Gwiazdy i celebryci coraz częściej dzielą się faktami ze swego życia z użytkownikami Twittera. Profil Lady Gagi śledzi ponad 14 mln osób.

Twitter jest serwisem społecznościowym, który udostępnia swoim użytkownikom funkcję mikrobloga, na którym można pisać krótkie wiadomości, nieprzekraczające 140 znaków. Wiadomości takie nazywa się twittami.

Twitter rozpoczął działalność w 2006 r. i bardzo szybko stał się ogromnie popularny wśród użytkowników. Możliwość błyskawicznego poinformowania swoich znajomych o tym, co się w danym momencie robi, bądź co polubiliśmy, stała się atrakcyjna dla milionów ludzi.
Także w Polsce coraz więcej osób zaczyna zakładać konta na Twitterze. Według wyników badania Megapanel PBI/Gemius z grudnia ubiegłego roku, z Twittera korzysta w Polsce już ponad 1 milion użytkowników, czyli 6 proc. populacji polskich internautów.

Bardzo możliwe, że duża część polskich użytkowników Twittera śledzić będzie profile celebrytów i gwiazd filmu, muzyki, sportu, polityki, czy biznesu. Także oni posiadają bowiem swoje konta na Twitterze, które śledzone są przez miliony ludzi. Sytuacja w której dana gwiazda samodzielnie prowadzi swoje konto twitterowe stwarza jej fanom niesamowitą okazję do jeszcze dokładniejszego śledzenia jej życia. Fani mają możliwość dowiedzenia się co celebryta robi w danym dniu, co myśli na dany temat. Gwiazdy bardzo często wstawiają na Twittera również swoje zdjęcia, które robią samodzielnie.

Polecamy jednakże za każdym razem, kiedy chcecie śledzić wpisy swojego idola, sprawdzić czy jest to profil autentyczny. Zdarzały się bowiem przypadki, kiedy anonimowi internauci tworzyli fałszywe profile gwiazd, wprowadzając w błąd setki nieświadomych tego faktu osób.
Twitter zareagował na takie zjawisko i zaczął weryfikować prawdziwość profilów znanych ludzi. Dzięki temu, obok nazwy profilu, zauważyć można znaczek "Verified Account", który jest świadectwem, że Twitter potwierdza prawdziwość danego profilu.

Zdjęcie przedstawia wielość twitterowych profili prezydenta USA Baracka Obamay. Pierwszy z profilów został potwierdzony przez Twittera jako autentyczny. Reszta jest prowadzone przez osoby trzecie.

Oczywiście są gwiazdy, które zdecydowanie przodują jeżeli chodzi o ilość osób, które śledzą ich twitty.

Niekwestionowaną liderką rankingu jest Lady Gaga. Jej profil śledzi ponad 14 mln użytkowników Twittera z całego świata. Gwiazda muzyki pop przyciąga swoich fanów do śledzenia jej profilu poprzez prywatne wpisy. Artystka samodzielnie prowadzi swój profil, dostarczając fanom najświeższe informacje ze swojego życia.  Miłośnicy Lady Gagi odnajdą także wiele zdjęć, które piosenkarka zrobiła samodzielnie,  przebywając na różnych imprezach, czy trasach koncertowych.

Drugie i trzecie miejsce zajmują kolejne gwiazdy współczesnej muzyki pop: Justin Bieber (13,5 mln śledzących) i Katy Perry (10,8 mln śledzących). Prowadzą oni swoje profile w podobny sposób do Lady Gagi. Są więc prywatne wpisy, dzięki czemu dowiedzieć się możemy jak wygląda ich przykładowy dzień, a także zdjęcia, odsłaniające kulisy sławy.

Czwarte miejsce w rankingu najpopularniejszych twittujących zajął prezydent USA Barack Obama, który jest jedyną osobą w TOP 10, nie związaną ze światem muzyki i filmu. Profil prezydenta Obamy jednak nie jest prowadzony tak jak wcześniej opisane. Przeczytać na nim możemy wpisy bardziej oficjalne, które umieszczają współpracownicy Obamy.

Profile Twitterowe gwiazd muzyki dostarczają fanom informacji na temat tras koncertowych, czy miejsc, w których pojawią się ich idole.

Twitter na telefonie:

  • chcesz wybrać telefon, który posiadać będzie Twittera? Sprawdź naszą ofertę! Znajduje się w niej między innymi model Samsung Wave (S8500), posiadający taką aplikację
  • chcesz posiadać Twittera, a Twój telefon nie ma go zainstalowanego? Nic prostszego! Darmową aplikację ściągnąć mogą zarówno użytkownicy Androida jak i iOS

Tak wygląda pierwsza dziesiątka twitterowych profili, które śledzi największa ilość osób:

1. Lady Gaga (14,5 mln śledzących)
2. Justin Bieber (13,4 mln śledzących)
3. Katy Perry (10,8 mln śledzących)
4. Barack Obama (10,5 mln śledzących)
5. Kim Kardashian (10,4 mln śledzących)
6. Britney Spears (10,2 mln śledzących)
7. Shakira (9,2 mln śledzących)
8. Taylor Swift (8,5 mln śledzących)
9. Rihanna (8,4 mln śledzących)
10. Ashton Kutcher (7,8 mln śledzących)

Znani i lubiani na Twitterze - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Aplikację Instagram dla iPhone’a pobrało już ponad 27 milionów użytkowników. Niebawem w udostępnianie zdjęć będą mogli pobawić się także posiadacze urządzeń z Androidem.

Instagram to już kultowa aplikacja na iPhone’a. Dzięki niej można poprawić własne zdjęcia, a potem udostępnić je na Facebooku, Twitterze, emailem, w innych serwisach, a także w sieci Instagram, która w ciągu dwóch lat zebrała ponad 15 milionów użytkowników.

Możliwości, jakie daje Instagram, doceniły już miliony użytkowników iPhone'a.

Aplikacja stała się jednym z najbardziej pożądanych programów wśród posiadaczy innych urządzeń niż te z jabłkiem. I oto mamy dla nich dobrą wiadomość.

Twórcy aplikacji poinformowali oficjalnie, że Instagram na Androida jest obecnie w fazie testów beta i wkrótce zostanie udostępniony. Ma być lepszy niż wersja na iOS.

Źródło: TechCrunch

Instagram: znana aplikacja foto także na Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od wyszukiwania lekarzy, przez dodawanie opinii o specjalistach aż po umawianie wizyt online - to wszystko jest teraz w zasięgu posiadaczy urządzeń mobilnych Apple.

Aplikacja ZnanyLekarz.pl trafiła właśnie do iTunes i jest dostępna dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjny iOS.

Uruchomienie aplikacji dla systemu iOS jest konsekwencją przyjętej przez nas strategii, która zakłada łatwe i szybkie dotarcie do lekarza. Po wersji mobilnej i aplikacji dla telefonów z systemem Android przyszedł czas, aby również użytkownicy iPhone'a mogli cieszyć się dostępem do naszego serwisu - mówi Piotr Bożek, Dyrektor ds. Marketingu serwisu ZnanyLekarz.pl.

Dzięki aplikacji będziesz wiedział który lekarz przyjmuje w najbliższej okolicy.

Podobnie jak aplikacja na platformę Android, która zadebiutowała miesiąc temu, oferuje ona praktycznie wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie ZnanyLekarz.pl. Za pośrednictwem iPhone'a czy iPada można między innymi wyszukać interesujących nas lekarzy, sprawdzić opinie innych pacjentów, dodać swoją a także umówić się online na wizytę. Ponadto aplikacja ta oferuje także usługę lokalizacji, dzięki której można automatycznie wyszukać lekarzy w swojej okolicy.

Aplikacja w łatwy i szybki sposób pozwoli Ci umówić się do wybranego lekarza.

Jak informuje producent aplikacji, możliwość umówienia wizyty online jest już dostępna u
kilkuset polskich lekarzy, a z internetowej formy rezerwacji terminu konsultacji skorzystało już blisko 15 000 pacjentów. Zarówno liczba lekarzy udostępniających swój kalendarz online, jak i liczba pacjentów umawiających się do lekarza w ten sposób, rośnie każdego miesiąca.

Źródło/fot. ZnanyLekarz

ZnanyLekarz.pl na iOS już jest - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Topowi polscy projektanci. Od 2000 roku tworzą duet, który ma na swoim koncie oryginalne projekty, nagradzane przez branżę i doceniane przez odbiorców. Są jednym z filarów T-Mobile fashion, w ramach którego zaprojektowali ostatnio bluzę w wersji damskiej i męskiej. Nam opowiadają o swoich ulubionych aplikacjach na smartfony.

Czy korzystacie ze smartfonu lub tabletu?

Mariusz: Moim ostatnim odkryciem jest iPhone 5.
Marcin: A moim iPhone 5 oraz tablet Samsunga.

Jaka jest Wasza ulubiona aplikacja?

Mariusz: Z racji ciągłych podróży, oczywiście, wszelkiego rodzaju mapy oraz aplikacje pozwalające odnaleźć szukane miejsce. W wolnych chwilach, których nie mam za wiele :), staram się fotografować miejsca i osoby, które inspirują mnie do tworzenia. Dlatego używam aplikacji do fotografii i fotoedycji ;)
Marcin: Ja w przeciwieństwie do Mariusza bardziej skłaniam się w stronę muzyki. Ostatnio często używam aplikacji Shazam, która pozwala mi określić artystę i tytuł piosenki, która akurat wpadnie mi w ucho. Bardzo polecam, superpomocna sprawa :) 

Aplikacja Shazam, z której korzysta Marcin Brzozowsk, pozwala zidentyfikować lecącą właśnie w głośnikach piosenkę.

Pobieraj aplikacji bez obaw o koszty! Twój smartfon działa online i często do odpowiedniej pracy potrzebuje dostępu do sieci? Możesz uniknąć dodatkowych kosztów! Skorzystaj z naszej taryfy multimedialnej lub zamów najlepszy pakiet internetowy na telefon! Aktywacja pakietu: Wyślij SMS pod bezpłatny nr 8010 o treści:
BC9 - jeśli korzystasz z abonamentu,
MAX - jeśli korzystasz z MIXa lub T-Mobile na kartę. Myślisz, że Internet w komórce jest drogi? Przemyśl to jeszcze! Nasze pakiety są już od 9,08 zł! 

W jakich sytuacjach najczęściej korzystacie z aplikacji mobilnych? W czym są Wam one pomocne?
Mariusz: U mnie bezapelacyjnie w przygotowaniu do drogi, czasem w drodze ;)
Marcin: Wszędzie tam, gdzie przysłowiowo chodzi za mną jakiś utwór i nie mam pojęcia, który artysta go wykonuje.

Czy śledzicie nowinki na rynku aplikacji?
Marcin i Mariusz: Raczej nie, najczęściej o ciekawych aplikacjach dowiadujemy się od przyjaciół i znajomych.

Jaka aplikacja najbardziej Wam się ostatnio przydała?
Marcin i Mariusz: Google Maps nieraz ratowała nas z opresji :) Ale temat jest otwarty.

O aplikacjach opowiedział nam także Maciej Zień. Przeczytać o tym możecie tutaj.

Znani o aplikacjach: Paprocki i Brzozowski - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!
Podziel się