10.02.2010

Zdarta płyta

Czyli jak dziś słucha się muzyki...

W 2005 roku wystartował YouTube.com. Prawdopodobnie wtedy nikt nie przypuszczał, jak wielkim zainteresowaniem będzie się cieszyć. Dziś oferuje możliwość emitowania w sieci własnych filmów i wideoklipów zarówno amatorom, jak i profesjonalistom na całym świecie. Coraz więcej internautów nie wyobraża sobie dnia bez odwiedzin tego serwisu. Tutaj możesz znaleźć niemal wszystko – najnowszy teledysk każdej gwiazdy czy zapis koncertu, na którym byłeś dziesięć lat temu. Zamiast kupować całą płytę, wybierasz kawałki, które cię interesują.

Jeszcze więcej muzyki

Podobną ofertę ma polska strona www.wrzuta.pl – tu też możesz znaleźć pojedyncze utwory bez teledysków. Coraz większą popularnością cieszą się takie serwisy jak www.SOHO.pl, które prowadzą taką sprzedaż w sieci, zapewniając, że każdy artysta dostaje należne tantiemy za swoje utwory. Już za niecałe dwa złote możesz mieć ulubiony utwór na swoim komputerze lub w telefonie. Poza granicami Polski bardzo popularne są strony www.mp3.com lub www.legalsounds.com.

Muzyka w cyfrowym wydaniu jest coraz bardziej dostępna, a za pośrednictwem Internetu można bardzo szybko i łatwo stać się posiadaczem swoich ulubionych kawałków

Internetowe radiostacje

Powszechne są też strony takie jak www.last.fm – internetowa radiostacja, gdzie za pomocą odpowiedniego programu możesz udostępnić innym swoją bieżącą listę odtwarzania z własnego komputera. Coraz popularniejsze stają się także radioblogi – tu możemy pobawić się w redaktora radiowego i stworzyć własną internetową radiostację, umieszczając na stronie utwory, które uważamy za warte polecenia, a także nadawać swoje własne audycje radiowe.

Muzyka na telefon

Oczywiście w dalszym ciągu radio pozwala osłuchać się z lansowanymi przez wytwórnie hitami. Oprócz tego powstają takie miejsca, jak www.muzyka.t-mobile.pl, gdzie możesz zamówić i posłuchać najnowsze przeboje gdziekolwiek jesteś, za pośrednictwem swojego telefonu.

Przyszłość muzyki

Dziś muzyki słuchamy wygodniej. I chodzi nie tylko o sposób, w jaki słuchali jej nasi rodzice, ale nawet my sami parę lat temu.  Może nie warto zastanawiać się, czy to dobrze czy źle, że różne formy odbioru muzyki przez internet wypierają kompakty. Żeby znaleźć ulubiony kawałek, kiedyś trzeba było przeszukać wszystkie regały w sklepie muzycznym. Może jeszcze jesteś do tego przyzwyczajony.  Ale wyobraź sobie teraz, że zmieniasz kanały w telewizji bez pilota. Wygodnie? Pożegnaliśmy winyle, pożegnaliśmy kasety magnetofonowe, może czas na pożegnanie CD?

Zdarta płyta - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Znajomości nawiązujemy na każdym kroku. Nowa praca, szkoła, koleżanki z jogi... dziś również za pośrednictwem Internetu. Niezmiennie popularne, dzięki swobodzie wyboru czasu, miejsca i rozmówcy, są czaty. Dzięki nam i Ty możesz zapoznać się z kilkoma zasadami poruszania się w niezmierzonej przestrzeni internetowego czatu.

Przykładowa sytuacja - spacer zatłoczonym chodnikiem, ocieranie się o setki kurtek, mnóstwo nowych twarzy, uśmiechów przeplatanych z obojętnością i zdenerwowaniem. Nagle ktoś z tłumu zaczyna śpiewać Ci piosenkę, po czym pyta, jak minął dzień. Zaskakujące? W „realu” pewnie tak, ale nie w wirtualnym świecie anonimowych twarzy, w którym „realne” zasady i konwenanse zastępuje spontaniczność, ciekawość i frajda z nieograniczonej możliwości poznawania nowych ludzi.

Say hi!

Mechanizm jest prosty - wystarczy wejść. Chatroulette, Omegle, Anicechat... Możliwości jest wiele, fenomen zbiorczy. Geniusz tkwi w prostocie. Każde z nich opiera się na rozmowie z losowo wybraną osobą, przy czym niektóre, oprócz klasycznej „pisaniny”, mają jeszcze kamerkę i mikrofon. Co jest powodem ich ogromnej popularności? Przede wszystkim pierwotna ciekawość i przystępna forma. Niezależnie od tego, czy akurat jemy śniadanie, pijemy drugą kawę czy przeglądamy wiadomości, krótka wymiana zdań z kimś z drugiej strony globu nie stwarza żadnego problemu. Dodając do tego fakt, że tego typu portale są skarbnicą anegdot i zabawnych sytuacji, trudno nie ulec pokusie wpisania w pasek adresu nazwy jednej z wymienionych stron.

Najczęściej popełnianym błędem w pierwszych sekundach rozmowy jest o dziwo pytanie z gatunku ASL (age, sex, location), które traktowane jako zapowiedź nudnego i przewidywalnego do granic możliwości wywodu (...)

ASL? Disconnected

Najczęściej popełnianym błędem w pierwszych sekundach rozmowy (pomijając te oczywiste) jest o dziwo pytanie z gatunku ASL (age, sex, location), które traktowane jako zapowiedź nudnego i przewidywalnego do granic możliwości wywodu, jako wstęp sprawdza się średnio. Może inaczej: nie sprawdza się w ogóle. Stąd też łatwo zaobserwować np. na wspomnianym Chatroulette wysyp kosmitów, superbohaterów z kreskówek, ludzi-drzew, ekscentrycznych gitarzystów, a nawet sobowtóra Baracka Obamy. Ważne, żeby zaskoczyć. Barierą są także stereotypy, przez które połowa rozmówców po słowie „Russian” rozłączy się lub co najwyżej, w przypływie życzliwości, zapyta, czy właśnie pijemy wódkę. Nie jest to jednak regułą. Znacznie poważniejszy problem dotyczy użytkowników z gatunku „hulaj dusza”, którzy zaśmiecają portal beztroskim ekshibicjonizmem, czekając na chociażby kilkusekundową publiczność. Ale i na nich jest sposób, którego tak bardzo brakuje w „realu” i dla którego warto choć raz odwiedzić wirtualne konwersatorium. Wystarczy z dziką satysfakcją nacisnąć magiczne „next”.


Czasami na Czatruletce nieświadomie stać się możemy elementem wielkiego show:

A czasem spotkać osoby, delikatnie mówiąc, dziwne:


Dołącz do Power Chat!

Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, różne kultury i mniej lub bardziej skrajne poglądy lub zwyczajnie chcesz porozmawiać z kimś spoza własnego „podwórka”, wypróbuj aplikację Power Czat. Dzięki niemu możesz rozmawiać z ludźmi
z wybranego kraju.


Power Czat umożliwia użytkownikom T-Mobile tworzenie własnych profili oraz udostępnianie na nich filmików i zdjęć, sprawdzonych przez moderatorów.

Świat na wyciągnięcie klawiatury - opinie i komentarze (3)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

tnwpz
17-11-2010 - 17:40:46
Nigdy mnie to nie kręciło. Jakieś rozmowy z zupełnie obcymi ludźmi. Nuda.
  (0)
Odpowiedz
k4j4k
02-11-2010 - 17:46:21
fajny ten koncert na czacie w pierwszym wideo :) chodziło się po czatach swego czasu, ale kamera do komputera to było wtedy raczej udziwnienie :( może być fajnie, gdy już znajdziemy kogoś do rozmowy, lecz na takich serwisach to więcej szalonych i niespełnionych się ukazuje niż normalnych ludzi..;/
  (0)
Odpowiedz
20thcentury
02-11-2010 - 15:57:08
Heh, i pomyśleć, że pamiętam czasy, kiedy jedyną formą takiej komunikacji był IRC.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
03.02.2011

GPRS CZY WAP?

Nie wiesz, którą metodę transmisji danych wybrać? Czym one właściwie się od siebie różnią?

Współcześnie produkowane telefony komórkowe są wyposażone w kilka technologii dostępu do mobilnego Internetu – najpopularniejsze to WAP oraz GPRS. Wielu użytkowników wybiera spośród nich w sposób zupełnie przypadkowy, nie wiedząc, że są spore różnice pomiędzy nimi.

WAP to pierwsza mobilna funkcja umożliwiająca przeglądanie stron internetowych, która pojawiła się w telefonach komórkowych. Pierwsza wersja tego protokołu transmisji danych powstała w 1998 r., a najnowsza – wersja 2.0 – została zaprezentowana w 2001 r. Obecnie WAP jest instalowany wraz z technologią xHTML, która przeznaczona jest dla mobilnych stron internetowych. W początkowych latach operatorzy za połączenie WAP pobierali opłatę za minutę surfowania po witrynach, a nie za liczbę przesłanych danych. Oczywiście nie było mowy o sekundowym naliczaniu, więc rachunki były dość wysokie. Technologia WAP była wykorzystywana głównie do pobierania dzwonków czy aplikacji, rzadziej do przeglądania stron.

WAP stopniowo wypierany jest przez znacznie szybszą technologię GPRS. Oferuje ona średnie prędkości na poziomie 30-80 kb/s, umożliwia przeglądanie stron internetowych, a także przesyłanie strumienia audio oraz wideo.

Dziś WAP wydaje się być nieco przestarzały i stopniowo wypierany jest przez znacznie szybszą technologię GPRS. Oferuje ona średnie prędkości na poziomie 30-80 kb/s, umożliwia przeglądanie stron internetowych, a także przesyłanie strumienia audio oraz wideo. Przewaga GPRS-a nad WAP-em tkwi również w sposobie naliczania - nie za minutę połączenia, a za faktycznie przesłaną liczbę danych. Jeśli dodatkowo mamy aktywowany pakiet danych, np. blueconnect , to przeglądanie stron jest szybkie, bezproblemowe i jeszcze tańsze. Jeżeli więc mamy możliwość wybrania technologii GPRS zamiast WAP, to nie powinniśmy się wahać ani minuty.

GPRS CZY WAP? - opinie i komentarze (13)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Carrol
31-08-2016 - 15:18:30
Through friends
  (0)
Odpowiedz
Branden
31-08-2016 - 15:18:28
I'll text you later
  (0)
Odpowiedz
Isabelle
31-08-2016 - 15:18:24
Excellent work, Nice Design
  (0)
Odpowiedz
Norman
31-08-2016 - 15:18:20
Through friends
  (0)
Odpowiedz
Nilson
31-08-2016 - 15:18:17
Could I have an application form?
  (0)
Odpowiedz
Walter
31-08-2016 - 15:18:13
I'd like to cancel a cheque
  (0)
Odpowiedz
Ollie
31-08-2016 - 15:18:10
I didn't go to university
  (0)
Odpowiedz
Gabriella
31-08-2016 - 15:18:06
Looking for work
  (0)
Odpowiedz
Bailey
31-08-2016 - 15:17:59
magic story very thanks
  (0)
Odpowiedz
Loren
31-08-2016 - 15:17:56
Can you put it on the scales, please?
  (0)
Odpowiedz
nie daj sie okradac
15-03-2011 - 11:45:28
W erze nie ma sensu korzystac z netu w telefonie. Nie dosc ze drogo to jeszcze oszukuja na kazdym kroku - m.iboa.pl ma byc gratis na terenie kraju a oni kroja za transmisje danych jak za zboze. To dopiero zlodziejstwo!!!
  (0)
Odpowiedz
salata
08-02-2011 - 14:56:34
A ja nie mam pojęcia z jakiego protokołu korzysta mój telefon i nawet nie wiem, jak to sprawdzić. Ale swoją drogą dobrze wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma.
  (0)
Odpowiedz
filip00
07-02-2011 - 20:08:54
U mnie WAP wybiera się automatycznie, ale też nie zwracałem nigdy uwagi które jest które, ale, że różnica jest to wiem. Czas zacząć używać GPRS.
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od dzisiaj przedsiębiorcy, którzy posiadają łącza stacjonarne, mogą korzystać z internetu mobilnego T-Mobile bez limitu danych i bez ograniczeń prędkości.

T-Mobile Polska oferuje użytkownikom internetu stacjonarnego alternatywę w postaci internetu mobilnego bez ograniczeń. W nowej ofercie operatora przedsiębiorcy skorzystają z nieograniczonego pakietu danych oraz najszybszej transmisji danych w danej technologii. Koszt usługi to 59 zł netto miesięcznie przy umowie na 24 miesiące. W przypadku umowy na 30 i 36 miesięcy odpowiednio przez 6 lub nawet 12 miesięcy abonament wynosi tylko 1 zł netto.

Przedsiębiorcy otrzymają ponadto także numer stacjonarny, który pozwoli im na nielimitowane połączenia na wszystkie numery stacjonarne w kraju oraz numery komórkowe sieci T-Mobile w abonamencie za 1 zł miesięcznie.

Dodatkowo klienci, wybierający tę ofertę, otrzymają w pakiecie routery bezprzewodowe LTE: Huawei B593 lub Huawei E5180 w opłacie na start za jedyne 9 zł brutto. Mogą one obsłużyć połączenie Wi-Fi nawet 32 niezależnych urządzeń oraz dodatkowych 4 przez połączenie LAN. Dzięki portom USB pozwalają na podłączenie peryferyjnych urządzeń niezbędnych w każdym biurze, np. drukarki czy skanera.

Oferta jest dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży T-Mobile i, aby z niej skorzystać, wystarczy pokazać aktualny rachunek lub obowiązującą umowę na internet stacjonarny od innego dostawcy.

Dla klientów T-Mobile oferta jest dostępna taniej w Super Zestawie – pakiet Nielimitowanego internetu mobilnego i numeru stacjonarnego kosztuje zaledwie 50 zł netto.

Fot.: Fotolia

Internet mobilny dla biura bez limitów - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się