Premiera iPada Pro już za nami. Nowy tablet Apple z rysikiem prezentuje się olśniewająco. Zobaczcie sami.

iPad Pro to do tej pory największy i najwydajniejszy tablet Apple. Ekran Retina o przekątnej 12,9 cala to nie wszystko. Jest jeszcze rysik Apple Pencil rozpoznający nie tylko siłę nacisku, ale i kąt pochylenia narzędzia. Akcesorium ma złącze Lightning do ładowania wbudowanej baterii i trafi do sprzedaży w listopadzie, w cenie 99 dolarów. Jest jeszcze dodatkowa klawiatura bezprzewodowa. Ceny samego tabletu kształtują się w przedziale od 799 dolarów za wersję Wi-Fi 32 GB do 1079 dolarów za wersję LTE 128 GB. Rzućcie okiem na zdjęcia nowego tabletu.

iPad Pro - galeria zdjęć - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Pokazujesz znajomym swoje pociechy, przeglądasz fotki z imprezy, prezentujesz specjalistyczne fotografie na spotkaniu – bez względu na to, do czego wykorzystujesz galerię zdjęć, ważne by była szybka i wygodna, czyli taka jak…

QuickPic, Galeria ICS lub F-Stop Media Gallery – to tylko trzy spośród wielu alternatywnych galerii dostępnych w sklepie Google Play. Każda wyróżnia się unikalnymi funkcjami, a ich podstawową cechą jest szybkość. Standardowa galeria zdjęć w Androidzie bardzo zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Najefektowniejsza była ta trójwymiarowa, która pękała w szwach od różnych dodatków graficznych, ale czy była równie efektywna? Sposób jej przeglądania i szybkość reakcji pozostawiały wiele do życzenia, więc niezależni programiści zakasali rękawy, a owoców ich pracy nie trzeba daleko szukać.

Na szczęście inżynierowie Google również dostrzegli problem i w czwartej odsłonie Androida znajdziemy już zupełnie nową galerię. Niestety, oficjalna aktualizacja nie została przeprowadzona przez producenta, ale zdolni informatycy zdołali przenieść nową przeglądarkę zdjęć na urządzenia ze starszymi wersjami systemu Android. Ekran startowy Galerii ICS, bo tak nazywa się ów program, prezentuje siatkę miniatur zdjęć, które reprezentują poszczególne foldery. A przynajmniej tak to wygląda domyślnie, bo zdjęcia można też posegregować według lokalizacji, czasu, osób i tagów (o ile fotografie zostały odpowiednio oznaczone). Po kliknięciu w dany katalog zostanie wyświetlona jego zawartość w postaci siatki miniatur przewijanych poziomo. Nie trudno się domyślić, co spowoduje klik w dane zdjęcie – oczywiście wyświetlenie go w pełnym rozmiarze. Jednokrotne kliknięcie umożliwi aktywację funkcji dzielenia się lub szybkiego dostępu do innych zdjęć w katalogu – te wyświetlone są w pasku umieszczonym w dolnej części ekranu.

QuickPic to najpopularniejsza alternatywna galeria na Androida.

QuickPic to najczęściej pobierana galeria zdjęć ze sklepu Google Play – licznik instalacji mieści się w przedziale 5 – 10 milionów, a średnia z ponad 115 tys. ocen wynosi  4,7. Tak dobra opinia powinna mówić sama za siebie. I choć jest dobra, to na pewno nie najlepsza. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji zostanie wykonane skanowanie systemu w poszukiwaniu plików graficznych. Te zostaną później ułożone w dwóch kolumnach i oznaczone nazwą folderu. Jeśli w danym katalogu jest więcej niż jedno zdjęcie, za tym pierwszym pojawią się urywki kolejnych fotografii. Kliknięcie w dany folder spowoduje wyświetlenie jego zawartości w postaci miniatur ułożonych w trzech rzędach. Jeśli nie mieszczą się wszystkie na jednym ekranie, można przewinąć listę w dół, a miniatury zostaną odświeżone. Jeszcze jeden klik i widzimy zdjęcie w pełnej krasie. Podwójnym kliknięciem można przybliżyć zdjęcie, ale chyba łatwiej wykonać to gestami multitouch – te również są dostępne. Menu skrywa funkcje edycyjne i informacyjne, a także możliwość pokazania zdjęcia na mapie. 

F-stop Media Gallery to alternatywna przeglądarka plików graficznych, której można nadać przydomek „błyskawica”.

QuickPic to bardzo dobra galeria, ale dodatkowe przeładowania zdjęć i minimalne opóźnienie podczas otwierania dużych zdjęć, uniemożliwiają określenie jej mianem „najlepszej”. F-stop Media Gallery to alternatywna przeglądarka plików graficznych, której można nadać przydomek „błyskawica”. Najpierw jednak program musi przeskanować pamięć urządzenia w poszukiwaniu zdjęć. Po chwili, która może się wydłużyć do kilku minut, aplikacja będzie gotowa do pracy. Bardzo szybkiej pracy – trzeba dodać. Klik i galeria załadowana, kolejny klik – natychmiastowe wyświetlenie wszystkich zdjęć z danego folderu, jeszcze jeden – wyświetlenie dużej formy zdjęcia. Wszystko zajmuje dosłownie sekundy. Foldery mogą być wyświetlane w formie siatki i listy. W tej pierwszej katalog symbolizują wybrane miniatury z jego wnętrza, natomiast w przypadku listy dostępne są dwa tryby – prosty (z podstawowymi informacjami o plikach) i rozszerzony (z maksymalnie trzema miniaturkami). Powiększoną wersję zdjęcia, wraz z dwurzędowym podglądem pozostałych fotografii, można wyświetlić po kliknięciu w daną miniaturę. Jeśli uznamy, że taki podgląd jest zbyt kłopotliwy, bo zasłania za dużą część ekranu, należy kliknąć w przycisk rozszerzenia umieszczony w prawym górnym rogu ekranu, by grafika była widoczna w pełnej krasie. Po przytrzymaniu palca na zdjęciu w danym folderze uruchamiany jest tryb zaznaczania, w którym można szybko dodać tagi (by móc je później szybko odnaleźć), a także wykonać operację kasowania, przenoszenia lub udostępniania. To bez wątpienia jedna z najlepszych galerii w Sklepie Play.

 

Galeria zdjęć na Androida - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Już jutro nowego iPada Pro będzie można kupić w internecie, a do końca tygodnia sprzęt ma trafić do wybranych salonów Apple. A jak kształtują się jego ceny?

Apple poinformował, że od środy iPad Pro będzie dostępny w sprzedaży internetowej w 40. krajach na świecie, również w Polsce. W naszym kraju spodziewane ceny największego, jak dotąd, tabletu w ofercie Apple rozpoczynają się od 3999 złotych.

Zobacz produkty Apple w e-sklepie

iPad Pro posiada dotykowy ekran Retina o przekątnej 12,9 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 2732 x 2048 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor A9X wspomagany przez 4 GB pamięci RAM, a na dane przeznaczono przestrzeń o rozmiarach (w zależności od wersji) 32 lub 128 GB.

W przeszłości sporo mówiło się o tym, że ceny iPada Pro w Polsce będą oscylować w granicach od 3999 do 5299 zł. Jutro dowiemy się, czy tak rzeczywiście będzie.

iPad Pro wchodzi na rynek. Znamy polskie ceny - opinie i komentarze (0)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

Lepiej w t-mobile

Galaxy S7 już jest! I to z Gear VR w prezencie! Sprawdźcie!

Od dzisiaj najnowszy niesamowity tablet Apple jest dostępny w T-Mobile w ofercie biznesowej dla nowych klientów, a od 30 listopada - także dla przedłużających umowę wraz ze spacjelaną ofertą. Przypomnijmy zalety iPada Pro.

Na rynku mamy zatrzęsienie tabletów, jednak tylko kilka z nich wzbudza gorące dyskusje. Do takich z pewnością należą iPady, a najnowszy iPad Pro zdecydowanie wyróżnia się na tle poprzedników.

iPad Pro charakteryzuje się nietuzinkowym designem i prostotą obsługi, dobrze znaną użytkownikom urządzeń Apple'a. Wyświetlacz Retina, będący znakiem jakości Apple, w najnowszym tablecie ma przekątną aż 12,9 cala i mieści 5,6 mln pikseli, a więc najwięcej spośród wszystkich urządzeń z systemem iOS. Dzięki temu obrazy, oglądane nawet w rozdzielczości 4K, są jeszcze wyraźniejsze.

iPhone 6s Plus 64 GB - sprawdź ofertę w e-sklepie

Niespotykaną wydajność zapewnić ma nowy 64-bitowy procesor A9X, który stanowi wyzwanie dla większości przenośnych komputerów PS. Użytkownicy systemu iOS9 docenią jeszcze lepszą współpracę pomiędzy wszystkimi urządzeniami Apple'a – mogą rozpocząć pracę np. na iPhonie, szybko przenieść ją na iPada Pro, a skończyć na Macbooku.

Cztery nowe głośniki hi-fi, które zintegrowano z obudową, mają za zadanie dostarczyć nowe muzyczne wrażenia. Nowa kamera iSight pozwoli tworzyć filmy w rozdzielczości 729p, także w technologii poklatkowej oraz w zwolnionym tempie. Dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa przy korzystaniu z osobistego tabletu, iPad Pro pozwala użyć odcisku palca jako hasła zarówno do odblokowania urządzenia, jak i do potwierdzenia zakupów w AppStore czy iTunes.

Ulepszono także technologię Multi-Touch, świetnie znaną użytkownikom Apple'a, dzięki czemu korzystanie z tabletu jest proste, łatwe i wygodne.

 

Najciekawszymi nowinkami są specjalnie dostosowane do iPada Pro klawiatura i rysik. Ten ostatni spodoba się wszystkim kreatywnym, a klawiatura pozwoli wygodnie pracować z edytorem tekstu czy aplikacjami do montażu filmów i muzyki.

Obudowa iPada Pro, mimo dużego wyświetlacza, jest lekka i smukła – ma grubość zaledwie 6,9 mm i waży 713 gramów. To sprawia, że tablet dobrze leży w dłoni i jest niezwykle wygodny w użytkowaniu.

Apple TV czwartej generacji - przede wszystkim aplikacje

iPad Pro dostępny będzie w pierwszej kolejności w ofercie dla nowych klientów biznesowych. Z myślą o nich przygotowana została specjalna taryfa, w ramach której klienci otrzymają nielimitowany dostęp do Internetu w technologii LTE, a w pozostałych technologiach pakiet 30 GB danych miesięcznie. Cena abonamentu wynosić będzie 200 zł netto przy umowie na 36 miesięcy. Opłata startowa za urządzenie wynosić będzie 499 zł brutto.

Oczywiście iPad Pro dostępny będzie także w standardowych taryfach: w cenie 2499 zł brutto (w opcji SILVER z limitem 5 GB) lub 2699 zł brutto (w opcji GOLD z limitem 30 GB). Cena abonamentu wynosić będzie 115 zł.

30 listopada iPad Pro dostępny będzie także w ofercie skierowanej do klientów przedłużających umowę. Oprócz warunków wynikających z oferty podstawowej, będą oni mogli skorzystać dodatkowo z jednej z poniższych propozycji:

- zniżki na urządzenie (nawet do 400 zł w zależności od wybranej taryfy)

- podwójnego pakietu danych poza LTE (do 60 GB)

- usługi Norton 360 aż na 3 stanowiska na cały okres trwania umowy.

 

iPad Pro dostępny w T-Mobile - opinie i komentarze (5)

Aby dodać opinię, pytanie lub komentarz podaj swoje dane w polach poniżej. Pola oznaczone gwazdką (*) są obowiązkowe.

W4Ready
03-12-2015 - 11:07:48
Mam kilka pytań nie na temat (dotyczą zabezpieczeń dostępu do iBOA/miBOA): 1. Dlaczego nie ma możliwości zabezpieczenia dostępu do miBOA BOA Kodem albo innym stałym hasłem? 2. Czy jeżeli np. z jednej karty SIM korzysta kilku domowników lub pracowników firmy (np. karta Blueconnect w routerze), dowolna osoba ma możliwość wyświetlania danych abonenta i zarządzania usługami w miBOA? 3. Czy jest możliwość logowania się do iBOA wyłącznie stałym hasłem (np. BOA Kodem), bez konieczności przepisywania kodów jednorazowych z wiadomości SMS?
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-12-2015 - 18:51:43
Witam. Dostęp do mIBOA jest możliwy z poziomu telefonu bez hasła (tylko przy transmisji danych po sieci komórkowej), ale tylko dla konkretnego numeru telefonu którego karta SIM znajduje się w telefonie w którym takie logowanie ma nastąpić. Dlatego dodatkowa weryfikacja nie jest już w tym przypadku potrzebna. Jest możliwość ustawienia tzw. administratora iBOA dla kont abonenckich, warunkiem jest to że numer administratora należy do sieci T-Mobile. Pozwala to wtedy po zalogowaniu na konto administratora na "przechodzenie" do kontraktów administrowanych. Nie działa to jednak w miBOA, dostęp do kont administrowanych jest tylko z poziomu strony www.iboa.pl. Weryfikacja dwuetapowa (BOA kod + jednorazowe hasło SMS) jest domyślnym ustawieniem, można wyłączyć tylko żądanie BOA kodu. Jako alternatywę proponowałbym skorzystanie z serwisu Mój T-Mobile. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-12-2015 - 18:51:24
Witam. Dostęp do mIBOA jest możliwy z poziomu telefonu bez hasła (tylko przy transmisji danych po sieci komórkowej), ale tylko dla konkretnego numeru telefonu którego karta SIM znajduje się w telefonie w którym takie logowanie ma nastąpić. Dlatego dodatkowa weryfikacja nie jest już w tym przypadku potrzebna. Jest możliwość ustawienia tzw. administratora iBOA dla kont abonenckich, warunkiem jest to że numer administratora należy do sieci T-Mobile. Pozwala to wtedy po zalogowaniu na konto administratora na "przechodzenie" do kontraktów administrowanych. Nie działa to jednak w miBOA, dostęp do kont administrowanych jest tylko z poziomu strony www.iboa.pl. Weryfikacja dwuetapowa (BOA kod + jednorazowe hasło SMS) jest domyślnym ustawieniem, można wyłączyć tylko żądanie BOA kodu. Jako alternatywę proponowałbym skorzystanie z serwisu Mój T-Mobile. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
Konsultant T-Mobile
08-12-2015 - 18:50:44
Witam. Dostęp do mIBOA jest możliwy z poziomu telefonu bez hasła (tylko przy transmisji danych po sieci komórkowej), ale tylko dla konkretnego numeru telefonu którego karta SIM znajduje się w telefonie w którym takie logowanie ma nastąpić. Dlatego dodatkowa weryfikacja nie jest już w tym przypadku potrzebna. Jest możliwość ustawienia tzw. administratora iBOA dla kont abonenckich, warunkiem jest to że numer administratora należy do sieci T-Mobile. Pozwala to wtedy po zalogowaniu na konto administratora na "przechodzenie" do kontraktów administrowanych. Nie działa to jednak w miBOA, dostęp do kont administrowanych jest tylko z poziomu strony www.iboa.pl. Weryfikacja dwuetapowa (BOA kod + jednorazowe hasło SMS) jest domyślnym ustawieniem, można wyłączyć tylko żądanie BOA kodu. Jako alternatywę proponowałbym skorzystanie z serwisu Mój T-Mobile. Pozdrawiam.
  (0)
Odpowiedz
tolek78
27-11-2015 - 09:53:06
taki sprzet to ja moge miec
  (0)
Odpowiedz

Lepiej w t-mobile

Zobacz smartfony Apple'a w e-sklepie!
Podziel się