkowy + internet mobilny blueconnect + telefon stacjonarny

29 zł + 49,90 zł + 29 zł = 107,90 zł 29 zł + 39,90 zł + 19 zł = 87,90 zł 20 zł

Mix w T-Mobile + internet mobilny blueconnect + telefon stacjonarny[NOWOŚĆ!]

25 zł + 49,90 zł + 29,90 zł = 104,80 zł

25 zł + 39,90 zł +19,90 zł = 84,80 zł

20 zł

W przykładowej ofercie telefonu komórkowego użyta została taryfa Rodzina 20, a w przypadku Mix w T-Mobile oferta Mix 25 na liczbę doładowań. Podane opłaty nie uwzględniają wyboru ofert internetowych z urządzeniami typu laptop, netbook, tablet, PS3.

Oferta aktualna jest na dzień 27 maja 2012 r.

Jeżeli posiadacie telefon z abonamentem (lub taryfę Mix) w naszej sieci i zdecydujecie się na internet stacjonarny, już możecie skorzystać z usługi Super Zestaw i zaoszczędzić 10 zł miesięcznie (o tę sumę zmniejszy się opłata za obydwie usługi). Aby aktywować rabat Super Zestawu należy odwiedzić nasz salon lub też zadzwonić na numer 602 900 (opłata za połączenie zgodna z cennikiem). W obydwu przypadkach konsultant aktywuje należny wam rabat.

Jeśli jesteście posiadaczami internetu stacjonarnego w T-Mobile, a zdecydujecie się dokupić do niego także telefon stacjonarny, także w ramach Super Zestawu przysługuje wam comiesięczny rabat w wysokości 10 zł.

Gdy zdecydujecie się na triotelefon na abonament (lub taryfę Mix) plus internet stacjonarny plus telefon stacjonarny, dostaniecie comiesięczny rabat w wysokości 20 zł. W każdym przypadku należy osobiście lub telefonicznie przeprowadzić aktywację rabatu.

Jakie zalety, oprócz ewidentnych korzyści finansowych, niesie ze sobą skorzystanie z więcej niż jednej usługi w naszej sieci? Będziecie otrzymywali jedną zbiorczą fakturę (możecie także wybrać fakturę elektroniczną), a w przypadku przedłużania umowy wystarczy, że skorzystacie z naszej strony internetowej. Zamiast rozpraszać się przy wyborze operatora, lepiej poświęcić ten czas na zakupy w sieci. Niekoniecznie spożywcze...

W Super Zestawie możecie także zdecydować się na kombinację internet mobilny blueconnect i internet stacjonarny. Jedno i drugie posiada swoje zalety. Przeczytać o nich możecie tutaj.

Z internetem stacjonarnym przygotowaliśmy też specjalną świąteczną ofertę. Sprawdźcie ją!

Kilka usług w T-Mobile to oszczędności - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Nico
20-01-2012 - 21:54:33
Niestety po kontakcie z BOA niezbyt wiele się dowiedziałem. Otrzymałem informację, że nie ma w ofercie na razie żadnego netbooka. Pani poleciła mi śledzić na bieżąco stronę internetową T-mobile. Poczekam zatem jeszcze tydzień i jak się nic nie pojawi to niestety muszę szukać interesującej mnie oferty u konkurencji. Szkoda, bo ten samsung był ciekawy...tylko te dramatycznie małe limity danych - 4 GB w najniższym abonamencie to strasznie mało. W świątecznej promocji było dodatkowe 1GB gratis i to powinno zostać na stałe. Pozdrawiam
  (0)
Odpowiedz
Nico
19-01-2012 - 21:14:18
Witam. Mam już abonament w t-mobile. Chciałem teraz wziąć Internet mobilny z netbookiem i skorzystać ze zniżki. Dzisiaj widzę, że T-mobile wycofało ofertę Internetu mobilnego z netbookiem. Od grudnia czekałem na dostawę Samsunga N150 w zestawie z torbą…co dzwoniłem to był niedostępny a dostawa podobno była w drodze. Dziś oferta całkowicie zniknęła ze strony internetowej. Będą jeszcze jakieś netbooki czy trzeba iść do konkurencji?
  (1)
Odpowiedz
Redakcja T-Mobile Trendy
20-01-2012 - 14:34:06
Nico, najlepiej będzie, jeżeli skontaktujesz się z naszym BOA. Tam udzielona Ci zostanie odpowiednia pomoc i porada :-) Pozdrawiamy!
  (1)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Wszystko dzięki funkcji „losuj rozmówcę”, która pozwala na łatwe i szybkie poznawanie nowych osób.

Funkcja została stworzona z myślą o osobach lubiących poznawać nowych znajomych, zainteresowanych rozmową. Jest łatwa w użyciu, wystarczy jedynie kliknąć w przycisk „losuj rozmówcę”, aby w ciągu kilku sekund trafić na osobę chętną do rozmowy.

Mechanizm „losowania” polega na połączeniu dwóch osób, które w danym momencie skorzystały z opcji „losuj rozmówcę”. Zatem pary rozmówców dobierane są za zgodą i wiedzą samych użytkowników, w efekcie ich świadomych decyzji. Już w pierwszym, pilotażowym tygodniu usługa cieszyła się zainteresowaniem kilkudziesięciu tysięcy osób, a pula osób chętnych do rozmowy stale rośnie.

Nowe znajomości na GG - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się